Emil to zvire v nas

To nejlepší v nás

To nejlepší v nás

Nový román bestsellerové autorky Colleen Hooverové o nešťastném manželství a jednom dávno zapomenutém slibu, který by ho mohl zachránit. Quinn by v životě nenapadlo, že potká osudovou lásku v nejhorší den svého života. Přesně to se ale stane. Začátek jejího vztahu s Grahamem je naprosto dokonalý, jsou jako stvoření jeden pro druhého. O sedm let později je ale jejich manželství v troskách. Zpočátku dokonalá láska je ohrožena tisíci nedokonalostmi jejich společného života. Člověk by řekl, že manželství přestává fungovat tehdy, když lásku nahradí zloba a pohrdání. Ale Quinn a Graham se na sebe nezlobí. Prostě už jen nejsou stejní jako dřív… Všechny společné sny a vzpomínky, místo aby je držely pohromadě, je od sebe oddělují. A to jediné, co by je mohlo zachránit, dost možná jejich vztah… (pantarhei.sk)

Dana a Emil Zátopkovi - Náš život pod pěti kruhy

Dana a Emil Zátopkovi - Náš život pod pěti kruhy

„Já jsem běhal velice rád a strašně moc, vlastně skoro pořád. Do práce, z práce, na stadion, pro nákupy nebo i jen tak pro radost. Dokonce i do schodů jsem běhal s nadšením, ale vůbec nejraději po mořském břehu. Nejvíc kilometrů jsem však naběhal doma, miloval jsem rovinaté lesy kolem Staré Boleslavi, Houštky, Čelákovic, Vestce. Ať bylo voňavé jaro nebo horké léto, kdy na borovicích zářily kapky pryskyřice, ať padalo listí tiše ze stromů nebo se hustě snášel sníh, vždycky jsem měl chuť běhat a nikdy se nenudil.“ Tímto vyznáním začal kdysi dávno své šťavnaté vyprávění o životě, závodění, úspěších i prohrách Emil Zátopek. Svým osobitým, lehkým a svižným stylem s prvky slováckého nářečí v něm nyní pokračuje a o spoustu humorných situací ho obohacuje Dana Zátopková. Kniha je určena všem,… (pantarhei.sk)

Kráska a zvíře - Zakleta v knize

Kráska a zvíře - Zakleta v knize

V knihovně zvířete se skrývá velice tajemná kniha. Belle ji objeví a navštíví jejím prostřednictvím úžasný nový svět. Ale je v tomto světě všechno tak, jak se zdá? A dokáže z něj Belle zase najít cestu domů? Nebo ji příběh pohltí a už nikdy nepustí? (pantarhei.sk)

Zvíře (Kráska a zvíře)

Zvíře (Kráska a zvíře)

(efitness.sk)

To, čo nás spája

To, čo nás spája

Voľné pokračovanie úspešného románu Drž ma, keď padám. Stredoškoláčka Lucia má takmer bezstarostný život. Jediné, čo jej chýba, je mama. Zmizla pred rokmi a nikto nevie kam. Kým Lucia stále verí v zázrak, otec by najradšej zabudol a robí všetko pre to, aby zabudla aj ona. Lucia sa voči jeho postoju tvrdohlavo búri, osamelosť lieči chlapčenskými bozkami, klame a robí hlúposti. Nečakané pochopenie nájde u Ondreja, ktorého iba nedávno spoznala a s ktorým ju spája viac ako iba tetovania. Obyčajný začiatok krehkého kamarátstva vyústi do vzťahu, na ktorý nie je pripravený ani jeden z nich. Pre Ondreja, poznačeného minulosťou, znamená veľký otáznik a pre Luciu trojbodku, za ktorou vidí nádej. Zvládnu to? (pantarhei.sk)

To vymyslí len Emil z Lönnebergy

To vymyslí len Emil z Lönnebergy

Emila z Lönnebergy už všetci dobre poznajú. Je to veľký šibal a neraz ani sám nevie ako – do niečoho sa celkom nevinne namočí. Otecko má však na to iný názor. Za každé šibalstvo zatvorí Emila do stolárskej dielne a on si tam zakaždým vystrúha dreveného panáčika. Panáčikovia rýchle pribúdajú a rovnako aj zápisy v mamičkiných modrých písankách o Emilových lapajstvách, ale aj o dobrých skutkoch. (pantarhei.sk)

Tak to u nás nerobíme

Tak to u nás nerobíme

Desať rokov po úspešnej knihe Náš ľadovec sa roztápa, v ktorej John Kotter a Holger Rathgeber na príbehu tučniakov vysvetlili, ako viesť ľudí v časoch turbulentných zmien, prichádzajú autori s novým a rovnako zaujímavým príbehom o tom, ako zmeniť výzvy na príležitosti. Tentoraz je dejiskom ich bájky kolónia surikát, žijúca v nehostinných podmienkach Kalaharskej púšte. Ide o spoločenstvo s množstvom pravidiel a zákonov, rozdelené na skupiny, ktorých lídri sú zodpovední za jednotlivé činnosti. Striktné dodržiavanie dlhoročne zavedených pravidiel však nemusí byť tým najlepším spôsobom fungovania a hlavne nachádzania riešení, ak sa spoločenstvo (organizácia, firma) ocitne v neľahkej situácii v rýchlo sa meniacom prostredí. (pantarhei.sk)

Kto to prišiel medzi nás?

Kto to prišiel medzi nás?

