Kde sa rozmanitosť stretáva s hodnotou - Katalo.sk
SOLMUCOL 200 mg granulát 20 ks
Solmucol 200 mg granulát 20 ks Liečivo N-acetylcysteín má depolymerizujúci účinok na mukopolysacharidy a vlákna DNK, ktoré sú zodpovedné za väzkosť hlienu, čím rozpúšťa všetky druhy hlienov. N-acetylcysteín pôsobí antioxidačne a tým podporuje obranné mechanizmy organizmu.
Pozrite sa aj Solmucol 200 mg gra 1x20 vrecúšok
Solmucol 100 mg granulát 20 sáčkov
Indikácie: Solmucol obsahuje N-acetylcysteín, ktorý má depolymerizujúci účinok na mukopolysacharidy a vlákna DNK, čím rozpúšťa všetky druhy molekúl zodpovedné za väzkosť hlienu. N-acetylcysteín pôsobí antioxidačne a tým podporuje obranné mechanizmy organizmu. Solmucol je vhodný pri všetkých ochoreniach horných a dolných dýchacích ciest, sprevádzaných intenzívnou tvorbou hustého väzkého hlienu, akútna a chronická bronchitída (zápal priedušiek), na doplnkovú liečbu laryngitídy (zápal hrtana), tracheitídy (zápal priedušnice), sinusitídy (zápal prínosových dutín), otitis media (zápal stredného ucha), mucoviscidózy (cystická fibróza), astmy bronchiale ( priedušková astma), bronchiolitídy (zápal priedušničiek), emfyzémy (rozdutie pľúc). Kontraindikácie: Precitlivenosť na N-acetylcysteín alebo inú pomocnú látku podľa zloženia lieku. Aktívny peptidický vred. Tehotenstvo a dojčenie: Užívanie v gravidite môže doporučiť lekár len v závažných prípadoch. Nie je známe, či sa N-acetylcysteín vylučuje do materského mlieka, preto sa nedoporučuje užívať liek počas laktácie. Dávkovanie: Deti od 1 do 2 rokov: 3x denne 50 mg N-acetylcysteínu, t.j. 3x denne ½ vrecka granulátu 100 mg. Deti od 2 do 12 rokov: 3x denne 100 mg N-acetylcysteínu, t.j. 3x denne 1 vrecko granulátu 100 mg. Dávkovanie u chronických ochorení, mukoviscidózy stanoví lekár alebo farmaceut. Príprava roztoku z granulátu: obsah vrecka vysypať do prázdneho pohára a potom zaliať vodou. Počas liečby treba piť dostatok tekutín. Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!
Pozrite sa aj Solmucol pastilky 100 mg pas ord 1x24 ks
SOLMUCOL 100 mg granulát 20 x 5 g
Solmucol 100 mg granulát 20 x 5 g Liek na všetky druhy ochorení dýchacích ciest sprevádzaných zvýšenou tvorbou hlienu, ktorý sa nedostatočne vykašliava, ako akútny a chronický zápal priedušiek, priedušková astma, zápal prínosových dutín, laryngitída (zápal hrtana), zápal priedušnice a chrípka. Je vhodný aj ako doplnková liečba chronických ochorení, ako je napr. cystická fibróza.
Pozrite sa aj Solmucol 100 mg gra 1x20 vrecúšok
Pozrite sa aj
- Tropical Tropical granulat 20 g (5900469614815)
- Tropical Supervit granulat 100 ml 20 g (5900469604137)
- Helicid 20 cps dur 20 mg (blis.) 1x14 ks
- Lutamax DUO 20 mg cps 1x30 ks
- PYRIDOXIN BIOMEDICA 20 mg tbl 3x10 ks (30 ks)
- JAMIESON FLAX OMEGA-3 1000 mg ĽANOVÝ OLEJ cps 180+20 zadarmo (200 ks)
- Clotrimazol AL 200 tbl vag 200 mg 1x3 ks
- DEHINEL 230 mg/20 mg pre mačky tbl flm 1x2 ks
- DEHINEL 230 mg/20 mg pre mačky tbl flm 1x30 ks
- REPARIL-Dragées tbl obd 20 mg 1x100 ks
- Nestibil 20 mg tbl (blis.Al/Al) 1x10 ks
- Reparil-Dragées tbl obd 20 mg 1x40 ks
- AESCIN Teva tbl obd 20 mg 1x90 ks
- AESCIN Teva tbl obd 20 mg 1x30 ks
- CESTAL CAT 80 mg/20 mg žuvacie tablety pre mačky 1x8 ks
- Solgar Železo (bisglycinát železnatý) 20 mg cps 1x90 ks
- VULM PYRIDOXIN tbl (vitamín B6 20 mg) 1x20 ks
- Adelle Davis Magnézium (200 mg) + B6 (40 mg) cps 1x100 ks
- Solmucol 180 ml plv sir (liek.PE) 1x180 ml
- Solmucol 90 ml plv sir (liek.PE) 1x90 ml
SOLMUCOL 200 mg 20 vreciek
Solmucol sa používa na liečbu všetkých ochorení dýchacích ciest, ktoré sú sprevádzané intenzívnou tvorbou hustého väzkého hlienu.
