Tradicne liecitelstvo a ludova magia na hornych kysuciach

Tradičné liečiteľstvo a ľudová mágia na Horných Kysuciach

Tradičné liečiteľstvo a ľudová mágia na Horných Kysuciach

Kysucký lekár, spisovateľ a zberateľ ľudovej slovesnosti v obsažnej publikácii približuje doposiaľ málo spracúvanú, pritom mimoriadne rozsiahlu oblasť tradičnej kultúry etnomedicínu a ľudovú mágiu. Od poslednej generácie pamätníkov zozbieral infor mácie o množstve tradičných povier, praktík, úkonov, zvyklostí, ktoré boli významnou súčasťou duchovného sveta i dennej praxe kysuckých vrchárov, a poskladal fascinujúci, neobyčajne plastický a autentický obraz o tajuplnej, mnohorozmernej, až neuveri teľne intenzívne prežívanej magickej sfére života našich predkov. Obsahom i spôsobom podania jedinečné dielo vypĺňa obrovskú medzeru v poznaní života a duchovného dedičstva slovenskej dediny. (pantarhei.sk)

A mágia szövedéke

A mágia szövedéke

Bevezetés a magyar fantasy olvasásába I. A monográfia a Parazita könyvek sorozatának részeként a magyar fantasy tendenciáinak felvázolására vállalkozik műfaji és világirodalmi kontexusban. A kötet minden valószínűség szerint hozzájárul a kortárs (réteg)kultúra egy, az utóbbi időben egyre fontosabbá váló alternatív szövegvilágának értő olvasásához. (pantarhei.sk)

A mágia története

A mágia története

A nyugati mágiát a nagyfokú rugalmasság jellemzi. Hosszú élettartama azt sugallja, hogy mélyen az emberi pszichében gyökerezik. Ezzel a mágia, az emberi kultúra legrégebbi, minden évszázadban újra feltámadó világképben alig változik, a ma emberének is ugyanazt a nagy valóságot tanítja, amiként azt évszázadokkal vagy évezredekkel Platón, Paracelsus, Novalis, Goethe értették: A nagy tanítást, hogy az emberek léte isteni eredetű és halhatatlan. És hogy az emberi szellemnek nincs nagyobb kalandja, mint ezt önmagának fokozatosan megtapasztalnia, átélnie és ezután azt minden cselekedetében láthatóvá tenni. Ha a mágiát gondosan tanulmányozzuk, úgy találjuk, hogy nagyjából minden egyes vallás alkalmazza a mágia világképét, tanításait és magába ötvözi az asztrológia, a kabbala, az alkímia és a… (pantarhei.sk)

A mágia útjai

A mágia útjai

Az írónő három legkedvesebb, Írországban játszódó története: Megbabonázva Mindörökké Az álmok birodalmában Nora Roberts gyönyörűen meséli el a legendákat, behatóan ismeri Írországot és az ott élő, sodróan szenvedélyes embereket. "Egyre jobbak és jobbak az írásai" (Millwaukee Journal Sentinel). Most egy kötetben gyűjtve jelenik meg ez a három, a mágiáról, szerelemről, és ennek az elragadó országnak a szépségéről szóló kisregénye - bizonyságul, hogy a New York Times első számú bestsellerírónője valóban "mestere a hivatásának" (People). A Megbabonázva című történetben egy gyönyörű nő ezer évig tartó bűbájt bocsát álmai férfijára - és ezzel olyan rémálmot szabadít el, amivel csak a szerelem veheti fel a harcot... A Mindörökké egy bájos lány utazását meséli el egy másik világba - és megjelenik… (pantarhei.sk)

A fehér mágia kézikönyve

A fehér mágia kézikönyve

Ez a tankönyv segítséget és útmutatást nyútj azoknak is, akik az önmagukkal vívott harctól megriadnak. Az első rész a tanulók személyiségével foglalkozik, és aki a tanulmányi idejét szorgalommal és buzgalommal végzi, abból egy teljesen más ember lesz, mint korábban. A sorsát ugyan a kauzális törvénynek megfelelően a karma határozza meg, de azon belül nagyrészt maga irányíthatja az alakulását. Bámulattal fogja észrevenni, hogy a gondolatainak mekkora ereje van, örömmel fogja észlelni, hogy most már nem egy lépegető, alázatos ember, akit a vak hatalmak ide-oda dobálhatnak, mint korábban volt, érezni fogja, hogy védetten és felfegyverkezve léphet ki az egzisztenciaharcba. Tanideje végén rendelkezni fog az ereje felett, ami - a helyes használatot feltételezve - az életét szabaddá és… (pantarhei.sk)

A ceremóniális mágia könyve

A ceremóniális mágia könyve

A. E. Waite neves amerikai-angol mágiatörténész és misztikus jelen művében a középkor gazdag mágikus hagyományát és sokszínűségét mutatja be. Kitérve a mágia különböző rítusaira, beavatási ceremóniáira és legjelentősebb varázskönyveire. Gazdag, sokszínű műve kultúrtörténeti szempontból is jelentős alkotása a mágia sokarcú világának. (pantarhei.sk)

Mágia slovanských bohov a symbolov

Mágia slovanských bohov a symbolov

Táto publikácia sa skladá z obrázkov určených na vyfarbovanie, ale aj z bohatého sprievodného textu. Ten vysvetľuje, čo predstavujú rôzne tu vyobrazené božstvá, čarovné bytosti, zvieratá a symboly. A tiež tu nájdete rady, akým spôsobom tieto obrázky vyfarbovať a na čo pritom myslieť, aby táto príjemná a zároveň magická činnosť splnila svoj účel. Každý obrázok má totiž svoj špecifický význam a účinok, takže jeho vyfarbenie sa hodí na určitú situáciu, problém či želanie. Kniha vám zábavným aj kreatívnym spôsobom predstaví pestrý svet slovanských bohov a svetonázoru; súčasne poslúži aj ako účinný nástroj na zmenu vášho života k lepšiemu. Naši predkovia vnímali všetko ako živé; všetkému pripisovali božský pôvod. Robili rituály, prinášali obete, prosili bohov o pomoc. Aj vy môžete tieto… (pantarhei.sk)

