Profesor dionyz ilkovic

Profesor Dionýz Ilkovič

Profesor Dionýz Ilkovič

Profesor Dionýz Ilkovič, slovenský Rusín, druhý syn gréckokatolíckeho farára pochádzajúci zo starej dynastie gréckokatolíckych kňazov, bol aj v časoch neprajných neoblomným, zásadným a spravodlivým človekom i v tých najťažších životných skúškach. Vedec svetového mena, spoluzakladateľ Slovenskej akadémie vied, dekan prírodovedeckej fakulty v Bratislave. Velikán, ktorý objasnil výnimočný prírodný jav, definoval ho ako zákon polarografie a následne ho uviedol do života. Vychoval celú generáciu vedcov. Kniha má ambíciu prehĺbiť poznatky o veľkej osobnosti svetovej fyziky, o mužovi, ktorý vynaložil nesmierne úsilie na vybudovanie dôstojnej základne pre slovenskú vedu a jej prínos pre svetovú vedu. (pantarhei.sk)

Knihy Bylinkový receptár (Dionýz Dugas)

Knihy Bylinkový receptár (Dionýz Dugas)

Bylinkový receptár vás prevedie pozoruhodným svetom liečivých rastlín. Spoznáte možnosti ich využitia v najstarších dobách iv súčasnej ľudovej medicíne. (prezdravie.sk)

Profesor

Profesor

Charlotte Brontë, autorka nesmrteľného románu Jane Eyrová, napísala veľké príbehy plné citov a vášní. Jej nezameniteľný štýl rozprávania jej priniesol celosvetovú popularitu a uznanie. Dnes zaraďujeme jej diela už do svetovej klasiky, ale je až neuveriteľné, ako si dokáže stále podmaňovať ďalšie generácie čitateľov. Hlavným hrdinom jej románu Profesor je William Crimsworth, ktorý hľadá vo svete svoje miesto i blízku dušu. V detstve stratil rodičov, ujala sa ho rodina a tá ho poslala na štúdiá, ale zaobchádza s ním ako s nesvojprávnym a menejcenným jedincom. William túži byť nezávislý, vzbúri sa proti ujcom i násilníckemu bratovi a odíde za prácou do Bruselu. Neznáme prostredie je voči nemu, ako voči cudzincovi, nevraživé. Napokon až vďaka povolaniu učiteľa angličtiny si konečne ujasní, čo… (pantarhei.sk)

Sexy profesor

Sexy profesor

Poprvé jsem Caina Westa uviděla v baru. Všimnul si, že koukám jeho směrem, a vyložil si to tak, že mám zájem. To byl samozřejmě nesmysl. Moc dobře jsem věděla, co je zač, a chystala jsem se mu to pěkně od plic povědět. Tenhle podrazák svedl moji nejlepší kámošku a zapomněl se přitom zmínit, že je ženatý. Zasloužil si každou jednu nadávku, kterou jsem mu plánovala věnovat. Když jsem se do něj pustila, nepřestával se usmívat. Vytáčelo mě to k smrti. Jenže pak se ukázalo, že k tomu má dobrý důvod. To já jsem byla mimo. Kluk, na kterého jsem právě vyjela, nebyl tím, kým jsem myslela. Spletla jsem si ho. Styděla jsem se tolik, že jsem raději zmizela bez omluvy. Nepočítala jsem, že ho ještě někdy potkám… dokud jsem ráno nevešla do třídy. Dobré ráno, profesore Weste, jsem vaše nová asistentka… (pantarhei.sk)

Profesor Wilczur

Profesor Wilczur

Mastičkárovi Antonovi Kosibovi sa vrátila pamäť. Z tuláka bez domova sa znova stal úspešný chirurg Rafael Wilczur, ktorého s ováciami vítali aj v najvyšších lekárskych kruhoch. Keď sa profesor Wilczur vrátil naspäť na kliniku vo Varšave, ktorú sám pred mnohými rokmi založil, pohltila ho práca. Veď liečiť a pomáhať iným považoval vždy za svoje poslanie. Všetko však zmenia intrigy, ktoré spriada jeho kolega (pantarhei.sk)

Rybí profesor

Rybí profesor

Audiokniha MP3 - autor Petr Doležal, čte Petr Doležal Rybářské povídkyPovídka Rybí profesor z kouzelné rybářské knihy Chytání na věčné časy, je určena všem těm, kteří podlehli kouzlu rybolovu a chytání naděje. (alza.sk)

Profesor Viktor Trkal

Profesor Viktor Trkal

V roce padesátého výročí úmrtí profesora teoretické fyziky Karlovy univerzity PhDr.Viktora Trkala se dostává ke čtenáři publikace podávající obraz o jeho cestě životem, vědou a pochopitelně i naší společností. Jeho životní i profesní pouť podstatně ovlivn (pantarhei.sk)

Profesor a šílenec

Profesor a šílenec

Vypráví skutečný příběh profesora Jamese Murraye, který se v roce 1857 pustil do jednoho z nejambicióznějších projektů v historii – kompilaci Oxfordského slovníku angličtiny. Přitom si začal dopisovat s americkým chirurgem a veteránem z občanské války Dr. W.C. Minorem , který do svazku přispěl více než deseti tisíci příspěvky. Když se ale po několika odmítnutých návrzích, aby ho přijel navštívit do Oxfordu, vydá Murray přítele hledat, zjistí, že kromě geniálního jazykovědce má co dělat také se šíleným vrahem, hospitalizovaným v Broadmoorském ústavu pro choromyslné. (pantarhei.sk)

Dobrodružství profesora Challengera

Dobrodružství profesora Challengera

Svéhlavý profesor G. E. Challenger a jeho novinářský přítel Ted Malone se vrací ve dvou příbězích, které v českém knižním vydání dosud nevyšly! Pavel Pecháček přeložil dva dobrodružné příběhy z pera slavného A. C. Doyla, které vás budou napínat do posledního písmenka. Podaří se profesorovi ambiciózní vědecký experiment směřující do nitra Země? A co má za lubem tajemný vědec Theodore Nemor? Knihu doplňují stylové ilustrace od Miloslava Muškáta. (pantarhei.sk)

Áno, pán profesor!

Áno, pán profesor!

