K vybranym otazkam slobody

K vybraným otázkam slobody

K vybraným otázkam slobody

Kolektívna monografia k sa zaoberá niektorými základnými otázky slobody. V prvej kapitole R. Kišoňová sa zaoberá niekoľkými vybranými charakteristikami základných slobôd a ich prioritami. Priorita slobody predovšetkým znamená to, že prvý princíp spra vodlivosti prisudzuje základným slobodám osobitý status. Tieto slobody majú špecifické postavenie vzhľadom k odôvodneniam odkazujúcim k verejnému dobru a perfekcionistickým hodnotám. Priorita slobody implikuje v praxi, že základná sloboda môže byť ob medzená, len pre inú základnú slobodu, no nikdy nie z dôvodu verejného dobra alebo perfekcionistických hodnôt. V kapitole Vzťah slobody človeka k hodnotám Štefan Šrobár približuje z rôznych hľadísk tézu, v zmysle ktorej rozvoj a uskutočňovanie zodpov ednej slobody zásadne závisí od správneho… (pantarhei.sk)

Kolektivní paměť. K teoretickým otázkám (9788024626963)

Kolektivní paměť. K teoretickým otázkám (9788024626963)

Elektronická kniha - autor Nicolas Maslowski a Jiří Šubrt, 320 stran, česky Během posledních tří desetiletí jsme svědky toho, že se problematika paměti stává jedním z dominantních témat sociálních a humanitních věd. Někteří autoři dokonce v této souvislosti hovoří o novém paradigmatu. Teoretických koncepcí, které se vážou na téma paměti, je dnes relativně mnoho, vzájemně se proplétají a ovlivňují ve svém vývoji. Vzniká tak situace, která není úplně přehledná, ba dokonce připomíná jakýsi koncepční labyrint. Předložená kniha si klade za cíl seznámit českého čtenáře se základními přístupy k dané tematice, a tím cestu oním pomyslným labyrintem zpřehlednit. Zároveň se snaží nastínit některé nové přístupy a možnosti, které se mohou stát podnětem a inspirací pro danou badatelskou oblast.… (alza.sk)

Tvárou k slobode

Tvárou k slobode

Francúzsky filozof a spisovateľ Fabrice Midal sa svojimi knihami pokúša poskytnúť západnému človeku živú a konkrétnu odpoveď na dichotómie, ktoré ho uväzňujú: materiálne vs. spirituálne, vnútorné vs. vonkajšie ap. V tomto zámere mu pomáha rozsiahle filozofické vzdelanie, vďaka ktorému môže čerpať jednak zo západnej kultúrnej tradície (v predkladanej knihe sú to hlavne Nietzsche a Rilke), ako aj z východných tradícií, ktoré sa v posledných desaťročiach stali súčasťou Západu. Vo svojej eseji Tvárou k slobode cez viaceré príklady z diel a životov autorov, ktorí ho inšpirujú, poukazuje na to, že osobnosti duchovnej kultúry, ktoré v nej zanechali autentickú stopu, či už pochádzali z toho či onoho prostredia, museli vždy ostať verné hlbokému nároku svojho ľudského a tvorivého poslania. V čase… (pantarhei.sk)

1989: Cesta k slobode

1989: Cesta k slobode

Historici, novinári aj priami účastníci revolúcie prinášajú príbeh roku 1989. Je to kompletná mozaika udalostí nežnej revolúcie, ktorá by nemala chýbať v žiadnej domácnosti. Každý z aktérov vidí revolučné dianie trochu inak aj preto, že rozhodnutia sa nerodili po dlhých úvahách, ale spontánne a v rýchlom slede udalostí. Zachytáva príbehy mrznúcich prstov a rozpálených tvárí. Rozpráva o odhodlaných študentoch a o obave ich rodičov, aby sa nezopakoval august 1968. Odvaha sa núkala ako najprirodzenejší inštinkt celej generácie. V mraze para opúšťala pery, keď ľudia kričali: Poďte s nami! Všetci nemohli ísť okamžite. V malých mestečkách a na dedinách nalaďovali rádiá a zaspávali v nádeji, že sa nezobudia na hrkotanie tankov. Táto túžba po slobode nepatrí do archívov, ale patrí nám všetkým.… (pantarhei.sk)

Štyri dohody - Praktický sprievodca k osobnej slobode

Štyri dohody - Praktický sprievodca k osobnej slobode

Opäť v predaji! Nový preklad a jazykovo prepracované vydanie nám čítavou formou pomáha odhaliť a pochopiť naše vnútorné návyky v myslení. Pomaly odkrýva tajomstvo zdravého emočného sveta, zbavuje strachu a vedie človeka k vnútornej osobnej slobode. Učí nás spoznávať svet vlastných obmedzení a škodlivých návykov. Odhaľuje pravidlá uložené v našom podvedomí, v našich slovách a činoch. Číta v tajomstve Slov a pravidiel, ktoré nás robia ne-šťastnými a bez-mocnými. Nachádza východiská a učí nás zmeniť postoje, chápať seba ako jedinečnú bytosť s právom - byť šťastnými. (pantarhei.sk)

Vnútorná sloboda

Vnútorná sloboda

Cieľ je jednoduchý: pokladám za podstatné, aby každý objavil skutočnosť, že aj za tých najnepriaznivejších vonkajších okolností má vo svojom vnútri priestor slobody, ktorý mu nikto nemôže vziať, pretože jeho prameňom i zárukou je Boh. Ak toto neobjavíme, budeme mať v živote vždy pocit neslobody a nikdy neokúsime šťastie. A naopak, ak sme dokázali v sebe rozvinúť vnútorný priestor slobody, zaiste nemálo vecí nám bude spôsobovať utrpenie, ale nič nás nebude môcť skutočne utláčať ani udúšať. (pantarhei.sk)

Sloboda je ...

Sloboda je ...