A magas mágia dogmája és rituáléja

A magas mágia dogmája és rituáléja

Eliphas Lévi a régi korok mágikus gondolatainak és világképének hatalmas összegzője és csodálatra méltó metafizikája egyfajta katalizátorrá válik, ami szükséges a mágikus gondolkodás megvalósításához. 'A magas mágia dogmája és rituáléja'-ban fogalmazza meg a mágia filozófiáját és praxisát, ami még korunk emberére is nagy hatással van, de felhívja az olvasó figyelmét arra: "A titkos tudományok útjára senki se lépjen rá vakmerően, mert ha egyszer elindult rajta, célhoz kell érnie, különben elveszett." Ezzel képes volt olyan gondolkodókat is érdeklődési körébe vonni, mint Hamvas Béla, C. G. Jung, Julius Evola és Bodler. (pantarhei.sk)

Program STEM - Mágia čísel a výpočtov

Program STEM - Mágia čísel a výpočtov

Science Technology Engineering Maths Program STEM Matematika je jazykom vesmíru – všetkého, čo nás obklopuje. Dokážeš to vylúštiť ako skutočný matematický génius? Zahraj sa s číslami bingo, priprav si na základe výpočtu chrumkavé čokoládové keksíky, zhotov 3D pyramídu, vytvor si vlastné mozaikové dielo a ešte všeličo iné! Táto mimoriadna kniha ponúka viac ako 30 fantastických aktivít, množstvo pozoruhodných informácií a pútavých obrázkov, vďaka ktorým sa staneš prvotriednym počtárom. Objav mágiu čísel a výpočtov! (pantarhei.sk)

A mágia vörös tekercsei (A legősibb átkok 1.)

A mágia vörös tekercsei (A legősibb átkok 1.)

Magnus Bane boszorkánymester és Alec Lightwood együtt utazzák be a világot. Magnus Bane csak egy jó kis vakációra vágyott Alec Lightwooddal, az árnyvadásszal - pazar európai körutazásra. Csakhogy jóformán meg sem érkeznek Párizsba, amikor előkerül egy régi barát, és híreket hoz egy Karmazsin Kéz nevű démonimádó szektáról. Egy szektáról, amit minden jel szerint Magnus alapított. Réges-régen. Viccből. Magnus és Alec Európát átszelve veszi üldözőbe a Karmazsin Kezet és titokzatos vezetőjét, mielőtt a szekta még nagyobb kárt okozna. Ha nem lenne elég baj, hogy a romantikus vakációnak lőttek, lépten-nyomon démonokba ütköznek, és már azt sem tudni, ki a barát, ki az ellenség. Miközben az igazság után kutatva egyre nehezebb helyzetbe kerülnek, Magnusnak és Alecnek jobban meg kell bíznia… (pantarhei.sk)

Čo vieš o kúzlach, mágii a čarodejníctve?

Čo vieš o kúzlach, mágii a čarodejníctve?

Čo používali pravekí ľudia na kúzlenie? Čo nazývame oklutizmom? Na čo slúži krištáľová guľa? Ochráni cesnak pred čarodejnicami? Kto napísal prvý snár? Kto napísal prvú vešteckú knihu? Kto boli pytagorovci? Ako sa zostavujú horoskopy? Ako sa niekto môže stať čarodejnicou? Je hypnóza kúzlom? Aké boli Houdiniho najveľkolepejšie čísla? Existuje naozajstná kúzelnícka škola? Aké zaklínadlo je najstaršie? Na čo možno použiť roh jednorožca? Kto rozlúštil sen kráľa Nabukadnezara? (pantarhei.sk)

STRBSKE PRESSO TRADICNE SIESTA, 0/100, 250G, MLETA KAVA

STRBSKE PRESSO TRADICNE SIESTA, 0/100, 250G, MLETA KAVA

MLETÁ KÁVA . Ak sa chcete na začiatku dňa skutočne "nakopnúť", nemôže byť na to lepší liek ako 100% robusta bohatá na dávku kofeínu. Na rozdiel od arabiky, robusta je bohatšia nielen na kofeín, ale tiež na akcent ľahkej (andreashop.sk)

Morellato Magia Dárkový set Magia + náramek R0153165513

Morellato Magia Dárkový set Magia + náramek R0153165513

Morellato Magia Dárkový set Magia + náramek R0153165513. (vivantis.sk)

Vampyrismus a Magia posthuma (978-80-742-5177-1)

Vampyrismus a Magia posthuma (978-80-742-5177-1)

E-kniha - autor Giuseppe Maiello, 264 stran Vampýr, upír či vlkodlak je bájná bytost, jež se živí krví, povětšině lidskou. Zmínky o něm se objevují v literárních textech již od starověku, jejich frekvence stoupá v období středověku a je spojována převážně se slovanskou mytologií a folklorem, nicméně fenomén vampyrismu se vyskytuje i v jiných a nejen evropských kulturách. Od 17. století se jím začínají zabývat úřední činitelé a badatelé a mezi nimi má výjimečné postavení olomoucký právník Karl Ferdinand Schertz, jenž v roce 1704 uveřejnil spisek nazvaný Magia posthuma. Po něm a zejména pak od 19. století se vampyrismus stal tématem řady vědeckých výzkumů a studií, k nimž se řadí i publikace Vampyrismus v kulturních dějinách Evropy od kulturního antropologa G. Maiella. Ta již při svém… (alza.sk)