On miluje ju, ona miluje jeho. Alebo je všetko inak? Na jednej strane je mladá študentka architektúry s vysokými ideálmi stať sa úspešnou vo svojom obore. Na strane druhej stojí renomovaný profesor s tvárou a telom Dia, ktorý sa ocitá v úlohe jej súkromného Boha bohov. To, čo medzi nimi iskrí, nie je len napätie svojhlavej študentky a rovnako tvrdohlavého architekta... Čo sa stane, keď sa spoja ich nezlučiteľné svety? Dokážu odolať vzájomnej príťažlivosti alebo porušia nepísané tabu? Na prvý pohľad jednoduchý príbeh rozpúta hotový ohňostroj nečakaných zápletiek, ktoré vám nedovolia pustiť knihu z rúk. (pantarhei.sk)

Rozhovory s profesorom Zelinom

Rozhovory s profesorom Zelinom

Profesor Miron Zelina je jedným z najplodnejších slovenských autorov z oblasti pedagogiky a psychológie všetkých čias. Je spoluautorom všetkých kľúčových koncepcií školstva na Slovensku za ostatných 15 – 20 rokov. Je humanista, znalec ľudí, ktorý vo svojom živote vyskúšal vari všetko – od skákania z lietadla a zdolávania tatranských štítov až po potápanie pri brehoch Floridy. O týchto a mnohých ďalších veciach sa s ním porozprával autor tejto knihy. Publikáciu dopĺňajú dobové fotografie. (pantarhei.sk)

Neuvěřitelná čísla profesora Stewarta

Neuvěřitelná čísla profesora Stewarta

Čísla nás provázejí na každém kroku a profesor Stewart ukazuje jejich pozoruhodné vlastnosti. Od těch nejzákladnějších, jako je už jejich zápis v desetinné nebo binární notaci, přes objev nuly a mimořádnost prvočísel, až po čísla iracionální (jako je a 2), čísla komplexní a kvaterniony. Fakticky ale nejde jen o čísla jako taková: autor s jejich pomocí přístupně vykládá pojmy algebry (např. prostory větší dimenze než 3, grupy prostorové symetrie, základy šifrování, Fermatovu věta), geometrie (např. problém kvadratury kruhu, kolik barev je třeba k vybarvení mapy, symetrii prostorových těles, kvazikrystaly, fraktály), analýzy (např. logaritmickou a exponenciální funkci) a teorie pravděpodobnosti (např. narozeninový paradox). Profesor Stewart nejen dokáže tuto plejádu pojmů zavést a objasnit,… (pantarhei.sk)

Čítaj romány ako profesor

Čítaj romány ako profesor

Zo všetkých literárnych druhov je román bezpochyby najpríťažlivejší a najdiskutovanejší. Od Petronia, Miguela de Cervantes, Madame de la Fayette, Jane Austinovej až po súčasných majstrov sa román vyvíjal v závislosti od spoločenských, sociálnych a technologických zmien, celé stáročia vstrebávajúc tradíciu a nové myslenie. Nájdeme v ňom kultúru, predsudky, novú filozofiu, ideológie, náboženstvá a celé dejiny ľudstva. Thomas C. Foster geniálne sprevádza čitateľa cez fascinujúcu symboliku románov. Nech nám už román na samom začiatku zvestuje hocičo, ide o informácie o tom, kto, čo, kde, kedy, ako a prečo. Inými slovami, spôsob, akým je príbeh vyrozprávaný, je rovnako dôležitý ako príbeh samotný. Je len v rukách čitateľov, či si román obľúbia, alebo ho odmietnu, preto by mali o ňom niečo… (pantarhei.sk)

Čítaj literatúru ako profesor

Čítaj literatúru ako profesor

Dynamická a zábavná príručka o čítaní medzi riadkami Knihy Thomasa C. Fostera Čítaj literatúru ako profesor a Čítaj romány ako profesor sa stali v USA najpredávanejším sprievodcom literatúrou. Autor v nich zúročil svoju tridsaťročnú prax v prednáškových sieňach aj skvelé rozprávačské umenie. Otvára pre čitateľa nové dimenzie čitateľskej skúsenosti a prehlbuje jeho čitateľský zážitok. Vo svojom rozprávaní nesleduje len autorov príbeh, ale aj osobitosti autorovho jazyka, prípadne dôraz na krajinu, mýty či symboly. Pritom je zábavný, vtipný aj poučný. Zameriava sa na veľké témy a motívy, rozoberá vplyv krajiny a ročných období na atmosféru príbehu, dotýka sa politiky, násilia a chorôb, vysvetľuje, ako ovplyvňujú smerovanie deja, a jeho bytostný záujem patrí trom pilierom literatúry: Biblii,… (pantarhei.sk)

Šialený profesor CZ (8590439116974)

Šialený profesor CZ (8590439116974)

Spoločenská hra detská pre 2–10 hráčov, vhodná od 8 rokov Spoločenská hra podporujúce slovnú zásobu detí i dospelých. Vhodné pre deti od 8 rokov.Máte radi spoločenské hry, u ktorých sa baví celá rodina? Kúpte si hru Šialený profesor. Táto hra ukáže, akú kto má slovnú zásobu. Môžu hrať deti aj dospelí. Zvolíte tému a hovorte slová, kto to nestihne v danom termíne, tomu uloží šialený profesor trestnú nulu. Ten, kto získa najmenej trestných núl vyhráva. Hra je veľmi jednoduchá, zábavná a chytľavá. Užijete si hodiny skvelej zábavy. Kľúčové vlastnostispoločenská hrapodporuje slovnú zásobuvhodná pre deti od 8 rokovzabaví deti aj dospelýchrozmery: 8,7 × 10,7 × 13 cm (alza.sk)

Čierne fúzy - profesor - GUIRCA

Čierne fúzy - profesor - GUIRCA

Čierne fúzy - profesor Čierne fúzy sú dokonalým doplnkom na maškarný ples. (svetcukrarov.sk)