Táto kniha ponúka skutočne silný zážitok. Vďaka nej môžete prežiť úžasný pocit z nekonečnej vnútornej slobody. Vtiahne vás do bezhraničnej prítomnosti vášho vlastného vnútorného bytia. Každá kapitola je navrhnutá tak, aby vás zaviedla hlboko do rôznych aspektov vašej podstaty. Ponorte sa do vôní jednotlivých príbehov, nechajte milosť, aby vás opantala svojou krásou a prijmite hlboké učenie, ktoré so sebou prináša. Každé učenie je totiž riadenou meditáciou, skúmaním vlastného vnútra, sebapozorovaním a rozjímaním, ktoré vám pomôže otvoriť sa čo najviac. Niektoré z cvičení pôjdu viac do hĺbky, iné vám zaberú len pár minút. Každý nástroj v tejto knihe bude počas celého dňa neustále pracovať na vašom vnútornom bytí, vďaka čomu sa budete cítiť lepšie, pokojnejšie a v hlbšom spojení so sebou a… (pantarhei.sk)

Slobodu bažantom

Slobodu bažantom

Slobodu bažantom, slobodu tulákom, ženám, deťom, psom. Aj taký by mohol byť názov zbierky poviedok Vandy Rozenbergovej. Jej literárny hlas je jedinečný, svieži, so zmyslom pre detail i pre absurdno. Vandine príbehy sú jemné ako vôňa čistoty a silné ako zárezy nožom, napísané ľahkou, no nekompromisnou rukou, s humorom, ktorý imponuje. Hrdinovia predkladaných próz neobedujú s prestieraním a kávu pijú bez podšálky. Autorka vie, že nadobudnuté jazvy sú silnejšie ako pôvodná nepoškodená koža. (pantarhei.sk)

Odkaz slobody

Odkaz slobody

Bedeker o protifašistickom odboji a slovenskom národnom povstaní (pantarhei.sk)

Krajina slobody

Krajina slobody

Strhujúci príbeh Kena Folletta sa vracia k takmer zabudnutej kapitole anglicko-amerických dejín. Mladý charizmatický Mack McAsh hrdlačí celé dni od svitu do mrku na Škótskej vysočine v pekle uhoľnej bane patriacej bohatej rodine Jamissonovcov. Plavé vlasy mu stmavli od uhoľného prachu, ťažkej práci vďačí za široký chrbát a svalnaté ruky aj nohy. Je zákonom zviazaný so svojím zamestnávateľom na celý život, ustavične ho ohrozuje banský plyn, ktorý sa môže kedykoľvek vznietiť, vybuchnúť a pochovať ho v troskách štôlne. Neskrotný a hrdý Mack však horí túžbou po slobode. Prahne po inom živote: sníva, že si postaví dom na pôde, ktorú bude môcť nazvať svojou, a v rieke chytať ryby, ktoré nepatria pánovi, ale tomu, kto si ich uloví. Jedného dňa sa rozhodne utiecť do Londýna. Pri úteku nájde… (pantarhei.sk)

socha slobody

socha slobody

Socha slobody bola pôvodne darom z Francúzska do Ameriky a nachádza sa na ostrove Liberty Island v prístave New York. Od svojej inaugurácie v roku 1886 tu stojí ako univerzálny symbol slobody, ktorý víta všetkých prisťahovalcov prichádzajúcich do Ameriky. Remeselná zábava pre malých aj veľkých! S puzzle 3D od spoločnosti Revell je možné zostaviť svetoznáme budovy, impozantné panorámy alebo legendárne vozidlá ako trojrozmerné modely pre každého. Precízne vyrazené penové komponenty uľahčujú montáž - nie je potrebný žiadny keber ani náradie. V závislosti od veľkosti a zložitosti modelu sa zábava pri vytváraní pohybuje od niekoľkých minút do niekoľkých hodín. Tento text bol preložený strojovo. (conrad.sk)

Delik - CD Sloboda

Delik - CD Sloboda

Na featoch hosťia ako Speezy, Tina, Igor Kmeťo a samozrejme nesmie chýbať Supa. Na beatoch tradične Jozef Engerer, Wich, Fatte či Dtonate. (shop.rukahore.sk)

Človek, sloboda, vlastníctvo

Človek, sloboda, vlastníctvo

Výber textov, ktoré prináša tento zborník, poukazuje na to, že chápanie vlastníctva, jeho vzťah k ponímaniu človeka a jeho slobody má množstvo podôb a to, čo sa súčasníkom na prvý pohľad javí ako ,,samozrejmné" alebo ,,prirodzené", je výsledkom stáročí intelektuálnych i spoločenských zápasov. (pantarhei.sk)

Človek, sloboda, vlastníctvo

Človek, sloboda, vlastníctvo

Výber textov, ktoré prináša tento zborník, poukazuje na to, že chápanie vlastníctva, jeho vzťah k ponímaniu človeka a jeho slobody má množstvo podôb a to, čo sa súčasníkom na prvý pohľad javí ako ,,samozrejmné" alebo ,,prirodzené", je výsledkom stáročí intelektuálnych i spoločenských zápasov. (pantarhei.sk)

Sloboda učiť sa

Sloboda učiť sa

Kniha sa ľahko číta, je plná príkladov z reálneho života školy, odpovedá na neistoty učiteľa a rodiča, ktorí v spleti metód a inovácii nevedia, čo je vlastne pre dobrú školu dôležité. V knihe objavíte najtajnejšie princípy humanistického vzdelávania, zistíte, že vzťah, zážitok a ľudskosť sú piliere školy pre život. V období rozmachu inkluzívneho vzdelávania predstavuje táto kniha výraznú pomoc pre smerovanie vzdelávania a podporu rozmanitých potrieb všetkých detí, učiteľov i rodičov. Kniha nešetrí ani kritikou na pomery školstva pred mnohými desaťročiami, aj keď sa Vám ľahko môže zdať, akoby to bolo písané len včera. A práve pre vás a vašu školu. Náš systém vzdelávania nespĺňa skutočné potreby spoločnosti. Školy sa boria s mnohými problémami a byrokraciou. Hlavným cieľom tejto publikácie… (pantarhei.sk)

