Navod na pouzivani lidskeho mozku

Návod na používání lidského mozku

Návod na používání lidského mozku

V knize Návod na používání lidského mozku autor Gerald Hüther odhaluje nevyužitý potenciál v našem mozku. Renomovaný vědec Gerald Hüther předkládá nejnovější a fascinující poznatky z oblasti neurobiologie do srozumitelné řeči a poukazuje na to, jaký konkrétní prospěch z těchto skutečností vyplývá pro život jeho čtenářů. V oblasti moderního zkoumání mozku byly učiněny průkopnické objevy. Pojem plasticita lidského mozku značí, že mozek je orgánem, který je schopen se po celý život měnit, obnovov at a přizpůsobovat. Dokonce ani masa mozkových buněk není, jak se dříve vědci domnívali, pevně daná, ale může se během života dokonce zvětšit. Podle nejnovějších vědeckých poznatků má způsob, jakým mozek používáme, rozhodující vliv na to, která nervo vá propojení v něm vzniknou a jak se později… (pantarhei.sk)

Návod na život

Návod na život

Populárny ruský duchovný učiteľ v tejto svojej knihe vychádza z prastarej duchovnej múdrosti a predstáv o ideálnom živote našich dávnych predkov, vrátane toho, čo je známe o slovanských božstvách. Vysvetľuje, aké zásady je nutné dodržiavať pre prirodzene šťastný a naplnený život. Venuje sa najmä takým témam, ako je prirodzený rytmus dňa a celého roka: ako by mal správne vyzerať režim dňa, aké ročné sviatky by sme mali sláviť aj prečo je to dôležité. Dáva rady pre správnu životosprávu a najvhodnejší spôsob stravovania. Ďalej rozoberá, ako sa ľudia delia na štyri typy ("vervy"), z ktorých každý je predurčený na iný typ práce a povolania; vysvetľuje, ako už u malého dieťaťa zistíme, do ktorej kategórie patrí. Venuje sa vzťahu muža a ženy, sexualite, rodinným väzbám, prirodzenému manželskému… (pantarhei.sk)

Návod na nepoužitie

Návod na nepoužitie

Poviedky, ktoré boli v literárnej súťaži diskvalifikované pre obscénnosť a pornografiu. Po prečítaní spáliť! Potešia však (chvíľu pred spálením) všetkých, ktorí majú radi SEXUS, ale tiež zástancov tradičnej rodiny, keďže propaguje manželský sex bez ochrany. Poviedky spája postava tridsiatničky Kristíny, ktorá aby si našla a udržala dobrú prácu, urobí čokoľvek. Takmer. Monika Pálušová (1.1.1978, Považská Bystrica) Od pätnástich sa sťahuje. Naposledy ju videli v Púchove. Po dokončení štúdia slovenského jazyka a estetiky na FF PU. Učila na cirkevnom gymnáziu, potom utiekla do lokálnej televízie, novín, rozhlasu a súkromnej televízie. Nezastavil ju ani manžel a dve deti. Písať začala zo zúfalstva, keď už nebolo možné tak rýchlo unikať (zbaliť chlapa je ľahšie, ako zbaliť dve deti). Žije v… (pantarhei.sk)

Návod na ženy

Návod na ženy

"Táto kniha vám umožní začít doslova vidět ženám do hlavy a pochopit, proč mění své chování a proč jsou tak nevypočitatelné. Zároveň se naučíte, jak jejich nálady už dopředu předvídat a jak s nimi zacházet, abyste měli celý měsíc klid a pohodu (nejen) ve vztahu. Pochopíte, kdy je správny čas jim naslouchat a kdy raději vypadnout - i jak mužete mít spokojený vztah navzdory PMS. V knize zkrátka získate všechny podstatné informace pro to, abyste dokázali vedle žen nejen přežít, ale život s nimi si začít doopravdy užívat. " (pantarhei.sk)

Návod na šťastný život

Návod na šťastný život

Ďalšia úžasná kniha Joea Vitaleho. Autor, ktorý je jedným z tvorcov filmového i knižného bestselleru TAJOMSTVO (The Secret), sa tentoraz zaoberá všetkými stránkami života. Radí, ako by každý mal pracovať sám na sebe, premyslene budovať vzťahy s ostatnými ľuďmi, aj ako riešiť svoje problémy, aby si mohol naplánovať úspešnú budúcnosť a prežiť šťastný život. Ako hovorí sám autor, je to kniha, ktorú by mal každý dostať vo chvíli, keď sa narodí. (pantarhei.sk)

Praktický návod na dojčenie

Praktický návod na dojčenie

Praktický návod na dojčenie je základnou príručkou o dojčení pre každú mamičku. Vďaka tejto publikácií s množstvom inštruktážnych fotografií sa napríklad dozviete, ako správne a prvýkrát dojčiť, alebo čo robiť, keď dieťatko nepriberá. Informácie rokmi overené praxou sa opierajú aj o prednášky celosvetovo uznávaného pediatra Dr. Jacka Newmana. (pantarhei.sk)

Návod na obsluhu šéfa

Návod na obsluhu šéfa

Nielen doma, ale aj v práci platí, že pohádať sa vie každý hlupák. Ak však túžite po naplnenom živote, mali by ste zvládať všetky vzťahové nástrahy, nielen konfliktné situácie. V románe Návod na obsluhu šéfa vám psychologička a terapeutka Tamara Koch predstaví niekoľko prípadov zo svojej praxe, v ktorých sa muži i ženy dopúšťali osudových omylov a tým si úspešne hádzali polená pod nohy. Tí, ktorí jej radám načúvali, našli spôsob, ako sa dostať z problémov. No vy sa môžete poučiť aj z príbehov, kde si ľudia postavili hlavu a išli si svojou cestou-necestou. Viac vám povie aj o svojom živote, ktorý napriek tomu, že začal mať kontúry bežnej reality, z nej opäť spoľahlivo vybočil. (pantarhei.sk)

Rozum - návod na použitie

Rozum - návod na použitie

Na Slovensku je dostatok odborných publikácií, ktoré sa zaoberajú myslením. Je však málo takých, ktoré by zrozumiteľne a na základe dôkazov pomáhali aplikovať metódy vedeckého myslenia v každodennom živote. Kolektív autorov ponúka túto „príručku zdravého rozumu“ nielen študentom a ich učiteľom, ale všetkým záujemcom o psychológiu. Ide o súbor esejí, ktoré prezentujú názory vedcov a pedagógov. Z rôznych pohľadov poukazujú na dôležitosť kultivovania racionality v bežnom živote a vzdelávaní. Autori presvedčivo ukazujú, že veda neochudobňuje veci o tajomstvá a „zázraky“, z čoho ju mnohí obviňujú. Veď otvorenosť voči kritickému mysleniu umožňuje odhaľovať stále viac a fascinujúcejších záhad než sú tie, ktoré sa nachádzajú v zjednodušených a jednoznačných výpovediach pseudovedeckých teórií.… (pantarhei.sk)

