Borov sen a 21 poviedok

Borov sen a 21 poviedok

Borov sen a 21 poviedok

Marek Kupčo režisér a scenárista je aj plodným literátom. Poviedky a divadelné recenzie uverejnil v mnohých novinách a časopisoch. Knižne mu vyšli Delírium (2001), Čierna diera (2003), Tri stromy (2007) a divadelné hry Tuniekraj, Krutohlav a Ver ena a Navara strážkyňa ohňa. Aj útla knižočka Borov sen a 21 poviedok zaujme čitateľa nielen pôsobivým štýlom, ale aj konštatáciou či posolstvom v závere každej poviedky. Navyše je vyšperkovaná abstraktnými a tajuplnými ilustráciami Miliny Zi mkovej. (pantarhei.sk)

Umierajúci boh a iné poviedky

Umierajúci boh a iné poviedky

Americký prozaik Henry S. Whitehead (1882 - 1932) dokázal spojiť nespútanú imagináciu s etnograficky precíznou znalosťou domorodého folklóru v Západnej Indii. Počas dlhoročného pobytu na Panenských ostrovoch sa tento pastor episkopálnej cirkvi dôverne oboznámil s praktikami vúdú a bol svedkom mnohých rituálov čiernej mágie. Vďaka svojmu neortodoxnému prístupu k poverami nasiaknutému všednému životu domorodého obyvateľstva a otvorenej mysli bol schopný zachytiť zanikajúci svet šamanizmu a mrazivo podrobne ho opísať. Henry S. Whitehead sa narodil v Elizabeth, v štáte New Jersey a s výnimkou kreatívne neuveriteľne stimulujúceho misionárskeho obdobia stráveného v Karibiku prežil väčšinu svojho života v Novom Anglicku. Jeho mrazivo hrôzostrašné príbehy sa začali objavovať v americkom pulp… (pantarhei.sk)

Šabesový poklad a iné poviedky

Šabesový poklad a iné poviedky

...úsmevné chasidské príbehy z biednych karpatských mestečiek a dedín. (pantarhei.sk)

Roztrhaný čas a iné poviedky

Roztrhaný čas a iné poviedky

Kniha jedenástich poviedok Amparo Dávila (1928) je výberom z tvorby významnej mexickej poetky a prozaičky, ktorá si čitateľov získava jemnou až lahodnou štylistikou, precíznosťou naratívu, zmyslom pre detail a schopnosťou budovať napätie až do náhleho a nečakaného zvratu. Dávila patrí medzi autorov, ktorí píšu z nevyhnutného pocitu, že texty museli vzniknúť, postavám prepožičiava časť svojich spomienok a skúseností, a tým si poviedky zachovávajú sugestívnosť a naliehavosť. Vo svetovej literatúre je len málo spisovateľov, ktorým sa umeleckou prózou podarilo vyjadriť takú silnú osudovosť, paralyzujúci strach človeka v pasci a vytvoriť takú hmatateľnú predstavu, že svet nie je miesto, ktoré si vieme podmaniť rozumom. (pantarhei.sk)

Manželská láska a iné poviedky

Manželská láska a iné poviedky

Poviedky Tessy Hadley sú o láske, o stereotypoch, ktoré si s ňou spájame a ktoré takmer nikdy nie sú pravdivé. Každý príbeh je citlivou štúdiou ľudských problémov a vzťahov – medzi partnermi, rodičmi a deťmi, súrodencami, priateľmi. (pantarhei.sk)

Dvanásť poviedok a Ján Med

Dvanásť poviedok a Ján Med

Kniha plná originálneho humoru, dráždivých tém a svojských pohľadov na medziľudské vzťahy. Autorka prezentuje v čitateľsky príťažlivom podaní nové možnosti umeleckého štýlu, suverénne a ľahké ovládnutie slova, presný a živý jazyk, spontánnosť aj iróniu. Panoptikum postáv a jemne presakujúca atmosféra dnešnej Bratislavy dokresľuje jedinečnú schopnosť autorky sústrediť sa na vnútorný svet svojich hrdinov a na ich spôsob ako sa vyrovnať s tragickými, bizarnými, neraz aj grotesknými životnými situáciami. Čitateľa priam ochromí nejasná predtucha, že život je napriek všetkému krásny. Jana Beňová (1974) je poetka, prozaička a publicistka. (pantarhei.sk)

Slečna Marplová a záhady: Poviedky

Slečna Marplová a záhady: Poviedky

Po minuloročnom mimoriadne úspešnom súbornom vydaní poviedok s Herculom Poirotom pripravilo vydavateľstvo Slovenský spisovateľ ďalší jedinečný výber z poviedkovej tvorby legendárnej Agathy Christie. Tentoraz bude v centre pozornosti jej druhá najznámejšia postava – bystrá stará dáma slečna Marplová, ktorú si podobne ako slávneho belgického detektíva obľúbili čitatelia na celom svete. Veľkej popularite sa dodnes tešia aj filmové a televízne adaptácie príbehov so slečnou Marplovou v hlavnej úlohe. Luxusne vybavená, bohato ilustrovaná kniha s kazetou obsahuje 56 poviedok. Príbehy so slečnou Marplovou dopĺňajú poviedky, v ktorých síce nevystupuje žiadny známy detektív Agathy Christie, ale ktoré presvedčivo dokazujú jej spisovateľské majstrovstvo: schopnosť na malej ploche rozohrať tajomný… (pantarhei.sk)