Veselé leporelo pre najmenších! Pohyblivé vysúvacie obrázky odhalia deťom roztomilé zvieratká, ktoré sa v knihe skrývajú. (pantarhei.sk)

Diablik v nás

Diablik v nás

Populárna autorka rozpráva o tom, že je len na nás, či sa rozhodneme mať problémy a trpieť. Problémy, ktoré pramenia z nepochopenia a neochoty prevziať zodpovednosť za svoj život a nechať druhých ísť vlastnou cestou. Problémy, ktoré súvisia len a len s našimi postojmi a spôsobom myslenia. Čím viac sme ochotní vidieť pravú podstatu vecí, tým viac budeme rásť a tým menej budeme potrebovať rôzne ilúzie. Za naše tvrdohlavé držanie sa nesprávnych postojov môže diablik v našom vnútri. Ak ho dokážeme c hytiť, zbaviť ho moci nad nami a nakoniec sa s ním láskyplne rozlúčiť, až vtedy môžeme skutočne začať žiť. (pantarhei.sk)

Nekonečno v nás

Nekonečno v nás

Luigi Giussani sa podujíma priblížiť čitateľovi náboženský zmysel človeka. Charakterizuje ho ako samostatnú podstatu racionálnosti a základ ľudského vedomia, ako náboženský rozmer vlastný každému. Náboženský zmysel sa nachádza na úrovni základnej ľudskej skúsenosti, tam, kde si kladieme otázky o zmysle života, reality, diania. Otázky o zmysle nás často vedú k hraniciam tajomstva, kde človek prirodzene túžiaci po pravde a po svojom zavŕšení i šťastí objavuje možnosť iniciatívy tohto Tajomstva, možnosť zjavenia. Ten, kto rešpektuje túto možnosť, používa svoj náboženský zmysel, stáva sa otvoreným, otvoreným pre nekonečno.Atraktívny svieži štýl Luigiho Giussaniho je zárukou toho, že i neľahká téma čitateľa zaujme. A mladí ľudia sa vďaka nemu mnoho o sebe dozvedia. (pantarhei.sk)

Vesmír v nás

Vesmír v nás

(pantarhei.sk)

Vrah v Nás

Vrah v Nás

Mnohí z nás vidia vo vrahoch chorobných anomálov alebo tvrdých kriminálnikov. Renomovaný evolučný psychológ David M. Buss má ale pre nás znepokojujúce správy: väčšinu vrážd páchajú úplne normálni ľudia. A impulz k zabitiu rozhodne nie je žiadnou abnormalitou, je skôr evolučne zakotvený v ľudskom mozgu a čaká len na spúšťače, ktoré sú nám prekvapivo dôverne známe. Tejto knihe predchádzalo dlhoročné štúdium kriminalistických archívov a výskumy po celom svete. Je pretkaná pútavými, často drásavými správami o typických vraždách a poskytuje šokujúce a vysvetľujúce vhľady do hĺbok ľudskej duše. Táto fascinujúca kniha radikálne spochybňuje naše predstavy o sebe. (pantarhei.sk)

Mágia v nás

Mágia v nás

Ide opäť o mimoriadne úspešnú knihu, ktorej predslov napísal autor bestsellerov VIEM, čo si myslíš, Nemysli na modrého slona a Mysli si, čo chceš Thorsten Havener. A Povedal o nej: V tejto knihe zistíte o sebe to, čo by ste nikdy nepokladali za možné – skvelé!“ (Thorsten Havener) (pantarhei.sk)

Sila v nás

Sila v nás

Jim Doty vyrastal v chudobnej rodine. Otec bol alkoholik a matka trpela depresiami. Dnes je riaditeľom prestížneho Centra pre vzdelávanie a výskum súcitu a altruizmu (CCARE) na Stanfordovej univerzite. Medzi zakladateľov centra patrí aj dalajláma. Keď mal Jim dvanásť rokov a jeho život bol v slepej uličke, vošiel do obchodu s kúzelníckymi potrebami, kde stretol Ruth, staršiu pani, ktorá ho naučila sériu cvičení na zmiernenie utrpenia a pretavenie túžob na skutočnosť. Požiadala ho, aby mal otvorené srdce a naučil túto techniku ďalších ľudí. Práve Ruth mu po prvý raz ukázala jedinečný vzťah medzi mozgom a srdcom. Vďaka Ruthiným cvičeniam autor dosiahol neuveriteľné výsledky. Získal moc a bohatstvo, ktoré si ako dvanásťročný nevedel predstaviť. Zanedbal však Ruthinu najdôležitejšiu lekciu a… (pantarhei.sk)

Džungle v nás

Džungle v nás

Vyznáte se v džungli, kde se v kořenech stromů plazí pudy, zatímco v korunách vřeští inteligence? Je svůdné říci ano... Naše osobnost má složitost, záludnost i potenciál skutečné džungle. Obsahuje skryté poklady, bludné kořeny i nebezpečná zákoutí. Plíží se v ní úskočné obludy, které nás chtějí ovládnout a o nichž je dobré vědět a nepustit je ke kormidlu řídícímu naše chování. Bydlí v ní i osvícené bytosti, které nás rády povedou ke svobodě, když jim dáme příležitost. Máme-li moderní vzdělání, pak bývá spíše technické. Obvykle umíme pracovat s počítači, známe jazyky, rozumíme svému oboru. Často však tápeme, máme-li rozumět lidem a jejich vztahům. Vyznat se v těchto divokých krajích je přitom nesmírně výhodné. Rozumíme-li tomu, co cítíme a co děláme, můžeme své pocity a své chování ovládat… (pantarhei.sk)

Stín v nás

Stín v nás

Tam, kde je světlo, je i stín. V Jungově individuaci jde o protiklad s personou tou stránkou, kterou rádi stavíme na odiv a jejíž prostřednictvím prezentujeme svou bezúhonnost. Čím vyhraněnější persona, tím větší přetvářka a tím více potlačený stín. Stín ale nemusí znamenat vyložené zlo, nýbrž častěji prostě něco, co je méněcenné a nedokonalé. Ten, kdo si neuvědomuje vlastní stín, ho často promítá na druhé třeba na cizince. Integrovat vlastní stín znamená překonat úzkost a paradoxně jí odebrat sílu. Znamená to přijmout vlastní životnost, stát se realističtějším a méně narcistickým. Verena Kastová existenci stínu dokládá na mýtech, pohádkách i příkladech z terapie či z každodenního života. Popisuje individuální i kolektivní stín a způsoby, jak stín přijmout. Výsledkem takového procesu je… (pantarhei.sk)

Nekonečno v nás

Nekonečno v nás

Autor v básňach a krátkej próze hľadá predovšetkým otázky zmyslu života a tak ako samotný názov diela hovorí nekonečno, ktoré je v človeku ukryté. Texty dopĺňajú ilustrácie Pavla Petráša. (pantarhei.sk)