Jak číst literaturu jako profesor

Jak číst literaturu jako profesor

Ačkoli si spoustu knih můžeme užít čistě jako příběh, často v nich najdeme i hlubší literární významy. Kniha Jak číst literaturu jako profesor nám pomůže tyto skryté pravdy objevit a pohlédnout na literaturu očima profesionálního čtenáře, univerzitního profesora. Co znamená, když postava jede po prašné silnici? Když nabídne svému společníkovi nápoj? Když zmokne v náhlé průtrži mračen? Thomas C. Foster pojednává o hlavních literárních tématech a modelech, vyprávěcích prostředcích a formách, a představuje nám literaturu jako svět, kde cesta znamená hledání, sdílený pokrm svaté přijímání a déšť, ať už očišťující, nebo ničivý, není nikdy pouhou sprchou. Revidované vydání obsahuje nové kapitoly, předmluvu a epilog a rovněž aktualizované výukové body, které Foster za posledních deset let… (pantarhei.sk)

Rozhovory s profesorom Jánom Letzom

Rozhovory s profesorom Jánom Letzom

V knihe čitateľ nájde súbor 23 rozhovorov emeritného profesora filozofie Jána Letza, ktoré sa uskutočnili v rokoch 1991 až 2016 pri rozličných príležitostiach. Zhovárali sa s ním redaktori novín, filozofických, kultúrnych a náboženských časopisov, televízie, ako aj jeho spolupracovníci a priatelia rozličnej profesijnej orientácie. Rozhovory majú buď profilový charakter a sú zamerané celkovo na jeho život a dielo, na jeho rodinné zázemie a na rozličné aktuálne spoločenské otázky, alebo sa upriamujú na určitú oblasť jeho pedagogickej činnosti či vedeckého bádania. V rozhovoroch sa pútavým a zrozumiteľným spôsobom odzrkadľujú najvýznamnejšie úseky jeho života a tvorby. No osobitný dôraz sa v nich kladie na vývin jeho filozofického myslenia za posledných 25 rokov. Ján Letz (1936), je autorom… (pantarhei.sk)

Neuvěřitelná čísla profesora Stewarta (9788076750012)

Neuvěřitelná čísla profesora Stewarta	 (9788076750012)

Elektronická kniha - autor Iain Stewart, 320 stran, česky Čísla nás provázejí na každém kroku a profesor Stewart ukazuje jejich pozoruhodné vlastnosti. Od těch nejzákladnějších, jako je už jejich zápis v desetinné nebo binární notaci, přes objev nuly a mimořádnost prvočísel, až po čísla iracionální (jako je ? a ?2), čísla komplexní a kvaterniony. Fakticky ale nejde jen o čísla jako taková: autor s jejich pomocí přístupně vykládá pojmy algebry (např. prostory větší dimenze než 3, grupy prostorové symetrie, základy šifrování, Fermatovu věta), geometrie (např. problém kvadratury kruhu, kolik barev je třeba k vybarvení mapy, symetrii prostorových těles, kvazikrystaly, fraktály), analýzy (např. logaritmickou a exponenciální funkci) a teorie pravděpodobnosti (např. narozeninový paradox).… (alza.sk)

Moudrost pana profesora Dominika Pecky

Moudrost pana profesora Dominika Pecky

texty z knih katolického kněze, středoškolského profesora a vězně komunismu vybrala a uspořádala Marta Munzarová Ukázka: "Svoboda Svoboda sama o sobě není cílem, nýbrž prostředkem k cíli. Na tom tedy záleží, k čemu se chcete osvoboditi, ne od čeho." (pantarhei.sk)

Náš pán profesor Fraňo Ruttkay

Náš pán profesor Fraňo Ruttkay

Viac ako tridsať vzácnych osobností, dnes známych z televíznej obrazovky, printových médií, literatúry či verejného života, žurnalistov, vedcov, pedagógov, umelcov a kultúrnych pracovníkov spomína na pôsobenie pedagóga a vedca, zakladateľa výskumu slovenskej žurnalistiky Fraňa Ruttkaya. Fraňo Ruttkay stál pri vysokoškolskom vzdelávaní troch generácií študentov novinárstva na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave a neskôr masmediálnej komunikácie na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Mozaika faktov, rôznorodých pohľadov, dávnych príbehov, letmých momentiek či polozabudnutých situácií vytvorila v tejto knihe originálny a azda i objektívny pohľad na nestora slovenskej žurnalistiky, ktorý svoj život zasvätil histórii a vzdelávaniu. V pokuse o skupinový portrét nájde… (pantarhei.sk)

Ztracený deník profesora z Essexu

Ztracený deník profesora z Essexu

Deník přírodovědce, který v době páry a velkých cest ztroskotal na odlehlém ostrově a objevil tam řadu zvláštních zvířat, pobaví a zaujme nejen dětské čtenáře. Dvojveverka luční, citroňák cukrodárný nebo tufýž jednorohý – to je pouhý zlomek živočichů, za jejichž spatření by dnes každý ředitel zoo dal půl zahrady a pandu navrch... A k tomu stopa po tajemném obyvateli ostrova: zmizel, nebo tu dosud někde je? Pro přírodovědce od osmi let, ctitele dobrodružství a milovníky záhad, jichž je naše Země plná. (pantarhei.sk)

Profesor Ulipispirus a jiné pohádky

Profesor Ulipispirus a jiné pohádky

Audiokniha MP3 - autor Tomáš Špidlík, čte Martin Holík Pohádkové příběhy Tomáše Špidlíka, moravského kněze a jezuity, oplývají moudrostí, laskavostí i jemným humoremPříběh roztržitého profesora, který se snaží rozřešit neuvěřitelně těžký úkol a najde jen tak mimoděk správné řešení v setkání s dítětem nebo král, který dostane vševidoucí zrcadlo k odhalení všech zlých úmyslů a náhodou jej obrátí na sebe, jsou příklady pohádek, ve kterých se sice vyskytují nadpřirozené věci, ale příběhy mají vždycky něco navíc. A to navíc vás přiměje poslouchat víckrát, ať už jste malí nebo velcí. Pohádky načetl s velkým zaujetím ředitel Radia Proglas o. Martin Holík. (alza.sk)

Kufřík matematických záhad profesora Stewarda (9788076750029)

Kufřík matematických záhad profesora Stewarda (9788076750029)