Telové maslo Zimná mágia - klinček a škorica Ikarov 60 ml

Telové maslo Zimná mágia - klinček a škorica Ikarov 60 ml

Telové maslo Zimná mágia - klinček a škorica Ikarov 60 ml 96% organická zmes olejov pre jemnú pokožku počas zimy. Čistá textúra bez vody, voskov a zahusťovadiel sa rýchlo vstrebáva do pokožky a nezanecháva mastný film. Prirodzená vôňa klinčeka, škorice a pomaranča zahreje zmysly a pozdvihne náladu. Ako to funguje Hlboko vyživuje a hydratuje zmäkčuje suché miesta, ako sú lakte a kolená zachováva elasticitu pokožky pri vystavení nízkym teplotám ľahko sa vstrebáva a dodáva pocit tepla Aktívne zložky organické bambucké, kokosové a kakaové maslo esenciálne oleje z organickej škorice a sladkého pomaranča klinčekový esenciálny olej. Vhodné pre ruky a telo normálna a suchá pokožka každý vek Návod na použitie Na každodenné použitie. Maslo sa topí v rukách od telesnej teploty a nanáša sa masážnymi… (najlekaren.eu)

Ikarov Telové maslo Zimná mágia klinček a škorica 60 ml

Ikarov Telové maslo Zimná mágia klinček a škorica 60 ml

Telové maslo Zimná mágia - klinček a škorica Ikarov 60 ml Telové maslo ochraňujúce pokožku počas zimy. (pilulka.sk)

Hrnček Magia

Hrnček Magia

360ml, cena za 1ks, mix motívov (homepoint.sk)

Nebezpečenstvo mágie

Nebezpečenstvo mágie

Prečo sa ľudia, dokonca aj praktizujúci katolíci, uchyľujú k mágii? Čo ich núti vynaložiť velké sumy peňazí na rady veštcov alebo pomoc ľudových liečiteľov? Kniha Nebezpečenstvo mágie prostredníctvom svedectiev osôb, ktoré sa chytili do pasce týchto podvodníkov, dáva poučenie, ako sa oslobodiť od povier a účinne sa pred nimi chrániť. Žiť pravdivý život viery je neustály boj, na ktorý sa treba dobre pripraviť. V tejto knihe zápasia medzi sebou Cirkev a mágia, viera a povera, sviatosti a magické rituály. Autor vovádza čitateľa do hlbšieho poznania modlárstva, alternatívnej medicíny, astrológie, kartárstva, talizmanov a okultných praktík. Ako kňaz a exorcista zároveň ponúka návod na pastorálnu pomoc tým ľuďom, ktorí sa zaplietli do vábivých osídel novodobých mágov. (pantarhei.sk)

Sátánista mágia

Sátánista mágia

A titkos tudományokban a kígyó a bölcsesség jelképe és a mágusok évszázadok óta keresik a tiltott gyümölcsöt, amely számukra a kígyó ígéretének beteljesedését elhozni hivatott. A sátánizmus az istenellenes elv tisztelete, Princeps Tenebrarum – (a Sötétség fejedelme) – elsősorban a manicheus-gnosztikus dualizmusra (az Isten és a Sátán elvi egyenrangúságának elfogadására) vezethető vissza, ahogy megnyilvánult számos késő ókori-korakeresztény szektában. A Gonosz nem más, mint a létezés alap oka, amely a teremtett lényekben aktualizációra tör, a valóságban tehát a természetben ható ősokok magasabb potenciája. „Hogy a mágia a Lét legsötétebb alapjait érinti, azt láttuk. Hogy szatanikus oldala van, mint minden létezőnek, az ne indítson arra, hogy elítéljük, mert magukat a kozmikus hatalmakat… (pantarhei.sk)

Magia Sexualis

Magia Sexualis

V západní náboženské imaginaci spolu sexualita a okultismus takřka od nepaměti úzce souvisely, teprve v devatenáctém století se však zrodila sexuální magie ve smyslu využití sexu jako zdroje magické moci. Kniha Magia Sexualis předního badatele v oboru dějin západního esoterismu Hugha B. Urbana představuje první, a zatím patrně nejsoustavnější pojednání o sexuální magii jako moderním duchovním proudu, který zasazuje do širšího kontextu diskurzů o sexualitě v západní společnosti posledních dvou staletí. Kniha vypráví podivuhodný příběh o tom, jak se sexuální magie proměnila z úděsné noční můry o sexuálních zvrácenostech, kacířství a rouhání v moderní ideologii osobního růstu a společenského osvobození. Autor pojednává o klíčových, zakladatelských postavách této disciplíny, jako byli Paschal… (pantarhei.sk)

TIPTRADE obojstranná – Prasiatko Peppa, Mágia a kúzla, 140 × 200 cm …

TIPTRADE obojstranná – Prasiatko Peppa, Mágia a kúzla, 140 × 200 cm (8592850412277)

Detská posteľná bielizeň – súprava, rozmer: 140×200 a 70×90 cm, materiál: bavlna, na zips, farba: viacfarebná S detskou posteľnou bielizňou TIPTRADE obojstranná – Prasiatko Peppa, Mágia a kúzla, 140 × 200 cm sa budú vaše deti vždy tešiť do postele. Tento typ získate ako súpravu, teda obliečku na deku a vankúš zároveň. Čo sa týka jeho rozmerov, tie dosahujú 140×200 a 70×90 cm. Detská posteľná bielizeň 140 × 200 je zhotovená z materiálu, ktorým je bavlna. Patrí k obľúbeným materiálom vďaka svojej hebkosti a príjemnému dotyku pri kontakte s ňou. Poradia si s ňou aj citlivé deti. Tento model bol navrhnutý so zapínaním na zips. Vašu obľubu si získa motívom zo série Prasiatko Peppa. Dizajn detských obliečok TIPTRADE umocňuje viac farieb. Hlavné prednosti detskej posteľnej bielizne TIPTRADE… (alza.sk)

CD RYTMUS (LUDOVA HUDBA) VYBER NAJVACSICH HITOV (LUDOVKA)