Strach a sloboda

Strach a sloboda

Nová kniha popredného britského historika Keitha Lowea Strach a sloboda je voľným pokračovaním čitateľsky mimoriadne úspešného titulu Krutý kontinent. Kým v prvej knihe autor s pozoruhodnou objavnosťou zobrazil všetky hrôzy povojnovej Európy, jeho nové dielo prináša panoramatický obraz všetkého, čo prišlo v nasledujúcich dekádach - nielen v Európe, ale na piatich kontinentoch. Nový svetový poriadok po roku 1945 znamenal koniec európskych impérií a zrodenie dvoch nových superveľmocí, ktorých spory viedli k novej globálnej studenej vojne. Vedci vyvinuli nové technológie, architekti navrhli nové budovy, ktoré vyrástli z rozvalín miest, politici volali po spoločenských zmenách a ľudia snívali o novom živote. Lowe postavil koncept knihy na výskume osudov obyčajných ľudí z celého sveta a… (pantarhei.sk)

Vlak na slobodu

Vlak na slobodu

1. septembra 1939 mal z nacistami okupovaného Československa vyraziť posledný vlak Nicholasa Wintona. Nikdy k tomu nedošlo. Až 250 detí zostalo sklamane stáť na nástupišti. Neskôr ich transportovali do koncentračných táborov, kde drvivá väčšina z nich zomrela. Ivan Backer mal v tom čase len desať rokov a zrejme sa narodil pod šťastnou hviezdou. Na rozdiel od mnohých svojich rovesníkov sa mu podarilo utiecť v jednom z posledných Wintonových vlakov vypravených do Veľkej Británie, kde sa k nemu časom pripojila aj jeho najbližšia rodina. Ich kroky ďalej viedli do Ameriky, ktorá sa pre nich stala štartom do nového úspešného života. Ivan Backer však na svoje najväčšie šťastie nikdy nezabudol. Bol vďačný osudu, že mu umožnil prežiť plnohodnotný život, a preto sa rozhodol, že chce svetu odplatiť… (pantarhei.sk)

Osud, sloboda a duša

Osud, sloboda a duša

Existuje duša? Ak áno, čo to je? Ako s ňou súvisí osud človeka, jeho karma? Má náš život nejaký zvláštny zmysel alebo cieľ? Toto sú jedny z najpodstatnejších otázok v živote človeka a nájsť na ne pravdivú odpoveď nie je jednoduché. Väčšinu života strávime v zajatí túžob a predstáv, ktoré skresľujú naše vnímanie reality a naše hodnoty. Dostať sa za túto ilúziu reality, uvidieť skutočnú podstatu života a pomôcť ostatným, aby ju pochopili, si vyžaduje duchovne vysoko vyspelú osobnosť, akou bol indický mystik Osho. V knihe Osud, sloboda a duša sa čitateľ dozvie, ako nájsť pravú podstatu duše, vrátiť sa k slobode a ako chápať svoj osud a karmu. (pantarhei.sk)

Blázon z Námestia slobody

Blázon z Námestia slobody

Hassan Blásim sa narodil v roku 1973 v Iraku, kde študoval na Akadémii filmových umení. Potom ako bol niekoľkokrát uväznený, mu v roku 1998 jeho profesori poradili, aby odišiel z Bagdadu. Jeho politicky angažované a voči režimu kritické filmy vyvolali pozornosť irackých tajných služieb. Najprv utiekol do Sulejmaníje, kde sa pri natáčaní filmu Zranená kamera v kurdskej oblasti v severnom Iraku dostal do problémov. Potom niekoľko rokov cestoval ilegálne po Európe, až kým sa nakoniec usadil vo Fínsku. Jeho poviedkový debut Blázon z Námestia slobody (2009) bol v roku 2010 navrhnutý na ocenenie Independent Foreign Fiction Prize. To však nakoniec získal až za druhú zbierku poviedok Iracký Kristus v roku 2014. Bolo to prvýkrát v histórii, čo ocenenie získal arabský autor. Dielo Hassana Blásima… (pantarhei.sk)

Delik - CD Rozlúčka so slobodou

Delik - CD Rozlúčka so slobodou

(shop.rukahore.sk)

Sloboda prejavu v rozhodnutiach súdov

Sloboda prejavu v rozhodnutiach súdov

Monografia Sloboda prejavu v rozhodnutiach súdov je kolektívnym dielom popredných odborníkov z domova, ako aj zo zahraničia. Autori sa zaoberajú filozofickými, historickými, ale najmä právnymi aspektmi slobody prejavu. V podobe analýzy najrelevantnejších rozhodnutí poukazujú na vývoj rozhodovacej praxe súdov nielen v postsocialistických krajinách, ako sú Maďarsko, Slovensko, Česko, ale najmä v zabehnutých demokraciách ako USA, Nemecko a Francúzsko. Osobitne je venovaná pozornosť judikatúre Európskeho súdu pre ľudské práva v prostredí internetu, ako aj slobode prejavu v kontexte Charty základných práv Európskej únie. V závere monografie jeden z jej autorov opisuje osobnú skúsenosť s „uplatňovaním“ slobody prejavu v Číne. (pantarhei.sk)

Sloboda - Odvaha byť sám sebou

Sloboda - Odvaha byť sám sebou

Sloboda má v Oshovom ponímaní tri štádiá. Prvé spočíva v oslobodení sa od psychlogického otroctva, ktoré na nás uvalili rodičia či spoločnosť. Spôsob, akým nás vychovávali, má za následok naše pretvorenie na otrokov – najčastejšie na otrokov spoločnosti, v ktorej sme vyrastali. Nasledujúcim štádiom je sloboda kvôli niečomu alebo pre niečo – chceme byť slobodní, aby sme niečo vytvorili, naplnili, uskutočnili, realizovali sa. A posledným štádiom je samotná sloboda, najvyššia a konečná, ktorá predstavuje viac než len oslobodenie sa od niečoho a pre niečo. Je to sloboda byť samým sebou a v každom okamihu žiť autenticky. Osho nám svojím originálnym pohľadom a nezameniteľným štýlom plným príkladov a humoru pomáha identifikovať prekážky, ktoré nám bránia cítiť sa slobodne a nabrať odvahu konať v… (pantarhei.sk)

Asia Bibi: Konečne na slobode!

Asia Bibi: Konečne na slobode!