Mierové hračky a ďalšie poviedky

Mierové hračky a ďalšie poviedky

Koniec 19. a začiatok 20. storočia si mnohí predstavujú ako dobu najväčších suchárov, kde heslom dňa bolo "we are not amused." Opak je však pravdou. Práve toto obdobie by niektorí označili za zlatý vek humoristickej poviedky. Spisovatelia ako Mark Twain, Jerome K. Jerome a Stephen Leacock chrlili jeden vtipnejší príbeh za druhým a mnoho z nich sa stalo vďaka nekonečným variáciám nesmrteľnými a dotýkajú sa aj nás dnes. Skúste reklamovať služby kuriéra, ktorý Vám prinesie morské prasiatko. Len tak sa započúvajte do telefonického rozhovoru, alebo vychovávajte deti podľa najnovšej príručky. Skúste sa zamyslieť, koľkými príbehmi z tohto výberu sa inšpirovali (čítaj vykradli) autori komediálnych seriálov a s pobavením zistíte, že stoja na pleciach titánov humoru, ktorých výber Vám prinášame v… (pantarhei.sk)

Vreštiaca lebka a iné (strašidlá) poviedky

Vreštiaca lebka a iné (strašidlá) poviedky

Vstúpte do tajomného sveta hrôzostrašných úkazov a nemŕtvych bytostí! Francis Marion Crawford sa narodil roku 1854 v talianskom mestečku Bagni di Lucca ako jediný syn amerického sochára Thomasa Crawforda. Po ukončení štúdií na prestížnych školách v USA odišiel do Indie, kde pôsobil ako redaktor novín Herald. V britskej kolónii síce strávil len dva roky, ale tamojší mysticizmus výrazne ovplyvnil jeho neskoršiu literárnu tvorbu. V decembri roku 1882 publikoval svoj prvý román Pán Isaacs: Príbeh modernej Indie, v ktorom sa obraz anglo-indickej spoločnosti miesil s nádychom orientálneho tajomstva. Jeho prvotina zaznamenala veľký čitateľský ohlas a už nasledujúci rok vydal úspešnú tajuplnú novelu Dr. Claudius. V polovici osemdesiatych rokov 19. storočia sa vrátil do Talianska a natrvalo sa… (pantarhei.sk)

Kráľovná: Poviedky a básne pre deti a násťročných

Kráľovná: Poviedky a básne pre deti a násťročných

Krásne ilustrované poviedkové knihy už 16 rokov patria k stáliciam pôvodnej slovenskej literatúry pre deti a násťročných. Sú blízke menším i väčším čitateľom, pretože v nich nájdu krátke príbehy pripomínajúce ich vlastné radosti aj starosti. Zobrazujú svet plný fantázie, humoru, snov, túžob, ale aj aktuálnych problémov, ktoré mladá generácia v súčasnosti rieši. Poviedky sa pravidelne objavujú v učebniciach aj čítankách a žiaci si ich radi vyberajú na súťažný prednes. Aj preto sa pôvodný koncept krátkych prozaických príbehov rozšíril o básne, čím sa otvoril priestor nielen pre spisovateľov, ale aj básnikov, ktorí ukazujú talent a ponúkajú detskému čitateľovi svoj pohľad na svet. (pantarhei.sk)

Notes Lapač snov, linajkovaný, 13 × 21 cm

Notes Lapač snov, linajkovaný, 13 × 21 cm

Vreckový notes s kapsou na vizitky a gumičkou na uzatvorenie (pantarhei.sk)

Víťazné Mirnix Dirnix poviedky pre deti a násťročných

Víťazné Mirnix Dirnix poviedky pre deti a násťročných

Víťazné MIRNIX DIRNIX poviedky sú pätnásťročnou sondou, zrkadlom života v rodinách, hľadaním si svojho miesta, vlastnej identity. Odhaľujú zanedbávaný problém, hľadajú odpovede. Počas 15 rokov z takmer 1350 poviedok vyberali spisovatelia, literáti, študenti a hlavne deti to najlepšie čítanie. Každoročne vychádzali knihy s názvom víťaznej poviedky a všetkých doterajších víťazov nájdete len v tejto knihe. Príbehy otvárajú nové dvere, za ktorými sa budete cítiť niekedy veselo, niekedy smutne, hravo, jednoducho, bude to ako doma. (pantarhei.sk)

Istrocon 5: zbierka poviedok scifi, fantasy a hororu

Istrocon 5: zbierka poviedok scifi, fantasy a hororu

Piata antológia literárnej súťaže Poviedka Istroconu ponúka 25 textov všetkých žánrov fantastiky. Zo subžánrov sú zastúpené predovšetkým poviedky militaristickej science fiction a kyberpunku. Hlavnými témami v rokoch 2014 - 2016, ktoré antológia zahŕňa, boli brána, prvý kontakt a vírus. (pantarhei.sk)