GÉNIUS v nás

GÉNIUS v nás

Audiokniha MP3 - Rychlokurz kreativního myšlení od cenami ověnčené univerzitní profesorky, která vyučuje kreativitu na Stanfordu. Rychlokurz kreativního myšlení od úspěšné autorky a cenami ověnčené univerzitní profesorky Tiny SeeligJedna z mezinárodně nejlépe prodávaných autorek a cenami ověnčená univerzitní profesorka Tina Seelig vyučuje kreativitu nejlepší a nejbystřejší studenty na Stanfordu. Rovněž učí kreativnímu myšlení podnikatele a vrcholové manažery po celém světě. V audioknize Génius v nás (inGenius) zkušeně dekóduje kreativitu a nabízí sadu nástrojů a zásad k posílení vlastního tvůrčího génia, které si může osvojit každý. Audiokniha je tak fantastickým prostředkem pro všechny, kteří chtějí naplnit své ambice. (alza.sk)

Nové lidstvo v nás

Nové lidstvo v nás

Stále více lidí vnímá, že se naše civilizace blíží k neblahým koncům. Drancujeme přírodu, vykořsťujeme jeden druhého, dochází k úpadku morálky, úplatní politici slouží zištným zájmům podnikatelů, korupce zasahuje zákonodárnou, výkonnou i soudní moc. V čem spočívají příčiny tohoto nedobrého stavu a zda existují východiska řeší tato kniha. Vychází z toho, že příčiny tohoto systémového selhání civilizace spočívají v našem pokřiveném obrazu světa - východisko je tedy v jeho narovnání a uzdravení. Naše intelektuální vědomí musí učinit rozhodný krok k vnímání duchovní reality. Kniha podává srozumitelný návod, jak takové intuitivní vědomí rozvíjet a položit tím základy skutečně lidské společnosti. (pantarhei.sk)

Vesmír v nás III.díl

Vesmír v nás III.díl

Ve třetím díle svého rozhovoru se čtenáři s podtitulem Obecný lék na bolest a utrpení jednotlivce i světa Michal Burda pokračuje v seznámení s vesmírnými zákonitostmi a Cestě za životem ve zdraví a radosti. Opět oslovuje Ženu, ale jako tvořivý a láskou nadaný princip v nás, jemuž se v novém tisíciletí otevírají netušené obzory. (pantarhei.sk)

Afrika v nás II

Afrika v nás II

Výpravná obrazová publikace představuje subsaharskou Afriku, krásu zdejší přírody i mizející domorodé zvyky a tradice. Nevyhýbá se ale ani palčivým tématům, se kterými se černý kontinent potýká. Kniha představuje jedinečné snímky domorodých obyvatel a zvířat doplněné o reportážní texty.Autorská trojice je propojena nejen osobním přátelstvím, ale hlavně láskou k Africe, kterou ve své nové knize odhaluje v celé její drsné nahotě a kráse.Novinářka a fotografka Lenka Klicperová zavede čtenáře na slavnost volné lásky Cure salée do Nigeru a představí originální mužský tanec gerewol. Přiblíží ale i nelehký život obyvatel uprchlických táborů na čadsko-súdánské hranici, nebo drsné příběhy dětských vojáků z Ugandy.Manželská autorská dvojice Olga a Václav Šilhovi představí především přírodní… (pantarhei.sk)

Malý princ v nás

Malý princ v nás

Saint-Exupéryho kniha Malý princ byla v průběhu doby přeložena bezmála do osmdesáti jazyků a miliony čtenářů již provázely malého prince na jeho cestě po planetách …Mathias Jung se v kratičkých kapitolách své knihy zamýšlí nad dramatickou dobou vzniku Saint-Exupéryho knihy a uvažuje o strachu či úzkosti, bez nichž není lidského růstu. Věnuje se jednotlivým tématům Malého prince a nabízí je čtenáři jako možnost k setkání s tématy jeho vlastního vnitřního světa. Svá zamyšlení doprovází citacemi z ostatních Saint-Exupéryho knih či jiných literárních děl.Dr. M. Jung pracuje jako psychoterapeut ve zdravotním středisku Dr. Max Otto Bunker-Haus v německém Lahnsteinu. Je autorem několika knih, které vycházejí v jeho vlastním nakladatelství Patmos. (pantarhei.sk)

Zmena je v nás

Zmena je v nás

Pätnásťročná Greta Thunberg zo Švédska sa v auguste 2018 rozhodla, že prestane chodiť do školy a založila globálne hnutie Fridays for Future. V boji proti klimatickej kríze inšpirovala milióny mladých ľudí, prinútila vlády po celom svete, aby viac načúvali našej planéte, za čo získala nomináciu na Nobelovu cenu za mier. Gretine prejavy, ktoré nájdete v tejto knihe, zneli naprieč celou Európou, od OSN až po veľké verejné protesty, hovoria však priamo k nám: Bez ohľadu na to, akými bezmocnými sa cítime, vstaňme a bojujme za našu platnétu, zmena je v nás. (pantarhei.sk)

Středověk v nás (9788025736975)

Středověk v nás (9788025736975)

Elektronická kniha - autor Martin Nodl, 312 stran, česky Autor se v této esejisticky pojaté práci zamýšlí nad jen zdánlivou moderností současného světa. Na příkladech středověkého a současného vnímání času, prostoru, prožívání dětství a stáří, eschatologie, vztahu k penězům, k uzavírání manželství, k migracím na větší vzdálenosti i uvnitř města ukazuje, jak mnoho mají lidé současnosti společného s lidmi středověku, jak se v mnoha ohledech jen zdánlivě změnily každodenní mody lidského chování a myšlení. Mimo to si detailně všímá stále rostoucí dohlížitelské role státu, jenž člověka současnosti v mnoha ohledech zbavuje dřívější svobody, stejně jako ho ve svobodném uvažování omezují společenské stereotypy a předsudky. (alza.sk)