Nemám dobrú pamäť na dátumy, no sú dni, na ktoré nikdy nezabudnem. Tak ako na piatok 19. júna 2009. Pred západom slnka som prišla po prvýkrát do cely predbežného zadržania v Sheikhupure. Strávila som tu nasledujúce tri roky, kým som ju nevymenila za väzenie, tak ako iní menia starý dom za novší. Kresťanku Asiu Bibi odsúdili v Pakistanskej islamskej republike na smrť za to, že sa napila vody zo studne, ktorá patrila moslimom. Čakalo ju deväť rokov väzenia. Deväť rokov znášala ponižovanie a týranie za údajné rúhanie. Prečítajte si svedectvo obyčajnej ženy, matky, ktorá sa stala celosvetovým symbolom boja proti náboženskému extrémizmu. V médiách ste o mne určite počuli Predstavili ste si moju kalváriu, pravdepodobne ste sa aj pokúsili vžiť do mojej kože a mohli ste tak lepšie porozumieť… (pantarhei.sk)

Puzzle Socha slobody, 1000 dielikov

Puzzle Socha slobody, 1000 dielikov

Obrie puzzle so skvelými motivmi: pre XL zábavu s puzzle a ideálna ako nástenná maľba. Skladanie puzzle nám pomáha relaxovať a trénuje naše priestorové myslenie. (velkykosik.sk)

LEGO ARCHITECTURE SOCHA SLOBODY /21042/

LEGO ARCHITECTURE SOCHA SLOBODY /21042/

LEGO ARCHITECTURE . Osláv monumentálne spojenie architektúry a sochárstva s touto stavebnicou LEGO® Architecture 21042 Socha slobody. Ikonický symbol Spojených štátov sa týči v prístave New Yorku viac než 305 stôp nad ostrovom Liberty (andreashop.sk)

Fifty Shades Freed: Päťdesiat odtieňov slobody

Fifty Shades Freed: Päťdesiat odtieňov slobody

Keď Anastasia Steelová prvý raz stretla mladého úspešného podnikateľa Christiana Greya, netušila, ako veľmi jej to zmení život... Od začiatku vedela, že vzťah s jej Tieňom nebude prechádzka ružovou záhradou. Christianov životný štýl jej nikdy nebol blízky, no musí sa ho naučiť žiť spolu s ním, a to bez toho, aby stratila vlastnú tvár, integritu a nezávislosť. Christian zas musí prekonať svoju posadnutosť kontrolou a vyrovnať sa so svojimi vnútornými démonmi. Teraz, keď sú konečne spolu, zažívajú nekonečnú lásku, vášeň a vzájomnú blízkosť a otvára sa pred nimi svet nekonečných možností. Zdá sa, že im nič nechýba. Náhle však zasiahne osud a pred Annou ožívajú jej najhoršie nočné mory... (pantarhei.sk)

Združenia a sloboda združovania (2.vydanie)

Združenia a sloboda združovania (2.vydanie)

Publikáciu Združenia a sloboda združovania možno pokojne nazvať prvou monografiou v Slovenskej republike s týmto zameraním, pričom sa vyznačuje prehľadnou a jasnou štruktúrou a pozostáva zo siedmich kapitol. Jej koncové úvahy patria okrem iného dvom aktuálnym problémom: otázke občianstva člena politickej strany rozšíreniu práva združovať sa v politických stranách v Slovenskej republike aj na občanov Európskej únie a sankciám voči politickej strane. (z recenzného posudku prof. JUDr. Alexandra Bröstla, CSc.) V monografii nejde len o deskriptívu, ale hlavne o kritický pohľad, ktorým sa otvárajú problémy. ...určite ju ocenia aj legislatívni pracovníci či sudcovia, najmä keď tápajú pri hľadaní odpovede, na akom základe majú poskytovať súdnu ochranu po vypustení § 15 zákona o združovaní občanov… (pantarhei.sk)

Šlabikár šťastia 4. - Strachy, vzťahy, sloboda

Šlabikár šťastia 4. - Strachy, vzťahy, sloboda

„Strachy sa vracajú ako nevyliečená minulosť alebo prichádzajú ako výzva budúcnosti. Sú to prepotrebné smerovníky na našej osobnej ceste, ktoré raz všetky pochopíme a vyliečime.“ Plne dôverujte svojmu srdcu a rozumu. Všetko je vo vás, všetky odpovede. Postavte sa na nohy a povedzte si: „Toto zvládnem!“ a zvládnete to!!! Toto je najväčšie tajomstvo pri hocijakej bolesti, strachu, chorobe, neistote, ťažkej životnej situácii. Najväčší nepriateľ žije totiž vo vás, lebo keď sami sebe podrážate nohy, nadovšetko sa oslabujete. Najviac podpory zvonka sa vám dostane, keď uveríte v svoje schopnosti. Opustite sa, nechajte všetko na pleciach vašich záchrancov (bohov, farárov, psychológov, doktorov, právnikov, vplyvných kamarátov, bitkárov, prehnané alebo falošné duchovno...) a všetko pôjde oveľa… (pantarhei.sk)

Tomáš Sloboda Sounds Like This (LP)

Tomáš Sloboda Sounds Like This (LP)

Tracklist A1 Never Ever Really Don't Care A2 Compact Line A3 Read The Papers A4 Pre Moje Oči Lahôdka Je Tma A5 Ostanem Tu B1 Máme Sa Veľmi Dobre B2 Green Green Green B3 What Happened B4 Dominika B5 Where Have All The Good Times Gone Žáner: Rock Subžáner: Pop Rock Rok vydania: 2017.0 Krajina interpreta: Slovensko Interpret / Téma: Tomáš Sloboda Typ: Album Variant: Sounds Like This (Vinyl LP) Farba: Čierna Balenie obsahuje: LP Zloženie setu: 1 ks Rýchlosť: 33 1/3 RPM Krajina pôvodu: Európska únia (muziker.com)

LEGO Architecture 21042 Socha Slobody (5702016111859)

LEGO Architecture 21042 Socha Slobody (5702016111859)