Návod na obsluhu lásky

Návod na obsluhu lásky

„Môžete mať všetko na svete – zdravie, peniaze, slávu... ale ak nemáte lásku, nemáte nič,“ povedala o láske Renáta Názlerová, autorka knihy. Láska dokáže vyniesť do výšin, ale vie dať človeku aj poriadne zabrať. Je povznášajúca a úžasná, vie primať k hrdinským činom, ale aj k páchaniu rôznych hlúpostí. Dokáže liečiť a napĺňať, ale je aj komplikovaná a vie ublížiť. Psychologička a terapeutka Tamara Koch vám porozpráva, ako pomáha iným zvládnuť ich srdcové eskapády. Jej prístupy sú nekonvenčné, postoje prekvapujúce, rady a postrehy vtipné. Zároveň však rieši vlastný komplikovaný ľúbostný trojuholník. Zdá sa, že niekedy je ľahšie radiť iným ako sebe. Príbehy v románe sú inšpirované skutočnými udalosťami a neexistuje človek, ktorý by sa v niektorom z osudov klientov Tamary Koch nenašiel.… (pantarhei.sk)

Návod na obsluhu dieťaťa

Návod na obsluhu dieťaťa

Má právo plakať, neposlúchať, klamať, vyvádzať. Vy ho máte s láskou usmerňovať a dopriať mu, aby sa učilo spoznávať hranice. Zdravo motivačný román o rodičoch, deťoch a večnom spojení medzi nimi, ktoré nikdy nevyprchá, nadväzuje na autorkin predchádzajúci, mimoriadne úspešný román Návod na obsluhu lásky. Aj tentoraz autorka predstavuje príbehy slovenských rodín, ktorým na malý moment do života vstupuje psychologička Tamara Koch, aby im ukázala, aký dôležitý je v živote nadhľad, ktorý prináša viac osohu ako hádky, humor, ktorý ponúka viac šancí na úspech ako zlosť. Aj ona však musí pripustiť, že niekedy je to ťažké, lebo osudu sa prikázať nedá, a v konečnom dôsledku sme všetci len ľudia... Hoci sa Tamarin osobný život veľmi zdramatizuje, v prípade svojich klientov zostáva naďalej vecná,… (pantarhei.sk)

Novorodenec: Návod na použitie

Novorodenec: Návod na použitie

Keď príde na svet novorodenec, váš život sa obráti naruby. Vtedy vám pomôže tento praktický polovážno-technický manuál pre rodičov. „Keby sa len bol narodil aj s návodom na použitie!“ Azda neexistujú novopečení rodičia, ktorí by si po odchode z pôrodnice takto nepovzdychli. Fungovanie biologického pokladu, ktorý si odnášajú domov, sa hneď od začiatku javí ako záhadné a veľmi zložité. Preto vám ponúkame pomôcku, vďaka ktorej porozumiete mechanizmom, rytmu a potrebám malej ľudskej bytosti. Autorka – pediatrička – v nej parafrázuje najvyhľadávanejšie príručky a manuály, pretože dnes je už takmer k všetkému pripojený návod na použitie a technické pokyny, iba k dieťaťu nie. No s týmto Návodom na použitie napísaným s riadnou dávkou irónie sa aj tí najneistejší rodičia postupne naučia, ako si… (pantarhei.sk)

Návod na přežití pro bejby

Návod na přežití pro bejby

Kniha pro rodiče a děti od narození do 6 let obsahující návody, tipy a rady, jak si tento čas užít s láskou, úsměvem a s vědomím, že vše, co konáme pro něj a s ním, je to nejlepší, co se nám může přihodit. Autor svižným a vtipným textem přibližuje rodičům, co se jejich dítěte týká, co budou nebo mohou v tomto období prožívat. Na rozdíl od jiných knih je text koncipován do krátkých, ale výstižných sekvencí, které rodiče přečtou i v případě, že není mnoho času. Kniha je celobarevná, plná rad a tipů pro péči o dítě i matku. Autor se zabývá také otázkami, které dnešní maminky zajímají, a příjemnou formou radí jak na případné problémy v péči o dítě. Zpracování knihy je naprosto odlišné od jiných knih – barevností, sekvencemi, jazykem i způsobem, kterým autor promlouvá ke čtenářům. (pantarhei.sk)

Návod na prežitie pre muža

Návod na prežitie pre muža

Dr. Igor Bukovský pripravil nové, doplnené vydanie svojho najznámejšieho bestselleru „Návod na prežitie pre muža“. Kniha vyšla prvýkrát v roku 2006 a doteraz sa na Slovensku predalo 45 tisíc kusov. Autor obohatil knihu o informácie, ktoré do svojho archívu nazbieral za posledných 6 rokov.Oproti pôvodnému vydaniu kniha obsahuje navyše 2 úplne nové kapitoly: „Testosterón“ a „Pľúca“, 24 strán naviac (spolu 344 strán), vyše 200 aktualizácií a doplnení o praktické rady a najnovšie zaujímavosti z rokov 2006 – 2012! (pantarhei.sk)

Diagnostika karmy 9 - Návod na přežití

Diagnostika karmy 9 - Návod na přežití

Sergej Lazarev pokračuje s hledáním odpovědí na dotazy,které znepokojují celé lidstvo. (pantarhei.sk)

Bábätko - návod na používanie, 2.vydanie

Bábätko - návod na používanie, 2.vydanie

Seriózna publikácia určená rodičom malého dieťaťa, napísaná však so značnou dávkou svojrázneho humoru. Design a ilustrácie napohľad evokujú technickú príručku nadšeného domáceho majstra, autorom rád je ale detský lekár, a týkajú sa kompletnej starostlivosti o dojča - prebaľovanie, kŕmenie, manipulácia s deťaťom, kúpanie, uspávanie, čo robiť pri chorobe, sledovanie zdravého vývoja a veľa ďalších praktických rád. (pantarhei.sk)

Návod na vraždu pro hodné holky

Návod na vraždu pro hodné holky

YA detektivní thriller stejně působivý jako Riverdale a návykový jako Jeden z nás lže. Knihu jednoduše nedokážete odložit, dokud ji nepřečtete. Zmizela oblíbená středoškolačka, Andie Bellová. Tělo se sice nenašlo, ale policie ví, kdo je vrah. Všichni vědí, kdo je vrah! Sala Singha za vraždu přítelkyně odsoudili všichni, kromě soudu a poroty. Sal Singh totiž spáchal sebevraždu a nikdo neusiluje o očištění jeho jména. Až na Pipu Fitz-Amobiovou. Městečko rozežírá nenávist k rodině vraha, ale ona nevěří, že je vinen. Pět let po zločinu začíná vyšetřovat pod záminkou závěrečného školního projektu. Je to ale úkol, který ji může zabít. Jestliže se Pipa nemýlí a vrah je stále na svobodě, nikdo neví, kam až bude ochotný zajít, aby své tajemství zachoval. Kdosi chce totiž minulost utajit za každou… (pantarhei.sk)