Keď báčik z Chochoľova umrie a iné poviedky

Keď báčik z Chochoľova umrie a iné poviedky

Edícia slovenskej klasiky Zlatým písmom prináša výber najznámejších poviedok majstra literárneho realizmu Martina Kukučína – Keď báčik z Chochoľova umrie (1890), Dies irae (1893) a Neprebudený (1886). Všetky tri poviedky čerpajú námet zo života prostého slovenského ľudu, vynikajú bravúrnym opisom ľudského charakteru aj rázovitej slovenskej dediny konca devätnásteho storočia. V poviedke Keď báčik z Chochoľova umrie Kukučín cez postavy hlavných hrdinov – Aduša Domanického, neschopného chválenkárskeho zemana, ktorý žije na úver, a prefíkaného kupca Ondreja Trávu, ktorý zanechal gazdovstvo a stal sa obchodníkom – „vychováva“ čitateľa a poukazuje na morálne poklesky obyčajných ľudí. Autor precízne vykresľuje ich povahové črty a so zhovievavou satirou prostredníctvom nich zobrazuje úpadok… (pantarhei.sk)

Poviedky

Poviedky

Ak ste si obľúbili nezameniteľný štýl brilantných ruských humoristov, autorov slávnych románov 12 stoličiek a Zlaté teľa, ich tvorba vás ani tentoraz nesklame. Iľf a Petrov boli vynikajúcimi poviedkármi. Ich dielo je dodnes výrazným monumentom svetovej literatúry a ťažkým kameňom na pleciach všetkých idiotov, ktorých púť históriou nepomohli zastaviť ani revolúcie, ani kontrarevolúcie. Pod pláštikom výsmechu "starých" poriadkov sa vysmievali nezmyselnosti režimu, v ktorom boli a sú nútení žiť ich čitatelia. Väčšina poviedok obsiahnutých v tomto výbere nebola na Slovensku nikdy publikovaná a aj v Rusku vyšli iba nedávno v edícii Zo zapečateného archívu. Súčasťou tejto knihy sú doteraz nepublikované časti románu 12 stoličiek. (pantarhei.sk)

A tiszta bőr titka

A tiszta bőr titka

A könyv tulajdonképpen a szeborreás bőrök kezeléséről és az ezzel a bőrtípussal járó bőrproblémák megoldásáról szól. A szeborrea faggyútúltengést jelent, tehát ebben a könyvben a zsíros bőrűeket érintő bőrproblémákkal foglalkozom behatóan. a címének azonban nem szerettem volna ezt adni, ugyanis nagyon gyakori, hogy valakinek ugyan szeborreás a bőre, mégis száraznak érzi, és a felszínen fakó és fénytelen. Ennek a bőrtípusnak a legjellemzőbb bőrproblémái az alábbiak: - tág pórusok - mitesszerek - pattanások - vízhiány, amelytől a bőr feszül, bár közben sokaknál zsírosan csillog - rosacea (az arc kivörösödésével, hajszálerekkel, később göbökkel kísért betegség) Ezek a bőrproblémák nem csupán esztétikai – és ezáltal gyakran lelki – gondokat okoznak, hanem pl. pattanások esetében még… (pantarhei.sk)

Čechov - Poviedky

Čechov - Poviedky

Reprezentatívny výber z bohatej tvorby jedného z najväčších majstrov tohto žánru.Kniha je originálnou ručnou umeleckou knihárskou prácou. (pantarhei.sk)

Poviedka 2020

Poviedka 2020

Zborník najlepších poviedok 24. ročníka tradičnej literárnej súťaže. Hlavnú cenu získal Peter Hoferica a porota udelila aj osem prémií, ktoré získali: Tímea Krekovič Beck, Matúš Benkovič, Šimon Drgoňa, Karlos Kolbas, Daša Krištofovičová, A. P. Zacharová, Štefan Ziegler a Svetlana Žuchová. V knihe je okrem všetkých ocenených poviedok aj predslov predsednícky poroty Márie Modrovich, štatistické údaje a názvy poviedok, ktoré postúpili do druhého a tretieho kola. Na konci knihy je prihláška pre účastníkov ďalších ročníkov súťaže. Poviedka 2020 zažila vo svojom dvadsiatomštvrtom roku doteraz nevídanú udalosť, nástup pandémie. Pri čítaní príspevkov som uvažovala nad tým, akým spôsobom ju covid-19 ovplyvnil. Počet prihlásených poviedok bol v podstate identický s minulým rokom. Epidémia však bola… (pantarhei.sk)

Poviedky - E.A.Poe

Poviedky - E.A.Poe

Výber poviedok a básní geniálneho E. A. Poea v elegantnej darčekovej väzbe. V zbierke nájdete: Ligeia, Okuliare, Zostup do Maelstromu, Berenice, Rukopis nájdený vo fľaši, Stretnutie, Morella, William Wilson a Prípad M. Waldemara. (pantarhei.sk)