LEGO stavebnica pre deti a dospelých, vhodné od 16 rokov, téma: domy a stavby, rok uvedenia 2018, počet dielikov 1685ks Zostavte si LEGO Architecture z 1 685 dielikov a uvidíte jednu z najslávnejších amerických pamiatok. LEGO Architecture je skvelá zábava pre malých aj veľkých priaznivcov tejto newyorskej stavby. Prenesie vás do Newyorku, kde môžete obdivovať krásy Sochy slobody. LEGO Architecture 21042 Socha slobody prináša vydarenú repliku tejto 90 m newyorskej stavby. Stavebnica detailne zachytáva nielen ikonickú sochu s plášťom, lúčovitou korunou, doskami a zlatou pochodňou, ale aj prepracovaný podstavec s balkónmi. To všetko zostaviteľné z unikátnych zelených a béžových LEGO kociek.Súčasťou balenia je tiež zdobená ceduľka s nápisom a brožúrka s informáciami o tejto významnej svetovej… (alza.sk)

Zákon o výkone trestu odňatia slobody - komentár

Zákon o výkone trestu odňatia slobody - komentár

Komentované spracovanie ustanovení zákona o výkone trestu odňatia slobody reaguje na aktuálnu trestnú politiku v Slovenskej republike, v ktorej sa sústavne viac a viac prejavujú prvky restoratívnej justície. Napriek tomu je trest odňatia slobody v nepodmienečnej podobe sústavne dominantným trestom v štruktúre ukladaných trestov páchateľom trestných činov – fyzickým osobám. Tento trest v nepodmienečnej podobe predstavuje najintenzívnejší zásah do základných ľudských práv a slobôd odsúdených. Prehľadné, interdisciplinárne komentované spracovanie ustanovení zákona si kladie za cieľ poskytnúť čitateľovi nielen základný prehľad a orientáciu v jednotlivých otázkach, ktoré súvisia s výkonom trestu odňatia slobody, ale zároveň aj prehľad detailný, ktorý prepája jeho trestnoprávne, kriminologické,… (pantarhei.sk)

Šlabikár šťastia 4. Strachy, vzťahy, sloboda - audiokniha

Šlabikár šťastia 4. Strachy, vzťahy, sloboda - audiokniha

Audiokniha prináša neskrátenú verziu štvrtého dielu Šlabikára šťastia: Strachy, vzťahy, sloboda. Dokopy dostanete 19 hodín hlasového pozitívna, lebo CD s MP3 súbormi obsahuje všetkých 42 kapitol knihy, ktoré sa dá prehrávať v aute, PC, laptope, CD walkmane atď. Strachy sa vracajú ako nevyliečená minulosť alebo prichádzajú ako výzva budúcnosti. Sú to prepotrebné smerovníky na naušej osobnej ceste, ktoré raz všetky pochopíme a vyliečime. Plne dôverujte svojmu srdcu a rozumu. Všetko je vo vás, všetky odpovede. Postavte sa na nohy a povedzte si: „Toto zvládnem!“ a zvládnete to!!! Potom nazbierajte odvahu začať konať, aj keby to mal byť iba malinký prvý krok. Toto je najväčšie tajomstvo pri hocijakej bolesti, strachu, chorobe, neistote, ťažkej životnej situácii – premazať čierne, ničivé… (pantarhei.sk)

Amnestie. Sloboda ako hrubá čiara za minulosťou

Amnestie. Sloboda ako hrubá čiara za minulosťou

Rozhodnutie prezidenta Václava Havla z 1. januára 1990 o amnestii pre viac než 21 000 odsúdených v československých väzniciach bolo veľkým revolučným predelom - symbolickým krokom k rozchodu s praktikami komunistického súdnictva a zároveň prvým zásadným politickým rozhodnutím nového prezidenta, ktoré sa stalo trvalou súčasťou jeho politického a morálneho odkazu. Aj vďaka medializovaným prípadom trestných činov prepustených väzňov sa však z amnestie postupom času stal ľahký terč pre Havlových kritikov a politických oponentov. Mýty o "Havlovej amnestii" sa šíria dodnes aj pre absenciu výskumných, publicistických či literárnych prác na danú tému. Publikácia Amnestie má za cieľ aspoň z malej časti túto medzeru vyplniť. Kniha vychádza pri príležitosti uvedenia filmovej drámy Amnestie do kín.… (pantarhei.sk)

Puzzle Svietiacia socha slobody 1000 Neon Dino

Puzzle Svietiacia socha slobody 1000 Neon Dino

Neónové puzzle. Puzzle obsahujú 1000 dielikov. Veľkosť motívu je 96x32 cm. (pantarhei.sk)

Ravensburger 3D Puzzle Socha slobody v noci

Ravensburger 3D Puzzle Socha slobody v noci

Socha slobody je jednou z najslávnejších pamiatok sveta, pretože po celé storočia stelesňuje americký sen o slobode a nezávislosti. Ale „Lady Liberty“ je po zotmení ešte pôsobivejšia ako cez deň. S touto Sochou slobody v miniatúrnom formáte môžete do svojho domova vniesť nádych úžasnej nočnej atmosféry. Detailná 3D skladačka je navrhnutá v krásnom nočnom dizajne a rovnako ako jej veľký model sa stáva skutočným vrcholom v tme, keď svieti zvnútra vďaka priloženým LED diódam. Čiastočne ohýbateľné plastové časti 3D puzzle do seba perfektne zapadajú vďaka technológii Easyclick a tvoria stabilnú štruktúru, ktorej originálny a veľmi detailný obrázok dodáva finálnu podobu. Číslovanie dielov puzzle uľahčuje predtriedenie a umožňuje jednoduché hádanky podľa čísel. Tento text bol preložený strojovo. (conrad.sk)

Dočasné tetovanie - zlaté, rozlúčka so slobodou - PARTY_DECO

Dočasné tetovanie - zlaté, rozlúčka so slobodou - PARTY_DECO

Dočasné a zmývateľné zlaté tetovanie, ktoré by nemalo chýbať budúcej neveste a jej tímu na žiadnej rozlúčke so slobodou. Balíček obsahuje nápisy: 2x nevesta, 2x družička a 9x tím nevesty. Dočasné a zmývateľné zlaté tetovanie, ktoré by nemalo chýbať budúcej neveste alebo jej tímu na žiadnej rozlúčke so slobodou. Balíček obsahuje nápisy: 2x nevesta, 2x družička a 9x tím nevesty. Celkovo 13 tetovaní. (svetcukrarov.sk)