Život od ženy - Praktický návod na život

Život od ženy - Praktický návod na život

V této knize se dozvíte, jak fungují základní pravidla, která rozhodují o tom, jak se budete cítit. Také se zde naučíte, jak je používat, a to ve vztazích, v rodině, v práci, v soukromí i pro sebe. Jsou to taková pravidla a zásady, kterými pokud se budete řídit, vyvarujete se mnohých chyb a ovlivníte si tím celý váš život. Věříme, že v naší knize najdete vše potřebné. Je to takový „praktický návod na život“, napsaný „od shora“. (pantarhei.sk)

Návod na prežitie pre muža, 3.vydanie

Návod na prežitie pre muža, 3.vydanie

-Reprezentatívna kniha na denné čítanie – skvelý darček -Špeciálne určená mužom (hoci nielen im) vekovej kategórie 20 – 60 rokov. -Stručné a prehľadné členenie: -1. časť knihy „Vaše telo“ obsahuje kapitoly: Oko, Mozog, Pohlavné orgány, Testosterón, Svaly, Tráviaci systém, Srdce a cievy, Imunita, Pľúca, Oxidačný stres, Rakovina, Obezita, Cukrovka, Podnájomníci, Koža, Obličky, Duša, Dekády muža. -2. časť „Váš deň“ obsahuje kapitoly: Raňajky, Pitný režim, Kofeín a káva, Dovolenka, Fyzická aktivita, Sexuálny život, Glutamát sodný, Fast food, Mentálna výkonnosť, Výživové doplnky, Choroba a lieky, Alkohol, Spánok. -Názorné obrázky, grafy a tabuľky obsahu živín v potravinách uvádzané v praktických mierach. -Okrem informácií kniha obsahuje aj rozhovory s inými špecialistami a známymi alebo… (pantarhei.sk)

Návod na prežitie pre ženu, 2.vydanie

Návod na prežitie pre ženu, 2.vydanie

Dr. Igor Bukovský napísal a vydáva dlhoočakávaný „Návod na prežitie pre ženu“. Aj v tejto knihe, ktorá má ako prvá kniha slovenského autora multimediálny charakter, ide hlavne o zdravie, pretože s ním sú všetky krásne maličkosti sveta ešte krajšie a vzácnejšie. Vtipne, ale pokorne a s úctou k zdravému rozumu vás inšpiruje k pozitívnym životným zmenám. Z úvodu ku knihe: „Staráme sa o svoje zdravie preto, lebo je to lepšie a prirodzenejšie – robia tak múdri ľudia, ktorí poznajú hodnotu zdravia. Z času na čas však dostávame životnú lekciu z ťažkej pravdy, že hoci urobíme (z nášho pohľadu) všetko správne a dobre, nestane sa to, čo sme si želali. .. Nie, život nie je strelnica, na ktorej si každý za svoje skutky (alebo peniaze) môže vystreliť toho najväčšieho maca. Každý deň skúšam žiť dobrý… (pantarhei.sk)

Návod na prežitie pre bejby, 2.vydanie

Návod na prežitie pre bejby, 2.vydanie

- Reprezentatívna kniha na denné čítanie – a hodnotný dar pre každú mladú rodinu s dieťaťom - Špeciálne určená 1) rodičom detí od narodenia do 6 rokov, 2) rodičom, ktorí tehotenstvo ešte iba plánujú a 3) starým rodičom a ostatným príbuzným malých detí Táto kniha nadväzuje na veľmi úspešný autorov titul Návod na prežitie pre muža, ktorého sa na Slovensku a v Českej republike od roku 2006 predalo spolu viac ako 65 tisíc kusov a dvakrát získal cenu Platinová kniha. (pantarhei.sk)

Návod na ženy (978-80-905-2624-2)

Návod na ženy (978-80-905-2624-2)

E-kniha - autor Dana-Sofie Šlancarová, Erik Hutter, 232 stran Kniha vznikla na popud řady mužů, kteří nás v průběhu práce na projektu pro ženy nazvaného Cyklická žena® oslovovali s komentáři typu: „Kdybych tohle věděl dřív…“ a zejména s žádostmi o jasný a srozumitelný návod k tomu, jak mohou vycházet se ženami kolem sebe. Odpovídá například na otázky: Proč mi moje žena nerozumí? A proč já nerozumím jí? Proč jsou ženy často tak nevyzpytatelné? Je možné ženám vůbec nějak porozumět? Proč je jeden den všechno super a druhý den všechno špatně, aniž bych něco udělal jinak? Proč jsou ženy občas tak protivné, kritické, vztahovačné, hysterické a přecitlivělé? Existuje nějaká logika v tom, jak se ženy proměňují? Je možné svést ženu kterýkoli den v měsíci? Tato kniha vám umožní začít doslova vidět… (alza.sk)

Bábätko - návod na používanie (999-00-030-9755-2)

Bábätko - návod na používanie (999-00-030-9755-2)

Elektronická kniha - autor Louis Borgenicht, 224 stran, slovensky Denne ste obklopení technickými „zázrakmi“ – počítačmi, iPadmi, iPodmi, notebookmi, netbookmi, mobilmi, digitálnymi fotoaparátmi... Viete s nimi zachádzať, využívať ich najpokročilejšie funkcie, ale ten najväčší technologický zázrak na svete, vaše práve narodené dieťa, je pre vás zatiaľ záhadou? V tejto situácii vám pomôže táto kniha! • Ako dieťa prebaľovať, ošetrovať, kúpať, nosiť a čo k tomu potrebujete. • Čo musíte doma zmeniť, aby bol váš domov bezpečný pre dieťa. • Ako dieťa ošetrovať v čase choroby, a kedy je potrebné ísť s ním k lekárovi. • Čo robiť, aby dieťa v noci spalo, ako a čím ho kŕmiť a veľa ďalších praktických úkonov. Louis Borgenicht a Joe Borgenicht, otec a syn, napísali pre vás túto knihu so svojráznym… (alza.sk)

