Kde sa rozmanitosť stretáva s hodnotou - Katalo.sk
Brufen Combi 500 mg/200 mg tbl flm 20x500 mg/200 mg
Obsah Brufen Combi Brufen Combi 500 mg/200 mg na liečbu miernej až stredne silnej bolesti 20 tabliet Charakteristika Brufen Combi Liek obsahuje dve liečivá - paracetamol a ibuprofén. Ibuprofén patrí do skupiny liekov známych ako nesteroidné protizápalové lieky (NSAID). NSAID zmierňujú bolesť, znižujú opuch a horúčku. Paracetamol je analgetikum, ktoré účinkuje iným spôsobom na zmiernenie bolesti a horúčky ako ibuprofén. Používa sa u dospelých na krátkodobú symptomatickú liečbu miernej až stredne silnej bolesti, ako je: bolesť hlavy (nie migrény), bolesť chrbta, menštruačná bolesť, bolesť zubov a svalov, príznaky prechladnutia a chrípky a bolesť hrdla. Zloženie Brufen Combi Paracetamol, ibuprofén Dávkovanie Brufen Combi Užíva sa 1 tableta najviac 3x denne s intervalom medzi jednotlivými dávkami najmenej 6 hodín. Ak dávka 1 tablety nezmierni príznaky, môžu sa užiť maximálne 2 tablety najviac 3x denne. Táto dávka je určená len pre pacientov s telesnou hmotnosťou najmenej 60 kg. Interval medzi jednotlivými dávkami má byť najmenej 6 hodín. Maximálna denná dávka, ktorá sa nesmie prekročiť za 24 hodín, je 6 tabliet (3 000 mg paracetamolu, 1 200 mg ibuprofénu). Starší pacienti Má sa použiť najnižšia účinná dávka počas čo najkratšej doby. Porucha funkcie obličiek Rýchlosť glomerulárnej filtrácie 10-50 ml/min: dávka paracetamolu sa má znížiť na 500 mg každých 6 hodín. Dávka sa má udržiavať na čo najnižšej úrovni a má sa monitorovať funkcia obličiek. Porucha funkcie pečene Dávka sa má nastaviť individuálne a má sa udržiavať na čo najnižšej úrovni alebo má byť predĺžený dávkovací interval. Dĺžka liečby Len na krátkodobé použitie. Ak príznaky pretrvávajú alebo sa zhoršujú alebo ak je potrebné tento liek užívať viac ako 3 dni, pacient sa má poradiť s lekárom.
Pozrite sa aj Ibalgin 400 tbl flm 400 mg (blis. PVC/Al) 1x24 ks
Ibalgin 200 mg na bolesť a horúčku 24 tbl
Obsah Ibalgin 200 mg Ibalgin 200 mg na bolesť a horúčku 24 tbl Charakteristika Ibalgin 200 mg Liek Ibalgin 200 sa užíva pri miernej až strednej bolesti, napr. pri bolesti hlavy, zubov, chrbta, pri bolestivej menštruácii, pri bolesti svalov a kĺbov sprevádzajúcich chrípkové ochorenia, pri poraneniach mäkkých tkanív ako je pomliaždenie a vyvrtnutie, ďalej pri horúčkovitých stavoch počas chrípkových ochorení a ako doplnková liečba horúčkovitých stavov pri iných ochoreniach. V prípade zápalových a degeneratívnych ochorení kĺbov (artritída) a chrbtice alebo mäkkých tkanív pohybového ústrojenstva sprevádzaných bolestivosťou, začervenaním, opuchom a stuhnutosťou kĺbov sa liek užíva iba na odporúčanie lekára. Zloženie Ibalgin 200 mg Liečivo: ibuprofenum (ibuprofén) 200 mg v 1 filmom obalenej tablete Pomocné látky: maydis amylum (kukuričný škrob), maydis amylum pregelificatum (predželatínovaný kukuričný škrob), carboxymethylamylum natricum C (sodná soľ karboxymetylškrobu), acidum stearicum (kyselina stearová), talcum (mastenec), silica colloidalis anhydrica (bezvodý oxid kremičitý), hypromellosum (hypromelóza), macrogolum (makrogol), titanii dioxidum (oxid titaničitý) E 171, erythrosinum (erytrozín) E 127, simeticoni emulsio SE 4 (simetikónová emulzia) Dávkovanie Ibalgin 200 mg Dospelí a deti od 12 rokov 1-2tbl 3x denne, deťom vo veku 6-12 rokov 1tbl 2-3x denne. Príbalový leták Ibalgin 200 mg
Pozrite sa aj NUROFEN 200 mg tbl obd (blis.) 1x24 ks
BRUFEN BRUFEN COMBI TBL FLM 20X500/200 MG 20 tabliet
Brufen BRUFEN COMBI TBL FLM 20X500/200 MG 20 tabliet Brufen Combi sa používa u dospelých na krátkodobú liečbu miernej až stredne silnej bolesti hlavy (nie migrény), chrbta, menštruačná bolesť, bolesť zubov. Je vhodný od 18 rokov. Obsahuje 500 mg paracetamolu a 200 mg ibuprofénu. Liek na vnútorné použitie.
Pozrite sa aj Ibalgin 400 tbl flm (blis. PVC/Al) 1x48 ks
Pozrite sa aj
- Ibalgin Plus tbl flm (blis.PVC/PVDC/Al) 1x24 ks
- MIG-400 tbl flm 400 mg (blis.) 1x30 ks
- MIG-400 tbl flm 400 mg (blis.) 1x10 ks
- ASCORUTIN tbl flm (blis.) 1x50 ks
- AGNUCASTON tbl flm (blis.) 1x30 ks
- Vitango tbl flm 200 mg (blis.PVC/PVDC/Al) 1x15 ks
- Vitango tbl flm 200 mg (blis.PVC/PVDC/Al) 1x30 ks
- Ibuprofen 400 STADA tbl flm (blis.) 1x20 ks
- Ibuprofen 400 STADA tbl flm (blis.) 1x50 ks
- DICUNO 25 mg filmom obalené tablety tbl flm 25 mg (blis.) 1x30 ks
- PIRACETAM AL 800 tbl flm 800 mg (blis. PVC/Al) 1x50 ks
- Panadol Novum 500 mg tbl flm (blis.PVC/Al/PET-nepriehľad.) 1x24 ks
- Brufedol Rapid 400 mg tbl flm (blis.PVC/PE/PVDC/Al) 1x24 ks
- Ibolex 200 mg tbl flm (blis.PVC/PVDC/Al-priehľad.) 1x20 ks
- PARALEN GRIP chrípka a bolesť tbl flm 1x24 ks
- GAVISCON DUO EFEKT žuvacie tablety tbl mnd (blis.) 1x24 ks
- Ambrobene 30 mg tbl (blis.) 1x20 ks
- Anopyrin 100 mg tbl (blis.) 1x84 ks
- Anopyrin 100 mg tbl (blis.) 1x28 ks
- Anopyrin 100 mg tbl (blis.) 1x56 ks
Devenal tbl flm 500 mg 180 ks
Indikácie: Liek Devenal je vazoprotektívum. Zvyšuje napätie žilovej steny a odolnosť krvných kapilár. Devenal sa používa u dospelých: na liečbu príznakov súvisiacich s chronickou žilovou nedostatočnosťou dolných končatín: pocit ťažkých nôh, opuch nôh, bolesť, nočné kŕče nôh, na liečbu funkčných príznakov súvisiacich s akútnou hemoroidálnou epizódou, ako sú bolesť, krvácanie a opuch v oblasti konečníka. Kontraindikácie: Precitlivenosť na liečivo alebo na ktorúkoľvek z pomocných látok Tehotenstvo a dojčenie: Počas tehotenstva je lepšie sa užívaniu lieku vyhnúť.Liek by sa nemal užívať počas dojčenia. Dávkovanie: Chronická venózna insuficiencia: 1 tableta dvakrát denne (na obed a večer). Akútny stav hemoroidálneho ochorenia: Liečba akútneho hemoroidálneho ataku: 6 tabliet denne (3 tablety 2x denne) po dobu 4 dní, potom 4 tablety denne (2 tablety 2x denne) po dobu 3 dní. Liečba pri tejto indikácii je krátkodobá, t.j. 15 dní Tablety sa užívajú celé, s jedlom a zapíjajú tekutinou. Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!