Poviedka 2018

Poviedka 2018

Zborník najlepších textov 22. ročníka literárnej súťaže Poviedka 2018. Bolo prijatých 348 súťažných prác, príspevky posudzovala porota a udelila hlavnú cenu Jane Turzákovej a sedem prémií získali: Agáta Brozová, Martin Greguš, Barbora Hrínová, Karlos Kolbas, Dominika Moravčíková, Miša Petrovičová a Petra Števonková. V knihe je okrem všetkých ocenených poviedok aj predslov predsednícky poroty Svetlany Žuchovej, štatistické údaje a názvy poviedok, ktoré postúpili do druhého a tretieho kola. Na konci knihy je prihláška pre účastníkov ďalších ročníkov súťaže. (pantarhei.sk)

Kolymské poviedky

Kolymské poviedky

Poviedky Varlama Šalamova sú poctou tomu ľudskému, čo pretrváva aj v neľudských podmienkach. A odsúdením toho neľudského. Ako sám hovorí: "Každá z Kolymských poviedok zasadzuje úder stalinizmu". A tiež: "Zaucho musí byť stručné a zvučné." Popri Solženicynových knihách patrí práve Šalamovov šesťdielny cyklus Kolymské poviedky k najdôležitejším svedectvám o živote v gulagoch. Táto kniha prináša prvý diel, ako aj výber z jeho próz zverejnených v ďalších častiach. "Kolymské poviedky nezabránia tomu, aby sa objavili ďalšie formy pekla. Ľudská duša je zjavne poznačená prvotným zlom. Preto sa dobro neprejavuje v stave na dne, ale v oveľa vyšších sférach." (pantarhei.sk)

Zimné poviedky

Zimné poviedky

Máloktorý súčasný autor vie tak vnímavo opísať zraniteľnosť človeka a nepredvídateľnosť bežného, zdanlivo predvídateľného života. Ingvild H. Rishoi dojíma bez toho, aby skĺzla do pátosu, jej nenápadní hrdinovia idú pod kožu, rovnako ako jej ľudské príbehy. Vo svojich príbehoch sa zameriava na bežných ľudí a ich životy. Krehké poviedky sú predovšetkým o láske. O ľuďoch, ktorí to myslia dobre a snažia sa, nie vždy sa im to však podarí. (pantarhei.sk)

Sny a sekyry

Sny a sekyry

Audiokniha MP3 - Okamžiky na první pohled banální, ale už na ten druhý osudové. Volné pokračování titulu Ostny a oprátky. - autor Jiří Padevět, čte Vanda Hybnerová Okamžiky na první pohled banální, ale už na ten druhý osudovéKvůli čemu se o Vánocích 1941 popral Jan Kubiš s Jozefem Gabčíkem? Těšil se lidický farář Josef Štemberka v roce 1942 na léto? Uměl Edvard Beneš stavět sněhuláka? Proč si Marta Gottwaldová roztrhla před pohřbem svého manžela černé punčochy? Koho pozoroval arcibiskup Josef Beran z okna zámečku v Roželově? Čím si inženýr Zeman při sledování spartakiády polil kalhoty?Jsou chvíle, o které se lze poranit jako o trní. Jako by se v nich čas na chvíli zastavil jen proto, aby se náhle rozběhl mnohem rychleji a dějiny jejich prostřednictvím dokázaly uvolnit všechnu svoji… (alza.sk)

Poviedky neskorého leta

Poviedky neskorého leta

Debutová kniha predstavuje zrelého a skúseného autora, ktorý je zatiaľ známy predovšetkým rozhlasovým poslucháčom. Napísal množstvo rozhlasových hier a literárnych dramatizácií; za niektoré získal významné ocenenia. Zbierka noviel a poviedok prezrádza Štepitovo hlboké poznanie ľudí, ich osudov a zložitých vnútorných svetov. Vie byť lyrický i hĺbavý, vtipný ale aj ostrý a kritický. Dokáže do rozprávania o bežných veciach začleniť mýtus a kultivovaným spôsobom podať erotickú zápletku. (pantarhei.sk)

Poviedky malostranské - CDmp3

Poviedky malostranské - CDmp3

Vrchol prozaického Nerudovho diela - majstrovský obraz starosvetského Malostranského prostredia pred rokom 1848 - osudy človiečikov, v ktorých autor vytvoril vzor literárnej charakteristiky postáv. Pán Ryšánek a pán Šlégl, Ako si nakouřil pán Vorel penovku, Priviedla žobráka na mizinu, Doktor Kazisvet, Hastrman a O mäkkom srdci pani Rusky. Dĺžka nahrávky: 1 hod. 44 min. Interpreti: Martin Růžek a Soběslav Sejk (babickarstvo.sk)

Poviedka 1996-2016

Poviedka 1996-2016

Všetky poviedky, ktoré zvíťazili v literárnej súťaži Poviedka počas 20 rokov existencie. Doteraz bolo do súťaže zaslaných vyše 10.000 súťažných prác, všetky hodnotila porota literárnych vedcov a spisovateľov. Prečítajte si najlepšie z nich: Braňo Hochel Záhradník Balla Koniec leta. Deratizácia Rado Olos Leopoldov a späť Rado Olos Vo svojej koži Benjamín Škreko Spomínala Jozef Girovský Zmok Karol D. Horváth Absolútny sluch Zuska Kepplová Baladička o víkende Peter Ankou Tri Martolod Richard Pupala Zo školy a domov Ivana Dobrakovová Žiť s Petrom Ján Masár Scalea Václav Kostelanski Oleg má chuť zabiť Soňa Uriková S prvou hviezdou Peter Balko Labutia balada Marek Grajciar Nevyhnutnosť možnosti Radovan Potočár Mužská geometria Dominika Madro Svätyňa Kde je Poviedka? Tých prvých 20 ročníkov malo… (pantarhei.sk)