Filosofie lidského, příliš lidského

Filosofie lidského, příliš lidského

Cílem publikace je reflexe aforismů shrnutých ve sbírce Lidské, příliš lidské a jejich postavení v rámci Nietzschova životního díla. Tématy hlavních částí jsou Nietzschova nová vědecká filosofie, radikální odklon od metafyziky umění a figury poutníka a svobodného ducha. Lidské, příliš lidské si uchovává aureolu přechodné, nehotové pozice. Je knihou protikladů, a to nejenom těch, které jsou tématem jednotlivých aforismů. Věda představuje zárodek nového životního stylu i slepou uličku nepřátelství vůči životu, vědecká distance je radostná i zlomyslná, vůči Nietzschovu ranému dílu je Lidské, příliš lidské kontinuitou i obrácením naruby, impulz k vědě dává odpor k romantismu, zároveň si jej Nietzsche uměle ordinuje proti svým sklonům, a konečně vědecká činnost spočívá ve vykořeňování omylů,… (pantarhei.sk)

Angličtina - Správné používání časů

Angličtina - Správné používání časů

Slovesné časy patří k nejobtížnějším kapitolám při studiu anglického jazyka. Lidé obvykle nejsou jisti, zda používají správný čas, a proto se ostýchají mluvit. Při komunikaci může nesprávný čas navíc způsobit velké nedorozumění. Tato kniha vám pomůže se těchto problémů zbavit. V sedmi kapitolách naleznete vše potřebné a budete se velmi rychle orientovat. V každé kapitole jsou tematicky různorodé texty, okamžité zdůvodnění použitého času, vyzkoušíte si tvoření časů na příkladech a doplníte svou slovní zásobu slovíčky s českým překladem. V knize jsou samozřejmě i texty, na kterých vyzkoušíte nově nabyté znalosti a řešení všech cvičení. Vše doplňují přehledné tabulky časů. (pantarhei.sk)

Návod na vraždu pro hodné holky (978-80-271-2882-2)

Návod na vraždu pro hodné holky (978-80-271-2882-2)

Elektronická kniha - Zmizela oblíbená středoškolačka. Tělo se nenašlo, ale všichni vědí, kdo je vrah! - autor Holly Jackson, 368 stran, česky - autor Holly Jacksonová, 368 stran, česky YA detektivní thriller stejně působivý jako Riverdale a návykový jako Jeden z nás lže. Knihu jednoduše nedokážete odložit, dokud ji nepřečtete. Zmizela oblíbená středoškolačka, Andie Bellová. Tělo se sice nenašlo, ale policie ví, kdo je vrah. Všichni vědí, kdo je vrah! Sala Singha za vraždu přítelkyně odsoudili všichni, kromě soudu a poroty. Sal Singh totiž spáchal sebevraždu a nikdo neusiluje o očištění jeho jména. Až na Pipu Fitz-Amobiovou. Městečko rozežírá nenávist k rodině vraha, ale ona nevěří, že je vinen. Pět let po zločinu začíná vyšetřovat pod záminkou závěrečného školního projektu. Je to ale úkol… (alza.sk)

Ako zvládnuť stres: Návod na pohodový život (978-80-551-8061-8)

Ako zvládnuť stres: Návod na pohodový život (978-80-551-8061-8)

Kniha - autor Frank Ritter, 272 stran, slovensky, Pevná bez přebalu lesklá Nič nestíhate? Máte pocit uponáhľanosti? Nemôžete sa venovať svojim záľubám? V súčasnosti sa čoraz viac ľudí sťažuje na stres. Je toxický pre telo aj myseľ, a preto predstavuje veľké nebezpečenstvo pre naše zdravie. Nastal čas, aby sme sa ho zbavili raz a navždy. No ako to urobiť? Bývalý športovec Frank Ritter vo svojej knihe Ako zvládnuť stres radí všetkým, ktorí dlhodobo bojujú s týmto problémom. Zameriava sa na vytvorenie rovnováhy medzi telom a mysľou či na vybudovanie odolnosti proti stresu a jeho každodenným nástrahám. Zohľadňuje rôzne faktory – psychológiu, šport či výživu a vo svojej knihe poskytuje riešenia pre každý typ stresu. Zvládnite ho aj vy (alza.sk)

Kravata s návodom na viazanie

Kravata s návodom na viazanie

Viazanie kravaty nie je také jednoduché, ako sa zdá, a určite ste sa nie raz o tom presvedčili. Zvlášť, ak ju nosíte len výnimočne. Zamestnanci veľkých podnikov s tým zrejme nemajú problém, ale veľa chlapov proste nevie ako to zaviazať. Čo robiť, ak už takmer meškáte a stále stojíte bezmocne pred zrkadlom s nádejou n dokončenie elegantného uzla? Je čas na našu kravatu s návodom na použitie. Kravata obsahuje grafický návod, krok za krokom ako postupovať pri v takej situácii. Od teraz budete vedieť kravatu stále zaviazať, pretože návod máte priamo na nej. Obráťte na žart Vašu kravatu, a vezmite ju na party. Kravata zaujme nie jedného kamaráta.Kravata s návodom na zaviazanieIdeálny doplnok na každú partyÚžasný darček pre chlapaKuriér GLS - 2,90 €Zásielkovňa - výdajne miesto - 2,00 €Cena… (uzasnedarceky.sk)

Kravata s návodom na viazanie

Kravata s návodom na viazanie

Kravata s návodom Kravata s potlačou návodu na viazanie štandardného uzla. Návod ktorý nikdy netratíte Krok po kroku ako viazať kravatu 100% polyester Balenie: Váha: 0,09 Šírka: 35,0 Výška: 11,5 Dĺžka: 0,5 (skvelydarcek.sk)

Náuka o materiáli - Návody na cvičenia I

Náuka o materiáli - Návody na cvičenia I

Cieľom inžinierskej práce je zhmotnenie myšlienky, ideového návrhu do konečnej podoby reálneho a funkčného výrobku, stroja, či zariadenia. Tímy pracovníkov s bakalárskym a vyšším univerzitným vzdelaním využívajúc teoretické poznatky exaktných prírodovedných odborov neustále tvoria nové dokonalejšie, kvalitnejšie stroje a zariadenia. Na dlhej púti od predbežnej konštrukčnej prípravy až po hotový výrobok stoja ako míľniky pri ceste úvahy o materiáli budúceho výrobku. V histórii je dostatok príkladov, ako ľudstvo aj za cenu strát a nešťastí, od výbuchov parných kotlov na prvých lokomotívach, až po katastrofy kozmických lodí, bolo nútené hľadať a objavovať nové princípy a prístupy na hodnotenie vlastností materiálov. V tejto publikácií sme sa pokúsili vo forme praktických úloh doplnených… (pantarhei.sk)