Párty dievča kravata - rozlúčka so slobodou - BUKÁČEK

Párty dievča kravata - rozlúčka so slobodou - BUKÁČEK

Párty dievča kravata - rozlúčka so slobodou Kravata Party Girl značky Widmann vkusne doplní váš sexy kostým pri príležitosti rozlúčky so slobodou alebo divokej dámskej jazdy. (svetcukrarov.sk)

Ravensburger 3D Puzzle Socha slobody 108 dielov

Ravensburger 3D Puzzle Socha slobody 108 dielov

Zažite jedinečnú kombináciu skladania a stavania a vytvorte si pôsobivý model Sochy slobody. Kvalitné plastové puzzle nie je treba lepiť. Veková kategória: 8 + Krajina pôvodu: Česko Počet dielov: 108 dielov Vhodné pre: Pre chlapcov Vhodné pre: Pre dievčatá Téma: Architektúra Variant: Socha slobody Rozmery: 40 x 18 x 18 cm Počet dielov: 108.0 Vhodné pre: Pre dospelých (muziker.com)

Ľudské práva a slobody na Spiši v minulosti

Ľudské práva a slobody na Spiši v minulosti

Táto monografia je mimoriadne vydarená a prospešná z hľadiska výskumu právnych dejín regiónu Spiša, ktorý vykazuje v porovnaní s ostatným územím Slovenska výrazné špecifiká. Prvá kapitola Prehľad vývoja verejnej správy na Spiši sa venuje podrobnému rozboru verejnosprávnych jednotiek existujúcich na Spiši do konca uhorských dejín. V kapitole je podaný mimoriadne plastický obraz skúmaného regiónu. Azda najlepšou časťou práce z hľadiska právneho historika je druhá kapitola nazvaná Spišské právo Zipser Willkur. Je nesmierne záslužné publikovať preklad stredovekého nemeckého textu právnej knihy, ktorá v minulosti slúžila ako základný právny kódex v oblasti spišských miest a dnes práve z dôvodu jej ťažkej jazykovej dostupnosti je pre právnych historikov u nás menej známa. Tretia kapitola… (pantarhei.sk)

Guirca Dámsky kostým - Socha slobody Veľkosť - dospelý: M

Guirca Dámsky kostým - Socha slobody Veľkosť - dospelý: M

Dámsky kostým - Socha slobody Chystáte sa na karneval či párty s kostýmami? Vezmite si tento originálny kostým Sochy slobody z filmu Očista, s ktorým budete určite hviezda večera. Je vhodný na Halloweensku párty, karneval alebo iné príležitosti. Využitie nechávame vo Vašej réžií a na Vašej predstavivosti. Dámsky kostým - Socha slobody obsahuje: · šaty s dekoráciou · pochodeň · čelenka Ako si správne vybrať kostým? Kostýmy tvorí 100% Polyester. Vďaka elastickému materiálu sa dajú prispôsobiť. V orientácií vo veľkostiach kostýmov Vám pomôžu tieto rozmery: (M): hruď: 93 - 96 cm, pás: 73 - 75 cm (L): hruď: 99,5 - 103 cm, pás: 80 - 84 cm (heliumking.sk)

Guirca Dámsky kostým - Socha slobody Veľkosť - dospelý: L

Guirca Dámsky kostým - Socha slobody Veľkosť - dospelý: L

Dámsky kostým - Socha slobody Chystáte sa na karneval či párty s kostýmami? Vezmite si tento originálny kostým Sochy slobody z filmu Očista, s ktorým budete určite hviezda večera. Je vhodný na Halloweensku párty, karneval alebo iné príležitosti. Využitie nechávame vo Vašej réžií a na Vašej predstavivosti. Dámsky kostým - Socha slobody obsahuje: · šaty s dekoráciou · pochodeň · čelenka Ako si správne vybrať kostým? Kostýmy tvorí 100% Polyester. Vďaka elastickému materiálu sa dajú prispôsobiť. V orientácií vo veľkostiach kostýmov Vám pomôžu tieto rozmery: (M): hruď: 93 - 96 cm, pás: 73 - 75 cm (L): hruď: 99,5 - 103 cm, pás: 80 - 84 cm (heliumking.sk)

RAVENSBURGER SOCHA SLOBODY 3D (NOCNE EDICIA) 108D /2412596/

RAVENSBURGER SOCHA SLOBODY 3D (NOCNE EDICIA) 108D /2412596/

3D PUZZLE - SOCHA SLOBODY. Postavte si fantastický 3D model Sochy Slobody v noci zo 108 stabilných plastových dielikov puzzle a rozsvieťte ho LED osvetlením. Naviac máte na výber medzi jemne bielym osvetlením alebo farebným variantom s (andreashop.sk)

Dámska jazda – šerpa – rozlúčka so slobodou – svadba (8592539422115)

Dámska jazda – šerpa – rozlúčka so slobodou – svadba (8592539422115)

Párty doplnky – na rozlúčku so slobodou; obsahuje šerpu, vystrihovaciu korunu a certifikát o účasti na akcii (alza.sk)

Maľovanie podľa čísel SOCHA SLOBODY – stredná náročnosť 50x50 cm

Maľovanie podľa čísel SOCHA SLOBODY –  stredná náročnosť 50x50 cm

Maľovanie podľa čísiel na obrazy - perfektná voľnočasová aktivita. Hľadáš kreatívnu činnosť, pri ktorej si poriadne oddýchneš, uvoľníš svoju myseľ a telo? Zjednodušene povedané, ide o niečo na štýl omaľovánky pre dospelých, ale aj deti. Avšak, obrovský rozdiel je v tom, že maľuješ na skutočné 100% bavlnené, maliarske ARTMIE plátno na ráme PROFI s gramážou až 320 g/m², na ktoré maľujú aj ozajstní maliari. Je to však najmä skvelý tip ako stráviť voľný čas so svojou rodinou. Maľovanie podľa čísel - čo to je? Ak ste o tomto fenoméne ešte nepočuli, nestrácajte čas a poďte sa do toho hneď pustiť. Je to najmä zmysluplné využitie voľného času pre deti, avšak, zabavia sa pri tom aj dospelí. Po celom plátne sú rozmiestnené biele políčka, v ktorých sú vyznačené čísla. Ku každému z nich je priradená… (obraznastenu.sk)