Objav podobné ako SOLMUCOL 200 mg 20 vreciek
BRUFEN Instant 400 mg šumivý granulát 20 ks
Brufen Instant 400 mg šumivý granulát 20 ks Používa sa na tlmenie miernej až stredne silnej bolesti, ako je bolesť hlavy, bolesť krížov, bolesť zubov, menštruačná bolesť, bolesť pri poranení mäkkých tkanív, ako je pomliaždenie alebo vyvrtnutie, bolesť po malých operačných výkonoch, bolesť svalov a kĺbov pri chrípke a pri nachladnutí.
Objav podobné ako BRUFEN Instant 400 mg šumivý granulát 20 ks
SOLMUCOL 100 mg 20 vreciek
Solmucol sa používa na liečbu všetkých ochorení dýchacích ciest, ktoré sú sprevádzané intenzívnou tvorbou hustého väzkého hlienu.
Objav podobné ako SOLMUCOL 100 mg 20 vreciek
BRUFEN INSTANT 400 mg šumivý granulát 20 vreciek
Tento liek sa používa na zmiernenie miernej alebo stredne silnej bolesti ako je bolesť hlavy a zubov, bolesti pri menštruácii a na zníženie horúčky.
Objav podobné ako BRUFEN INSTANT 400 mg šumivý granulát 20 vreciek
SOLMUCOL 100 mg pastilky 24 ks
Liek sa používa na liečbu všetkých druhov ochorení dýchacích ciest sprevádzaných zvýšenou tvorbou hustého a väzkého hlienu.
Objav podobné ako SOLMUCOL 100 mg pastilky 24 ks
ERDOMED 225 mg granulát na perorálnu suspenziu 20 vrecúšok
Liek sa používa na zníženie väzkosti hlienovitého, prípadne aj hnisavého výlučku sliznice dýchacích ciest a na uľahčenie vykašliavania.
Objav podobné ako ERDOMED 225 mg granulát na perorálnu suspenziu 20 vrecúšok
SOLEDUM 200 mg kapsuly 20 ks
Soledum je liek na liečbu príznakov zápalu priedušiek (bronchitídy) a bežného nachladnutia.
Objav podobné ako SOLEDUM 200 mg kapsuly 20 ks
IBUPROFEN STADA 200 mg prášok 20 ks
Ibuprofen STADA je liek, ktorý obsahuje liečivo ibuprofén. Používa sa na liečbu slabej až stredne silnej bolesti a horúčky.