Fitness hrazda na priťahovanie s návodom na cvičenie InnovaGoods

Fitness hrazda na priťahovanie s návodom na cvičenie InnovaGoods

Dostaňte sa okamžite do formy s fitness hrazdou na priťahovanie s návodom na cvičenie InnovaGoods Sport Fitness! Vhodná na komplexné cvičenie, pretože sa na nej dajú robiť rôzne cviky: priťahovanie, drepy, sedy ľahy atď. Vďaka kompletnej praktickej príručke, ktorá je súčasťou, si ľahko vytvoríte vlastný program, s ktorým sa dostanete do formy a posilníte rôzne svalové skupiny. Skvelá na posilnenie hornej aj dolnej polovičky chrbta, ramien, bicepsov, tricepsov, brušných svalov atď.Vyrobená z oceleTyče s priemerom 38 mm a hrúbkou 2 mm. Odolná, kompaktná univerzálnaJednoduché zostavenie a uloženie. Podľa vybraného druhu cvičenia sa dá postaviť do rôznych polôh. Nastaviteľná výška tyče: 114-191 cm. Maximálna nosnosť: 110 kg. Približné rozmery: 77 x 114-191 x 120 cm. Vrátane brašne na uloženie… (bonami.sk)

Pravidla mozku

Pravidla mozku

Molekulární biolog John Medina popularizuje své dlouholeté zkušenosti z výzkumu mozku. Uvádí dvanáct pravidel fungování mozku, které vyplynuly z vědeckého výzkumu, a radí, jak je uplatnit v praxi. Jeho fascinující příběhy zpřístupňují jinak suché poznatky neurovědy. Dozvíte se, jak stres ovlivňuje naši schopnost učit se; proč jsou vzpomínky nestálé a náchylné ke zkreslování či proč se můžeme učit do nekonečna. (pantarhei.sk)

Vzpoura mozků

Vzpoura mozků

V sedmdesátých letech 20. století se v hlavě Václava Šorela začal rodit příběh o vesmírném hvězdoletu Prométheus a jeho odvážné posádce, která pomůže osvobodit Zemi od nadvlády robotů. Ve spolupráci s ilustrátorem Františkem Kobíkem pak vytvořil komiks Vzpoura mozků, jenž se stal doslova kultem. Po více než čtyřiceti letech se Václav Šorel rozhodl příběh rozšířit o drobné niance a rozvinout ho do podoby románu. (pantarhei.sk)

Vymývání mozků

Vymývání mozků

Knihy ruského publicisty Marka Solonina (*1958) patří v současné době mezi nejpopulárnější a zároveň nejdiskutovanější historické publikace nejen v bývalých zemích Sovětského svazu. Jejich překlady totiž vycházejí i u nás, na Slovensku a hlavně v Polsku. Autor již patří do generace, která není příliš zasažena velmi dobře známým zvykem autocenzury textu ve prospěch nezpochybnitelného božstva marxismu-leninismu a z něho vyplývající povinné stranickosti historie. Zároveň měl ovšem v devadesátých letech možnost studovat dříve zcela utajené fondy ve vojenských archivech. Díky tomu získal velké množství informací, které v posledních letech přetvořil do řady knih, zabývajících se sovětským vojenstvím v kritických dnech června a července 1941. Mezi jeho nejznámější publikace patří knihy Bočka i… (pantarhei.sk)

Vzpoura mozků

Vzpoura mozků

Audiokniha MP3 - Příběh o vesmírném hvězdoletu Prométheus a jeho odvážné posádce, která pomůže osvobodit Zemi od nadvlády robotů. - Václav Šorel, čte Aleš Procházka Příběh o vesmírném hvězdoletu Prométheus a jeho odvážné posádce, která pomůže osvobodit Zemi od nadvlády robotů, se v hlavě Václava Šorela začal rodit v sedmdesátých letech 20. století. Ve spolupráci s ilustrátorem Františkem Kobíkem pak vznikl komiks Vzpoura mozků, jenž se stal doslova kultem. Po více než čtyřiceti letech vyšel tento komiks v románové podobě, následně vznikla dramatizace v Českém rozhlase a nyní vychází toto kultovní dílo jako audiokniha v interpretaci Aleše Procházky. (alza.sk)

Vzpoura mozků

Vzpoura mozků

Audiokniha MP3 - autor Václav Šorel, čte Aleš Procházka Příběh o vesmírném hvězdoletu Prométheus a jeho odvážné posádce, která pomůže osvobodit Zemi od nadvlády robotů, se v hlavě Václava Šorela začal rodit v sedmdesátých letech 20. století. Ve spolupráci s ilustrátorem Františkem Kobíkem pak vznikl komiks Vzpoura mozků, jenž se stal doslova kultem. Po více než čtyřiceti letech vyšel tento komiks v románové podobě, následně vznikla dramatizace v Českém rozhlase a nyní vychází toto kultovní dílo jako audiokniha v interpretaci Aleše Procházky. (alza.sk)

Tajemství lidského úsměvu

Tajemství lidského úsměvu

Úsměv je internacionální řečí úsměvných rtů a veselých očí.(Teige, 1928, s.13) Je všudypřítomným gestem, a podle četných studií také nejběžnějším a nejčastějším způsobem navazování kontaktu a zahájení zaostřené přátelské interakce. Nejčastěji bývají úsměvy interpretovány například jako signály uvítání, poděkování, pozdravu, vyjádření schválení atd. - ty všechny jsou nositeli zprávy, že dotyčný jedinec nemá zlé úmysly, a jsou v rámci interpersonální komunikace univerzální. Usmívání však není pouze emocionálním vyjádřením, ale také neverbálním podnětem, a může mít četné interpretační nuance. Pro adekvátní interpretaci je proto důležité zaměřit se na výklad a porozumění významu úsměvu v závislosti na různých kontextových modalitách, jako je pohlaví, věk, kulturní prostředí, osobnost či záměr… (pantarhei.sk)

Symbolismus lidského těla

Symbolismus lidského těla

Tato kniha nám objevuje nový a zároveň prastarý vztah k druhým lidem i k sobě samému: dokonalé sebepoznání, vědomí, že existují dva zdroje poznání, mozek a srdce, pochopení, že svět i lidé nutně dosvědčují nezměrnost božích možností. Zároveň je předobrazem nové a přece starodávné medicíny ostatně jak můžeme léčit, nevíme-li z jakého archetypu vzniká nemocný orgán či pomíjíme-li metafyzické kořeny nemoci i utrpení a zbavujíce člověka jeho božské dimenze, klademe na stejnou úroveň psychologii s ontologií ? Stojí na předpokladu, že člověk je archetypální bytost. Ve světě, kde fyzika a metafyzika jsou dvěma aspekty jedné a téže skutečnosti, kde náhoda je prozřetelností a život se řídí zákony, tam je nutně každý živý tvor vtělením archetypů, stojících v pozadí projeveného. Jakožto mikrokosmos,… (pantarhei.sk)