Elektronická kniha - Ian Stewart k vážnějším kapitolám přihodil pár vtipných historek o slavných matematicích, vše okořenil spoustu odkazů na další podmanivé pátrání online a výsledkem je kniha, od níž se neodtrhnete od první až do poslední strany. - autor Ian Stewart, 328 stran, česky Nahlédněte do kufříku naditého případy detektiva Soamese, jehož schopnosti si vůbec nezadají s umem Sherlocka Holmese. A stejně jako měl Holmes svého Watsona, i Soames má k ruce vysloužilého vojenského lékaře dr. Johna Watsupa, který mu svojí naivitou nahrává na brilantní smeče a zároveň pečlivě zapisuje vyřešené případy. Mnohé z nich jsou úzce provázány se zajímavým matematickým problémem a nalézt pachatele často není možné bez vyřešení zapeklité matematické záhady, což autor pohříchu mnohdy nechává na… (alza.sk)

Harry Potter profesor Snape bábika (0887961876246)

Harry Potter profesor Snape bábika (0887961876246)

Bábika pre dievčatá aj chlapcov, vhodné od 3 rokov Darček zo samotného Rokfortu, to je bábika z dielne Harryho Pottera. Profesor Snape bábika urobí radosť dievčatkám aj chlapcom. Pre milovníkov nevšedných bábik alebo kultovej čarodejníckej ságy Harry Potter je tu celoplastová bábika do zbierky. S profesorom Snapom môžu deti kúzliť, kedykoľvek sa im zapáči. Vďaka umiestneniu kĺbov sú bábiky plne ohybné do mnohých rôznych pozícií. Bábika je vernou napodobeninou skutočnej filmovej postavy. V balení tak nechýba kúzelnícka palička a bábika je odetá v originálnom čarodejníckom obleku ako mal profesor Snape vo filme. Bábika sa môže stať začiatkom zbierky alebo jej rozšírením. Kľúčové vlastnosti bábiky Harry Potter – profesor SnapeBábika profesor Snape je vhodná pre dievčatá aj chlapcovProfesor… (alza.sk)

Brýle Profesor černé s knírem - GoDan

Brýle Profesor černé s knírem - GoDan

Brýle Profesor černé s knírem Stylové brýle pro Vaši dokonalou image balení obsahuje 1 party brýle černé obroučky bez skel součástí brýlí je plastový nos, bílý knírek a obočí vtipný doplněk na rozproudění zábavy (svetcukrarov.sk)

Kapitán Bombarďák a podivný plán profesora Prdolína

Kapitán Bombarďák a podivný plán profesora Prdolína

Profesor Pipy P. Prdolín je geniální vědec, jenže kvůli jeho směšnému jménu nikdo nebere jeho fantastické vynálezy vážně. Proto se rozhodne pomstít a ve svém obrovském robotickém obleku chce ovládnout celý svět. Dokáže Kapitán Bombarďák plány šíleného vědce překazit? (pantarhei.sk)

Viceroy Dámsky náramok s korálkami Profesor 90053P01012

Viceroy Dámsky náramok s korálkami Profesor 90053P01012

Viceroy Dámsky náramok s korálkami Profesor 90053P01012. (vivantis.sk)

Profesor Sympaťák (978-80-277-0335-7)

Profesor Sympaťák (978-80-277-0335-7)

Elektronická kniha - Ambiciózní knižní redaktorka Asha Tateová je beznadějná romantička. Navzdory svým vlažným zkušenostem s muži pevně věří na mdloby, vzdychání a nekonečnou lásku spřízněných duší. Nenechte si ujít tento strhující nový román od autorky mezinárodního bestselleru Bad Romeo. - ze série Mistři lásky, autor Leisa Rayven, 376 stran, česky Ambiciózní knižní redaktorka Asha Tateová je beznadějná romantička. Navzdory svým vlažným zkušenostem s muži pevně věří na mdloby, vzdychání a nekonečnou lásku spřízněných duší. Jistě, sex je fajn, ale ona se nikdy nenechala vést svými zvířecími pudy. Až do této chvíle. Když Asha narazí na spalující instagramový feed člověka, který si říká Profesor Sympaťák, poprvé v životě propadne touze. Nejenže musí rozdýchávat pohled na žhavé umělecké… (alza.sk)

Párty okuliare Profesor Čierne s fúzami (5905548982328)

Párty okuliare Profesor Čierne s fúzami (5905548982328)

Doplnok ku kostýmu pro kluky i holky (alza.sk)

Profesor a šílenec (978-80-739-0835-5)

Profesor a šílenec (978-80-739-0835-5)

Elektronická kniha - autor Simon Winchester, 288 stran, česky Vypráví skutečný příběh profesora Jamese Murraye, který se v roce 1857 pustil do jednoho z nejambicióznějších projektů v historii – kompilaci Oxfordského slovníku angličtiny. Přitom si začal dopisovat s americkým chirurgem a veteránem z občanské války Dr. W.C. Minorem , který do svazku přispěl více než deseti tisíci příspěvky. Když se ale po několika odmítnutých návrzích, aby ho přijel navštívit do Oxfordu, vydá Murray přítele hledat, zjistí, že kromě geniálního jazykovědce má co dělat také se šíleným vrahem, hospitalizovaným v Broadmoorském ústavu pro choromyslné. (alza.sk)

Dobrodružství profesora Challengera (978-80-264-3020-9)

Dobrodružství profesora Challengera (978-80-264-3020-9)

Elektronická kniha - autor Arthur Conan Doyle, 104 stran, česky „Ano, pane, co ještě? Doufal jsem, že jste již pryč!“ Svéhlavý profesor G. E. Challenger a jeho novinářský přítel Ted Malone se vrací ve dvou příbězích, které v českém knižním vydání dosud nevyšly! Pavel Pecháček přeložil dva dobrodružné příběhy z pera slavného A. C. Doyla, které vás budou napínat do posledního písmenka. Podaří se profesorovi ambiciózní vědecký experiment směřující do nitra Země? A co má za lubem tajemný vědec Theodore Nemor? Knihu doplňují stylové ilustrace od Miloslava Muškáta. (alza.sk)