Objav podobné ako IBUPROFEN STADA 200 mg prášok 20 ks
Solmucol 600 mg 10 vrecúšok
Indikácie: Solmucol obsahuje N-acetylcysteín, ktorý má depolymerizujúci účinok na mukopolysacharidy a vlákna DNK, čím rozpúšťa všetky druhy molekúl zodpovedné za väzkosť hlienu. N-acetylcysteín pôsobí antioxidačne a tým podporuje obranné mechanizmy organizmu. Solmucol je vhodný pri všetkých ochoreniach horných a dolných dýchacích ciest, sprevádzaných intenzívnou tvorbou hustého väzkého hlienu, akútna a chronická bronchitída (zápal priedušiek), na doplnkovú liečbu laryngitídy (zápal hrtana), tracheitídy (zápal priedušnice), sinusitídy (zápal prínosových dutín), otitis media (zápal stredného ucha), mucoviscidózy (cystická fibróza), astmy bronchiale ( priedušková astma), bronchiolitídy (zápal priedušničiek), emfyzémy (rozdutie pľúc). Kontraindikácie: Precitlivenosť na N-acetylcysteín alebo inú pomocnú látku podľa zloženia lieku. Aktívny peptidický vred. Tehotenstvo a dojčenie: Užívanie v gravidite môže doporučiť lekár len v závažných prípadoch. Nie je známe, či sa N-acetylcysteín vylučuje do materského mlieka, preto sa nedoporučuje užívať liek počas laktácie. Dávkovanie: Dospelí a deti nad 12 rokov: 600 mg N-acetylcysteínu denne, t.j. 1 sáčok (najlepšie večer). Dávkovanie u chronických ochorení, mukoviscidózy stanoví lekár alebo farmaceut. Príprava roztoku z granulátu: obsah vrecka vysypať do prázdneho pohára a potom zaliať vodou. Počas liečby treba piť dostatok tekutín. Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!
Objav podobné ako Solmucol 600 mg 10 vrecúšok
SOLMUCOL 100 mg 24 pastiliek
Solmucol 100 mg 24 pastiliek Liek na všetky druhy ochorení dýchacích ciest sprevádzaných zvýšenou tvorbou hlienu, ktorý sa nedostatočne vykašliava, ako akútny a chronický zápal priedušiek, priedušková astma, zápal prínosových dutín, laryngitída (zápal hrtana), zápal priedušnice a chrípka. Je vhodný aj ako doplnková liečba chronických ochorení, ako je napr. cystická fibróza.
Objav podobné ako SOLMUCOL 100 mg 24 pastiliek
Solmucol 100 mg pastilky 24 past
Indikácie: Solmucol obsahuje N-acetylcysteín, ktorý má depolymerizujúci účinok na mukopolysacharidy a vlákna DNK, čím rozpúšťa všetky druhy molekúl zodpovedné za väzkosť hlienu. N-acetylcysteín pôsobí antioxidačne a tým podporuje obranné mechanizmy organizmu. Solmucol je vhodný pri všetkých ochoreniach horných a dolných dýchacích ciest, sprevádzaných intenzívnou tvorbou hustého väzkého hlienu, akútna a chronická bronchitída (zápal priedušiek), na doplnkovú liečbu laryngitídy (zápal hrtana), tracheitídy (zápal priedušnice), sinusitídy (zápal prínosových dutín), otitis media (zápal stredného ucha), mucoviscidózy (cystická fibróza), astmy bronchiale ( priedušková astma), bronchiolitídy (zápal priedušničiek), emfyzémy (rozdutie pľúc). Kontraindikácie: Precitlivenosť na N-acetylcysteín alebo inú pomocnú látku podľa zloženia lieku. Aktívny peptidický vred. Pri intolerancii fruktózy, napr. u pacientov s vrodeným deficitom fruktózo – 1, 6 difosfatázy, nie sú z dôvodu prítomnosti sorbitolu pastilky tvrdé odporúčané. Tehotenstvo a dojčenie: Bezpečnosť užívania lieku v gravidite a počas laktácie nebola dokázaná. Aj keď pokusy na zvieratách nepotvrdili možnosť rizika pre dieťa, u gravidných žien neboli prevedené kontrolované klinické štúdie. Užívanie v gravidite môže doporučiť lekár len v závažných prípadoch. Nie je známe, či sa liečivo vylučuje do materského mlieka, preto sa nedoporučuje užívať liek počas laktácie. Dávkovanie: Pastilka tvrdá sa nechá voľne rozpustiť v ústnej dutine. Pastilka tvrdá sa nehryzie, ani neprehĺta v celku. Deti od 2 do 12 rokov: 3x denne 1 pastilku. Dospelí a deti nad 12 rokov: 600 mg N-acetylcysteínu denne. Táto denná dávka môže byť rozdelená na 3 dávky denne alebo ako 1 podanie (vhodné večer). t.j. 3x denne 2 pastilky. Dávkovanie u chronických ochorení, mukoviscidózy stanoví lekár alebo farmaceut. V prípade, že zvýšená tvorba hlienu, ktorá je charakterizovaná napr. kašľom, neustúpi po liečbe v rozsahu 2 týždňov, je potrebné navštívíť lekára na prípadné vylúčenie zhubného ochorenia dýchacích ciest. Počas liečby je vhodný dostatočný príjem tekutín. Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!