Objav podobné ako Devenal tbl flm 500 mg 180 ks
Devenal tbl flm 500 mg 60 ks
Indikácie: Liek Devenal je vazoprotektívum. Zvyšuje napätie žilovej steny a odolnosť krvných kapilár. Devenal sa používa u dospelých: na liečbu príznakov súvisiacich s chronickou žilovou nedostatočnosťou dolných končatín: pocit ťažkých nôh, opuch nôh, bolesť, nočné kŕče nôh, na liečbu funkčných príznakov súvisiacich s akútnou hemoroidálnou epizódou, ako sú bolesť, krvácanie a opuch v oblasti konečníka. Kontraindikácie: Precitlivenosť na liečivo alebo na ktorúkoľvek z pomocných látok Tehotenstvo a dojčenie: Počas tehotenstva je lepšie sa užívaniu lieku vyhnúť.Liek by sa nemal užívať počas dojčenia. Dávkovanie: Chronická venózna insuficiencia: 1 tableta dvakrát denne (na obed a večer). Akútny stav hemoroidálneho ochorenia: Liečba akútneho hemoroidálneho ataku: 6 tabliet denne (3 tablety 2x denne) po dobu 4 dní, potom 4 tablety denne (2 tablety 2x denne) po dobu 3 dní. Liečba pri tejto indikácii je krátkodobá, t.j. 15 dní Tablety sa užívajú celé, s jedlom a zapíjajú tekutinou. Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!
Objav podobné ako Devenal tbl flm 500 mg 60 ks
IBALGIN 200 mg x 24 tabliet
Analgetikum ktoré pomáha pri bolesti hlavy, zubov, chrbta, svalov, kĺbov a menštruačnej bolesti a znižuje horúčku.
Objav podobné ako IBALGIN 200 mg x 24 tabliet
PIRACETAM AL 800 tbl flm 800 mg 50 ks
Indikácie: Liek ovplyvňuje funkciu mozgových buniek (je to nootropná látka), ako u zdravých ľudí, tak aj u chorých, ktorí majú funkčné poruchy mozgu. Bežne nevyvoláva sedáciu (útlm). U dospelých pacientov sa používa na: symptomatickú liečbu organického psychosyndrómu – porucha mozgovej činnosti, ako je strata pamäti, porucha pozornosti a nedostatok motivácie. liečbu samotnej kortikálnej myoklónie (mimovoľné zášklby jednotlivých svalov) alebo v kombinácii. liečbu vertiga (závratu) a s ním spojených porúch rovnováhy, s výnimkou závratu vazomotorického alebo psychického pôvodu. prevenciu a liečbu kosáčikovitej anémie (málokrvnosti) – ochorenie červených krviniek. U detí sa používa na: liečbu dyslexie (porucha, pri ktorej má dieťa problémy s čítaním a písaním, ktoré nie sú výrazom postihnutia inteligencie), v kombinácii s príslušnými opatreniami, ako je logopédia. prevenciu a liečbu kosáčikovitej anémie (málokrvnosti) – ochorenie červených krvinie Kontraindikácie: ak máte poruchu funkcie obličiek, pred začiatkom liečby sa porozprávajte s lekárom. V prípade potreby budete užívať zníženú dávku. ak máte poruchu zrážanlivosti krvi, žalúdočné a dvanástnikové vredy, ak ste prekonali mozgovú príhodu, užívate antikoagulanciá alebo antiagreganciá (lieky zabraňujúce vzniku krvných zrazenín v cievach), vrátane nízkych dávok kyseliny acetylsalicylovej alebo musíte absolvovať operáciu, či rozsiahlejší zubný zákrok poraďte sa so svojím lekárom. Tehotenstvo a dojčenie: Piracetam sa má používať počas tehotenstva iba v nevyhnutných prípadoch. Piracetam sa vylučuje do materského mlieka u ľudí. Preto sa nemá piracetam podávať počas dojčenia alebo sa má dojčenie počas liečby piracetamom prerušiť. Dávkovanie: Symptomatická liečba organických psychosyndrómov Dospelí: Odporúčaná denná dávka sa pohybuje od 2,4 g do 4,8 g (2-4 tablety), rozdelená do 2 alebo 3 dávok. Liečba myoklónie kortikálneho pôvodu Dospelí: Denná dávka sa má začať so 7,2 g (6 tabliet) a má sa zvyšovať o 4,8 g každé 3 alebo 4 dni až na maximálne 24 g, rozdelená do 2 alebo 3 čiastkových dávok. V závislosti od dosiahnutého klinického prínosu sa má, ak je to možné, dávka týchto liekov postupne znižovať. Ak sa začne piracetam podávať, liečba musí trvať po celý čas, až kým pretrváva ochorenie mozgu. U pacientov s akútnou príhodou môže dôjsť počas jej priebehu k spontánnemu vývoju a je potrebné sa pokúsiť každých 6 mesiacov znížiť dávku lieku alebo liečbu vysadiť. Dávka piracetamu sa má znižovať o 1,2 g každé 2 dni (v prípade Lanceovho a Adamsovho syndrómu každé 3 alebo 4 dni, aby sa zabránilo možnosti náhleho relapsu alebo záchvatov z dôvodu vysadenia). Liečba vertiga Dospelí: Odporúčaná denná dávka sa pohybuje od 2,4 g do 4,8 g (2-4 tablety), rozdelená do 2 alebo 3 čiastkových dávok. Profylaxia a remisia vazookluzívnej krízy pri kosáčikovitej anémii Dospelí a deti od 3 rokov: Odporúčaná denná dávka na profylaxiu je 160 mg/kg perorálne, rozdelená do 4 dávok. Liečba dyslexie v kombinácii s logopédiou Deti od 8 rokov a mladiství: odporúčaná denná dávka je 3,2 g, rozdelená do 2 čiastkových dávok. Pacienti s poruchou funkcie obličiek Denná dávka sa musí stanoviť individuálne v závislosti od funkcie obličiek: normálna funkcia (CLcr = > 80 ml/min) - odporúčaná denná dávka rozdelená v 2 až 4 čiastkových dávkach ľahká porucha funkcie (CLcr = 50 – 79 ml/min ) - 2/3 odporúčanej dennej dávky, rozdelené v 2 alebo 3 čiastkových dávkach stredne ťažká porucha funkcie (CLcr = 30 - 49 ml/min) - 1/3 odporúčanej dennej dávky, rozdelených v 2 čiastkových dávkach ťažká porucha funkcie (CLcr = < 30 ml/min) - 1/6 odporúčanej dennej dávky, jednorazovo Lekár musí individuálne rozhodnúť o dĺžke liečby. Spôsob použitia Liek sa má podávať perorálne a môže sa užívať nezávisle od jedla. Tablety sa majú prehĺtať celé, alebo rozpolené a zapíjať tekutinou. Dennú dávku sa odporúča užívať rozdelenú do 2-4 čiastkových dávok. Tablety majú deliacu ryhu. Deliaca ryha iba pomáha rozlomiť tabletu, aby sa dala ľahšie prehltnúť a neslúži na rozdelenie na rovnaké dávky. Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!