Budoucnost lidského společenství

Budoucnost lidského společenství

Publikace se zabývá ekonomickými, sociálními, politickými, kulturními a ekologickými aspekty života lidské společnosti. Na základě bohaté analýzy odborné literatury autor publikace poukazuje zejména na to, že zajištění trvale udržitelné lidské existence je pro dnešní i budoucí lidstvo zcela základním praktickým úkolem. Postupně objasňuje evoluční princip veškerého života na zemi, definuje základní pojmy spjaté s trvale udržitelným životem lidské společnosti a vymezuje zásady, které by vedly ke změně společenského řádu lidstva od sféry materiální ke sféře duchovní. (pantarhei.sk)

Vylaďování lidského biopole

Vylaďování lidského biopole

Eileen McKusick díky své praxi zjistila, že energetické poruchy v lidském biopoli souvisejí s emocionálními a fyzickými traumaty, kterými její klienti prošli během svého života. Biopole působí jako záznam o bolesti, stresu a traumatu z minulého vývoje. Přejížděním vidlic přes tato místa v biopolích lze nejen opravit zkreslené vibrační zvuky, ale rovněž poskytnout dotyčnému stálou a někdy i okamžitou úlevu od bolesti, úzkosti, nespavosti, migrény, deprese, fibromyalgie, trávicích potíží a celé řady dalších problémů. Dnes, téměř o 20 let později, praktikuje Eileen McKusick plně propracovanou zvukovou léčebnou metodu, kterou nazvala „zvukovým vyrovnáváním“, a zpracovala podrobnou mapu biopolí obsahující přesná místa, kde jsou uloženy konkrétní emoce, vzpomínky, neduhy a traumata. V této… (pantarhei.sk)

Mikrobiom lidského těla

Mikrobiom lidského těla

Mikrobi jsou našimi celoživotními partnery v nemoci i ve zdraví. Nejdůležitější jsou pro nás na začátku života a před jeho koncem. Autoři podávají přístupnou formou nejnovější zásadní vědecké informace o mikrobiomu lidského těla. Mikrobiom nazývají pramenem mládí. Podrobně popisují nejen ústní, kožní, střevní a žaludeční mikrobiom, ale i mikrobiom mozku, plic, močových cest či srdce. Zvláštní pozornost věnují vaginálnímu mikrobiomu a menopauze, svalově-kosternímu aparátu, imunitnímu systému a okolnostem podněcujícím rozvoj rakoviny. Ukazují, že pokud se o své životodárné mikroby nestaráme, koledujeme si o vznik srdečněcévních potíží, srdečních onemocnění, chřipek, zápalů plic, nádorů, obezity, astmatu, alergií, diabetu, demence, Alzheimerovy choroby, Parkinsonovy choroby, střevních zánětů… (pantarhei.sk)

Strach, tréma, obavy a návody jak na ně

Strach, tréma, obavy a návody jak na ně

Strach je stav mysli, který se můžete naučit ovládat. Tedy snížit ho, nebo dokonce odstranit. Veškeré tajemství zvládání různých strachů, fobií a obav je v tom, že najdete superschopnosti, které vás jich zbaví. Změníte tak svůj život k lepšímu. Chcete vědět: Proč máme různé strachy? Kdy je strach dobrý? Jak "přeprogramovat" strach? Jak se zbavíte trémy a různých fobií? Proč vás nejvíce ničí společenské strachy a jak je snížíte? Jak se zbavíte strachu z nedostatku (ztráty) lásky? Jak je to se strachem a vírou v boha? Jak vyzrajete nad strachem z neúspěchu? Jak souvisí prokrastinace se strachem? Jak zvládnete strach ze změn? Jak úspěšně odvedete svou pozornost od strachu? Co je "očkování" proti strachům a jak jím snížíte své strachy? Jak najdete odvahu k těžkým rozhodnutím? Odpovědi máte… (pantarhei.sk)

Angličtina Správné používání časů (978-80-271-0853-4)

Angličtina Správné používání časů (978-80-271-0853-4)

Elektronická kniha - autor Miloslava Pourová, 176 stran Slovesné časy patří k nejobtížnějším kapitolám při studiu anglického jazyka. Lidé obvykle nejsou jisti, zda používají správný čas, a proto se ostýchají mluvit. Při komunikaci může nesprávný čas navíc způsobit velké nedorozumění. Tato kniha vám pomůže se těchto problémů zbavit. V sedmi kapitolách naleznete vše potřebné a budete se velmi rychle orientovat. V každé kapitole jsou tematicky různorodé texty, okamžité zdůvodnění použitého času, vyzkoušíte si tvoření časů na příkladech a doplníte svou slovní zásobu slovíčky s českým překladem. V knize jsou samozřejmě i texty, na kterých vyzkoušíte nově nabyté znalosti a řešení všech cvičení. Vše doplňují přehledné tabulky časů. (alza.sk)

Skryté síly mozku

Skryté síly mozku

Tento jedinečný, přístupný a zábavný systém využití mozku je zaručeným způsobem jak dostat ze své paměti maximum. Máte potíž zapamatovat si jména, čísla nebo tváře? Pak asi těžko uvěříte, ža autor této knihy je schopen zapamatovat si celý telefonní s eznam nebo sled karet v silném balíčku. Autor ale nemá lepší paměť než kdokoli z nás, jenom ji dokáže efektivně využívat. Jeho metoda je založena na asociaci pomocí příběhu, obrázku, hesla apod. Jeho systém umožňuje každodenní použití této metody. Kn ika naučí každého, jak zlepšit svou paměť. Používejte tohoto průvodce krok za krokem a naučíte se pamatovat si snadným způsobem. (pantarhei.sk)

Vzpoura mozků - audiokniha

Vzpoura mozků - audiokniha

Příběh o vesmírném hvězdoletu Prométheus a jeho odvážné posádce, která pomůže osvobodit Zemi od nadvlády robotů, se v hlavě Václava Šorela začal rodit v sedmdesátých letech 20. století. Ve spolupráci s ilustrátorem Františkem Kobíkem pak vznikl komiks Vzpoura mozků, jenž se stal doslova kultem. Po více než čtyřiceti letech vyšel tento komiks v románové podobě, následně vznikla dramatizace v Českém rozhlase a nyní vychází toto kultovní dílo jako audiokniha v interpretaci Aleše Procházky. (pantarhei.sk)