Objav podobné ako Solmucol 100 mg pastilky 24 past
Tropical Tropical granulat 20 g (5900469614815)
Krmivo pre akváriové ryby – doplnkové krmivo, typom krmiva sú granuly, určené pre akváriové ryby, jazerné ryby, morské ryby a poter, hmotnosť 0.02kg, s vysokým obsahom proteínov Pri nákupe krmiva pre rybičky je nutné zamyslieť sa nad optimálnym obsahom potrebných živín a ľahkou stráviteľnosťou. K najpoužívanejším krmivám pre akváriové ryby náležia tieto granuly. Granuly sa pomaly znášajú dolu, vďaka čomu si ich ryby môžu uloviť. Krmivo pre rybičky Tropical je vhodné pre akváriové ryby, jazerné ryby, morské ryby a poter. Je obohatené o vitamín E, vitamín A, vitamín D3 a vitamín C. Vďaka vysokému obsahu proteínov ho využijete pre akváriové ryby, ktorých výživa sa nezaobíde bez vysokého podielu zložiek živočíšneho pôvodu. Hmotnosť krmiva pre akvárijné ryby Tropical predstavuje 0,02 kg. Balenie je tvorené 1 kusom krmiva do akvária. Zásadné prednosti krmiva pre akváriové ryby Tropical Tropical granulat 20 g Sú to granuly Krmivo pre rybičky Tropical je vhodné pre...
Objav podobné ako Tropical Tropical granulat 20 g (5900469614815)
ROSALGIN 500 mg granulát na vaginálny roztok 10 sáčkov
Liek je vo forme granulátu, ktory je určený na prípravu vaginálneho roztoku.
Objav podobné ako ROSALGIN 500 mg granulát na vaginálny roztok 10 sáčkov
Cetalgen 500 mg/200 mg tbl.flm.20 x 500 mg
Indikácie: Liek obsahuje liečivá paracetamol a ibuprofén. Používa sa na krátkodobú liečbu stredne silnej bolesti spojenej s bolesťou hlavy (nie migrénou), chrbta, menštruačnou bolesťou, bolesťou zubov, reumatickou a svalovou bolesťou, nachladnutím a chrípkou, zapáleným hrdlom a horúčkou. Zvlášť vhodný je na bolesť, ktorá si vyžaduje silnejšiu analgéziu (potlačenie bolesti) ako samotný ibuprofén alebo paracetamol. Kontraindikácie: Precitlivenosť na ibuprofén, paracetamol alebo na ktorúkoľvek z pomocných látok. U pacientov s precitlivenosťou na kyselinu acetylsalicylovú alebo iné nesteroidné protizápalové lieky (NSAID) v anamnéze (napr. bronchospazmus, angioedém, astma, rinitída alebo urtikária). Anamnéza gastrointestinálneho krvácania alebo perforácie v súvislosti s predchádzajúcou liečbou NSAID. Aktívny peptický vred alebo anamnéza rekurentného peptického vredu/krvácania (dve alebo viac rôznych epizód preukázanej ulcerácie alebo krvácania). U pacientov s poruchami zrážanlivosti krvi. U pacientov so závažným zlyhávaním pečene, závažným zlyhaním obličiek alebo závažným zlyhávaním srdca (NYHA trieda IV). Súbežné užívanie s inými liekmi obsahujúcimi NSAID, vrátane selektívnych inhibítorov cyklooxygenázy-2 (COX-2) a dávok kyseliny acetylsalicylovej nad 75 mg denne. Súbežné užívanie s inými liekmi obsahujúcimi paracetamol. Počas posledného trimestra tehotenstva. Tehotenstvo a dojčenie: Nie je vhodné pre tehotné a dojčiace ženy. Dávkovanie: Len na krátkodobé použitie. Tablety sa majú prehltnúť v celku a zapiť pohárom vody. Na minimalizovanie vedľajších účinkov sa odporúča podávanie s jedlom. Najnižšia účinná dávka sa má použiť na čo najkratšiu dobu potrebnú na úľavu od príznakov. Užívajú sa 1-2 tablety najviac 3x denne. Interval medzi dávkami má byť najmenej 6 hodín. Počas 24 hodín sa nemá užiť viac ako 6 tabliet (3 000 mg paracetamolu, 1 200 mg ibuprofénu). U pacientov s poruchou funkcie obličiek sa má dávka znížiť: rýchlosť glomerulárnej filtrácie 10 - 50 ml/min: 1 tableta každých 6 hodín rýchlosť glomerulárnej filtrácie < 10 ml/min: 1 tableta každých 8 hodín U pacientov s poruchou funkcie pečene alebo Gilbertovým syndrómom sa musí dávka znížiť alebo sa musí predĺžiť dávkovací interval. Ak príznaky pretrvávajú alebo sa zhoršujú alebo ak je potrebné tento liek užívať viac ako 3 dni, pacient sa má poradiť s lekárom. Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!