Objav podobné ako PIRACETAM AL 800 tbl flm 800 mg 50 ks
Clotrimazol AL 200 tbl vag 200 mg 1x3 ks
Liek obsahuje klotrimazol, širokospektrálne antimykotikum, ktoré sa používa na liečbu gynekologických zápalov pošvy spôsobených hubovitými mikroorganizmami, plesňami a kvasinkami. Okrem toho pôsobia proti infekciám pošvy spôsobenými grampozitívnymi mikróbmi a gramnegatívnymi mikróbmi. Liek sa používa pri nasledovných príznakoch kandidózy: výtok z pošvy podmienený infekciou (belavý, hrudkovitý, bez zápachu), zápal pošvy vyvolaný choroboplodnými hubami alebo kvasinkami (prejavuje sa svrbením, pálením, sčervenením, zdurením a bolestivosťou pošvy). Viac na adc.sk
Objav podobné ako Clotrimazol AL 200 tbl vag 200 mg 1x3 ks
DIOZEN FORTE 1000 MG TBL FLM 30
Liek obsahuje mikronizovaný diozmín. Zvyšuje tonus žíl a odolnosť krvných kapilár a znižuje výskyt opuchu a má protizápalový účinok. Používa sa u dospelých na liečbu: príznakov chronickej žilovej nedostatočnosti dolných končatín (pocit ťažkých nôh, bolesť alebo nočné kŕče v nohách, opuchy, kožné zmeny v dôsledku nedostatočného prekrvenia alebo zhoršenej výživy tkanív), akútneho stavu hemoroidálneho ochorenia (hemoroidy sú sprevádzané svrbením, bolesťou alebo krvácaním v oblasti konečníka a ťažkosťami pri vyprázdňovaní). Viac na adc.sk
Objav podobné ako DIOZEN FORTE 1000 MG TBL FLM 30
Ibalgin 400 mg 24 tbl
Indikácie: Liek Ibalgin 400 sa užíva pri miernej až strednej bolesti, napr. pri bolesti hlavy, zubov, chrbta, pri bolestivej menštruácii, pri bolesti svalov a kĺbov sprevádzajúcich chrípkové ochorenia, pri poraneniach mäkkých tkanív ako je pomliaždenie a vyvrtnutie, ďalej pri horúčkovitých stavoch počas chrípkových ochorení a ako doplnková liečba horúčkovitých stavov pri iných ochoreniach. Liek Ibalgin 400 obsahuje liečivo ibuprofén, ktorá patrí do skupiny tzv. nesteroidných protizápalových liečiv. Zabraňuje tvorbe prostaglandínov, ktoré sú zodpovedné za vznik bolesti a zápalu a uvoľňujú sa v mieste poškodenia tkaniva. Kontraindikácie: Ibalgin 400 sa nesmie užívať pri precitlivenosti na liečivo alebo ktorúkoľvek zložku lieku, pri precitlivenosti na kyselinu acetylsalicylovú alebo niektoré iné protizápalové lieky, ktorá sa prejavuje ako priedušková astma alebo žihľavka, pri existujúcom alebo opakovanom vrede žalúdka alebo dvanástnika, pri krvácaní alebo perforácii v zažívacom trakte spôsobenom nesteroidnými protizápalovými liekmi v minulosti, pri ťažkom srdcovom zlyhaní, pri poruchách krvotvorby a poruchách krvnej zrážavosti, v posledných troch mesiacoch tehotenstva. Liek nie je vhodný pre deti mladšie ako 12 rokov. Tehotenstvo a dojčenie: Ibuprofén je kontraindikovaný počas posledných troch mesiacov tehotenstva. V prvých šiestich mesiacoch tehotenstva a počas dojčenia užívajte liek len na výslovné odporúčanie lekára. Ženy, ktoré chcú otehotnieť sa musia o užívaní lieku poradiť s lekárom. Dávkovanie: Dospelí a deti od 12 rokov pri horúčkovitých ochoreniach zvyčajne užívajú 1 filmom obalenú tabletu Ibalgin 400 3-krát denne pri horúčkovitých ochoreniach, pri bolestiach 1 filmom obalenú tabletu jednorazovo alebo podľa potreby, najviac 3 filmom obalené tablety denne. Odstup medzi jednotlivými dávkami je najmenej 4 hodiny. Filmom obalené tablety sa prehĺtajú celé, zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny. Ak sa počas liečby objavia tráviace ťažkosti, liek užívajte počas jedla alebo ho zapite mliekom. Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!
Objav podobné ako Ibalgin 400 mg 24 tbl
Guajacuran 200 mg 50 tbl
Obsah GUAJACURAN GUAJACURAN 200 mg na vykašliavanie 50 tbl Charakteristika GUAJACURAN Liek obsahuje liečivo guajfenezín. Používa sa u dospelých a detí od 6 rokov na uľahčenie vykašliavania pri zahlienení a na tlmenie napätia kostrového svalstva. Liek, ktorý odstraňuje úzkosť, napätie. Pomáha znižovať bolesť hlavy a svalov v dôsledku vypätia. Vhodný pri tréme, nervozite. Dávkovanie GUAJACURAN Dospelí a dospievajúci od 12 rokov: zvyčajne 1, výnimočne 2 tablety 3-5x denne. Maximálna denná dávka je 12 tabliet (2 400 mg guajfenezínu). Deti vo veku 6-12 rokov: 1 tableta 1-2x denne. Ak ťažkosti neustupujú počas 3 dní alebo príde k zhoršeniu stavu, je potrebné obrátiť sa na lekára. Pri dlhodobom užívaní lieku je potrebná priebežná lekárska kontrola. Tablety sa užívajú v pravidelných časových odstupoch, vcelku a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny. Vplyv potravy na rýchlosť a intenzitu účinku sa neudáva. Upozornenie: Počas tehotenstva a v období dojčenia je liek kontraindikovaný. Liek je kontraindikovaný u detí do 6 rokov. Deťom od 6 rokov sa liek podáva iba na odporúčanie lekára. Liek je kontraindikovaný pri myasténia gravis a myastenickom syndróme. Liek môže vo vyšších dávkach nepriaznivo ovplyvniť činnosti vyžadujúce zvýšenú pozornosť (napr. vedenie vozidiel, ovládanie strojov, práce vo výškach a pod.). Počas liečby nie je vhodné piť alkoholické nápoje. Liek obsahuje laktózu a sacharózu. Príbalový leták GUAJACURAN
Objav podobné ako Guajacuran 200 mg 50 tbl
IBALGIN 200 24 tabliet
Ibalgin 200 24 tabliet Zmierňuje bolesť a zápal rôzneho pôvodu, zvlášť pri ochoreniach pohybového ústrojenstva. Taktiež tlmí horúčku, ktorá sprevádza napr. choroby z prechladnutia.
Objav podobné ako IBALGIN 200 24 tabliet
NUROFEN STOPGRIP 200 mg 24 tbl
Obsah NUROFEN STOPGRIP NUROFEN STOPGRIP 200 mg 24 tbl Charakteristika NUROFEN STOPGRIP Liek obsahuje dve liečivá: ibuprofén, ktorý znižuje teplotu, pôsobí proti bolestiam a zápalu, pseudoefedrín, ktorý znižuje opuch slizníc horných ciest dýchacích. Liek sa užíva pri krátkodobej liečbe príznakov akútnych infekčných ochorení horných ciest dýchacích ako je nádcha, bolesti hrdla, bolesť hlavy a celého tela, akútny zápal nosohltanu, akútny zápal Eustachovej trubice (pocit zaľahnutého ucha). Dávkovanie NUROFEN STOPGRIP Dospelí a dospievajúci starší ako 12 rokov Počiatočná dávka sú 2 tablety. Potom sa užíva 1-2 tablety. Minimálny časový odstup medzi jednotlivými dávkami sú 4 hodiny. Maximálna denná dávka je 6 tabliet. Obvyklá dĺžka liečby je 3-5 dní. Spôsob použitia NUROFEN STOPGRIP Tablety sa prehĺtajú celé a zapíjajú sa tekutinou. Ak sa počas liečby objavia tráviace problémy, odporúča sa užívať liek počas jedla. Upozornenie: Liek je kontraindikovaný počas tehotenstva a dojčenia. Liek nie je vhodný pre deti mladšie ako 12 rokov. Liek nesmú užívať pacienti s ťažkou hypertenziou, pacienti užívajúci iné sympatomimetiká (napr. dekongestíva). Liek nesmie byť podaný pacientom užívajúcim inhibítory MAO, ani 14 dní po podaní poslednej dávky týchto liečiv. Liek má zanedbateľný vplyv na schopnosť viesť vozidlá alebo obsluhovať stroje (u citlivých jedincov sa však môže vyskytnúť závrat). Športovci: liek môže spôsobiť pozitívny výsledok v antidopingových testoch. Nepiť alkohol. Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4). Príbalový leták NUROFEN STOPGRIP
Objav podobné ako NUROFEN STOPGRIP 200 mg 24 tbl
Dobré z SK Vitamín C 200 mg príchuť MALINA tbl 60+10 70 ks
Charakteristika: Doplnok výživy Vitamín C 200 mg príchuť MALINA je určený na doplnenie denného príjmu vitamínu C. Vitamín C prispieva: prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom prispieva k udržaniu správneho fungovania imunitného systému počas intenzívnej telesnej námahy a po nej prispieva k zníženiu únavy a vyčerpania prispieva k správnej tvorbe kolagénu a správnej funkcii zubov Dávkovanie: Prípravok sa odporúča užívať 1 až 3 tablety denne. Zapiť dostatočným množstvom vody. Dodržujte doporučené dávkovanie! Nepoužívať: U detí do 3 rokov. Pri alergii na zložky produktu. Ako náhradu pestrej stravy. Tehotenstvo a dojčenie: Pred použitím sa poraďte s lekárom alebo lekárnikom. Zloženie: Obsah vitamínu C vo forme kyseliny L-askorbovej (Vitamín C), obsah vitamínu C v 1 tablete: 200mg – 250% ODD. Upozornenie: Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Neprekračovať odporúčanú dennú dávku. Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dbajte na príjem pestrej a vyváženej stravy a zdravý životný štýl. Nepoužívajte po dátume exspirácie!