To vymyslí len Emil z Lönnebergy (3) - audiokniha

To vymyslí len Emil z Lönnebergy (3) - audiokniha

Emila z Lönnebergy už všetci dobre poznajú. Je to veľký šibal a neraz ani sám nevie, ako sa do všetkého tak nevinne namočil. No otecko má na to iný názor. Za každé šibalstvo zatvorí Emila do kôlničky a on si tam zakaždým vystrúha dreveného panáčika. Panáčikovia rýchlo pribúdajú a rovnako aj zápisy v mamičkiných modrých písankách o Emilových lapajstvách, ale i o dobrých skutkoch. Číta: Miro Noga Dĺžka: 3 hodiny a 46 minút (pantarhei.sk)

V kocke - Hlavolamy v nás

V kocke - Hlavolamy v nás

Prvá kniha samotárskeho vynálezcu najznámejšieho hlavolamu sveta - RUBIKOVEJ KOCKY. Ernő Rubik nás inšpiruje tým, čo sa naučil v živote o tvorbe, zvedavosti a objavovaní. ERNŐ RUBIK bol ešte dieťaťom, keď ho prvýkrát posadli hlavolamy všetkého druhu. "Hlavolamy," píše, "v nás odkrývajú dôležité vlastnosti: sústredenie, zvedavosť, zmysel pre hru, dychtivosť objaviť riešenie." Pre Rubika hlavolamy nie sú len hrou; sú prostriedkom na rozvoj tvorivosti. Povzbudzuje nás, aby sme prijali svoju vnútornú zvedavosť a hľadali hlavolamy, ktoré nás obklopujú v každodennom živote. "Ak ste odhodlaní, vyriešite ich," píše. Kocka, Rubikov vlastný hlavolam, ktorý už vyše štyridsať rokov riešia milióny ľudí na celom svete, sa stal jednou z najpredávanejších hračiek všetkých čias a považuje sa za globálny… (pantarhei.sk)

Aby nás to spolu bavilo celý rok

Aby nás to spolu bavilo celý rok

Kniha nabízí témata, která autorka zpracovala do jednotlivých projektů. Vytvořila je na základě prožitků dětí a vycházela přitom z příběhů a pohádek, písniček, říkadel, hádanek i z běžných situací. Inspirována jsou například divadelními představeními nebo vzájemnou spoluprací, která mnohdy přichází i od dětí samotných či od jejich rodičů. Každý projekt nabízí inspiraci v literárním textu, z něhož vycházejí hry, tvořivé aktivity, společné rozhovory a další činnosti. Miroslava Baxová je učitelka mateřské školy. Řadu let se věnuje loutkovému divadlu. (pantarhei.sk)

Mír v nás, 2. vydání

Mír v nás, 2. vydání

autor - básník a zenový mistr byl navržen na Nobelovu cenu míru (pantarhei.sk)

Bohové a bohyně v nás

Bohové a bohyně v nás

Slovanští bohové ožívají v nás a pro nás. Vraťme se do doby, kdy lidé k neznámým věcem přistupovali s bázní, kdy příroda byla plná tajemství a svět lidí se prolínal se světem bohů. Návrat ke starým pravdám totiž může být návratem sama k sobě. V této knize se seznámíte se slovanskými bohy a bohyněmi jako s archetypy, které žijí v každém z nás. Získáte tak kontakt se silou, která ve vás dřímá a je silou naší země. Získáte možnost podívat se sami na sebe, na své vztahy, na způsob, jak komunikujete se svým okolím, ale také na to, jak okolí komunikuje s vámi. Autorka nás nejprve seznámí s důležitými pojmy, jako je archetyp nebo rituál, které se v našem životě běžně vyskytují, pouze si to přímo neuvědomujeme. Pro pochopení slovanského panteonu je potřeba také znát způsob života starých Slovanů,… (pantarhei.sk)

Nechme ožít dobro v nás

Nechme ožít dobro v nás

NECHME OŽÍT DOBRO V NÁS Desmond Tutu, Mpho Tutu Desmond Tutu, nositel Nobelovy ceny míru, dostává opakovaně tytéž otázky: Jak to, že jste si uchoval naději, i když jste viděl tolik zla? Jak si můžete být tak jistý, že dobro nakonec zvítězí? Tato kniha je odpovědí. Jsme stvořeni pro dobro a je na nás, zda svůj osud naplníme. Desmonda Tutu známe jako inspirativního člověka, který byl svědkem hrozivých událostí světových dějin, a přesto si uprostřed politické zvůle, diplomatického selhání a lidské krutosti zvolil cestu smíření. Navzdory všemu, čím prošel, nás Desmond Tutu zve k naději a radosti. Povzbuzuje nás, abychom v sobě probouzeli dobrotu, která je pro nás přirozená a jejíž vědomé pěstování vede k pocitu naplnění, štěstí a smysluplnosti. Zlo existuje. Mravní úpadek a krutost také. Ale… (pantarhei.sk)

Energie v přírodě a v nás

Energie v přírodě a v nás

Centrální myšlenkou knihy je nutnost fundamentální změny našeho života založená na kritice současné ekologicky i sociálně devastující ekonomiky a životního stylu bohaté části světa. Autor navrhuje hledat řešení, modely a systémová uspořádání v přírodě a v její moudrosti. Dokládá přírodní kreativitu a mapuje možné cesty alternativ. Kriticky hodnotí panující technooptimizmus a doporučuje cestu zjednodušení života, přijetí jiných kritérií úspěchu a štěstí, filozofii nerůstu a důraz na rozvoj osobních i společenských vztahů. Identifikuje stavební kameny nového uspořádání společnosti, v níž by dominovalo decentralizované a nedominující uspořádání. (pantarhei.sk)

Zvíře nadržené

Zvíře nadržené

„Milostné zvířátko uděláme z vás, kolem hrdla dáme pozlacený pás…“ veršuje libretista Karel Sabina v naší vpravdě národní opeře. Doba však tehdy byla cudná, nebo si tak alespoň navenek připadala. Jakápak tedy „nadrženost“. Přitom však lidská sexualita je tak stará jako lidstvo samo a jedním z jejích trvalých znaků je vyšší sexuální aktivita mužů. Navíc je člověk bytostí trvale sexualizovanou a jeho sexualita má charakter jak prokreační – rozmnožovací, tak rekreační – potěšující. Deset kapitol knihy Zvíře nadržené neobchází žádná tabu již proto, že si je autor nepřipouští. Zdaleka si nevšímá jen různých forem párového soužití, ale také toho, kde jsou v sexu hranice normality a kdy je třeba mluvit o sexuálním nebezpečí a zločinu. Kybernetička Lynne Hallová na adresu stále populárnějších… (pantarhei.sk)