CD RYTMUS (LUDOVA HUDBA)  VYBER NAJVACSICH HITOV (LUDOVKA)

(shop.rukahore.sk)

Mágia v nás

Mágia v nás

Ide opäť o mimoriadne úspešnú knihu, ktorej predslov napísal autor bestsellerov VIEM, čo si myslíš, Nemysli na modrého slona a Mysli si, čo chceš Thorsten Havener. A Povedal o nej: V tejto knihe zistíte o sebe to, čo by ste nikdy nepokladali za možné – skvelé!“ (Thorsten Havener) (pantarhei.sk)

Mágia és misztika

Mágia és misztika

Wictor Charon kiadatlan írásaiból a jogutód egy csokorra való tanulmányt állított össze azon ígérete szerint, amit még a szerzőnek tett életében, hogy ezek az írások könyv formájában is megjelennek és nyilvánosság elé kerülnek. A kötet írásaiból: Mágia és Misztika A rituálé ezotériája Karácsonyi alkímia Xenovízió Imagináció előtorna Mágikus kondenzátorok A csakrák Pszichokémia A tanulmányok a mágia ősi és modern értelmezését és gyakorlati lehetőségét adják az Olvasó kezébe. (pantarhei.sk)

Morellato Magia R0153165501

Morellato Magia R0153165501

Morellato Magia R0153165501. (vivantis.sk)

Morellato Magia R0153165506

Morellato Magia R0153165506

Morellato Magia R0153165506. (vivantis.sk)

Morellato Magia R0153165507

Morellato Magia R0153165507

Morellato Magia R0153165507. (vivantis.sk)

Morellato Magia R0153165512

Morellato Magia R0153165512

Morellato Magia R0153165512. (vivantis.sk)

Šialená Mágia (8592525058144)

Šialená Mágia (8592525058144)

Spoločenská hra vzdelávacia pre 1 hráča, vhodná od 3 rokov Detská hra Šialená Mágia sa stane skvelou hračkou pre všetkých malých kúzelníkov. Hra obsahuje súpravu hororových trikov, ktoré budú u kamarátov vyvolávať nečakané reakcie. V balení nájdete aj inštruktážnu knihu k jednotlivým kúzlam. To všetko bolo deťom na mieru navrhnuté slávnym českým kúzelníkom Pavlem Kožíškem. Hra je vhodná pre deti od 3 rokov.Kľúčové vlastnosti hry Šialená MágiaSkvelá hra pre malých kúzelníkovHra obsahuje súpravu hororových trikovV balení nájdete inštruktážnu knihu k jednotlivým kúzlamNavrhnuté kúzelníkom Pavlem KožíškemHra je vhodná pre deti od 3 rokov (alza.sk)

Álvaro Soler - CD Magia

Álvaro Soler - CD Magia

(shop.rukahore.sk)

Úžasná mágia slečny Mabel

Úžasná mágia slečny Mabel

V jedno ráno, keď Nora Ratcliffová nájde v kvetináči pred svojimi dverami bábätko, sa jej život navždy zmení. Celý život veľmi túžila po dieťatku, preto objíme bábätko, rozhodne sa dať mu meno Mabel a vytvoriť mu domov a rodinu. Ako však Mabel rastie, začne sa u nej prejavovať nevšedný talent na mágiu, ktorý nikto v ich rodine nemá. (pantarhei.sk)

Mágia splnu 1. časť

Mágia splnu 1. časť

Mirka dostane do daru dve mačiatka a už hneď sa medzi nimi vytvorí silné puto. Zamiluje si ich a s láskou sa o ne stará. To, že si s nimi rozumie, jej vôbec nepripadá čudné. Ale fakt, že s nimi zdieľa pocity a vlastnosti, jej už príde trochu zvláštny. Aj kamarátky si všímajú výrazné zmeny v jej správaní. Čo sa s Mirkou deje? Autorka túto knihu písala ako 13-ročná – vo veku hlavných hrdiniek príbehu. Je preto písaný autentickým jazykom. (pantarhei.sk)

Zväzky mágie 1: Krvavec

Zväzky mágie 1: Krvavec

Princezná Aurelia vidí duše mŕtvych a praktizuje krvavú mágiu. Hoci na hlave nosí korunu, za takéto prehrešky by mohla skončiť na hranici, kde by ju upálili ako čarodejnicu. Preto v prestrojení za slúžku utečie do susedného kráľovstva. Pocit šťastia z novonadobudnutých priateľstiev, z lásky k tajomnému cudzincovi a zo slobodne praktizovanej mágie však netrvá dlho. Aurelia sa zapletie do niekoľko storočí trvajúcej mocenskej hry a hrozí jej, že stratí omnoho viac než len korunu… (pantarhei.sk)

Mágia splnu 2. časť

Mágia splnu 2. časť

Slovenská autorka vydáva dlho očakávané pokračovanie románu pre deti, mládež, ale hlavne – pre všetkých milovníkov mačiek. „Mirka opäť posedávala na marhuli. V ruke držala denník s veľkou čiernou pumou a zapisovala si doň dojmy z dneška: Nedeľa, 26. júla Maťa je skvelá. Ona sa neoblieka presne podľa módy ako Sandra alebo Lívia. Má svoj štýl, vie, že prvý dojem i tak klame a že oblečenie je oveľa menej dôležité, než to, aký je človek vo vnútri. Ona je vo vnútri vyrovnaná aj zábavná, hoci tak navonok vôbec nevyzerá. Som rada, že som si našla kamarátku, o ktorej viem už teraz, že ma nikdy nezradí. Lívia, Sandra a Saša by to možno urobili. O Nikči nehovorím. Ale mne to nevadí, lebo mám Maťu. Ona mi to určite nikdy neurobí. Mirka zatvorila denník a sladko pozrela na Lunu. A čo ako jej to… (pantarhei.sk)