Objav podobné ako Cetalgen 500 mg/200 mg tbl.flm.20 x 500 mg
PANADOL DUO 500 mg/200 mg 20 tabliet
Liek obsahuje 2 liečivá: paracetamol a ibuprofén a je vhodný najmä pri bolesti, na ktorú nepostačuje samotný paracetamol alebo ibuprofén.
Objav podobné ako PANADOL DUO 500 mg/200 mg 20 tabliet
Brufen Combi 500 mg/200 mg 20 tbl
Liek obsahuje dve liečivá - paracetamol a ibuprofén. Ibuprofén patrí do skupiny liekov známych ako nesteroidné protizápalové lieky (NSAID). NSAID zmierňujú bolesť, znižujú opuch a horúčku. Paracetamol je analgetikum, ktoré účinkuje iným spôsobom na zmiernenie bolesti a horúčky ako ibuprofén. Používa sa u dospelých na krátkodobú symptomatickú liečbu miernej až stredne silnej bolesti, ako je: bolesť hlavy (nie migrény), bolesť chrbta, menštruačná bolesť, bolesť zubov a svalov, príznaky prechladnutia a chrípky a bolesť hrdla.
Objav podobné ako Brufen Combi 500 mg/200 mg 20 tbl
BRUFEN Combi 500 mg/200 mg 20 tabliet
Pre dospelých na krátkodobú symptomatickú liečbu miernej až stredne silnej bolesti hlavy, chrbta, zubov a svalov, príznaky prechladnutia a chrípky.
Objav podobné ako BRUFEN Combi 500 mg/200 mg 20 tabliet
Ibolex 200 mg filmom obalené tablety tbl.flm. 20 x 200 mg
Indikácie: Liek obsahuje liečivo dexibuprofén, ktoré patrí do skupiny nesteroidných protizápalových liekov (NSAID). Lieky typu NSAID sa používajú na tlmenie bolestí a zápalu. Pôsobia tak, že znižujú množstvo prostaglandínov (látok, ktoré majú vplyv na zápal a bolesť), ktoré si telo vytvára. Lieksa používa na krátkodobú symptomatickú liečbu miernej až stredne silnej akútnej bolesti rôzneho pôvodu u dospelých, ako je: muskuloskeletálna bolesť (bolesť svalov, kĺbov, šliach a kostí), napr. bolesť chrbta, bolesť zubného pôvodu, bolesť po vytrhnutí zubov, menštruačná bolesť, bolesť hlavy, bolesti pri nachladnutí a chrípke (napr. bolesť hlavy a končatín). Kontraindikácie: Dexibuprofén sa nesmie podávať pacientom: s precitlivenosťou na liečivo, na akékoľvek iné NSAID, resp. na ktorúkoľvek z pomocných látok uvedených v časti 6.1. u ktorých liečivá s podobným účinkom (napr. kyselina acetylsalicylová alebo iné NSAID) vyvolávajú záchvaty astmy, bronchospazmus, akútnu nádchu alebo. spôsobujú nosové polypy, žihľavku alebo angioneurotický edém. u ktorých sa v minulosti vyskytlo krvácanie alebo perforácia v tráviacom trakte v súvislosti s predchádzajúcou liečbou NSAID. u ktorých sa v súčasnosti alebo v minulosti objavil rekurentný peptický vred/krvácanie (dve alebo viacero epizód dokázanej ulcerácie alebo krvácania). s poruchami krvotvorby neobjasnenej príčiny. s cerebrovaskulárnym krvácaním alebo s iným druhom aktívneho krvácania. s aktívnou Crohnovou chorobou alebo aktívnou ulceróznou kolitídou. so závažným zlyhávaním srdca (trieda IV podľa NYHA) so závažnou poruchou funkcie obličiek (rýchlosť glomerulárnej filtrácie, GFR < 30 ml/min). so závažnou