Kráska a zvíře - Zakletá v knize (978-80-252-3906-3)

Kráska a zvíře - Zakletá v knize (978-80-252-3906-3)

Elektronická kniha - ze série Disney, autor Jennifer Donnellyová, 304 stran, česky Vysněný svět nemusí být takový, jaký se navenek zdá. V knihovně zvířete se skrývá velice tajemná kniha. Belle ji objeví a navštíví jejím prostřednictvím úžasný nový svět. Ale je v tomto světě všechno tak, jak se zdá? A dokáže z něj Belle zase najít cestu domů? Nebo ji příběh pohltí a už nikdy nepustí? (alza.sk)

U nás v Bohane

U nás v Bohane

„Ať už nás svrbí co chce, jde to sem od tý řeky. To je bez debat: ta naše poskvrna, ten závan špatnosti, co u nás zamořuje vzduch, se táhne od vody. Jako že od řeky Bohane: to o ní je tu řeč. Ten zlovolnej příval černejch vod si to sem hučí až z pustin Velký Nicoty, to z tý řeky se vytřelo město a hned po ní vyfáslo jméno: Bohane.“ A že to není město ledajaké. Zalidněné barvitými postavičkami jako je Logan Hartnett alias Albín alias Čahoun, který vládne Hartnettově Parádě, jež má (skoro) celé město pod palcem, jako je Jenni Čing, jeho sedmnáctiletá parťačka ostrá jak břitva, ve vinylové bundičce a s mosaznou šlukovkou v zubech, jako je elegantní, leč vražedně nebezpečný Syčák Burke, který nikdy nemiloval nikoho než Angelinu, svoji fenu vlčáka. Kevin Barry čtenářům servíruje hostinu… (pantarhei.sk)

Hranice v nás a vo svete

Hranice v nás a vo svete

HRANICE SU? VS?ADE. C?i uz? vni?mame svet tam vonku alebo svoj vnu?torny? svet, vidi?me urc?ite? oblasti, te?my alebo entity a vidi?me aj hranice medzi nimi. Oblasti, te?my a entity sa detailne sku?maju?, no hranice ignorujeme. C?o sa da? na nich sku?mat?? Hranice cha?peme iba ako ake?si pomyselne? c?iary. Ernest Hartmannn chce uka?zat?, z?e hranice sa daju? sku?mat?. So svojimi spolupracovni?kmi ich uz? nejaky? c?as detailne sku?ma a zac?al s hranicami v nas?ej mysli. Hranice v nas?ej mysli mo?z?u byt? relati?vne pevne? alebo relati?vne tenke?. Pevne? hranice znamenaju? izola?ciu, uchova?vanie veci? v osobitny?ch priehradka?ch, jednoznac?ne? rozlis?ovanie: c?ierna verzus biela, dobro verzus zlo, my verzus oni. Tenke? hranice znamenaju? pravy? opak: hranice, ktore? sa daju? l?ahko prekroc… (pantarhei.sk)

To je náš hrad! (978-80-000-6157-3)

To je náš hrad! (978-80-000-6157-3)

Elektronická kniha - autor Jarmila Marešová, 16 stran, česky Náš hrad se otevírá návštěvníkům! Ale není to jen tak obyčejný hrad – je pohádkový a děti si s ním užijí spoustu zábavy. Během prohlížení zjistí, jak vypadá komnata malého Filipa a proč přijedou na hrad rytíři. A při zkoumání nejrůznějších zákoutí potkají děti i mnoho roztomilých zvířátek: myšky, lišky, ale třeba také jezevce. Tak šup na hradby, dobrodružství už čeká. Veselé leporelo pro děti od 3 let. (alza.sk)

Kráska a zvíře

Kráska a zvíře

Román podle stejnojmenného velkofilmu společnosti Disney s Emmou Watson v hlavní roli! Příběh starý jako čas sám… Belle chce od života víc, než jí může malé venkovské městečko Villeneuve nabídnout. Svými neobvyklými názory, zarputilou nezávislostí a láskou ke knihám tu vyčnívá z davu. Touží po cestování a dobrodružství, po životě stejně vzrušujícím jako příběhy, které čte. Ale když Bellina milovaného otce uvězní netvor na svém začarovaném hradě, její život se navždy změní. Ohrozí svou svobodu a budoucnost, sama zaujme otcovo místo a tajně si přísahá, že uprchne. Ale jak se Belle o zvířeti a jeho záhadném sídle dozvídá více, začne si uvědomovat, že jeho příběh – i její vlastní – by mohl skrývat větší tajemství, než jaká si kdy dokázala představit. (pantarhei.sk)

Kráska a zvíře

Kráska a zvíře

Romantický příběh lásky, který uchvátil celé generace čtenářů, je v této knize umocněn jedinečnými ilustracemi Manuely Adreani, umělkyně, která s výjimečnou citlivostí obohatila původní text a tím ho přiblížila mladým čtenářům. (pantarhei.sk)

Krása a zvíře

Krása a zvíře

Jaká zvířata jsou všeobecně považována za krásná a jaká za ošklivá? Jaký vliv má posouzení krásy či ošklivosti na zastoupení daného druhu v zoologických zahradách a v posledku na jeho ochranu? Jakým způsobem lze vysvětlit samotný vznik esteticky výrazných součástí vzhledu želv, motýlů či kočkovitých šelem? Jak se vyvíjelo a jaký vliv mělo vnímání a posuzování zvířecí krásy na pojímání či utváření člověku vlastní "lidské přirozenosti"? Jaké faktory se podílejí na posuzování, popřípadě přehodnocování estetických hodnot zvířat? A existuje rozdíl v estetickém oceňování divokého zvířete a zvířete chovaného v zajetí, a pokud ano, jak jej lze vysvětlit? Jednotlivé kapitoly knihy Krása a zvíře předkládají možné odpovědi na uvedené otázky, v celé knize se pak vzájemně střetávají, prolínají a… (pantarhei.sk)