Objav podobné ako Dobré z SK Vitamín C 200 mg príchuť MALINA tbl 60+10 70 ks
LIVSANE Vitamín C 200 mg 60 tbl
Výživový doplnok s cukrom a so sladidlami, vitamínom C 200 mg v žuvacích tabletách. Vitamín C prispieva k normálnej funkcii imunitného systému. Viac na adc.sk
Objav podobné ako LIVSANE Vitamín C 200 mg 60 tbl
Nurofen 200 mg proti bolesti 24 tbl
Obsah Nurofen Nurofen 200 mg proti bolesti 24 tbl Charakteristika Nurofen Zmierňuje bolesť a zápal rôzneho pôvodu, zvlášť pri ochoreniach pohybového ústrojenstva. Taktiež tlmí horúčku, ktorá sprevádza napr. choroby z prechladnutia. Nurofen 200 mg patrí medzi lieky označované ako analgetiká, antipyretiká, nesteroidové antireumatiká (na tlmenie zápalu, bolesti, horúčky). Liečivom lieku Nurofen 200 mg je ibuprofén, ktorý tlmí bolesti, má protizápalové účinky a znižuje zvýšenú teplotu. Ibuprofén zabraňuje tvorbe niektorých látok (prostaglandínov), ktoré sa podieľajú v organizme na vzniku bolesti, zvýšenej teploty a zápalu. Liek sa používa na tlmenie miernych až stredne silných bolestí ako sú bolesti hlavy, bolesti chrbtice, zubov, menštruačnej bolesti, bolesti svalov a kĺbov, pri nachladení a príznakoch chrípky. Nurofen 200 mg tiež zmierňuje zápaly a znižuje teplotu pri horúčkovitých stavoch. Liek je určený pre dospelých a deti nad 12 rokov. Dávkovanie Nurofen Dospelí a deti nad 12 rokov: 1tbl podľa potreby, maximálne však 6 tabliet denne. Interval medzi jednotlivými dávkami je najmenej 4 hodiny. Na vnútorné použitie. Ak pretrvávajú ťažkosti, poraďte sa so svojím lekárom. Príbalový leták Nurofen
Objav podobné ako Nurofen 200 mg proti bolesti 24 tbl
Magnerot tbl.200 x 500 mg
Indikácie: Liečba porúch svalovej a srdcovej činnosti spôsobená nedostatkom horčíka, ako sú svalové kŕče, tetanus alebo angina pectoris. Liečba nedostatku horčíka následkom jednostrannej výživy alebo užívania rôznych liekov (antikoncepčné prípravky, diuretiká alebo laxanciá), pri alkoholizme alebo pri nedostatočnej kompenzácii zvýšenej potreby horčíka (obdobie dojčenia alebo stres). Kontraindikácie: Prípravok sa nesmie užívať pri zvýšenej hladine horčíka v krvi, prípadne pri príznakoch predávkovania horčíkom (svalová chabosť), ďalej pri myasténii gravis. Nie je vhodné súčasné užívanie prípravku s barbiturátmi alebo hypnotikami. Tehotenstvo a dojčenie: Liek sa užíva počas tehotenstva (riziko predčasného pôrodu, preeklampsia), pri niektorých poruchách srdcového rytmu, spôsobených najmä predávkovaním kardioglykozidmi, a pri ateroskleróze. Dávkovanie: Dávkovanie je individuálne, riadi sa podľa stupňa nedostatku horčíka, príp. jeho potreby. Ak lekár neurčí inak, úvodné dávkovanie je 2 tablety 3 krát denne počas prvého týždňa liečby, potom sa dávkovanie upraví na 1 - 2 tablety 1 - 2 krát denne. Tablety sa zapíjajú malým množstvom tekutiny. Dĺžka liečby je minimálne 6 týždňov. Magnerot sa môže užívať aj dlhodobo. Dávkovanie u detí určí detský lekár. V prípade užívania iných liekov je vhodné dodržať aspoň 2 hod časový odstup medzi liekmi. Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!
Objav podobné ako Magnerot tbl.200 x 500 mg
Extrifit Coffy 200 mg Stimulant 100 tbl (8594181600033)
Stimulant – obsahujúci kofeín Coffy 200 mg Stimulant je vhodný pre športovcov a pre osoby so zvýšenou telesnou záťažou. Coffy 200 mg Stimulant je výrobok s obsahom kofeínu. Kofeín je látka, ktorá má stimulačné účinky.Kľúčové vlastnosti Extrifit Coffy 200Maximálne možné množstvo kofeínuExtrifit Coffy ponúka podporu pri výkoneDávkovanie:1 tableta 60 – 90 minút pred výkonomZloženie:Kofeín bezvodý, sorbitol, mikrokryštalická celulóza, stearan horečnatýAlergény:NieVýživové údaje a zloženie na 100 g:Energetická hodnota (Kj/Kcal)795/190Tuky (g)1Z toho nasýtené mastné kyseliny (g)0Sacharidy (g)44,6Z toho cukry (g)0Soľ (g)0Kofeín (g)39Balené v ochrannej atmosfére0
Objav podobné ako Extrifit Coffy 200 mg Stimulant 100 tbl (8594181600033)
B-komplex Sanofi 30 Tbl flm
Charakteristika: Výživový doplnok B-komplex Zentiva je zdrojom vitamínov B1, B2, B6, niacínu a kyseliny pantoténovej. Vitamíny B1, B2, B6 a niacín prispievajú k správnej funkcii nervového systému. Vitamín B2 a niacín prispievajú k udržaniu zdravej pokožky a zachovaniu zdravých slizníc. Vitamíny B2 a B6, niacín a kyselina pantoténová prispievajú k zníženiu únavy a vyčerpanosti. Na dosiahnutie uvedených účinkov je potrebné dodržať dávkovanie. Nepoužívajte: U detí do 3 rokov. Pri alergii na zložky produktu. Ako náhradu pestrej stravy. Tehotenstvo a dojčenie: Pred použitím sa poraďte s lekárom alebo lekárnikom. Dávkovanie: 1 filmom obalená tableta denne. Tableta sa zapije dostatočným množstvom vody.Dodržujte doporučené dávkovanie! Zloženie: tiamín (B1)-2mg, riboflavín (B2)-2mg, pyridoxín (B6)-1mg, niacín-20mg, kyselina pantoténová-3mg, sacharóza, laktóza, kukuričný škrob, mastenec, oxid titaničitý, triglyceridy, želatína, stearan vápenatý, včelí vosk biely, karboxymetylcelulóza, oxid kremičitý, karnaubský vosk, žltý oxid železitý, hnedý oxid železitý, čierny oxid železitý, Upozornenie: Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Neprekračovať odporúčanú dennú dávku. Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dbajte na príjem pestrej a vyváženej stravy a zdravý životný štýl. Nepoužívajte po dátume exspirácie!