Fitness plošina na posilňovanie zadku a nôh s návodom na cvičenie…

Fitness plošina na posilňovanie zadku a nôh s návodom na cvičenie InnovaGoods

Zlepšite svoju fyzičku doma s minimálnym úsilím a maximálnym výsledkom vďaka fitness plošine na posilňovanie zadku a nôh s návodom na cvičenie InnovaGoods Sport Fitness! Tento kompletný fitness stroj posilňuje zadok a nohy, s minimálnym úsilím posilníte a spevníte svaly.Vyrobený z gumy, kovu a PVCFormuje a spevňuje zadok, nohy a pažeRôzne možnosti zostavenia umožní prácu s rôznymi svalovými skupinami1 pevný gumový popruh2 svorkyOdnímateľná tyč s úchytkami na zavesenie do 4 výšokKompaktný dizajn s možnosťou odložiť tyč na podstavecJednoduché zostavenie, presúvanie aj upratovanieZaberá len málo miestaPribližné rozmery: 29 x 103 x 39 cmSúčasťou sú pokyny na zostavenie a návod na cvičenieNávod a balenie v 24 jazykoch (slovensky, anglicky, francúzsky, španielsky, nemecky, taliansky,… (bonami.sk)

Vyšetření a výzkum mozku

Vyšetření a výzkum mozku

Čtenář v této publikaci najde stručný přehled nejčastějších metod, které lidský mozek zkoumají ve zdraví i v nemoci. Cílem je přístupně a čtivě představit možnosti soudobého vyšetření mozku, aby si čtenář udělal jasnou představu, ale přitom nebyl zahlcen technickými či medicínskými podrobnostmi. Po seznámení s principy stavby a funkce mozku následují kapitoly věnované konkrétním vyšetřovacím metodám – strukturálním (RTG, CT, MR apod.) i funkčním (EEG, PET, SPECT, fMR aj.), vše v propojení s psychologickou praxí. Publikace poslouží jako vhodný učební text studentům nemedicínských oborů, zejména psychologie a pedagogiky (předmětů základy anatomie a fyziologie, neuropsychologie, neurofyziologie, klinická psychologie, psychopatologie, neuropsychologická rehabilitace apod.), ale i dalším… (pantarhei.sk)

Psychopat v mém mozku

Psychopat v mém mozku

Jednoho dne zkoumal osmapadesátiletý Fallon hromádku skenů mozků svých rodinných příslušníků: obrázků, které měly sloužit jako kontrolní záznamy určené ke srovnání se snímky pacientů s Alzheimerem. Úplně vespod ležel snímek, který zjevně odpovídal mozku psychopata. Fallon si pomyslel, že se tam přimíchal nedopatřením ze štosu snímků opakovaně trestaných násilníků, takže se domluvil s techniky, že zkontrolují, komu záznam patří. Ti nade všechny pochybnosti prokázali, že nikdo nic nepopletl a inkriminovaný sken pochází skutečně od Fallonovy rodiny. Jednalo se o jeho vlastní mozek. V knize Psychopat v mém mozku se prolíná autorovo zamyšlení nad neurologickým a genetickým základem a příčinami psychopatie s vyznáním popisujícím, co všechno se o sobě dozvěděl od svých kolegů a rodinných… (pantarhei.sk)

Stimulace mozku procvičováním palců

Stimulace mozku procvičováním palců

Tato jedinečná publikace popisuje metodu jednoduché, ale velice účinné, stimulace našeho mozku procvičováním palců. Právě palec má totiž velký vliv na zachování duševního zdraví a mentální svěžesti. Autor vám samozřejmě vysvětlí, proč a jak procvičování všech prstů ruky, a zejména palce, takto pozitivně stimuluje mozek a ovlivňuje jeho mentální kapacitu. V konečcích prstů totiž máme výjimečnou koncentraci nervových buněk, z nichž veškeré signály putují přímo do mozku. Čím větší je aktivita prstů, tím více signálů z jejich konečků musí mozek zpracovat, a tím se zvyšuje a zlepšuje jeho vlastní aktivita. Jedná se o nekomplikovaný systém stimulujících pohybů, které může provádět každý a za jakýchkoli podmínek, přičemž stačí minuta denně. (pantarhei.sk)

Vyhasínání mozku Martina Kleina

Vyhasínání mozku Martina Kleina

Audiokniha MP3 J. Berlef, čte Jan Kačer Svědectví člověka, kterému ve stáří postupně zhasíná mozek. Od prvních náhlých příznaků, téměř roztomilé zapomnětlivosti, až k chaotickým koncům, kdy už mozek vnímá z reality jen jakési záblesky a nemocný je zcela odkázán na péči svého okolí. Ale není to příběh jen o chátrání. Jde tu také o partnerskou lásku. O pevné pouto dlouhotrvajícího manželství. Kniha vyšla v Nizozemí poprvé v roce 1984 a od té doby má už za sebou neuvěřitelných padesát vydání. Byla zfilmována i převedena na divadelní jeviště. Je to kniha, která učila a učí lépe chápat stáří jeho obtíže. Nizozemský spisovatel J. Bernlef (1937–2012), původním jménem Hendrich Jan Marsman, byl komplexní literární talent. Psal poezii, byl známým literárním kritikem, zabýval se jazzem. Román, který… (alza.sk)

Velký ilustrovaný atlas Lidského těla

Velký ilustrovaný atlas Lidského těla

Nepostradatelný pomocník na cestě k porozumění, jak je lidské tělo uspořádáno a jak pracuje. Kniha začíná pohledem na základní struktury těla (kostra a svaly) včetně kapitol o buňkách a tkáních, DNA a genetice i přehledu infekčních chorob. Další oddíly se věnují vždy jednomu z hlavních orgánových systému těla. V celé knize se objasňuje podstata všech fyziologických procesů - od dýchání, zažívání a rytmické činnosti srdce až po skutečnost, jak nervový a endokrinní systém nepřetržitě tyto procesy uvnitř těla koordinují a ovlivňují. Opomenuta nezůstala ani pojednání o tom, jakou roli v udržení života hrají kůže, svaly a kosti, imunitní i vylučovací systém a v neposlední řade reprodukční orgány. (pantarhei.sk)

Kryon 3 - Alchymie lidského ducha

Kryon 3 - Alchymie lidského ducha

Tato kniha se ještě částečně vrací k některým dřívějším tématům – je zde pasáž věnovaná zkušenostem čtenářů s implantátem, ale také další informace o karmě, léčení a více informací o vzestupu, zodpovědnosti a mnohém dalším. Takže tato kniha svým způsobem završila první „trojici“ a zároveň už je předzvěstí úžasně praktických záležitostí, které budou následovat od knihy Šest. Ukazuje nám, jak si poradit se změnami, v čem skutečně spočívá naše práce a jaký obrovský pokrok jsme učinili, i když se nám zdá, jako by to v reálném světě téměř nebylo vidět. Vysvětluje, že se Země z ničeho nic nestane nějakým druhem ráje, jak jsme se možná dříve domnívali – že je to postupný proces, který už teď nese své ovoce a čas ukáže, jak moc jsme změnili svou budoucnost… (pantarhei.sk)