Žiarislav - CD Tá Sila Je V Nás

Žiarislav - CD Tá Sila Je V Nás

(shop.rukahore.sk)

NACIonaliZMY V NÁS: Eseje o živej minulosti

NACIonaliZMY V NÁS: Eseje o živej minulosti

Životnosť politikov na politickom piedestáli je obvykle pár rokov, trvácnosť politických režimov nanajvýš pár desaťročí, no politické ideológie prežívajú celé generácie, niekedy stáročia. Napriek tomu, že príťažlivá sila nacionalizmu, fašizmu a jeho najradikálnejšieho variantu nacizmu Európu i Slovensko priviedla za prah pekla, zďaleka nepovedali svoje posledné slovo. Mefisto v prezlečenom kabáte pokúša naše citlivé pudy aj na začiatku druhej pätiny 21. storočia a je len na nás, či odoláme alebo prijmeme jeho ponuku priložiť ruku k repríze konfliktov a ľudských tragédií v mene krížov, o ktorých vypovedá táto zbierka esejí. Známy slovenský historik a autor viacerých úspešných knižných publikácií Anton Hruboň podáva vo svojich textoch obraz o naci(onali)zmoch na Slovensku a v Európe 20.… (pantarhei.sk)

Duševné svetlo a zdravie v nás (1)

Duševné svetlo a zdravie v nás (1)

Chcete odstrániť svoje problémy, no neviete, ako to urobiť? Želáte si napraviť vzťahy v rodine či s inými ľuďmi? Netušíte, prečo ste ochoreli? Túžite sa zbaviť choroby, a to čo najrýchlejšie? Presne v tom vám pomôže táto kniha. Bola napísaná preto, aby si ľudia mohli sami zlepšiť svoje zdravie. Spôsob výkladu je taký, aby bola pomoc prístupná pre každého. Učenie o odpustení je jednoduché a prístupné pre tých, ktorí sú pripravení uznať svoje chyby, a neprijateľné pre tých, ktorí hľadajú vinníkov okolo seba. Opierajúc sa o svoje skúsenosti praktickej lekárky, Luule Viilma ponúka učenie o duchovnom rozvoji, ktoré pomôže nielen vyliečiť akékoľvek konkrétne ochorenie, ale aj obnoviť duševnú rovnováhu a získať vnútorný pokoj. (pantarhei.sk)

Ženy, klíč ke spokojenosti je v nás

Ženy, klíč ke spokojenosti je v nás

Zajímají vás vztahy mezi lidmi a rády byste se v nich lépe orientovaly? Zatím jen tušíte, že spokojenost v partnerském a rodinném životě klíčí ve vás samotných? V této knize se dozvíte vše podstatné, abyste se cítila dobře jako žena, partnerka i matka. Srozumitelné texty a praktické návody vám budou cennou příručkou na cestě k vlastní spokojenosti a vnitřnímu klidu. Budete si jista, co chcete změnit, a budete vědět, jak na to. Zjistíte: • co vlastně znamená sebeláska a sebehodnota • jak pracovat se svými emocemi • na co se zaměřit v partnerských vztazích • nakolik vaše současné vztahy ovlivnila původní rodina • proč je tak důležité dokázat odpustit • jak pracovat se sebou a s dětmi v krizových okamžicích (pantarhei.sk)

Náš dům je v plamenech

Náš dům je v plamenech

V srpnu 2018 se tehdy patnáctiletá Greta Thunberg rozhodla nejít do školy a začít před švédským parlamentem svou pravidelnou páteční stávku za klima, čímž zažehla jiskru globálního hnutí bojujícího s klimatickou krizí a inspirovala miliony studentů ke stávkám za planetu. Později obdržela prestižní Prix Liberté či nominaci na Nobelovu cenu za mír. Kniha Náš dům je v plamenech obsahuje český překlad knihy Scény od srdce, kterou společně s Gretou napsala její matka operní zpěvačka Malena Ernman, otec Svante Thunberg a sestra Beata Ernman. V této publikaci najdete také nejdůležitější Gretiny projevy, které v anglické verzi vyšly pod názvem No one is too small to make a difference. (pantarhei.sk)

Rybičky 48 - Pořád nás to baví: Best Fuck Off! 2CD

Rybičky 48 - Pořád nás to baví: Best Fuck Off! 2CD

Lolita, Budíček pro Barnabáše, Třista dní, Four days, Na první dojem, Je pryč, Eva, Retro vadžajna, Díky, Svatej pokoj, Léto, Slibuju že nebudu pít, Chtěl jsem tim říct, Správní chlapi, Klasický pomalý song, plně zapadající do programového schématu každého dobrého rádia, Čas líbá nás, Ženy, Američan z Poličan, Lék na duší ženy (pantarhei.sk)

Plamen v nás (978-80-269-0622-3)

Plamen v nás (978-80-269-0622-3)

Elektronická kniha - autor Jennifer L. / Lynn J. Armentrout , 368 stran Jillian Limové se během několika hodin obrátil život vzhůru nohama. Ve stejný večer, kdy jí zlomila srdce její dětská láska Brock Mitchell, se její svět neodvolatelně změnil vinou cizince se zbraní v ruce. Trvá šest let, než Jillian pomalu slepí roztříštěné kousky svého života dohromady a než je konečně připravená přestat žít v minulosti plné bolesti a žalu. Přijme práci v otcově akademii bojových umění a jde na první rande po ztroskotaném vztahu. Jillian je odhodlaná začít znovu žít.Nečekala ovšem, že součástí jejího nového života bude zase Brock. Jenže dřív, než se naděje, je zpět. Nejenom starší, ale neskutečně hezčí, škádlivější a tak vůbec. A když se dívá na Jillian, už nevidí tu malou holku, která byla během… (alza.sk)

Znamení v nás (978-80-904-7507-6)

Znamení v nás (978-80-904-7507-6)