Alvaro Soler - Magia CD

Alvaro Soler - Magia CD

(pantarhei.sk)

Lego Elves Sila temnej mágie

Lego Elves Sila temnej mágie

Emily Jonesová už sa nemôže dočkať, kedy opäť uvidí svojich priateľov, a tak kúzelným portálom vstúpi do sveta Elvendale. Tentoraz ju však nasleduje aj jej mladšia sestra, Sophie. Kto je tajomný elf, ktorého stretnú v lese, a čo sa stane Sophie? Prečítaj si napínavý príbeh a zisti to. Potom poskladaj svoju ministavebnicu s havranom a vydaj sa v ústrety dobrodružstvu plnému hádaniek, hlavolamov, goblinov a mnohých kúzelných tajomstiev. (pantarhei.sk)

Solárne záhradné zápich Mágia, 3 ks

Solárne záhradné zápich Mágia, 3 ks

Magický roj 90 farebných svetielok vytvorí táto sada 3 záhradných dekoráciám. Každý kus sa skladá z 30 jemných Drôtové zakončených LED diódy, ktore je možné individuálne upraviť do požadovaného tvaru a svieti Súčasný na červeno, zeleno, modro a žlto. Vybavené solárnym panelom a zápichom. Doplňujúce rozmery: dĺžka hrotu 5,5 cm. (velkykosik.sk)

Pád Ohnivého princa (Mágia živlov 2)

Pád Ohnivého princa (Mágia živlov 2)

Vojská Ríše Solaris vyrážajú do rozhodujúceho stretu s nepriateľom a Veterná čarodejka Vhalla dokáže nakloniť misky váh. Korunný princ Aldrik, najmocnejší Ohnivý mág v krajine, je odhodlaný byť Vhalliným učiteľom a venovať jej každú voľnú chvíľu. Okrem magického puta medzi sebou objavujú aj iné, romantickejšie, ktorému sa čarodejka urputne bráni, pretože si uvedomuje, že zamilovať sa do Aldrika by ich mohlo oboch zničiť. (pantarhei.sk)

Najstaršie kliatby 1: Červené zvitky mágie

Najstaršie kliatby 1: Červené zvitky mágie

Nová fantasy séria bestselleristky Cassandry Clare a ďalšie osudy obľúbených hrdinov! Magnus Bane netúžil po ničom inom okrem dovolenky. Chcel sa vydať na veľkolepú cestu po Európe s Alecom Lightwoodom, s ktorým konečne tvoria pár. No len čo pricestujú do Paríža, objaví sa správa o démonskom kulte, ktorý má vraj v úmysle uvrhnúť celý svet do chaosu. A tento kult údajne založil práve Magnus. Pred mnohými rokmi. Zo žartu. Magnus a Alec sa musia rýchlo vydať na cestu krížom cez Európu v stopách kultu, skôr ako narobí ešte väčšie škody. Akoby to nestačilo, celou cestou ich prenasledujú démoni a je čoraz ťažšie odlíšiť priateľov od nepriateľov. Magnus a Alec si musia navzájom dôverovať ešte viac ako predtým – aj keby to malo znamenať, že odhalia tajomstvá, ktoré doteraz zostali skryté. (pantarhei.sk)

Prvá veterná čarodejka (Mágia živlov 1)

Prvá veterná čarodejka (Mágia živlov 1)

Vhalla Yarlová žije sen každého knihomoľa – pracuje ako učnica v knižnici. Keď nevedomky zachráni život najmocnejšieho mága – samotného princa Aldrika, mágovia zistia, že jej v žilách jej koluje dávno zabudnutá mágia, ktorá sa derie na povrch a túži slobodne žiť a dýchať. Musí sa rýchlo rozhodnúť, či prijme svoje dedičstvo a stane sa prvou Veternou čarodejkou alebo svoju mágiu zahubí a do konca života bude dýchať knižničný prach. (pantarhei.sk)

Distrineo Prívesok Harry Potter - Ministerstvo Mágie

Distrineo Prívesok Harry Potter - Ministerstvo Mágie

Prívesok Harry Potter - Ministerstvo Mágie Pomocou prívesku si vytvoríte svoj originálny vlastný magický náramok alebo retiazku, ktorý bude zdobiť ruku každému nadšencovi Harry Pottera a jeho priateľov. postriebrený vhodný na náramok alebo retiazku (heliumking.sk)

Znatok Elektronická stavebnica „Mágia Zvuku (6925108708099)

Znatok Elektronická stavebnica „Mágia Zvuku (6925108708099)

Elektronická stavebnica , vhodné od 8 rokov Máte doma dieťa, ktoré miluje aj zložitejšie stavebnice? Ak sa nažíte, aby sa pri zostavovaní naučilo niečo nové, určite sa vám bude hodiť elektro stavebnica Datram Praha. Tento model si iste obľúbia dievčatá aj chlapci. Elektrická stavebnica Znatok Elektronická stavebnica „Mágia Zvuku" je vhodná pre deti od 8 rokov. Materiálom, ktorý slúži na výrobu elektronickej stavebnice je plast. Rozhodujúce prednosti elektro stavebnice Znatok Elektronická stavebnica „Mágia Zvuku" Elektronická stavebnica sa postará o zábavu aj nové znalosti dieťaťa Hodí sa pre deti až od 8 rokov Na plnú prevádzku je potrebné 3 ks batérií Bude potrebné k nej dokúpiť tužkové batérie Materiálom na výrobu je plast Téma: iná téma Ďalšie vlastnosti: zvukové efekty (alza.sk)