Všetky moje poviedky

Všetky moje poviedky

Autor zachytáva život Bratislavčanov z rôznych sociálnych prostredí a v rôznych bratislavských častiach, najmä však predmestí a periférie. Zobrazuje príbehy mladých ľudí, ktorí si hľadajú miesto v spoločnosti, ale aj starých mužov a ženy, ktorí už od života zdanlivo nič nečakajú, no stále im zostáva nádej na dôstojný koniec. (pantarhei.sk)

Poviedky o Rusku

Poviedky o Rusku

Čo je súčasné Rusko? Kto mu vládne? Akí sú jeho obyvatelia? Na tieto, ale aj iné otázky sa autor slávnej série o moskovskom metre Dmitry Glukhovsky usiluje odpovedať čitateľovi, a to v prekvapujúcej polohe. Veľké plochy postoapokalyptických románov zamenil za intímny priestor série poviedok, v ktorých kriticky zachytáva situáciu v dnešnom Rusku. V centre jeho pozornosti sú médiá, naivní obyvatelia, no ústredným motívom vinúcim sa celým dielom je skúmanie mocných a ich vplyv na najrôznejšie oblasti života. Hoci sa Glukhovsky na chvíľu presunul zo sveta sci-fi do súčasnosti, svoju fantáziu nezaprel. V duchu hesla Rusko sa rozumom pochopiť nedá parodicky vysvetľuje niektoré javy vo svojej domovine prostredníctvom príchodu mimozemšťanov či spoluprácou s vládcami pekla. Fantastické prvky však… (pantarhei.sk)

Hercule Poirot - Poviedky

Hercule Poirot - Poviedky

Súborné vydanie poviedok s Herculom Poirotom, najobľúbenejším fiktívnym detektívom všetkých čias, ktorý v r. 2016 oslávil sto rokov od chvíle, keď vznikol v mysli legendárnej spisovateľky Agathy Christie. Luxusne upravená, bohato ilustrovaná kniha s kazetou obsahuje vyše päťdesiat kratších prípadov slávneho belgického detektíva vrátane poviedky, ktorú v Spojenom kráľovstve publikovali až sedemdesiat rokov po jej vzniku: Poirot a záhada na regate. Ako bonus boli do zbierky zaradené aj pôvodné verzie dvoch príbehov Agathy Christie: Únos Kerbera zo zbierky Herkulovské úlohy pre Hercula Poirota a Nehoda s loptičkou, ktorú neskôr autorka spracovala do detektívky Nemý svedok. Slovenské vydanie poviedok s Herculom Poirotom je unikátne aj z prekladateľského hľadiska, keďže preklad je dielom… (pantarhei.sk)

Beton, kosti a sny

Beton, kosti a sny

Deset let uplynulo od chvíle, kdy Pavel Renčín vydal svou první povídku. Tento sborník je výběrem toho nejlepšího, co za tu dobu napsal. Každá z povídek je sklíčkem pestré mozaiky - jedna vás zamrazí, druhá překvapí a třetí zanechá prchavou lítost. Některé jsou poetické, další napínavé či dobrodružné. Jedno ale mají všechny společné: prolínání reality a fikce. Hledání fantazie ve světě kolem nás. (pantarhei.sk)

Kolo, sny a dobrodružství

Kolo, sny a dobrodružství

Věděli jste, že legendární hokejový brankář Dominik Hašek (Dominátor), nejúspěšnější gólman naší historie, olympijský vítěz z Nagana a nejlepší evropský hokejista NHL je také zdatným cykloturistou a velkým cestovatelem? Cyklovýpravy se staly pro něho výzvou a společně s autory této knihy podnikl cesty na kole po Balkáně a do Himálaje. Je zajímavé sledovat, jak si i taková špičkově trénovaná osobnost dovede hrábnout na dno svých sil a jak na cestách zcela samozřejmě přebírá kolektivní povinnosti, jako například mytí ešusů :) Kniha soustřeďuje cykloakce, které podnikli oba autoři za posledních dvanáct let v rozmezí 2005–2016. Táhne je to spíš na východ z následujících důvodů: nedotčená příroda, rozesmátí milí lidé, jejich vstřícnost, důvěra a nepředstíraný zájem. Zažívají tam běžný,… (pantarhei.sk)

Moje sny a ciele

Moje sny a ciele

Vytvorte si vlastnú inšpirujúcu knihu snov a cieľov Objavte, čo skutočne chcete, a vytvorte si vlastnú inšpirujúcu knihu zo svojich snov a cieľov. Pridajte ku každému z nich obrázok, podrobný popis a dátum splnenia a precítite ich tak, akoby už boli vaše. Rovnako ako rastliny rastú, keď sa o ne staráte, aj vaše sny a ciele budú rásť a dodajú vám radosť a nadšenie do života, keď sa budete o ne starať a dávať im pozornosť. Vďaka knihe Moje sny a ciele si z písania cieľov môžete spraviť nielen individuálnu, ale aj rodinnú či tímovú aktivitu, ktorá vás zblíži. (pantarhei.sk)