Bílá místa české historie 4 - Naplněný sen profesora filozofie

Bílá místa české historie 4 - Naplněný sen profesora filozofie

Čtvrtý díl je věnován počátku 20. století a především první světové válce. Dozvíme se o dilematech české politiky včetně Švihovy aféry, českých stopách v atentátu na Františka Ferdinanda d´Este, průběhu válečných operací a zejména o situaci v českých zemích a československém zahraničním odboji včetně jeho protagonistů – T. G. Masaryka, E. Beneše či J. Dűrycha. Nemalá pozornost je věnována také vzniku a činnosti našich legií v Rusku, Francii a Itálii. Na závěr se dozvíme, proč byl československý stát vyhlášen 28. října 1918 hned třikrát. (pantarhei.sk)

Neuvěřitelná čísla profesora Stewarta (978-80-257-2789-8)

Neuvěřitelná čísla profesora Stewarta (978-80-257-2789-8)

Elektronická kniha - ze série Zip, autor Ian Stewart, 320 stran, česky Čísla nás provázejí na každém kroku a profesor Stewart ukazuje jejich pozoruhodné vlastnosti. Od těch nejzákladnějších, jako je už jejich zápis v desetinné nebo binární notaci, přes objev nuly a mimořádnost prvočísel, až po čísla iracionální (jako je ? a ?2), čísla komplexní a kvaterniony. Fakticky ale nejde jen o čísla jako taková: autor s jejich pomocí přístupně vykládá pojmy algebry (např. prostory větší dimenze než 3, grupy prostorové symetrie, základy šifrování, Fermatovu věta), geometrie (např. problém kvadratury kruhu, kolik barev je třeba k vybarvení mapy, symetrii prostorových těles, kvazikrystaly, fraktály), analýzy (např. logaritmickou a exponenciální funkci) a teorie pravděpodobnosti (např. narozeninový… (alza.sk)

Profesor na frontové linii (978-80-757-7217-6)

Profesor na frontové linii (978-80-757-7217-6)

Elektronická kniha - autor Petr Fiala, 288 stran Rozhovor Miroslava Balaštíka s Petrem Fialou. „Protože štítit se politiky ničemu nepomůže a protože je důležitější pochopit to, s čím třebas i nesouhlasíme, než se utvrzovat v tom, co si sami myslíme." (M. B.) O dětství, kde se vzpomínalo na první republiku a obědvalo přesně v poledne. O tom, kdy člověk dospěje a za jakou cenu. O zakázaném studentském časopise a univerzitě povrchní i podzemní. O tom, proč na komunismu a normalizaci není vůbec nic dobrého, ale Husák je zajímavější než Dubček. O svobodě v listopadu 1989 získané a postupně ztrácené a co přinesli a odnesli Václav Havel a Václav Klaus. O tom, že kauza Nagyová znamená konec jedné epochy a jak to bylo a je s ODS. O nesvobodě, do níž se dobrovolně řítíme, a proč je nutné… (alza.sk)

Lukáš a profesor Neptun (978-80-000-4849-9)

Lukáš a profesor Neptun (978-80-000-4849-9)

Elektronická kniha - autor Petra Štarková, 72 stran Knížka Lukáš a profesor Neptun je o hvězdách, cizích planetách, autismu, a hlavně o Lukášovi. Je mu devět let, dva měsíce a čtyři dny, má rád astronomii a chodí do třetí třídy. Aby se mohl učit s ostatními dětmi, pomáhá mu ve škole asistentka Anetka. Jenže jednoho dne Anetka do školy nedorazí! Co teď? Začíná nejdobrodružnější den v Lukášově životě! Řada Má to háček vzniká ve spolupráci s nakladatelstvím Pasparta. Jedná se o příběhy, které pomáhájí dětem zvládnout složité životní situace. Autorka Petra Štarková je zkušená dětská psycholožka a držitelka Zlaté stuhy. (alza.sk)

Kufřík matematických záhad profesora Stewarta (978-80-7363-949-5)

Kufřík matematických záhad profesora Stewarta (978-80-7363-949-5)

Elektronická kniha - ze série Aliter, autor Ian Stewart, 326 stran, česky Nahlédněte do kufříku naditého případy detektiva Soamese, jehož schopnosti si vůbec nezadají s umem Sherlocka Holmese. A stejně jako měl Holmes svého Watsona, i Soames má k ruce vysloužilého vojenského lékaře dr. Johna Watsupa, který mu svojí naivitou nahrává na brilantní smeče a zároveň pečlivě zapisuje vyřešené případy. Mnohé z nich jsou úzce provázány se zajímavým matematickým problémem a nalézt pachatele často není možné bez vyřešení zapeklité matematické záhady, což autor pohříchu mnohdy nechává na čtenáři. Ten, kdo už dlouho marně trápil své mozkové závity a chce se dát poddat, může nahlédnout do řešení na konci knihy, kde často najde i informace o obecnějších souvislostech a odkazy na literaturu. Tam, kde si… (alza.sk)

Kapitán Bombarďák 4: Kapitán Bombarďák a pochybný plán profesora…

Kapitán Bombarďák 4: Kapitán Bombarďák a pochybný plán profesora Pokakaného

George a Harold vôbec nie sú zlí chlapci. No niekedy sa v škole trochu nudia. Preto sa občas rozhodnú všetkým to tam trochu spríjemniť. No nie je to od nich milé? Bohužiaľ, táto ich „milá stránka“ im vie z času na čas pekne zavariť. A keď sa ich novým učiteľom fyziky stane profesor Pipi P. Pokakaný… no… George a Harold takmer spôsobia obrovskú katastrofu – celú planétu sa totiž chystá ovládnuť šialený vedec v gigantickom robotickom úbore! Kto prekazí pochybný plán profesora Pokakaného? Predsa KAPITÁN BOMBARĎÁK! Vrhnite sa na štvrté dobrodružstvo kapitána Bombarďáka, toho najúžasnejšieho hrdinu všetkých čias! Váľanie po zemi zaručené! (pantarhei.sk)