Objav podobné ako B-komplex Sanofi 30 Tbl flm
Vulm Microvenal Plus tbl flm 90
Charakteristika: Výživový doplnok s obsahom flavonoidov – 450 mg mikronizovaného diosmínu a 50 mg mikronizovaného hesperidínu doplnených o 30 mg aescínu vo forme rastlinného extraktu pagaštanu konského (Aesculus hippocastanum) v jednej filmom obalenej tablete. Nepoužívajte: U detí do 18 rokov. Pri alergii na zložky produktu. Ako náhradu pestrej stravy. Tehotenstvo a dojčenie: Nie je vhodné pre tehotné a dojčiace ženy. Dávkovanie: 1x denne 1 tableta. Tablety sa majú užiť v celku a zapiť dostatočným množstvom tekutiny. Dodržujte doporučené dávkovanie! Zloženie: aescin (escín), diosmín, hesperidín Upozornenie: Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Neprekračovať odporúčanú dennú dávku. Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dbajte na príjem pestrej a vyváženej stravy a zdravý životný štýl. Nepoužívajte po dátume exspirácie!
Objav podobné ako Vulm Microvenal Plus tbl flm 90
B-komplex Sanofi 100 tbl flm
Charakteristika: Výživový doplnok B-komplex Zentiva je zdrojom vitamínov B1, B2, B6, niacínu a kyseliny pantoténovej. Vitamíny B1, B2, B6 a niacín prispievajú k správnej funkcii nervového systému. Vitamín B2 a niacín prispievajú k udržaniu zdravej pokožky a zachovaniu zdravých slizníc. Vitamíny B2 a B6, niacín a kyselina pantoténová prispievajú k zníženiu únavy a vyčerpanosti. Na dosiahnutie uvedených účinkov je potrebné dodržať dávkovanie. Nepoužívajte: U detí do 3 rokov. Pri alergii na zložky produktu. Ako náhradu pestrej stravy. Tehotenstvo a dojčenie: Pred použitím sa poraďte s lekárom alebo lekárnikom. Dávkovanie: 1 filmom obalená tableta denne. Tableta sa zapije dostatočným množstvom vody. Dodržujte doporučené dávkovanie! Zloženie: tiamín (B1)-2mg, riboflavín (B2)-2mg, pyridoxín (B6)-1mg, niacín-20mg, kyselina pantoténová-3mg, sacharóza, laktóza, kukuričný škrob, mastenec, oxid titaničitý, triglyceridy, želatína, stearan vápenatý, včelí vosk biely, karboxymetylcelulóza, oxid kremičitý, karnaubský vosk, žltý oxid železitý, hnedý oxid železitý, čierny oxid železitý, Upozornenie: Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Neprekračovať odporúčanú dennú dávku. Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dbajte na príjem pestrej a vyváženej stravy a zdravý životný štýl. Nepoužívajte po dátume exspirácie!
Objav podobné ako B-komplex Sanofi 100 tbl flm
B-komplex forte Sanofi 100 tbl flm
Charakteristika: B-komplex forte je vhodným zdrojom vitamínov B1, B2, B6, niacínu a kyseliny pantoténovej. Vitamíny B1, B2, B6 a niacín prispievajú k správnej funkcii nervového systému. Vitamín B2 a niacín prispievajú k udržaniu zdravej pokožky a zachovaniu zdravých slizníc. Vitamíny B2 a B6, niacín a kyselina pantoténová prispievajú k zníženiu únavy a vyčerpanosti. Na dosiahnutie uvedených účinkov je potrebné dodržať dávkovanie. Nepoužívajte: U detí do 12 rokov. Pri alergii na zložky produktu. Ako náhradu pestrej stravy. Tehotenstvo a dojčenie: Pred použitím sa poraďte s lekárom alebo lekárnikom. Dávkovanie: 1 tableta denne. Tableta sa užije vcelku a zapije potrebným množstvom tekutiny.Dodržujte doporučené dávkovanie! Zloženie: tiamín (B1)-15mg, riboflavín (B2)-15mg, pyridoxín (B6)-10mg, niacín-50mg, kyselina pantoténová-25mg, sacharóza, laktóza, kukuričný škrob, mastenec, oxid titaničitý, triglyceridy, želatína, stearan vápenatý, včelí vosk biely, karboxymetylcelulóza, oxid kremičitý, karnaubský vosk Upozornenie: Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Neprekračovať odporúčanú dennú dávku. Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dbajte na príjem pestrej a vyváženej stravy a zdravý životný štýl. Nepoužívajte po dátume exspirácie!
Objav podobné ako B-komplex forte Sanofi 100 tbl flm
Ibalgin 200mg 24 tbl
Indikácie: Liek Ibalgin 200 obsahuje liečivo ibuprofén, ktorá patrí do skupiny tzv. nesteroidných protizápalových liečiv. Ibuprofén zmierňuje bolesť a zápal rôzneho pôvodu, zvlášť pri ochoreniach pohybového ústrojenstva. Ibuprofén taktiež tlmí horúčku, ktorá sprevádza napr. choroby z prechladnutia. Liek Ibalgin 200 sa užíva pri miernej až strednej bolesti, napr. pri bolesti hlavy, zubov, chrbta, pri bolestivej menštruácii, pri bolesti svalov a kĺbov sprevádzajúcich chrípkové ochorenia, pri poraneniach mäkkých tkanív ako je pomliaždenie a vyvrtnutie, ďalej pri horúčkovitých stavoch počas chrípkových ochorení a ako doplnková liečba horúčkovitých stavov pri iných ochoreniach. Kontraindikácie: Ibalgin 200 sa nesmie užívaťpri precitlivenosti na liečivo alebo ktorúkoľvek zložku lieku, pri precitlivenosti na kyselinu acetylsalicylovú alebo niektoré iné protizápalové lieky, ktorá sa prejavuje ako priedušková astma alebo žihľavka. Pri existujúcom alebo opakovanom vrede žalúdka alebo dvanástnika, pri krvácaní alebo perforácii v zažívacom trakte spôsobenom nesteroidnými protizápalovými liekmi v minulosti, pri ťažkom srdcovom zlyhaní, pri poruchách krvotvorby a poruchách krvnej zrážavosti, v posledných troch mesiacoch tehotenstva. Liek nie je vhodný pre deti mladšie ako 6 rokov. Tehotenstvo a dojčenie: Ibuprofén je kontraindikovaný počas posledných troch mesiacov tehotenstva. Dávkovanie: Dospelí a deti od 12 rokov pri horúčkovitých ochoreniach 1 - 2 filmom obalené tablety Ibalgin 200 3-krát denne, pri bolesti 1 - 2 filmom obalené tablety, najviac 6 tabliet denne rozdelených do niekoľkých dávok. Deťom vo veku 6 -12 rokov sa podáva 1 filmom obalená tableta 2 - 3-krát denne. Odstup medzi jednotlivými dávkami je najmenej 4 hodiny. Filmom obalené tablety sa prehĺtajú celé, zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny. Ak sa počas liečby objavia tráviace ťažkosti, liek užívajte počas jedla alebo ho zapite mliekom. Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!
Objav podobné ako Ibalgin 200mg 24 tbl
Dobré zo Slovenska Vitamín C 200 mg príchuť ACAI tbl 60+10 zadarmo
Charakteristika: Doplnok výživy Vitamín C 200 mg príchuť ACAI je určený na doplnenie denného príjmu vitamínu C. Vitamín C prispieva: prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom prispieva k udržaniu správneho fungovania imunitného systému počas intenzívnej telesnej námahy a po nej prispieva k zníženiu únavy a vyčerpania prispieva k správnej tvorbe kolagénu a správnej funkcii zubov Dávkovanie: Prípravok sa odporúča užívať 1 až 3 tablety denne. Zapiť dostatočným množstvom vody. Dodržujte doporučené dávkovanie! Nepoužívať: U detí do 3 rokov. Pri alergii na zložky produktu. Ako náhradu pestrej stravy. Tehotenstvo a dojčenie: Pred použitím sa poraďte s lekárom alebo lekárnikom. Zloženie: Obsah vitamínu C vo forme kyseliny L-askorbovej (Vitamín C), obsah vitamínu C v 1 tablete: 200mg – 250% ODD. Upozornenie: Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Neprekračovať odporúčanú dennú dávku. Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dbajte na príjem pestrej a vyváženej stravy a zdravý životný štýl. Nepoužívajte po dátume exspirácie!