O láske a sne

O láske a sne

Výber zo štúdií rakúskeho lekára a psychiatra Sigmunda Freuda (1859 – 1939) sa sústreďuje na dve ústredné témy jeho psychoanalytického skúmania – na lásku a sen. Autor sa na základe svojej teórie psychosexuálneho vývinu zaoberá problematikou sexuálneho a ľúbostného života, pričom sa nezaujíma o javové podoby lásky, ale hlavne o jej nevedomé korene, typ voľby ľúbostného objektu, vnútornú psychickú dynamiku u jedinca a jej schopnosť u dospelého človeka. V štúdiách o sne – sen nazýva Freud „kráľovskou cestou do nevedomia“ – autor rozvíja chápanie sna ako splneného želania a na základe psychológie nevedomých procesov skúma, ako v snoch vystupuje potlačený obsah psychiky a telepatické fenomény. Majstrovsky napísané eseje v tomto výbere sú dôkazom toho, že Freudovo dielo je aj dnes pre… (pantarhei.sk)

Výber z najlepších poviedok

Výber z najlepších poviedok

Najlepšie poviedky s neopakovateľnou atmosférou majstra irónie a sarkazmu, čierneho i láskavého humoru, nezvyčajných situácii a prekvapivých rozuzlení, Roalda Dahla. (pantarhei.sk)

Čapkove poviedky - 2 CD

Čapkove poviedky - 2 CD

Karel Čapek patrí medzi klenoty českej literatúry a jeho poviedky sú klasikou, ktorú si radi vypočujeme nielen my, ale aj naše babičky a dedkovia. Na 2 CD nájdete tie najlepšie poviedky, ktoré sú navyše rozprávané majstrami Somrom, Tópfremom, Javorským a Pragerom. (babickarstvo.sk)

Šťastné náhody - jedenásť poviedok

Šťastné náhody - jedenásť poviedok

Provokujúca aj nesmelá. S iskrou v oku i s vyhasnutým pohľadom. Bezstarostná v pruhovanom tričku aj ohnutá k zemi pod ťarchou celého sveta. Ochotná kráčať za vôňou lásky cez moria a púšte svojho srdca, no aj plná strachu pohnúť sa z miesta... Každá z hrdiniek knihy Šťastné náhody je iná, presne tak ako každá z jedenástich popredných slovenských autoriek, ktoré bez váhania povedali "áno" výnimočnému literárnemu projektu. Jediné zadanie, ktoré pre svoju tvorbu dostali, bolo slovo láska. Mohli popustiť uzdu svojej fantázii a túto slobodu využili naozaj naplno, azda aj vďaka vedomiu, že vety, ktoré položia na papier, prinesú niekomu osoh, a to nielen v podobe kvalitného čitateľského zážitku. Zbierka poviedok, ktorú dopĺňajú pôvabné čiernobiele akvarely maliarky Jany Farmanovej, má totiž… (pantarhei.sk)

Poviedky. Videla som anjela!

Poviedky. Videla som anjela!

Poviedky a krátke prózy najvýraznejšieho predstaviteľa magického realizmu na Slovensku zaradené do 2. zv. súborného diela sú z kníh Tri ženy pod orechom a Bude to pekný pohreb, doplnené o 21 rozpracovaných poviedok z pozostalosti. Ilustrácie Fero Guldan. Súborné prozaické dielo Václava Pankovčína vyšlo v troch zväzkoch: 1. Marakéš. Šicke me naše!; 2. Poviedky. Videla som anjela!; 3 Romány. Zdržíte sa v Linárese? Všetci rozprávači a rozprávačky Václava Pankovčína sú živelní, preháňajú, ich príhody a prípoviedky poháňa veľká chuť a radosť podeliť sa o divy a očarenie, o zázračnú moc slova. Stojí za to pripomenúť si ich a vdýchnuť im život stále novým, opakovaným čítaním. Viktor Suchý, Denník N Prostredníctvom knihy Tri ženy pod orechom dokázal, že je majstrom slova a že aj do malého rozsahu… (pantarhei.sk)

Pepe jeans Bundy a saká BORA Modrá

Pepe jeans  Bundy a saká BORA  Modrá

Pepe jeans Bundy a saká BORA Modrá Tovar dostupný v pánskych veľkostiach. EUR S. (spartoo.sk)

Pepe jeans Bundy a saká BORA Modrá

Pepe jeans  Bundy a saká BORA  Modrá

Pepe jeans Bundy a saká BORA Modrá Tovar dostupný v pánskych veľkostiach. EUR L. (spartoo.sk)

Dorina - Plavky Bora Bora

Dorina - Plavky Bora Bora

Plavky z kolekcie Dorina. Model vytvorený z hladkej látky. (answear.sk)

Dorina - Plavky Bora Bora

Dorina - Plavky Bora Bora

Jednodielne plavky z kolekcie Dorina. Model vytvorený z hladkej látky. (answear.sk)

Hry a sny - 100 portrétov

Hry a sny - 100 portrétov

Sto portrétov športovej slávy. (pantarhei.sk)