Alžbeta Bátoriová vo väzení a na slobode, 2. vydanie

Alžbeta Bátoriová vo väzení a na slobode, 2. vydanie

Ako žila Čachtická pani, keď sa po vydarenom únose ocitla znovu vo väzení? V tomto románe budeme sledovať jej ďalšie roky po vynútenom návrate z Füzéru. Okrem pohnutých osudov “krvavej panej” autor v knižke spracoval aj dramatickú životnú cestu Anny Rosiny Listiusovej z Tematína. Obe uväznené ženy snujú plány na útek ... (pantarhei.sk)

Ústava Slovenskej republiky a Listina základných práv a slobôd

Ústava Slovenskej republiky a Listina základných práv a slobôd

Spolu v jednej brožúre nájdete obidva spomínané významné dokumenty (ÚSTAVU SR i LISTINU ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBôD). Táto knižka by nemala chýbať v žiadnom úrade, štátnej inštitúcii, škole, obci, firme, skrátka mala by byť súčasťou každého pracoviska! Platná od 1. júla 2017. (pantarhei.sk)

Ústava SR, Listina základných práv a slobôd. Úzz, 2021

Ústava SR, Listina základných práv a slobôd. Úzz, 2021

Publikácia obsahuje aktualizované úplné znenie Ústavy Slovenskej republiky č. 460/1992 Zb. a ústavný zákon č. 23/1991 Zb. Listinu základných práv a slobôd s účinnosťou od 1. januára 2021, s výraznenými zmenami poslednej novelizácie ústavného zákona č. 422/2020 Z. z. (pantarhei.sk)

Ravensburger 3D Puzzle Socha slobody Nočná edícia 108 dielov

Ravensburger 3D Puzzle Socha slobody Nočná edícia 108 dielov

Postavte si osvetlený model nočnej Sochy slobody z plastových dielikov a rozsvieťte ho LED svetlom. Navyše máte na výber medzi bielym osvetlením a variantom s meniacimi sa odtieňmi farieb. Veková kategória: 8 + Krajina pôvodu: Česko Počet dielov: 108 dielov Vhodné pre: Pre chlapcov Vhodné pre: Pre dievčatá Téma: Architektúra Variant: Socha slobody Nočná edícia Rozmery: 40 x 18 x 18 cm Počet dielov: 108.0 Vhodné pre: Pre dospelých (muziker.com)

Škraboška – maska s čipkou zlatá – rozlúčka so slobodou …

Škraboška – maska s čipkou zlatá – rozlúčka so slobodou (5901238654643)

Doplnok ku kostýmu pro kluky i holky (alza.sk)

Filozofické skúmania podstaty ľudskej slobody a s tým súvisiacich…

Filozofické skúmania podstaty ľudskej slobody a s tým súvisiacich predmetov

(pantarhei.sk)

Ručne maľovaný POP Art obraz Socha Slobody 3 dielny fs2

Ručne maľovaný POP Art obraz Socha Slobody 3 dielny  fs2

Ďakujeme za dôveru, vďaka ktorej vám môžu naše ručne maľované POPART obrazy skrášľovať vašu domácnosť. Momentálne však naši maliari v Ateliéri LIPA majú toľko práce, že odhadovaná doba dodania tohto typu obrazu je 40-45 pracovných dní. Ďakujeme za pochopenie. Ručne maľovaný obraz v štýle POP ART. Je zárukou jedinečnosti a originality, ktorú nikde inde nenájdete. Je tým pravým čo prinesie do Vašich domácností a pracovísk ducha moderného umenia. Už dnes môžete mať niečo čo nikto iný nemá. Farba je ťahaná až za okraj rámu. Z tohoto dôvodu nieje na tento obraz potrebný rám. Obraz je namaľovaný na kvalitnom nemeckom plátne s drevenou kostrou. Pri maľbe boli použité vysoko-kvalitné nemecké akrylové farby, ktoré zabezpečujú jasnejšie kontrasty a dlhšiu životnost obrazov. Všetky obrazy sú balené… (obraznastenu.sk)

Ručne maľovaný POP Art obraz Socha Slobody 4 dielny fs

Ručne maľovaný POP Art obraz Socha Slobody 4 dielny  fs

Ďakujeme za dôveru, vďaka ktorej vám môžu naše ručne maľované POPART obrazy skrášľovať vašu domácnosť. Momentálne však naši maliari v Ateliéri LIPA majú toľko práce, že odhadovaná doba dodania tohto typu obrazu je 40-45 pracovných dní. Ďakujeme za pochopenie. Ručne maľovaný obraz v štýle POP ART. Je zárukou jedinečnosti a originality, ktorú nikde inde nenájdete. Je tým pravým čo prinesie do Vašich domácností a pracovísk ducha moderného umenia. Už dnes môžete mať niečo čo nikto iný nemá. Farba je ťahaná až za okraj rámu. Z tohoto dôvodu nieje na tento obraz potrebný rám. Obraz je namaľovaný na kvalitnom nemeckom plátne s drevenou kostrou. Pri maľbe boli použité vysoko-kvalitné nemecké akrylové farby, ktoré zabezpečujú jasnejšie kontrasty a dlhšiu životnost obrazov. Všetky obrazy sú balené… (obraznastenu.sk)