Objav podobné ako Dobré zo Slovenska Vitamín C 200 mg príchuť ACAI tbl 60+10 zadarmo
Dobré zo Slovenska Vitamín C 200 mg príchuť LIMETKA tbl 60+10 zadarmo
Charakteristika: Doplnok výživy Vitamín C 200 mg príchuť LIMETKA je určený na doplnenie denného príjmu vitamínu C. Vitamín C prispieva: prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom prispieva k udržaniu správneho fungovania imunitného systému počas intenzívnej telesnej námahy a po nej prispieva k zníženiu únavy a vyčerpania prispieva k správnej tvorbe kolagénu a správnej funkcii zubov Dávkovanie: Prípravok sa odporúča užívať 1 až 3 tablety denne. Zapiť dostatočným množstvom vody. Dodržujte doporučené dávkovanie! Nepoužívať: U detí do 3 rokov. Pri alergii na zložky produktu. Ako náhradu pestrej stravy. Tehotenstvo a dojčenie: Pred použitím sa poraďte s lekárom alebo lekárnikom. Zloženie: Obsah vitamínu C vo forme kyseliny L-askorbovej (Vitamín C), obsah vitamínu C v 1 tablete: 200mg – 250% ODD. Upozornenie: Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Neprekračovať odporúčanú dennú dávku. Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dbajte na príjem pestrej a vyváženej stravy a zdravý životný štýl. Nepoužívajte po dátume exspirácie!
Objav podobné ako Dobré zo Slovenska Vitamín C 200 mg príchuť LIMETKA tbl 60+10 zadarmo
SOLMUCOL 200 mg granulát 20 ks
Solmucol 200 mg granulát 20 ks Liečivo N-acetylcysteín má depolymerizujúci účinok na mukopolysacharidy a vlákna DNK, ktoré sú zodpovedné za väzkosť hlienu, čím rozpúšťa všetky druhy hlienov. N-acetylcysteín pôsobí antioxidačne a tým podporuje obranné mechanizmy organizmu.
Objav podobné ako SOLMUCOL 200 mg granulát 20 ks
VITANGO 200 mg tablety 30 ks
Vitango je tradičný rastlinný liek určený na prechodnú úľavu od príznakov stresu, ako je únava a pocit slabosti.
Objav podobné ako VITANGO 200 mg tablety 30 ks
SOLEDUM 200 mg kapsuly 20 ks
Soledum je liek na liečbu príznakov zápalu priedušiek (bronchitídy) a bežného nachladnutia.
Objav podobné ako SOLEDUM 200 mg kapsuly 20 ks
CANDIBENE 200 mg vaginalné tablety 3 ks
Candibene 200 mg vaginalné tablety 3 ks Liek obsahuje liečivo klotrimazol, ktorý sa používa na miestnu liečbu gynekologických zápalov pošvy spôsobených hubovitými mikroorganizmami, plesňami a kvasinkami (predovšetkým rodu Candida).
Objav podobné ako CANDIBENE 200 mg vaginalné tablety 3 ks
APOROSA Pestrec (Silymarín 200 mg) 75 ks
Aporosa Pestrec (Silymarín 200 mg) 75 ks Aporosa Silymarin je prírodný prípravok s využitím overeného extraktu z ostropestřca mariánskeho. Ostropestřec obsahuje silný antioxidant nazývaný silymarin, ktorý je známy pre svoje pozitívne účinky na funkciu pečene.
Objav podobné ako APOROSA Pestrec (Silymarín 200 mg) 75 ks
NUROFEN 200 mg liečivá náplasť 2 ks
Nurofen 200 mg liečivá náplasť 2 ks Liečivá náplasť sa používa na krátkodobú lokálnu symptomatickú liečbu bolesti pri akútnych natiahnutiach svalu alebo vyvrtnutiach pri benígnych (menej závažných) poraneniach v blízkosti kĺbu horných alebo dolných končatín.
Objav podobné ako NUROFEN 200 mg liečivá náplasť 2 ks
PLUS LEKÁREŇ Silymarín 200 mg, 1x30 ks
Výživový doplnok obsahuje kombináciu rastlín, cholín a inositol. Semená pestreca obsahujú účinnú látku silymarín. Viac na adcc.sk
Objav podobné ako PLUS LEKÁREŇ Silymarín 200 mg, 1x30 ks
NUROFEN 200 mg liečivá náplasť 1x2 ks
Účinnou látkou je ibuprofén, ktorý patrí do skupiny liekov nazývaných nesteroidné protizápalové lieky (Non-Steroidal Anti-Inflammatory Drugs, NSAID). Liečivá náplasť sa používa na krátkodobú lokálnu symptomatickú liečbu bolesti pri akútnych natiahnutiach svalu alebo vyvrtnutiach pri benígnych (menej závažných) poraneniach v blízkosti kĺbu horných alebo dolných končatín. Viac na adcc.sk
Objav podobné ako NUROFEN 200 mg liečivá náplasť 1x2 ks
Betadine 200 mg vaginálne čapíky 14 ks
Obsah Betadine 200 mg vaginálne čapíky čapíky 14ks Charakteristika Betadine 200 mg vaginálne čapíky Liek obsahuje účinnú látku jódovaný povidón. Jódovaný povidón je komplex jódu a polyméru, ktorý uvoľňuje jód po určitú dobu po použití. Elementárny (čistý) jód je vysoko účinná germicídna látka (rýchlo zabíja všetky baktérie, vírusy, huby a tiež niektoré prvoky). Vaginálne čapíky (na použitie do pošvy) sa používajú na liečbu akútnych a chronických vaginálnych (pošvových) infekcií spôsobených: baktériami baktériou Gardnerella vaginalis (nešpecifické infekcie) baktériami a súčasne hubami (zmiešané infekcie) hubami (mykotické infekcie) prvokom Trichomonas vaginalis. Príbalový leták Betadine 200 mg vaginálne čapíky
Objav podobné ako Betadine 200 mg vaginálne čapíky 14 ks
JutaVit Vitamín C 200 mg, 60 ks
JutaVit Vitamín C 200 mg, 60 ks Obsah JutaVit Vitamín C: tbl 1x60 ks Charakteristika JutaVit Vitamín C: Výživový doplnok s obsahom vitamínu C. Aktívne zložky v 1 tablete: Vitamín C (kyselina L-askorbová) 200 mg (250% RVH) RVH– referenčná výživová hodnota vyjadrená v %-ách Vitamín C prispieva k: správnemu fungovaniu imunitného systému, správnemu fungovaniu nervového systému a k správnej funkcii psychiky, správnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii kostí, chrupaviek a pokožky, ochrane buniek pred oxidačným stresom, zníženiu vyčerpania a únavy, zvýšeniu vstrebávania železa. Použitie JutaVit Vitamín C: Odporúča sa užívať v dávke 1-5 tabliet denne. Tableta sa zapije dostatočným množstvom vody. Upozornenie: Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Výživový doplnok sa musí uskladňovať mimo dosahu malých detí. Skladujte dobre uzatvorené pri izbovej teplote, mimo dosahu priameho slnečného žiarenia. Príbalový leták JutaVit Vitamín C 200 mg, 60 ks
Objav podobné ako JutaVit Vitamín C 200 mg, 60 ks
IBUPROFEN STADA 200 mg prášok 20 ks
Ibuprofen STADA je liek, ktorý obsahuje liečivo ibuprofén. Používa sa na liečbu slabej až stredne silnej bolesti a horúčky.
Objav podobné ako IBUPROFEN STADA 200 mg prášok 20 ks
GUAJACURAN 200 mg obalené tablety 50 ks
Guajacuran sa používa u dospelých a detí od 6 rokov na uľahčenie vykašliavania pri zahlienení a na tlmenie napätia kostrového svalstva.