Človek a jeho jazyk 4 - Terminologické inšpirácie profesora Jána…

Človek a jeho jazyk 4 - Terminologické inšpirácie profesora Jána Horeckého

Publikácia predstavuje voľné pokračovanie série Človek a jeho jazyk a usiluje sa predstaviť dielo Jána Horeckého ako zdroj inšpirácií pri ďalšom skúmaní jazyka a terminológie v historickom i systémovom aspekte. S týmto cieľom zostavovatelia prinášajú výber štúdií a textov J. Horeckého, v ktorých sa autor zamýšľal nad kľúčovými terminologickými a onomaziologickými otázkami, akými sú teoretické otázky terminológie, vzťah termínu a pojmu, onomaziologické hľadisko termínotvorby či sémantické vzťahy v terminológii, jej interlingválne skúmanie a ustaľovanie slovenskej terminológie. Na inšpiračný potenciál prác J. Horeckého sa poukazuje v štúdii J. Levickej o slovenskej terminológii v kontexte jazykovo-spoločenskej situácie 60. rokov 20. storočia a v štúdii M. Zumríka, v ktorej porovnáva… (pantarhei.sk)

Horror School 1 – Šialený profesor (978-80-808-9915-8)

Horror School 1 – Šialený profesor (978-80-808-9915-8)

Elektronická kniha - autor Charles Gilman, 128 stran Na Lovecraftovej základnej škole sa dejú čudné veci. Zo skriniek v šatni vyskakujú krysy. Žiaci sa záhadne strácajú. Školská knižnica je bludiskom tajných chodieb. A učiteľ biológie sa správa veľmi, veľmi čudne. Róbert Arthur tušil, že absolvovať siedmu triedu nebude jednoduché, ale toto je už skutočne veľa! S novými, nie obyčajnými kamarátmi zisťuje, že sa toho v škole deje viac, než je na prvý pohľad zjavné. Dokáže tie tajomstvá odhaliť skôr, ako bude neskoro? (alza.sk)

Smrt profesora je světová katastrofa a jiné příběhy s neblahým koncem

Smrt profesora je světová katastrofa a jiné příběhy s neblahým koncem

Kniha antropologa Jaroslava Maliny obsahuje čtyři detektivní příběhy a šest povídek námětově zakotvených ve vysokoškolském prostředí. Detektivní příběhy se odvíjejí v posledních letech předlistopadové doby a spojuje je postava archeologa Lukáše, působícího na „nejmenované“ brněnské univerzitě. Povídky Světová katastrofa, Jsme mimozemšťané, Ašot Ašotovič, Génius jistoty, Pravá ledvina a Stoprocentní úspěch těží z vyostřeného střetávání představitelů vědeckých, pseudovědeckých a spekulativních koncepcí zejména o vzniku a vývoji člověka, existenci či neexistenci zásahu mimozemských civilizací a celosvětových katastrof do lidské evoluce. Jsou uměleckou sondou do základů těchto koncepcí i psychologie jejich tvůrců a zastánců. Jazyková a stylistická kultura a zrcadlo nastavené různým módním… (pantarhei.sk)

Profesor Čeněk Strouhal

Profesor Čeněk Strouhal

Tato kniha je věnována významné postavě naší vědy Čeňku Strouhalovi, prvnímu profesorovi experimentální fyziky na české univerzitě v Praze. Autor přibližuje jeho vědecký, pedagogický i organizační odkaz, ale i jeho osobní život. Strouhal se uplatnil jako vynikající a oblíbený pedagog, autor mnoha vysokoškolských učebnic, ale i jako zdatný diplomat a organizátor. Postavil se do čela úsilí českých profesorů filozofické fakulty o výstavbu nových budov pro její stísněné ústavy a významnou měrou se zasloužil o vybudování nového fyzikálního ústavu. Autor shromáždil ze zachovaných dopisů členům rodiny a pátráním po mnoha archivech jedinečný soubor Strouhalových dopisů, odhalujících nejen dosud neznámé pozadí některých událostí jeho života, nýbrž i dokreslujících jeho povahové rysy a vzácný… (pantarhei.sk)

Nanebevzetí profesora Eberta

Nanebevzetí profesora Eberta

Profesor Ebert, vynálezce MRM, stroje čtoucího v mysli, zažívá na vlastní kůži klady i zápory svého vynálezu. Potuluje se ulicemi Krakova v době, kdy je celý svět spojen pod ústřední vládou, kdy vládnou obrovské nadnárodní korporace, kdy nejkonzervat ivnější křídlo katolické církve získalo obrovský vliv dokonce i na lidi po smrti, ale kdy také přichází nová naděje lidstva technolidé.Preklad: Jiří Pilch Autor obálky: Barbara Lech (pantarhei.sk)

Profesor v Antarktidě

Profesor v Antarktidě

V pořadí čtvrtý svazek edice Osobnost přináší portrét profesora Pavla Proška, který se ovšem značně vymyká tradiční představě univerzitního profesora zavaleného knihami. Je to polárník – i když on sám to slovo nemá rád a tvrdí, že doba polárníků skončila (pantarhei.sk)

Profesor na frontové linii

Profesor na frontové linii

O dětství, kde se vzpomínalo na první republiku a večeřelo přesně v šest. O tom, kdy člověk dospěje a za jakou cenu. O zakázaném studentském časopise a univerzitě povrchní i podzemní. O tom, proč na komunismu a normalizaci není vůbec nic dobrého, ale Husák je zajímavější než Dubček. O svobodě v listopadu 1989 získané a postupně ztrácené a co přinesli a odnesli Václav Havel a Václav Klaus. O tom, že kauza Nagyová znamená konec jedné epochy a jak to bylo a je s ODS. O nesvobodě, do níž se dobrovolně řítíme, a proč je nutné připravovat válku, když chceme uchránit mír. O tom, že brexit je šance a Trump může být naděje. A že politika má smysl, pokud člověk zůstane sám sebou. (pantarhei.sk)

Profesor Astrokocour: Pod hladinou

Profesor Astrokocour: Pod hladinou

Nejnovější svazek populární anglické série naučných knih pro děti a mládež. Odkud se vzala všechna voda, která je na naší planetě? Co je vlastně korálový útes? Můžeme se dostat až na dno oceánu? Přestože oceán pokrývá téměř tři čtvrtiny zemského povrchu, stále je zhruba z 95 procent neprobádaný. Vydejte se spolu s profesorem Astrokocourem a jeho partou na výpravu od mořského pobřeží až do nejtemnějších hlubin tajuplného světa pod hladinou. Od obřích velryb po podmořské sopky na téhle hlubokomořské výpravě je toho hodně k objevování! (pantarhei.sk)