Detské srdce a detské sny

Detské srdce a detské sny

V tejto knihe Sri Chinmoy ponúka praktické rady k téme, ktorá je životným krédom starostlivých rodičov: ako vychovávať dieťa tak, aby vyrastalo s láskou k Bohu a so sebadávajúcim srdcom pre všetkých (pantarhei.sk)

Dobrú noc a sladké sny

Dobrú noc a sladké sny

Medvedík Brumko pred spánkom často máta strach zo zlých snov. Našťastie ocko medveď vie, ako má svojho synčeka upokojiť, aby sa ich už nebál a ľahko zaspal. Prečítajte si rozprávky o zvieratkách, ktoré svoje deti krôčik po krôčiku pripravujú na prvé problémy detského sveta. (pantarhei.sk)

Beton, kosti a sny (9788025717325)

Beton, kosti a sny (9788025717325)

Elektronická kniha - autor Pavel Renčín, 202 stran, česky Deset let uplynulo od chvíle, kdy Pavel Renčín vydal svou první povídku. Tento sborník je výběrem toho nejlepšího, co za tu dobu napsal. Každá z povídek je sklíčkem pestré mozaiky - jedna vás zamrazí, druhá překvapí a třetí zanechá prchavou lítost. Některé jsou poetické, další napínavé či dobrodružné. Jedno ale mají všechny společné: prolínání reality a fikce. Hledání fantazie ve světě kolem nás. (alza.sk)

Istrocon - Zbierka poviedok sci-fi

Istrocon - Zbierka poviedok sci-fi

Dostává se vám do rúk výber najlepších poviedok z prvého a druhého oficiálneho ročníka literárnej súťaže Cena IstroCONu, ktorý sa uskutočnil v roku 2007 a 2008. V zborníku nájdete 14 poviedok subžánrovo zameraných na science fiction, fantasy a v neposlednom rade aj na horor, ktorý bol mimoriadne populárnym žánrom. Autori sa v oblasti fantasy venovali téme lovu na draka a rytieri, v rámci science fiction mimozemským civilizáciám a v rámci hororu bola určenou témou temnota. Mnohým poviedkam nechýba humor či skepsa, niektoré sú krásnymi ľudskými príbehmi plnými napätia ale aj romantiky, uné sa vyznačujú množstvom akcie. Všetky sú z dielne mladej slovenskej autorskej generácie, za čo si zasluhujú naše poďakovanie a želanie veľa úspechov do ďalšej tvorby (pantarhei.sk)

Sherlock Holmes - Veľká kniha poviedok

Sherlock Holmes - Veľká kniha poviedok

Zostavil a úvod napísal Otto Penzler Pravdepodobne žiadny iný literárny hrdina v histórii nebol tak dlho populárny ako Sherlock Holmes, geniálny britský detektív s vynikajúcimi dedukčnými schopnosťami a obrovským intelektom. Už od publikovania prvého príbehu v roku 1887 Štúdia v červenom čitatelia milovali čítanie o ňom – a spisovatelia rovnako milovali písanie o ňom Americký kníhkupec a editor Otto Penzler zostavil najrozsiahlejšiu zbierku poviedok o Sherlockovi Holmesovi všetkých čias! Okrem svojho úvodu zaradil do zbierky aj Doylovo rozprávanie o smrti Sherlocka Holmesa s úvodnou poznámkou redaktora časopisu, v ktorom vyšlo prvý raz v roku 1900. Doyle napokon podľahol tlaku nadšenej čitateľskej verejnosti, vzkriesil Sherlocka a napísal o ňom ďalšie dva romány a 36 poviedok. Slovenský… (pantarhei.sk)

Dámske jednodielne plavky Bora bora

Dámske jednodielne plavky Bora bora

Nádherná petrolejová farba a rafinované šnurovanie. V jednodielnych plavkách Bora Bora na pláži zaujmete. Skryté nevystužené košíčky s vyberateľnými vypchávkami dodajú prsiam prirodzený tvar. Bezkosticové prevedenie je maximálne pohodlné. Z udržateľného materiálu, šetrného k prírode.Jednodielne plavky Rýchloschnúci materiál Recyklovaný materiál Skryté nevystužené košíčky Vyberateľné vypchávky Ramienka odopínateľné iba na zadnej strane Bez kostíc Nohavičková časť klasického strihu Certifikát kvality a neškodnosti Oeko-Tex® Standard 100Vytvorte si dokonalý plážový outfit! (astratex.sk)

Dámske jednodielne plavky Bora bora

Dámske jednodielne plavky Bora bora

Nádherná petrolejová farba a rafinované šnurovanie. V jednodielnych plavkách Bora Bora na pláži zaujmete. Skryté nevystužené košíčky s vyberateľnými vypchávkami dodajú prsiam prirodzený tvar. Bezkosticové prevedenie je maximálne pohodlné. Z udržateľného materiálu, šetrného k prírode.Jednodielne plavky Rýchloschnúci materiál Recyklovaný materiál Skryté nevystužené košíčky Vyberateľné vypchávky Ramienka odopínateľné iba na zadnej strane Bez kostíc Nohavičková časť klasického strihu Certifikát kvality a neškodnosti Oeko-Tex® Standard 100Vytvorte si dokonalý plážový outfit! (astratex.sk)