Balón fóliový Nevesta 115 cm - Svadba / Rozlúčka so slobodou - BALONČ

Balón fóliový Nevesta 115 cm - Svadba / Rozlúčka so slobodou - BALONČ

Balón fóliový Nevesta 115 cm - Svadba / Rozlúčka so slobodou. Fóliový balón pre nevestu môžete veľmi ľahko naplniť héliom, stačí si len vybrať z našej ponuky jednorázových nádob plnených héliom. Máme pre vás hélium do balónikov pre vlastné použitie. Ovládanie je jednoduché a zvládne ho hravo každý! Takto naplnený balónik vydrží lietať cca 7 - 10 dní a dá sa opakovane plniť. Samozrejme, fóliový balónik môžete nafúknuť aj vzduchom pomocou kompresora, (svetcukrarov.sk)

Vlajka s vencom "ženské telo" 6m - Rozlúčka so slobodou - Folat

Vlajka s vencom "ženské telo" 6m - Rozlúčka so slobodou - Folat

Ideálna dekorácia na rozlúčku so slobodou s motívom ženského aktu. Stačí zavesiť oba konce girlandy na určité miesto a každému prichádzajúcemu je jasné, že je tu párty. Dĺžka venca je 6 m a obsahuje 15 vlajok s veľkosťou 27 cm. Ideálna dekorácia na pánsku rozlúčku so slobodou s motívom ženského aktu. Stačí zavesiť oba konce girlandy do určitého priestoru a každému prichádzajúcemu je jasné, že je tu párty. Dĺžka venca je 6 m a obsahuje 15 vlajok s veľkosťou 27 cm. (svetcukrarov.sk)

Vlajka s vencom "mužské telo" 6m - Rozlúčka so slobodou - Folat

Vlajka s vencom "mužské telo" 6m - Rozlúčka so slobodou - Folat

Vlajky s girlandami "mužské telo" 6 m - Rozlúčka so slobodou Dokonalá dekorácia na dámsku rozlúčku so slobodou s témou mužského tela. Stačí zavesiť oba konce girlandy do určitého priestoru a každému prichádzajúcemu je jasné, že párty je tu. Dĺžka girlandy je 6 m a obsahuje 15 vlajok s veľkosťou 27 cm. (svetcukrarov.sk)

Asia Bibi: Konečne na slobode! (978-80-8211-255-2)

Asia Bibi: Konečne na slobode! (978-80-8211-255-2)

Elektronická kniha - autor Asia Bibi, 184 stran, slovensky „Nemám dobrú pamäť na dátumy, no sú dni, na ktoré nikdy nezabudnem. Tak ako na piatok 19. júna 2009. Pred západom slnka som prišla po prvýkrát do cely predbežného zadržania v Sheikhupure. Strávila som tu nasledujúce tri roky, kým som ju nevymenila za väzenie, tak ako iní menia starý dom za novší.“ Kresťanku Asiu Bibi odsúdili v Pakistanskej islamskej republike na smrť za to, že sa napila vody zo studne, ktorá patrila moslimom. Čakalo ju deväť rokov väzenia. Deväť rokov znášala ponižovanie a týranie za údajné rúhanie. Prečítajte si svedectvo obyčajnej ženy, matky, ktorá sa stala celosvetovým symbolom boja proti náboženskému extrémizmu. „V médiách ste o mne určite počuli… Predstavili ste si moju kalváriu, pravdepodobne ste sa aj… (alza.sk)

Konfety na stôl PENIS ružovo zlaté (Rosegold) 15g - Rozlúčka so…

Konfety na stôl PENIS ružovo zlaté (Rosegold) 15g - Rozlúčka so slobodou - PartyDeco

Metalické ružovo zlaté konfety v tvare penisu sú naozaj originálny doplnok na poriadnu dámsku rozlúčku so slobodou. Balenie: 15 g konfiet Rozmer jednej konfety: cca 1,5-3 cm. (svetcukrarov.sk)

Rebelka: Môj útek zo Saudskej Arábie na slobodu (978-80-551-8163-9)

Rebelka: Môj útek zo Saudskej Arábie na slobodu (978-80-551-8163-9)

Kniha - autor Rahaf Mohammed, 248 stran, slovensky, pevná s přebalem lesklá Strhujúci životopisný príbeh o statočnosti a obetiach mladej ženy, ktorá utiekla od tyranskej rodiny aj pred utláčateľskou kultúrou v Saudskej Arábii, čím uchvátila celý svet. Začiatkom roka 2019, po starostlivom trojročnom plánovaní, sa Rahaf Mu¬hammad podarilo ujsť od rodiny v Saudskej Arábii. Dostala sa však len do Bang¬koku, kde jej vzali cestovný pas. Keby ju prinútili vrátiť sa domov, určite by ju zabili ako iné rebelky v jej krajine. Zabarikádovala sa preto v hotelovej izbe a otvorila si účet na Twitteri. V tom čase jej už na dvere klopali úradníci s príkazom odviesť ju na letisko. Tínedžerka vďaka sociálnej sieti oslovila svet a svet jej odpovedal – za jediný deň získala štyridsaťpäťtisíc sledovateľov a tí… (alza.sk)

Latexové balóniky 33 cm - "Budúca nevesta" - "Povedala áno" -…

Latexové balóniky 33 cm - "Budúca nevesta" - "Povedala áno" - rozlúčka so slobodou - 5 ks - GoDan

Latexové priehľadné balóniky s obojstrannou potlačou "Budúca nevesta" a "Povedala áno", veľkosť 33 cm. Tieto originálne balóniky krásne doplnia vašu rozlúčku so slobodou. Zmes farieb. Vybraný balón vám radi naplníme héliom v našej predajni alebo si môžete vybrať z našej širokej ponuky jednorazových nádob s héliom. Máme héliové balóny s héliom Latexové priehľadné balóniky s obojstrannou potlačou "Budúca nevesta" a "Povedala áno", veľkosť 33 cm. Tieto originálne balóniky krásne doplnia vašu rozlúčku so slobodou. Zmes farieb. Vybraný balón vám radi naplníme héliom v našej predajni alebo si môžete vybrať z našej širokej ponuky jednorazových nádob s héliom. Máme héliové balóny s héliom (svetcukrarov.sk)

stolicky k toaletce, podrúčky k stoličkám, stoličky k bicím, stolík k sedačke, koberec k sedačke, vankúše k sedačke, taburet k sedačke, nohy k sedačke, vankúše k pohovke, stolík k pohovke

Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte. zatvoriť