E-kniha - autor Markéta Vostrá, 200 stran Markéta Vostrá je zkušená kartářka a astroložka – výkladu tarotu a astrologii se věnuje více než čtvrt století. Vytvořila si vlastní osobitou kombinovanou metodu, která zajímavě spojuje obě tyto oblasti a dává ucelený přehled o možnostech člověka, jeho talentech i o blocích, které ho na jeho životní cestě brzdí. V knize podrobně a velmi názorně a srozumitelně vysvětluje smysl 12 astrologických archetypů a jejich vliv na náš život. Osobnost člověka totiž netvoří pouze znamení, v němž se v našem horoskopu nachází Slunce, ale ovlivňuje ji i dalších 11 znamení. Zajímavou součástí knihy jsou autentické příběhy klientů, s nimiž se autorka setkala během své bohaté praxe při tarotových a astrologických konzultacích, a na nichž (samozřejmě anonymně)… (alza.sk)

Stín v nás (999-00-020-4953-8)

Stín v nás (999-00-020-4953-8)

Elektronická kniha - autor Verena Kast, 144 stran, česky Tam, kde je světlo, je i stín. V Jungově individuaci jde o protiklad s personou – tou stránkou, kterou rádi stavíme na odiv a jejíž prostřednictvím prezentujeme svou bezúhonnost. Čím vyhraněnější persona, tím větší přetvářka a tím více potlačený stín. Stín ale nemusí znamenat vyložené zlo, nýbrž častěji prostě něco, co je méněcenné a nedokonalé. Ten, kdo si neuvědomuje vlastní stín, ho často promítá na druhé – třeba na cizince. Integrovat vlastní stín znamená překonat úzkost a paradoxně jí odebrat sílu. Znamená to přijmout vlastní životnost, stát se realističtějším a méně narcistickým. Verena Kastová existenci stínu dokládá na mýtech, pohádkách i příkladech z terapie či z každodenního života. Popisuje individuální i kolektivní stín… (alza.sk)

Džungle v nás (978-80-271-1691-1)

Džungle v nás (978-80-271-1691-1)

Elektronická kniha - autor Jiří Plamínek, 144 stran, česky Vyznáte se v džungli, kde se v kořenech stromů plazí pudy, zatímco v korunách vřeští inteligence? Je svůdné říci ano… Naše osobnost má složitost, záludnost i potenciál skutečné džungle. Obsahuje skryté poklady, bludné kořeny i nebezpečná zákoutí. Plíží se v ní úskočné obludy, které nás chtějí ovládnout a o nichž je dobré vědět a nepustit je ke kormidlu řídícímu naše chování. Bydlí v ní i osvícené bytosti, které nás rády povedou ke svobodě, když jim dáme příležitost. Máme-li moderní vzdělání, pak bývá spíše technické. Obvykle umíme pracovat s počítači, známe jazyky, rozumíme svému oboru. Často však tápeme, máme-li rozumět lidem a jejich vztahům. Vyznat se v těchto divokých krajích je přitom nesmírně výhodné. Rozumíme-li tomu, co… (alza.sk)

Tajemství v nás (978-80-277-0229-9)

Tajemství v nás (978-80-277-0229-9)

Elektronická kniha - ze série V nás, autor Anna Savas, 416 stran, česky Když se mladá herečka Tessa Thorn dozvídá, že se její nový film odehrává na Faerfaxské Univerzitě, tedy ve městě, kde vyrostla, je už příliš pozdě, aby vycouvala. Pokud totiž nechce ohrozit svou kariéru, nesmí se nikdo dozvědět, co se tu před lety stalo. Její plán natáčení rychle odbýt a nenápadně zmizet bere za své hned první den. Přitáhne na sebe pozornost celého kampusu, způsobí nehodu se studentem a zničí mu laptop. Cole Williams tedy není nadšen její přítomností ani portrétem, který má o ní napsat. Jeho novinářská budoucnost však na tomto článku závisí. Při zkoumání Tessiny minulosti pozná její pečlivě skrývanou stránku, do které se zamiluje až po uši. Zároveň se ale dostane nebezpečně blízko jejímu tajemství,… (alza.sk)

Hrdinka v nás (978-80-262-1862-3)

Hrdinka v nás (978-80-262-1862-3)

Elektronická kniha - autor Maureen Murdock, 264 stran, česky Cyklický proces hledání použitelné, naplňující, moderní ženské identity nás provází po celý život. Slavná, stále znovu vydávaná kniha o této pouti, obohacená mnoha konkrétními příběhy, pracuje s jungovskými archetypy, mýty a sny. Zabývá se redefinováním ženské identity poté, co žena („hrdinka“) prošla identifikací s mužskou stránkou své osobnosti a má potřebu integrovat obě své součásti do autentického celku. Cesta je rozdělena do několika fází: odmítnutí stereotypního ženství coby závislého, kontrolujícího a plného zuřivosti, ponoření do povědomé „cesty hrdinky“ s pomocí mužských spojenců, jejímž cílem je získat nezávislost, úspěch, peníze, prestiž, moc a úspěch, „období sucha“ následované sestupem do hlubin za hledáním… (alza.sk)

Zvíře zrozené z noci

Zvíře zrozené z noci

V opevněném městě Kos působí zkorumpovaní mágové, kteří mají kouzelnou moc oprostit hříšné lidi od jejich hříchů a vytáhnout jim je z těla. Hříchy pak na sebe berou podobu nebezpečných zvířat zvaných inisis. S inisis bojují mladí pojídači hříchů akiové. Pojídání hříchů má však strašlivé následky – pozřené hříchy se jim v podobě tetování zobrazují na kůži a do mysli proniká pocit viny. Postupem času většina akiů zešílí, zeslábne a ještě zahyne. Taj je z akiů nejsilnější a nejnadanější. Je mu 17 let a dělá vše, co může, aby pojídáním hříchů zajistil svou chudou rodinu. Jednoho dne je povolán, aby pozřel hřích příslušníka královského rodu. Tím však pronikne do nitra temného spiknutí směřujícího ke zničení města Kosu. Taj musí bojovat, aby zachránil princeznu, do níž se zamiloval – a s ní i… (pantarhei.sk)