OXALIS Bora Bora 80 g

OXALIS Bora Bora 80 g

Príprava: vriacou vodou zalejte čaj v pomere 2,5dl na 2 čajové lyžičky, ak čaj lúhujete v kanvici, potom naviac 1 lyžičku na kanvicu. Ponechajte 5-8 minút lúhovať. Potom preceďte. Zloženie: hrozienka (hrozienka, slnečnicový olej), baza, papája (papája, cukor, spevňujúci látka chlorid vápenatý, regulátor kyslosti kyselina citrónová), jablká, ibištek, čierne ríbezle, aróma, slnečnica, nevädza, maliny, jahody Obsah: 80 g Krajina pôvodu: Česká republika (prezdravie.sk)

Dorina - Plavkové nohavičky Bora Bora

Dorina - Plavkové nohavičky Bora Bora

Plavkové nohavičky z kolekcie Dorina. Model vytvorený z hladkej látky. (answear.sk)

Dorina - Plavková podprsenka Bora Bora

Dorina - Plavková podprsenka Bora Bora

Plavková podprsenka z kolekcie Dorina. Model vytvorený z hladkej látky. (answear.sk)

Svetlozelený klobúk Columbia Bora Bora

Svetlozelený klobúk Columbia Bora Bora

Model: Bora BoraFarba: svetlozelenáZapínanie: sťahovacieVlastnosti materiálu: odvod potuMateriál: 100 % nylon (zoot.sk)

Šedý klobúk Columbia Bora Bora

Šedý klobúk Columbia Bora Bora

Model: Bora BoraFarba: siváZapínanie: sťahovacieVlastnosti materiálu: odvod potuMateriál: 100 % nylon (zoot.sk)

Krémový klobúk Columbia Bora Bora

Krémový klobúk Columbia Bora Bora

Model: Bora BoraFarba: krémováZapínanie: sťahovacieVlastnosti materiálu: odvod potuMateriál: 100 % nylon (zoot.sk)

Béžový klobúk Columbia Bora Bora

Béžový klobúk Columbia Bora Bora

Model: Bora BoraFarba: béžováZapínanie: sťahovacieVlastnosti materiálu: odvod potuMateriál: 100 % nylon (zoot.sk)

Biely klobúk Columbia Bora Bora

Biely klobúk Columbia Bora Bora

Model: Bora BoraFarba: bielaZapínanie: sťahovacieVlastnosti materiálu: odvod potuMateriál: 100 % nylon (zoot.sk)

Katia Bora Bora 57 Lime/Orange

Katia Bora Bora 57 Lime/Orange

100% bavlna so saténovým efektom v kontrastných farebných kombináciách, ktoré skvelo vyniknú na ľahkých svetroch a topoch, alebo veselých detských odevoch. Na výrobu svetra s krátkym rukávom veľkosti 42 je potrebných 8 kusov priadze.Skúšobná vzorka: 10 x 10 cm = 22 ôk x 26 radov.Možno prať v práčke do 30 ° pomocou krátkeho programu / nesušiť v sušičke. Farba: 57 Lime/Orange Zloženie: Egyptská bavlna Krajina pôvodu: Španielsko Dĺžka: 115 m Hmotnosť: 50 g Hrúbka: B Materiál priadze: Bavlna Názov priadze: Bora Bora Farba: Multi Typ: Pletacia priadza Odporúčaná veľkosť ihlice: 3,5 mm Sezóna: Jar, Leto (muziker.com)

Katia Bora Bora 58 Turquoise/Lilac

Katia Bora Bora 58 Turquoise/Lilac

100% bavlna so saténovým efektom v kontrastných farebných kombináciách, ktoré skvelo vyniknú na ľahkých svetroch a topoch, alebo veselých detských odevoch. Na výrobu svetra s krátkym rukávom veľkosti 42 je potrebných 8 kusov priadze.Skúšobná vzorka: 10 x 10 cm = 22 ôk x 26 radov.Možno prať v práčke do 30 ° pomocou krátkeho programu / nesušiť v sušičke. Farba: 58 Turquoise/Lilac Zloženie: Egyptská bavlna Krajina pôvodu: Španielsko Dĺžka: 115 m Hmotnosť: 50 g Hrúbka: B Materiál priadze: Bavlna Názov priadze: Bora Bora Farba: Tyrkysová Typ: Pletacia priadza : 20210331.0 Odporúčaná veľkosť ihlice: 3,5 mm Sezóna: Jar, Leto (muziker.com)

Royal Canin Vet Diet hypoalergénna Dr. 21, royal canin hypoalergénny dr 21 - veterinárna strava, Karlie-flamingo náhubok nylonový m 21 cm, Royal Canin hypoalergénne dr 21 3,5 kg, Royal Canin hypoalergénne dr 21 14 kg, Royal Canin hypoalergénne dr 21 10 kg, royal canin vd hypoalergénny dr 21 3,5 kg, royal canin vd hypoalergénny dr 21 14 kg, batoh prenosný 40 * 30 * 21 pre pre psy, Royal Canin Veterinárna strava Kontrola citlivosti psov SC 21

Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte. zatvoriť