Čarodejnica z Turlinghamu 2 - Mágia v utajení

Čarodejnica z Turlinghamu 2 - Mágia v utajení

Sophie a Katy by mali byť nepriateľky na život a na smrť. Čarodejnice a lovkyne čarodejníc by sa predsa nemali kamarátiť! Ak chcú svoje priateľstvo pred svetom ochrániť, musia urobiť všetko preto, aby pred rodinou či priateľmi svoje zvláštne schopnosti neprezradili. Jedného dňa však Sophina stará mama za záhadných okolností zmizne a dievčatá sú ochotné urobiť čokoľvek, aby ju našli. Podarí sa im udržať mágiu v utajení a vyviaznuť z tohto dobrodružstva so zdravou kožou? (pantarhei.sk)

Farba mágie (Úžasná Plochozem 1, Vetroplaš 1)

Farba mágie (Úžasná Plochozem 1, Vetroplaš 1)

Vitajte v úžasnom svete Plochozeme, najzábavnejšej fantasy široko-ďaleko, možno až za okrajom plochej planéty, ktorú nesie vesmírom na chrbte obrovská korytnačka! Tak ako žiadny obyvateľ magického sveta, ani Dvojkvietok nie je celkom obyčajný tvor. Okrem toho, že má viac než jeden pár očí a všade ho prenasleduje jeho až desivo oddaná agresívna Batožina, je aj prvým turistom Plochozeme. A v túžbe po dobrodružstve si to namieri rovno do Ankh-Morporku, obývaného trollmi, trpaslíkmi, upírmi či dokonca ľuďmi! Naivnému Dvojkvietkovi sa však od začiatku lepí na päty smola – vlastne celé vedro smoly, zosobnené v neschopnom čarodejníkovi, ktorý sa stane jeho nedobrovoľným sprievodcom. Práve pohroma Vetroplaš dostane totiž za úlohu vzácneho zahraničného hosťa za každú cenu ochrániť. Farba mágie je… (pantarhei.sk)

Marek Grechuta Magia Oblokow (LP) Nové vydanie

Marek Grechuta Magia Oblokow (LP) Nové vydanie

Tracklist:A1W Pochodzie Dni I Nocy A2Igła2:12A3Świat W Obłokach4:07A4A Więc To Nie Tak2:05A5Godzina Miłowania6:20 Suita "Spotkania W Czasie" Z Filmu "Jastrun"14:30B1aWalc Na Trawie B1bUlica Cieni B1cZmierzch B1dPtak Śpiewa O Poranku B2Na Szarość Naszych Nocy3:47 Krajina interpreta: Poľsko Dátum vydania: 2016-10-07 Rok vydania: 2016.0 Variant: Magia Oblokow (Vinyl LP) Žáner: Jazz Žáner: Rock Žáner: Pop Subžáner: Rock Subžáner: Prog Rock Subžáner: Folk Rock Dekáda interpreta: 1970 - 1979 Dekáda interpreta: 1980 - 1989 Dekáda interpreta: 1990 - 1999 Dekáda interpreta: 2000 - 2009 Typ: Nové vydanie Typ: Remasterované Typ: LP platňa Rýchlosť: 33 1/3 RPM Interpret / Téma: Marek Grechuta Farba: Čierna Balenie obsahuje: LP Zloženie setu: 1 ks Subžáner: Experimental Subžáner: Psychedelic Rock… (muziker.com)

Vonné sviečky v skle Mágia, 3 ks

Vonné sviečky v skle Mágia, 3 ks

Jemné príjemnú arómu pomarančou, vanilky a santalového dreva ponuka súprava 3 dekoratívnych sviečok v sklenených nádobkách s viečkom. Doba horením cca 20 hodín. Obsah vonné Esencia 5%. Vhodné ai Ako darček. Materiál: sklo, vosk Rozmery: Ø 7 x 8 cm (velkykosik.sk)

Diamantový obraz - Drobná mágia 28 x 29

Diamantový obraz - Drobná mágia 28 x 29

Diamantový obraz - Drobná mágia 28 x 29 Diamantový obraz je vytvorený z malých plastových diamantov, ktoré sa nalepujú na plátno podľa rovnakých čísel alebo znakov. Pomocou jednotlivých odtieňov, ktoré sú osobitne zabalené a lepiaceho podkladu si tak môžete vytvoriť vlastné umelecké dielo, ktoré spríjemní váš interiér. V balení sa nachádzajú všetky pomôcky potrebné na vytvorenie unikátneho obrazu, ktorý si môžete po dotvorení zarámovať alebo použiť ako ozdobu na vankúšik. V balení nájdete aj podrobný návod s postupom. Objavte čaro diamantového maľovania, ktoré si iste zamilujete. Parametre produktu: diamantový obraz motív Drobná mágia (kolibrík) rozmer dizajnu (cm): 28 x 29 rozmer podkladu (cm): 36 x 37 vhodné od 13 rokov balenie obsahuje: samolepiacu látku s predtlačeným vzorom, plastové… (maliarskeplatno.sk)

Spútané mágiou (978-80-556-5498-0)

Spútané mágiou (978-80-556-5498-0)

Kniha - autor Richelle Mead, 424 stran, slovensky, Brožovaná bez přebalu lesklá - autor Richelle Mead, 424 stran, slovensky, brožovaná bez přebalu lesklá Richelle Mead sa vracia v predposlednom pokračovaní najlepšej upírskej série súčasnosti! Rose dostala šancu: mohla si vybrať medzi smrteľným životom osamote a nesmrteľným životom v náručí milovaného Dimitriho. Ale rozhodla sa zle... Späť za bránami Akadémie sv. Vladimíra sa s Lissou a ostatnými spolužiakmi pripravujú na koniec štúdia a na deň, keď dajú škole zbohom raz a navždy. No aj keď všetkých opantáva blaho posledných dní, Rose je duchom vždy s Dimitrim. Nedokázala ho zabiť, keď mala príležitosť. Dimitriho máta spomienka na Rose a jej krv a teraz má už len jediný cieľ: On a Rose musia byť spolu. Navždy. (alza.sk)

Nebezpečenstvo mágie (978-80-89866-79-3)

Nebezpečenstvo mágie (978-80-89866-79-3)