Atlas lidského těla pro děti

Atlas lidského těla pro děti

Šest velkých rozkládacích map představí dětským čtenářům od šesti let lidské tělo včetně všech orgánů a funkcí. Ve velkých a názorných ilustracích zde najdeš základní části lidského těla, oběhový systém, nervový systém, svaly, vnitřní orgány a kostru. Každá kapitola je obohacena o přiložené sešitky, ve kterých jsou základní informace o nemocech jednotlivých částí těla a jejich léčení, o zdravé stravě a zdravém životním stylu nebo o tom, jak nejlépe poskytnout první pomoc při úrazu. Atlas ti ukáže, jak funguje lidské tělo, jak je třeba se o něj co možná nejlépe starat a co je potřeba udělat, když přijde zdravotní problém. (pantarhei.sk)

Fyziologie mozku a jeho myšlení

Fyziologie mozku a jeho myšlení

Krátky obsah: Vývojové stupně nervové soustavy a její funkce Vývojové etapy lidského mozku Stereotaktické operace a jejich přínos k fyziologii mozku Hypotéza o funkční souvislosti dvou pamětí (pantarhei.sk)

Vzpoura mozků 3: Odysseus komiks

Vzpoura mozků 3: Odysseus komiks

Začátek příběhu Vzpoury mozků spadá do let 1977–1979, kdy komix postupně vycházel v časopise ABC mladých techniků a přírodovědců. V 80. letech pak dvojice Šorel-Kobík navázala pokračováním Galaxia. Nyní vychází třetí díl s názvem Odysseus. Kresby se ujal Jiří Petráček, také dlouholetý spolupracovník Václava Šorela. (pantarhei.sk)

Duchovní souvislosti v utváření lidského organismu

Duchovní souvislosti v utváření lidského organismu

Kniha nabízí množství málo známých informací o poznání duševních a duchovních světů, o pozadí spánku, zdraví, nemoci i smrti. A to vše v souvislosti s působením duchovních mocností světla i temnoty, Luciferem, Ahrimanem, Kristem. Dozvíme se o prožívání stavů mezi smrtí a novým zrozením, o karmických podmínkách pro návrat člověka do nového pozemského života. Velmi zajímavé je téma, že pozemský život člověka je otiskem života mezi smrtí a novým zrozením. Stejně poutavé je líčení nadsmyslových světů, stavů slyšení, mluvení, zpěvu, chůze, myšlení i zajímavé informace o tom, že pohyby nohou po smrti mají vztah ke světu tónů, ke slyšení morální kvality činů a vzniku paměti či schopnosti lásky. (pantarhei.sk)

Já - O mozku, vědomí a sebeuvědomování

Já - O mozku, vědomí a sebeuvědomování

Od prvního vydání publikace uplynulo deset let (2003). Poločas informací je v současné neurovědě jen několikaletý. Nejde ale o to, jak velký podíl informací z prvního vydání je překonaný. Nabyly totiž odlišnou strukturu. Pod tímto úhlem pohledu vypráví první kapitola o evoluci, druhá o vědomí, třetí o objevu, stavbě a činnosti implicitního neboli defaultního systému mozku, neboť ty jsou považovány za klíčový aspekt, druh těžiště sebeuvědomování. Další kapitoly pak mluví o sebeuvědomování při spánku, anestézii nebo hypnóze, v průběhu vegetativního stavu, při autismu, schizofrenii a depresi, při demenci, psychopatii a disociativních stavech. Poslední kapitola stručně zmiňuje, jak je sebeuvědomování utvářeno kulturními vlivy. Knížka je čtenářsky náročnější, určena především lékařům,… (pantarhei.sk)

Za to můžeš ty... můj mozku

Za to můžeš ty... můj mozku

Máte občas pocit, že nechápete chování svého partnera, dítěte či kolegy v práci? Že jednají naprosto nesmyslně? Nebo někdy nedokážete vysvětlit, proč jste něco řekli či udělali? Náš mozek je složitý a bylo o něm vypracováno již mnoho studií, ale stál e je co objevovat. Teorie trojjediného mozku není neznámá, ale autor této knihy vám nabízí nové poznatky, jak právě trojjedinost mozku ovlivňuje naše chování. Dozvíte se, jak se chovají lidé, u nichž dominuje plazí mozek, mozek šelem či mozek primátů , jak tyto lidi mezi sebou rozpoznat a jak s nimi jednat. Zjistěte i vy, zda jste plaz, šelma či primát. Náš trojjediný mozek ovlivňuje naše chování doma i v práci. Naučte se toho využít. (pantarhei.sk)

Trénink mozku pro 2. stupeň ZŠ

Trénink mozku pro 2. stupeň ZŠ

Knížka vychází ze známého konceptu amerického autora Tonyho Buzana – z konceptu myšlenkových map. Myšlenkové mapy využívají práce s pojmy a obrazy k propojování různých center v mozku a usnadňují tak dětem i dospělým pochopení problémů, vzájemných vztahů mezi subjekty a výrazně napomáhají procesu učení. Kniha je určena starším dětem – žákům druhého stupně. Nabízí jim spoustu aktivit a cvičení, které pak mohou děti samostatně rozvíjet dál. Autor Michal Černý vychází ze svých mnohaletých zkušeností při hledání těch nejlepších technik na podporu tvůrčího myšlení a schopnosti rychle se učit. (pantarhei.sk)

Trénink mozku pro 1. stupeň ZŠ

Trénink mozku pro 1. stupeň ZŠ

Knížka vychází ze známého konceptu amerického autora Tonyho Buzana – z konceptu myšlenkových map. Myšlenkové mapy využívají práce s pojmy a obrazy k propojování různých center v mozku a usnadňují tak dětem i dospělým pochopení problémů, vzájemných vztahů mezi subjekty a výrazně napomáhají procesu učení. Michal Černý upravil koncept myšlenkových map pro českého dětského čtenáře tak, aby děti mohly pracovat s důvěrně známými reáliemi a pohybovaly se v prostředí, které je jim blízké. (pantarhei.sk)

taška na bicykel pre psa na riadidlá na 10 na kg, strihy na psie oblečky na stiahnutie na stiahnutie, predaj strojčekov na pre psov na na vysočine, držiak na sáčky na koše na psie exkrementy, Prútený košík na bicykel na riadidlá na psa, postroj na chorého psa na zadnej na nohy, el ohradník na psa na na pre ploty, kamera na helmu na bicykel, dresy na bicykel na zákazku, návleky na kolená na bicykel

Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte. zatvoriť