Objav podobné ako GUAJACURAN 200 mg obalené tablety 50 ks
MOBIVENAL Micro tbl flm 60+10 tabliet zadarmo 70 tabliet
Mobivenal Micro tbl flm 60+10 tabliet zadarmo 70 tabliet Výživový doplnok s obsahom 450 mg diosmin + 50 mg hesperidín je vhodný pre ľudí so sedavým zamestnaním, pri dlhom státí, chodení a cestovaní. Exspirácia 31.12.2021
Objav podobné ako MOBIVENAL Micro tbl flm 60+10 tabliet zadarmo 70 tabliet
Wobenzym 200 tbl
Indikácie: U dospelých sa indikuje pri týchto poruchách: poúrazové opuchy, zápalové a pooperačné stavy v chirurgii, lymfedémy (opuchy spôsobené poruchou odtoku lymfy) rôznej etiológie, fibrocystická mastopatia (chronické ochorenie prsníka, ktoré sa vyznačuje tvorbou dutín a väziva), potrombotický syndróm dolných končatín (stavy po upchaní žíl dolných končatín krvnou zrazeninou), zápaly povrchových žíl, niektoré choroby spôsobené imunokomplexami (chronický zápal kĺbov, mnohopočetná mozgomiechová skleróza, zápaly ciev), chronické a recidivujúce zápaly (v oblasti nosa, uší a krku, horných a dolných ciest dýchacích, močového a pohlavného ústrojenstva, kĺbov a iné). Kontraindikácie: Neužívajte Wobenzym, keď ste alergický (precitlivený) na liečivá alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek lieku Wobenzym. Pri ochoreniach, ktoré sú spojené so zvýšeným sklonom ku krvácaniu alebo so zvýšenou fibrinolýzou (rozpúšťaním krvných zrazenín). Tehotenstvo a dojčenie: O užívaní Wobenzymu počas tehotenstva sa poraďte s lekárom a to aj vtedy, ak otehotniete v priebehu liečby. Skôr ako začnete užívať akýkoľvek liek, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom. Dávkovanie: Dospelí: Podľa typu a akútnosti choroby sa liečba zahajuje dávkou 3-krát 5 až 3-krát 10 tabliet denne. V súvislosti s ústupom chorobných prejavov sa dávkovanie postupne znižuje až na udržiavaciu dávku 3-krát 3 tabliet denne. Deti: Deťom sa môže Wobenzym podávať iba po porade s detským lekárom, ktorý zároveň určí dávkovanie. Pokiaľ to nie je určené inak, denná dávka u detí by mala byť vypočítaná podľa telesnej hmotnosti -denne 1 gastrorezistentná tableta na 6 kg hmotnosti. Odporúča sa ½ hodiny pred jedlom zapiť nerozhryzené tablety väčším množstvom tekutiny (najmenej 1/4 litra). Presné dávkovanie závisí od choroby a jej priebehu, a je rozpísané v príbalovom letáku k lieku.
Objav podobné ako Wobenzym 200 tbl
Pangamin Aktiv 200 tbl
Obsah Pangamin Aktiv: 200 tabliet Charakteristika Pangamin Aktiv: Chondroitín a glukosamín sú látky, ktoré sú súčasťou zdravej chrupavky a tvoria jej štruktúru. Účinky prípravku doplňuje hydrolyzovaný kolagén a vitamín C, ktorý podporuje tvorbu kolagénu. Zloženie Pangamin Aktiv: Sušené pivovarské kvasnice, hydrolyzovaný kolagén, glukosamín, chondroitín, vitamín C.
Objav podobné ako Pangamin Aktiv 200 tbl
Pangamin Jodamin dóza 200 tbl
Charakteristika: Výživový doplnok. Pivovarské kvasnice obohatené jódom z morskej riasy Chaluhy bublinatej. Nepoužívajte: U detí do 3 rokov. Pri alergii na zložky produktu. Ako náhradu pestrej stravy. Tehotenstvo a dojčenie: Pred použitím sa poraďte s lekárom alebo lekárnikom. Dávkovanie: Dospelí 3x denne 3 tablety s jedlom. Deti 2x denne 2 tablety s jedlom. Tablety prehltnúť a zapiť dostatočným množstvom vody. Dodržujte doporučené dávkovanie! Zloženie: Pivovarské kvasnice (obsahujú glutén), sladový extrakt (obsahuje glutén), morská riasa chaluha bublinatá (Fucus vesiculosus) extrakt. Upozornenie: Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Neprekračovať odporúčanú dennú dávku. Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dbajte na príjem pestrej a vyváženej stravy a zdravý životný štýl. Nepoužívajte po dátume exspirácie!
Objav podobné ako Pangamin Jodamin dóza 200 tbl
Pangamin Klasik vrecko 200 tbl
Charakteristika: Výživový doplnok s obsahom: pivovarské kvasnice (obsahujú lepok), sladový extrakt (obsahuje lepok). Bez tabletovacích prísad.. Nepoužívajte: U detí do 3 rokov. Pri alergii na zložky produktu. Ako náhradu pestrej stravy. Tehotenstvo a dojčenie: Pred použitím sa poraďte s lekárom alebo lekárnikom. Dávkovanie: Dospelí 3x denne 4 tablety po jedle. Deti 3x denne 2 tablety po jedle. Tablety prehltnúť a zapiť dostatočným množstvom vody. Dodržujte doporučené dávkovanie! Zloženie: kvasnice (pivovarské) , sladový extrakt (slad) Upozornenie: Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Neprekračovať odporúčanú dennú dávku. Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dbajte na príjem pestrej a vyváženej stravy a zdravý životný štýl. Nepoužívajte po dátume exspirácie!
Objav podobné ako Pangamin Klasik vrecko 200 tbl
IBALGIN 400 mg 48 tabliet
Ibalgin 400 mg 48 tabliet Liek obsahuje liečivo ibuprofen, ktoré patrí do skupiny nesteroidných protizápalových liečiv. Liek zmierňuje bolesť a zápal rôzneho pôvodu, zvlášť pri ochoreniach pohybového ústrojenstva. Taktiež tlmí horúčku, ktorá sprevádza napríklad choroby z prechladnutia.
Objav podobné ako IBALGIN 400 mg 48 tabliet
IBALGIN 400 mg 48 tabliet
Ibalgin 400 sa užíva pri bolesti hlavy, zubov, chrbta, svalov, kĺbov a menštruačnej bolesti. Znižuje horúčku a tlmí zápal.
Objav podobné ako IBALGIN 400 mg 48 tabliet
IBALGIN 400 mg 24 tabliet
Ibalgin 400 sa užíva pri bolesti hlavy, zubov, chrbta, svalov, kĺbov a menštruačnej bolesti. Znižuje horúčku a tlmí zápal.
Objav podobné ako IBALGIN 400 mg 24 tabliet
Nurofen 200 mg liečivá náplasť emp.med. 4 x 200 mg
Indikácie: Účinnou látkou je ibuprofén, ktorý patrí do skupiny liekov nazývaných nesteroidné protizápalové lieky (Non-Steroidal Anti-Inflammatory Drugs, NSAID). Liečivá náplasť sa používa na krátkodobú lokálnu symptomatickú liečbu bolesti pri akútnych natiahnutiach svalu alebo vyvrtnutiach pri benígnych (menej závažných) poraneniach v blízkosti kĺbu horných alebo dolných končatín. Kontraindikácie: Precitlivenosť na liečivo alebo na ktorúkoľvek z pomocných látok; u pacientov, u ktorých sa v minulosti objavila hypersenzitívna reakcia (napr. astma, bronchospazmus, rinitída, angioedém alebo urtikária) po užití ibuprofénu, kyseliny acetylsalicylovej alebo iných nesteroidných protizápalových liekov (NSAID); aplikácia na poškodenú pokožku; tretí trimester tehotenstva; použitie na oči, pery alebo mukózne membrány. Tehotenstvo a dojčenie: Nie je vhodné pre tehotné a dojčiace ženy. Dávkovanie: Dospelí a dospievajúci od 16 rokov: Jedna liečivá náplasť sa rovná jednej dávke. Maximálna dávka v priebehu 24 hodín je 1 liečivá náplasť. Liečivá náplasť má byť používaná po čo najkratšiu dobu potrebnú k potlačeniu symptómu ochorenia. Dĺžka trvania liečby nemá prekročiť 5 dní. Liečebný prínos pri používaní dlhšom než 5 dní nebol stanovený. V prípade, že sa stav v priebehu liečby nezlepšuje alebo sa dokonca zhoršuje, má pacient vyhľadať zdravotníckeho pracovníka. Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!