Profesor Astrokocour: Hranice vesmíru

Profesor Astrokocour: Hranice vesmíru

Výpravná obrazová encyklopedie pro děti, která sklidila obrovský úspěch hned po svém anglickém vydání, přiblíží všechna tajemství vesmíru – od velkého třesku po planety Sluneční soustavy. Profesor Astrokocour je nejchytřejší kočka, jakou asi kdy potkáte! Dokonce má titul ze skoro všech vědních oborů, jaké pod sluncem existují! A když mluvíme o Slunci, tak na to je odborník taky! V knize Hranice vesmíru vám poví všechno možné o naší hvězdě a naší planetě, o sluneční soustavě, o naší galaxii a o vesmíru. A nedá si pokoj, dokud to neprobere důkladně, protože znáte kočky: vždycky dostanou to, co chtějí! Doslov napsal Jiří Grygar. (pantarhei.sk)

Kabinet matematických kuriozit profesora Stewarta

Kabinet matematických kuriozit profesora Stewarta

Nudila vás ve škole matematika? Protože byla nudná! Ian Stewart, jeden z nejznámějších žijících matematiků, si kvůli tomu ve čtrnácti začal vést matematický zápisník. Snášel do něj vše poutavé a zábavné o matematice, co našel, ale co se nevyučovalo. Nakonec zaplnil šest sešitů - a právě z nich vybral příklady do této knihy. Objevte i vy báječnou celoživotní sbírku her, hádanek, příběhů, vtipů a perliček, podivných prvků matematické kultury, módních výrazů, karetních triků a návodů. Třeba jak dostat třešni z koktejlové sklenice nebo jak si vydělat peníze důkazem zřejmého - a co jsou Velká Fermatova věta, Poincarého domněnka, teorie chaosu, fraktály, Penroseovy dlaždice a skutečný důvod, proč nelze dělit nulou. (pantarhei.sk)

Spomienky na profesora Bela Letza

Spomienky na profesora Bela Letza

Kniha prináša 108 spomienkových textov od pamätníkov – kolegov, priateľov a žiakov – na profesora slovenčiny a francúzštiny a známeho slovenského jazykovedca Bela Letza (1902 – 1971), ktorý pôsobil na žilinskej reálke, neskôr gymnáziu, v rokoch 1931 – 1938 a 1945 – 1955. Profesor Letz zanechal i pozoruhodné vedecké dielo, popri iných publikáciách je autorom rozsiahlej novátorskej Gramatiky slovenského jazyka. Spomienky podávajú presvedčivý a konkrétny obraz o pôsobení vtedajšieho gymnaziálneho profesora, o vzťahoch jeho študentov a kolegov k nemu, o veľkej vážnosti a náročnosti vtedajšej výučby, úcte žiakov k profesorovi, o jeho autorite a prísnosti, ale aj o jeho prívetivosti, srdečnosti a ochote pomáhať. Zo Spomienok vyžaruje atmosféra vtedajšieho gymnázia na Slovensku, pričom… (pantarhei.sk)

Všeobecný zvířetník pana profesora Revilloda

Všeobecný zvířetník pana profesora Revilloda

Všeobecný zvířetník s podtitulem Věhlasný almanach světové fauny přináší neuvěřitelnou sbírku zvířat a jiných bytostí, které na svých výpravách po pěti kontinentech zaznamenal a zakreslil přírodovědec a cestovatel profesor Revillod. Zvířetník je kryptozoologická příručka pro všechny vášnivé badatele v oboru dobrého obrazového humoru i jazykových hříček. Pobaví čtenáře všeho věku. Vydejte se vstříc dobrodružství, bavte se a objevujte podivuhodnou faunu, o kterou je na tomto nudném světě taková nouze! Vychází v překladu Markéty Pilátové. (pantarhei.sk)

Kufřík matematických záhad profesora Stewarta

Kufřík matematických záhad profesora Stewarta

Nahlédněte do kufříku naditého případy detektiva Soamese, jehož schopnosti si vůbec nezadají s umem Sherlocka Holmese. A stejně jako měl Holmes svého Watsona, i Soames má k ruce vysloužilého vojenského lékaře dr. Johna Watsupa, který mu svojí naivitou nahrává na brilantní smeče a zároveň pečlivě zapisuje vyřešené případy. Mnohé z nich jsou úzce provázány se zajímavým matematickým problémem a nalézt pachatele často není možné bez vyřešení zapeklité matematické záhady, což autor pohříchu mnohdy nechává na čtenáři. Ten, kdo už dlouho marně trápil své mozkové závity a chce se dát poddat, může nahlédnout do řešení na konci knihy, kde často najde i informace o obecnějších souvislostech a odkazy na literaturu. Tam, kde si tradiční detektiv vystačí se stopami od bláta, musí Soames zapojit… (pantarhei.sk)

Profesor Astrokocour: Křížem krážem lidským tělem

Profesor Astrokocour: Křížem krážem lidským tělem

Fascinující putování lidským tělem od hlavy až k patě. Proč mají naše uši tak legrační tvar? K čemu kýcháme? Jak funguje imunitní systém? Na co jen nám kůže a proč máme dva druhy paměti? Lidské tělo je jedna z nejsložitějších věcí v celém vesmíru! Zvídavý profesor Astrokocour a celá jeho parta nás ve výpravné obrazové encyklopedii provedou všemi částmi lidského těla. Nová kniha z naučné série, z níž česky vyšel před rokem svazek HRANICE VESMÍRU, oceněný Zlatou stuhou České sekce IBBY. Dominic Walliman vystudoval ve Velké Británii fyziku a nyní se v kanadském Vancouveru věnuje programování kvantových počítačů. Vynikl jako znamenitý popularizátor přírodních věd pro děti a mládež. Ben Newman je držitelem řady cen za knižní ilustrace a komiksy, žije a pracuje v Londýně. (pantarhei.sk)