Elektronická kniha - autor Francesco Bamonte, 162 stran, slovensky Prečo sa ľudia, dokonca aj praktizujúci katolíci, uchyľujú k mágii? Čo ich núti vynaložiť veľké sumy peňazí za rady veštcov alebo pomoc ľudových liečiteľov? Kniha Nebezpečenstvo mágie prostredníctvom svedectiev osôb, ktoré sa chytili do pasce týchto podvodníkov, dáva poučenie, ako sa oslobodiť od povier a účinne sa pred nimi chrániť. Žiť pravdivý život viery je neustály boj, na ktorý sa treba dobre pripraviť. V tejto knihe zápasia medzi sebou Cirkev a mágia, viera a povera, sviatosti a magické rituály. Autor vovádza čitateľa do hlbšieho poznania modlárstva, alternatívnej medicíny, astrológie, kartárstva, talizmanov a okultných praktík. Ako kňaz a exorcista zároveň ponúka návod na pastorálnu pomoc tým ľuďom, ktorí sa… (alza.sk)

Guirca Detský kostým - Slizolin študent mágie Veľkosť - deti: M

Guirca Detský kostým - Slizolin študent mágie Veľkosť - deti: M

Detský kostým - Slizolin študent mágie Oblečte Vaše dieťa do kostýmu mladého ŠTUDENTA MÁGIE. Kostým je vhodný na detskú párty či karneval, kde určite vynikne. Detský kostým Študent mágie obsahuje: Košeľa Nohavice Ako si správne vybrať kostým? Kostýmy tvorí 100% POLYESTER. Vďaka elastickému materiálu sa dajú prispôsobiť. V orientácií vo veľkostiach kostýmov Vám pomôžu tieto rozmery: (S) 3 – 5 rokov: výška 95 – 100 cm (M) 5 – 6 rokov výška 110 – 115 cm (L) 7 – 9 rokov: výška:127 – 132 cm (XL) 10 – 12 rokov: výška 142 – 148 cm (heliumking.sk)

Guirca Detský kostým - Slizolin študent mágie Veľkosť - deti: L

Guirca Detský kostým - Slizolin študent mágie Veľkosť - deti: L

Detský kostým - Slizolin študent mágie Oblečte Vaše dieťa do kostýmu mladého ŠTUDENTA MÁGIE. Kostým je vhodný na detskú párty či karneval, kde určite vynikne. Detský kostým Študent mágie obsahuje: Košeľa Nohavice Ako si správne vybrať kostým? Kostýmy tvorí 100% POLYESTER. Vďaka elastickému materiálu sa dajú prispôsobiť. V orientácií vo veľkostiach kostýmov Vám pomôžu tieto rozmery: (S) 3 – 5 rokov: výška 95 – 100 cm (M) 5 – 6 rokov výška 110 – 115 cm (L) 7 – 9 rokov: výška:127 – 132 cm (XL) 10 – 12 rokov: výška 142 – 148 cm (heliumking.sk)

Guirca Detský kostým - Slizolin študent mágie Veľkosť - deti: XL

Guirca Detský kostým - Slizolin študent mágie Veľkosť - deti: XL

Detský kostým - Slizolin študent mágie Oblečte Vaše dieťa do kostýmu mladého ŠTUDENTA MÁGIE. Kostým je vhodný na detskú párty či karneval, kde určite vynikne. Detský kostým Študent mágie obsahuje: Košeľa Nohavice Ako si správne vybrať kostým? Kostýmy tvorí 100% POLYESTER. Vďaka elastickému materiálu sa dajú prispôsobiť. V orientácií vo veľkostiach kostýmov Vám pomôžu tieto rozmery: (S) 3 – 5 rokov: výška 95 – 100 cm (M) 5 – 6 rokov výška 110 – 115 cm (L) 7 – 9 rokov: výška:127 – 132 cm (XL) 10 – 12 rokov: výška 142 – 148 cm (heliumking.sk)

Zväzky mágie 1: Krvavec (978-80-566-1522-5)

Zväzky mágie 1: Krvavec (978-80-566-1522-5)

Elektronická kniha - ze série Zväzky mágie, autor Crystal Smithová, 376 stran, slovensky Romantická zápletka, nebezpečná mágia a príbeh plný zvratov. Podmaňujúci retelling rozprávky bratov Grimmovcov.Princezná Aurelia vidí duše mŕtvych a praktizuje krvavú mágiu. Hoci na hlave nosí korunu, za takéto prehrešky by mohla skončiť na hranici, kde by ju upálili ako čarodejnicu. Preto v prestrojení za slúžku utečie do susedného kráľovstva. Pocit šťastia z novonadobudnutých priateľstiev, z lásky k tajomnému cudzincovi a zo slobodne praktizovanej mágie však netrvá dlho. Prenasleduje ju minulosť – a rovnako aj duša pradávnej kráľovnej, ktorá jej odhalí pravdu o plánovanom sprisahaní, ktorému môže zabrániť jedine ona.Pomôže kráľovstvu, kde by ju bez okolkov odsúdili na smrť, alebo dá prednosť slobode… (alza.sk)

YUME Harry Potter Ministerstvo mágie – Ron – 20 cm (4895217537038)

YUME Harry Potter Ministerstvo mágie – Ron – 20 cm (4895217537038)

Plyšová hračka pre dievčatá a chlapcov, plyšová bábika, výška 20 cm, poznáte z rozprávky Harry Potter, vhodné od narodenia Zvažujete kúpu roztomilého plyšiaka, ktorým môžete kohokoľvek potešiť? Bábika bude rozhodne zásahom do čierneho. Ide o postavičku známu z rozprávky Harry Potter. Plyšová hračka YUME Harry Potter Ministerstvo mágie – Ron – 20 cm je navrhnutá pre deti od narodenia. Kľúčové funkcie plyšovej hračky YUME Harry Potter Ministerstvo mágie – Ron – 20 cm Roztomilá plyšová hračka urobí radosť každému dieťaťu Typ zvieratka: bábika Vaše dieťa túto postavičku iste dobre pozná z rozprávky Harry Potter Určenie: pre kohokoľvek Výška: 20 cm (alza.sk)