Objav podobné ako Nurofen 200 mg liečivá náplasť emp.med. 4 x 200 mg
Dobré z SK Vitamín C 200 mg príchuť ACAI, 70 ks
Dobré z SK Vitamín C 200 mg príchuť ACAI, 70 ks Obsah Vitamín C: tbl 60+10 zadarmo (70 ks) Charakteristika Vitamín C: Minerálny doplnok výživy na doplnenie denného príjmu vitamínu C. Použitie Vitamín C: Prípravok sa odporúča užívať 1 až 3 tablety denne. Zapiť dostatočným množstvom vody. Upozornenie: Nie je vhodný pre deti do 3 rokov. Neprekračujte ustanovenú dennú dávku. Nesmie sa používať ako náhrada rozmanitej stravy. Skladujte mimo dosahu detí. Uchovávať na suchom a chladnom mieste v dobre uzatvorenom obale. Príbalový leták Dobré z SK Vitamín C 200 mg príchuť ACAI, 70 ks
Objav podobné ako Dobré z SK Vitamín C 200 mg príchuť ACAI, 70 ks
Dobré z SK Vitamín C 200 mg príchuť MALINA, 70 ks
Dobré z SK Vitamín C 200 mg príchuť MALINA, 70 ks Obsah SK Vitamín C: tbl 60+10 zadarmo (70 ks) Charakteristika SK Vitamín C: Minerálny doplnok výživy na doplnenie denného príjmu vitamínu C. Použitie SK Vitamín C: Prípravok sa odporúča užívať 1 až 3 tablety denne. Zapiť dostatočným množstvom vody. Upozornenie: Nie je vhodný pre deti do 3 rokov. Neprekračujte ustanovenú dennú dávku. Nesmie sa používať ako náhrada rozmanitej stravy. Skladujte mimo dosahu detí. Uchovávať na suchom a chladnom mieste v dobre uzatvorenom obale. Príbalový leták Dobré z SK Vitamín C 200 mg príchuť MALINA, 70 ks
Objav podobné ako Dobré z SK Vitamín C 200 mg príchuť MALINA, 70 ks
PANADOL Femina flm 500 mg/10 mg 10 tabliet
Panadol Femina tablety na úľavu pri menstruačných bolestiach.
Objav podobné ako PANADOL Femina flm 500 mg/10 mg 10 tabliet
XYZAL flm 5 mg 7 tabliet
Xyzal flm 5 mg 7 tabliet Xyzal® je liek s protialergickým pôsobením a užíva sa k liečbe príznakov (symptómov) sprevádzajúcich alergické ochorenia ako je senná nádcha vrátane sprievodného zápalu spojiviek, chronická alergická nádcha, chronická žihľavka (urtika).
Objav podobné ako XYZAL flm 5 mg 7 tabliet
Ibolex 200 mg filmom obalené tablety tbl.flm. 20 x 200 mg
Indikácie: Liek obsahuje liečivo dexibuprofén, ktoré patrí do skupiny nesteroidných protizápalových liekov (NSAID). Lieky typu NSAID sa používajú na tlmenie bolestí a zápalu. Pôsobia tak, že znižujú množstvo prostaglandínov (látok, ktoré majú vplyv na zápal a bolesť), ktoré si telo vytvára. Lieksa používa na krátkodobú symptomatickú liečbu miernej až stredne silnej akútnej bolesti rôzneho pôvodu u dospelých, ako je: muskuloskeletálna bolesť (bolesť svalov, kĺbov, šliach a kostí), napr. bolesť chrbta, bolesť zubného pôvodu, bolesť po vytrhnutí zubov, menštruačná bolesť, bolesť hlavy, bolesti pri nachladnutí a chrípke (napr. bolesť hlavy a končatín). Kontraindikácie: Dexibuprofén sa nesmie podávať pacientom: s precitlivenosťou na liečivo, na akékoľvek iné NSAID, resp. na ktorúkoľvek z pomocných látok uvedených v časti 6.1. u ktorých liečivá s podobným účinkom (napr. kyselina acetylsalicylová alebo iné NSAID) vyvolávajú záchvaty astmy, bronchospazmus, akútnu nádchu alebo. spôsobujú nosové polypy, žihľavku alebo angioneurotický edém. u ktorých sa v minulosti vyskytlo krvácanie alebo perforácia v tráviacom trakte v súvislosti s predchádzajúcou liečbou NSAID. u ktorých sa v súčasnosti alebo v minulosti objavil rekurentný peptický vred/krvácanie (dve alebo viacero epizód dokázanej ulcerácie alebo krvácania). s poruchami krvotvorby neobjasnenej príčiny. s cerebrovaskulárnym krvácaním alebo s iným druhom aktívneho krvácania. s aktívnou Crohnovou chorobou alebo aktívnou ulceróznou kolitídou. so závažným zlyhávaním srdca (trieda IV podľa NYHA) so závažnou poruchou funkcie obličiek (rýchlosť glomerulárnej filtrácie, GFR < 30 ml/min). so závažnou dehydratáciou (spôsobenou vracaním, hnačkou alebo nedostatočným príjmom tekutín). so závažnou poruchou funkcie pečene. v posledných troch mesiacoch tehotenstva. Tehotenstvo a dojčenie: Nie je vhodné pre tehotné a dojčiace ženy. Dávkovanie: Má sa použiť najnižšia účinná dávka počas najkratšieho obdobia, ktoré je potrebné na zmiernenie symptómov. Úvodná dávka je 1 tableta a ďalšia 1 tableta vždy po 6-8 hodinách podľa potreby. Medzi jednotlivými dávkami sa má dodržať časový odstup minimálne 6 hodín a bez konzultácie s lekárom je maximálna denná dávka 3 tablety. Ak sa stav pacienta v priebehu 4 dní (v prípade horúčky v priebehu 3 dní) nezlepší, odporúča sa vyhľadať lekára. Tablety sa užívajú s jedlom alebo bez jedla a zapíjajú pohárom vody. Kombinácia s jedlom sa odporúča kvôli tomu, že sa zmierňuje podráždenie tráviaceho traktu, a to najmä pri dlhodobom užívaní. Tablety sa môžu rozdeliť na rovnaké dávky. Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!
Objav podobné ako Ibolex 200 mg filmom obalené tablety tbl.flm. 20 x 200 mg
Pozrite sa aj
- CETALGEN 500 mg/200 mg tbl flm (blis.PVC/PVDC/Al - biela tvrdá fólia) 1x20 ks
- NUROFEN 400 mg tbl obd 1x24 ks
- Aspirin 500 mg tbl 500 mg (blis.) 1x20 ks
- ZYRTEC tbl flm 10 mg 1x7 ks
- Lucetam 1200 mg tbl flm 1x60 ks
- Lucetam 400 mg tbl flm 1x60 ks
- Lucetam 800 mg tbl flm 1x30 ks
- Clotrimazol AL 200 tbl vag 200 mg 1x3 ks
- Dulcolax tbl ent 5 mg (blis.) 1x40 ks
- Talcid tbl mnd 500 mg (blis.) 1x20 ks
- Buscopan tbl obd 10 mg (blis.) 1x10 ks
- Buscopan tbl obd 10 mg (blis.) 1x20 ks
- FENOLAX tbl ent 5 mg (blis.) 1x30 ks
- Dr. Müller PANTHENOL 100 mg tbl 1x24 ks
- Dr. Müller PANTHENOL 40 MG tbl 1x24 ks
- Aescin VULM 30 mg tbl flm 1x60 ks
- Benfogamma 50 tbl obd 50 mg (blis.) 1x50 ks
- ACYLPYRIN tbl 500 mg (blis. Al/PVC) 1x10 ks
- PARALEN 500 tbl 500 mg (blis.Al/PVC) 1x24 ks
- NO-SPA 40 mg tbl (blis.PVC/Al) 1x24 ks
- Solgar Magnesium citrát 200 mg tbl 1x60 ks