Kto má v rukách náš čas

Kto má v rukách náš čas

Využi svoj čas, lebo žiješ iba teraz a dnes. Zajtra nemôžeš včerajšok dobehnúť a neskôr príde skôr, ako sa nazdáš. Albert Einstein Moderný človek 21. storočia čelí silnému vplyvu chronokracie a každý sa nás snaží presvedčiť, že čas musíme mať pevne v rukách. Hodinky na rukách alebo v mobiloch z nás urobili rukojemníkov plynúceho času. V čase internetu sa všetko deje všade a zdanlivo naraz. Uverili sme, že najväčším hriechom postmodernej éry je premárnenie čo len jednej, jedinej sekundy. Čo je ale naozaj podstatou času? Sú čas, ako sa populárne hovorí, peniaze? Je čas takou nemennou a stále plynúcou veličinou, za akú sme ho vždy pokladali? Takéto a mnohé ďalšie zaujímavé otázky si v tejto knihe kladie popredný slovenský fyzik, diplomat, publicista a kresťanský intelektuál, Štefan Markuš.… (pantarhei.sk)

Víťaz je v každom z nás

Víťaz je v každom z nás

"Trinásťročný chlapec nemá zo seba dobrý pocit po prvom tréningu, kde sa bol ukázať novému trénerovi so svojimi dvomi kamarátmi. V malej dedine žije druhý chlapec, ktorý jazdí na hrdzavom bicykli na tréningy do susednej dediny a cíti vďačnosť, že už viac nemusí chodiť pešo. V hlavnom meste vchádza do vchodu paneláka unavený tmavovlasý chlapec, ktorý ledva zdoláva schody do bytu a v myšlienkach si rekapituluje, čo sa mu dnes stalo. O tisícky kilometrov ďalej, v inej krajine, neskoro večer sedí na červenom gauči blonďavé dievča a spoločne s rodičmi sleduje olympijské hry z Nagana. Na strednom Slovensku sa dlhovlasé desaťročné dievča dohaduje so svojou staršou sestrou, ako jej má ostrihať vlasy, aby viac zapadla k chlapcom na ihrisku. Začítajte sa do beletrizovaných príbehov z raného obdobia… (pantarhei.sk)

Zvíře jako zrcadlo lidské duše

Zvíře jako zrcadlo lidské duše

Čtivá kniha plná lásky domácích mazlíčků ke svým páníčkům, příběhů ze života, kdy zvířata doslova sňala obrazy nemoci svému majiteli a přenesla je na sebe, případy jejich intuice a předtuch.Autor Ruediger Dahlke také popisuje terapeutický či diagnostický význam zvířat a v souvislosti s tímto hlubokým vztahem mezi zvířaty a lidmi doporučuje veganský životní styl. Homeopatka a veterinářka Irmgard Baumgartner ve své praxi vypozorovala, jak jsou zvířata hluboce a neoddělitelně spojena se svými majiteli. (pantarhei.sk)

Mentalita víťaza, je v každom z nás...

Mentalita víťaza, je v každom z nás...

Myslíte si, že MENTALITU VÍŤAZA majú v sebe len olympijskí víťazi, majstri sveta, či Európy? Chcete sa o tomto fenoméne dozvedieť viac? Ak áno, stačí sa len začítať do tejto jedinečnej a pútavej knihy, ktorá vás prevedie labyrintom myšlienok, pocitov a emócii významných slovenských športovcov a trénerov, ktorí počas svojej kariéry tento víťazný GÉN v sebe hľadali, objavovali a našli. Pretože tam, kde sa stretnú dvaja rovnako pripravení súperi po stránke kondičnej, technickej a taktickej, vyhráva ten, kto je lepšie nastavený v hlave. Ak hľadáte konkrétne návody, recepty a postupy, ako sa stať úspešným, bohatým, či víťazom, budete asi sklamaní, nič také v knihe nenájdete. Ale ak hľadáte inšpiráciu, nápady, myšlienky na zamyslenie, ak túžite odkryť svoj vlastný potenciál, budete nadšení a… (pantarhei.sk)

To ráno, kdy si pro nás přišli... (978-80-264-1614-2)

To ráno, kdy si pro nás přišli... (978-80-264-1614-2)

Elektronická kniha - Skutečné dechberoucí příběhy ze syrské občanské války. - autor Giovanni di Janine, 208 stran Příběhy ze syrské občanské války Téma občanské války v Sýrii plní již několik let zpravodajské relace sdělovacích prostředků. Sledujeme reportáže, dozvídáme se o postojích politiků, nicméně celý konflikt už vnímáme spíše jako sled děsivých čísel. Co je však za těmito čísly?Jsou to především osudy konkrétních lidí, kterým válka sebrala domov, blízké, lidskou důstojnost či je donutila k hromadné emigraci. A právě o těchto lidech je tato kniha. Kniha sestávající z osobních výpovědí, které lépe než než co jiné ilustrují co je skutečně válka. Napsali o knize "Je důležité odhalit skutečné lidské příběhy, které se skrývají za obsahem běžných reportáží. Giovanni di Janine tyto příběhy… (alza.sk)

Synology kit pre použitie 2,5 HDD v NAS serveri (HDES2HC)

Synology kit pre použitie 2,5 HDD v NAS serveri (HDES2HC)

Redukcia – Montážny kit pre inštaláciu 2,5" disku do NAS Synology. Výhodou použitia 2,5" diskov je ešte nižší príkon a tichšia prevádzka NAS.Parametre a špecifikácia: Kompatibilita s typmi Synology DiskStation: DS109+, DS109, DS109jDS210j, DS209+ II (S/N: **GCN*****), DS209 (S/N: **G4N*****),DS110j, DS211, DS210+, DS212j, DS211j, DS112+, DS112, DS112j, DS111, DS110+, DS213air, DX213Určenie: Pre 2,5" disky (alza.sk)

CD RUZNI/POHADKY - KRASKA A ZVIRE

CD RUZNI/POHADKY - KRASKA A ZVIRE

(shop.rukahore.sk)

catherine britt koho to zaujíma, legíny nike proste urob to, čo je to trimovacie hrebeň, čo je to rodokmeň mačka, clicker pre psov čo to je, to do auta pre psov brno, čo to je odčervenie u psa, čo je to čip pre psa, psie granule pre králiky budú to žrať, zubná pasta pre psov predajňa to psy

Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte. zatvoriť