LEGO® Harry Potter™ 76403 Ministerstvo mágie (5702017153445)

LEGO® Harry Potter™ 76403 Ministerstvo mágie (5702017153445)

LEGO stavebnica pre deti, vhodné od 9 rokov, téma: Harry Potter, postavičky: Harry, Hermiona Grangerová, Ron Weasley, Mary Cattermoleová, Arthur Weasley, Dolores Umbridgeová, Pius Thicknesse, Corban Yaxley a Dementor, rok uvedenia: 2022, počet dielikov: 990ks Stavebnica LEGO® Harry Potter™ 76403 Ministerstvo mágieLEGO ministerstvoPostav si LEGO ministerské ústredie kúzelného sveta, v ktorom nájdeš množstvo prepracovaných častí.Skvelé dobrodružstvoČaká ťa množstvo zábavy. Použi kúzelný odvar a zmeň vzhľad 3 mini figúrok. Nájdi Slizolinov medailón a uteč.Svet kúziel a mágiePomocou stavebnice LEGO® Harry Potter™ môžete kúzliť, lietať na metle alebo pripravovať rôzne magické odvary.990kociek9+odporúčaný vekNávodje súčasťou baleniaStavebnica LEGO® Harry Potter™ 76403 Ministerstvo… (alza.sk)

YUME Harry Potter Ministerstvo mágie – Brumbál – 29 cm (4895217537144)

YUME Harry Potter Ministerstvo mágie – Brumbál – 29 cm (4895217537144)

Plyšová hračka – bábika, vhodná pre deti od narodenia, s výškou 29cm, poznáte z Harry Potter Premýšľate nad kúpou roztomilého plyšiaka, ktorý každému urobí radosť? Bábika je ideálnou voľbou. Ide o postavičku známu z rozprávky Harry Potter. Plyšová hračka YUME Harry Potter Ministerstvo mágie – Brumbál – 29 cm sa hodí pre deti od narodenia. Rozhodujúce vlastnosti plyšovej hračky YUME Harry Potter Ministerstvo mágie – Brumbál – 29 cm Roztomilú plyšovú hračku si zamilujú všetky deti Druh zvieratka: bábika Postavička plyšovej hračky známa z rozprávky Harry Potter Určenie: pre všetkých Výška: 29 cm (alza.sk)

YUME Harry Potter Ministerstvo mágie – Ron – 29 cm (4895217537137)

YUME Harry Potter Ministerstvo mágie – Ron – 29 cm (4895217537137)

Plyšová hračka – bábika, vhodná pre deti od narodenia, s výškou 29cm, poznáte z Harry Potter Premýšľate nad kúpou nového plyšiaka, ktorý by mohol byť vhodným darčekom? Bábika je presne to, čo potrebujete. Postava je populárna vďaka rozprávke Harry Potter. Plyšová hračka YUME Harry Potter Ministerstvo mágie – Ron – 29 cm je určená pre deti od narodenia. Rozhodujúce vlastnosti plyšovej hračky YUME Harry Potter Ministerstvo mágie – Ron – 29 cm Roztomilá plyšová hračka vyčarí úsmev každému dieťaťu Typ zvieratka: bábika Postavička plyšovej hračky známa z rozprávky Harry Potter Určenie: pre všetkých Výška: 29 cm (alza.sk)

YUME Harry Potter Ministerstvo mágie – Hermiona – 29 cm …

YUME Harry Potter Ministerstvo mágie – Hermiona – 29 cm (4895217537120)

Plyšová hračka – bábika, vhodná pre deti od narodenia, s výškou 29cm, poznáte z Harry Potter Zvažujete kúpu nového plyšiaka, ktorým urobíte radosť komukoľvek? Bábika je perfektnou voľbou. Obdarovaný bude postavičku poznať z rozprávky Harry Potter. Plyšová hračka YUME Harry Potter Ministerstvo mágie – Hermiona – 29 cm je vhodná pre deti od narodenia. Základné parametre plyšovej hračky YUME Harry Potter Ministerstvo mágie – Hermiona – 29 cm Roztomilú plyšovú hračku si každý zamiluje Typ zvieratka: bábika Vaše dieťa túto postavičku iste dobre pozná z rozprávky Harry Potter Určenie: pre všetkých Výška hračky: 29 cm (alza.sk)

Yume Harry Potter Ministerstvo mágie – Hermiona – 20 cm …

Yume Harry Potter Ministerstvo mágie – Hermiona – 20 cm (4895217537021)

Plyšová hračka – bábika, vhodná pre deti od narodenia, s výškou 20cm, poznáte z Harry Potter Zvažujete kúpu roztomilého plyšiaka, ktorým môžete kohokoľvek potešiť? Bábika je ideálnou voľbou. Obdarovaný bude postavičku poznať z rozprávky Harry Potter. Plyšová hračka Yume Harry Potter Ministerstvo mágie – Hermiona – 20 cm je vhodná pre deti od narodenia. Kľúčové prednosti plyšovej hračky Yume Harry Potter Ministerstvo mágie – Hermiona – 20 cm Roztomilá plyšová hračka urobí radosť úplne každému Typ zvieratka: bábika Postavička plyšovej hračky známa z rozprávky Harry Potter Určenie: pre všetkých Výška hračky: 20 cm (alza.sk)

opasok a vodítko na behanie, hrebene a kefka na psov, šampón na psy a dermatitída, strojček a na strihanie psov, pes blchy a na kliešte, kliešte a nožnice na pazúriky, klokanka na psa a mačku, strojček na psov a mačky, ukazatele na psa a popruhy, batôžky a tašky na psov

Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte. zatvoriť