Profesor Jaroslav Teisinger a historie českého pracovního lékařství

Profesor Jaroslav Teisinger a historie českého pracovního lékařství

Onemocníme-li chorobou, jejíž příčina není známa a nedá se jí zabránit, obviňujeme Osud. Onemocní-li však člověk jen proto, že pracuje, svou prací vytváří pro společnost nezbytné (i zbytné) životní potřeby a příčina onemocnění tkví v jeho práci, pak je povinností společnosti zajistit takové pracovní podmínky, aby se pravděpodobnost výskytu onemocnění snížila na minimum, které je při současném vědeckém poznání možné. Profesor Teisinger byl jedním z nemnoha lékařů-vědců, kteří výrazně rozšířili hranice znalostí, a tomuto cíli věnoval celý svůj tvůrčí život. Pracovní lékařství u nás založil a zásadním způsobem zasáhl do jeho vývoje v celosvětovém měřítku. Vychoval celou generaci lékařů, biologů, chemiků, fyziků a techniků, kteří v jeho díle pokračovali a pokračují. Protože sám důsledně… (pantarhei.sk)

Přednášky profesora T. G. Masaryka na Chicagské univerzitě v létě…

Přednášky profesora T. G. Masaryka na Chicagské univerzitě v létě roku 1902

Profesor T. G. Masaryk se zasloužil svým zahraničním působením o samostatné Československo. Významným milníkem přitom byl jeho pobyt v Chicagu v roce 1902, kde díky Masarykovým přednáškám vstoupil český národ do povědomí západního světa. Navzdory svému významu u nás tyto přednášky nikdy nevyšly - až nyní. Masaryk líčí dějinný a duchovně-filosofický vývoj českého národa v zajímavých souvislostech a nabízí tak nové pohledy na historii i současnost. První část knihy tvoří dvě práce, zkoumající okolnosti Masarykova pobytu v Chicagu a jeho přednáškového programu, druhou částí jsou samotné přednášky. Je nám ctí, že je můžeme jako první představit české veřejnosti. (pantarhei.sk)

Naše nejlepší bylinky

Naše nejlepší bylinky

Poznejte léčivou sílu rostlin. Přední slovenský fotograf a znalec bylinek Dionýz Dugas představuje 34 nejznámějších a nejúčinnějších bylinek, které se uplatní při prevenci i léčbě mnoha nemocí - spolehlivě a šetrně, bez chemie, v souladu s přírodou. Osvědčené rady a recepty našich babiček vám pomohou vést zdravější život. (pantarhei.sk)

Hovory s doktory II

Hovory s doktory II

Barbara Nesvadbová a Jakub Knězů, autoři úspěšné knihy Hovory s doktory, oslovili dalších dvanáct předních českých lékařů, se kterými mluví nejen o jejich práci, ale i o víře, životě, odpovědnosti… Na jejich otázky odpovídají: profesor Vladimír Beneš, neurochirurg, profesor Michal Miovský, adiktolog, či chirurg Jiří Froněk. Kardiolog, profesor Petr Widimský, je specialista na akutní infarkt, vytvořil originální život zachraňující postup a patří ke čtyřem nejcitovanějším českým lékařům. Svoje názory objasňuje i mikrobioložka a diagnostička Václava Adámková, profesor Pavel Kolář, rehabilitační lékař, který už nejednomu sportovci zachránil zdraví či kariéru, profesor Jan Štulík, spondylochirurg, profesor Jiří Raboch, psychiatr, chirurg Tomáš Šebek, profesorka Iva Holmerová, gerontoložka,… (pantarhei.sk)

Cela číslo 17

Cela číslo 17

Ďalší brilantný triler populárneho Dominika Dána sa opäť opiera o skutočný príbeh z deväťdesiatych rokov. Profesor Puiskailer je odsúdený za vraždu manželky na trinásť rokov. Je internovaný na cele číslo 17 s tromi vrahmi. Riaditeľ väznice sa rozhodne využiť jeho vedomosti na prípravu syna na maturitnú skúšku. Za odmenu prevelí profesora z mangľovne do administratívy. Profesor začne z dlhej chvíle písať pamäti. K jeho zápiskom sa dostane detektív Krauz. Z textu pochopí, že na profesorovom odsúdení nie je niečo v poriadku. Poprosí priateľa Chosého o pomoc. Začne sa pátranie na vlastnú päsť. (pantarhei.sk)

Pane, ke komu bychom šli?

Pane, ke komu bychom šli?

Texty erudované, svěží, vtipné, dialektické bez sebevědomého patosu tato sbírka kázání odráží věrně osobnost Jana Štefana, profesora teologické fakulty a studentského faráře. Nejste bohoslovci? Nezažili jste profesora Štefana v akci? Tato knížka vám pomůže nahlédnout jeho ojedinělý teologický, literárně zdatný a přitom pokorně lidský přístup. (pantarhei.sk)

14 svätých pomocníkov (978-80-8211-338-2)

14 svätých pomocníkov (978-80-8211-338-2)

Elektronická kniha - autor Bonaventure Hammer, 144 stran, slovensky V ľudskom živote nie je núdza o situácie, v ktorých potrebujeme pomoc, oporu, útechu či radu. Pandémia koronavírusu aj človekovi 21. storočia ukázala, aký je zraniteľný a bezmocný po telesnej i duševnej stránke. Už počas morovej epidémie pred mnohými stáročiami sa veriaci utiekali k Bohu o pomoc, a aby ich modlitba bola účinnejšia, zverili ju do rúk tým, ktorí sú mu zvlášť drahí. Za mimoriadnych pomocníkov a orodovníkov sa vtedy považovali 14 svätci: Juraj, Blažej, Erazmus, Pantaleón, Vít, Krištof, Dionýz, Cyriak, Agátius, Eustach a Egídius, Katarína, Margaréta a Barbora. Títo svätí kresťania a obete krutých prenasledovaní si nahromadili poklady v nebi, a s radosťou z nich nadeľujú všetkým, ktorí o ne prosia. Repertoár… (alza.sk)

detská trojkolka s nafukovacími kolesami, detská sedačka na bicykel na rám, detské bicykle leader fox, detské bicykle 14 palcov, detská brzda na bicykel, detské bicykle core, detské bicykle 16 palcov, detské bicykle výpredaj, detská sedačka na bicykel prednej do 22 kg, vodiaca tyč pre detské bicykle

Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte. zatvoriť