dehydratáciou (spôsobenou vracaním, hnačkou alebo nedostatočným príjmom tekutín). so závažnou poruchou funkcie pečene. v posledných troch mesiacoch tehotenstva. Tehotenstvo a dojčenie: Nie je vhodné pre tehotné a dojčiace ženy. Dávkovanie: Má sa použiť najnižšia účinná dávka počas najkratšieho obdobia, ktoré je potrebné na zmiernenie symptómov. Úvodná dávka je 1 tableta a ďalšia 1 tableta vždy po 6-8 hodinách podľa potreby. Medzi jednotlivými dávkami sa má dodržať časový odstup minimálne 6 hodín a bez konzultácie s lekárom je maximálna denná dávka 3 tablety. Ak sa stav pacienta v priebehu 4 dní (v prípade horúčky v priebehu 3 dní) nezlepší, odporúča sa vyhľadať lekára. Tablety sa užívajú s jedlom alebo bez jedla a zapíjajú pohárom vody. Kombinácia s jedlom sa odporúča kvôli tomu, že sa zmierňuje podráždenie tráviaceho traktu, a to najmä pri dlhodobom užívaní. Tablety sa môžu rozdeliť na rovnaké dávky. Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!
Objav podobné ako Ibolex 200 mg filmom obalené tablety tbl.flm. 20 x 200 mg
IBOLEX 200 mg 20 tabliet
Ibolex sa používa na krátkodobú symptomatickú liečbu miernej až stredne silnej akútnej bolesti rôzneho pôvodu u dospelých.
Objav podobné ako IBOLEX 200 mg 20 tabliet
Solmucol 200mg gra.20 x 1,5 g
Indikácie: Solmucol obsahuje N-acetylcysteín, ktorý má depolymerizujúci účinok na mukopolysacharidy a vlákna DNK, čím rozpúšťa všetky druhy molekúl zodpovedné za väzkosť hlienu. N-acetylcysteín pôsobí antioxidačne a tým podporuje obranné mechanizmy organizmu. Solmucol je vhodný pri všetkých ochoreniach horných a dolných dýchacích ciest, sprevádzaných intenzívnou tvorbou hustého väzkého hlienu, akútna a chronická bronchitída (zápal priedušiek), na doplnkovú liečbu laryngitídy (zápal hrtana), tracheitídy (zápal priedušnice), sinusitídy (zápal prínosových dutín), otitis media (zápal stredného ucha), mucoviscidózy (cystická fibróza), astmy bronchiale ( priedušková astma), bronchiolitídy (zápal priedušničiek), emfyzémy (rozdutie pľúc). Kontraindikácie: Precitlivenosť na N-acetylcysteín alebo inú pomocnú látku podľa zloženia lieku. Aktívny peptidický vred. Tehotenstvo a dojčenie: Užívanie v gravidite môže doporučiť lekár len v závažných prípadoch. Nie je známe, či sa N-acetylcysteín vylučuje do materského mlieka, preto sa nedoporučuje užívať liek počas laktácie. Dávkovanie: Dospelí a deti nad 12 rokov: 600 mg N-acetylcysteínu denne. Táto dávka môže byť rozdelená na 3 dávky, alebo môže byť podaná ako jednorazová dávka (najlepšie večer), t.j. 3x denne 1 vrecko granulátu 200 mg, alebo 1x denne 3 vrecká granulátu 600 mg . Dávkovanie u chronických ochorení, mukoviscidózy stanoví lekár alebo farmaceut. Príprava roztoku z granulátu: obsah vrecka vysypať do prázdneho pohára a potom zaliať vodou. Počas liečby treba piť dostatok tekutín. Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!
Objav podobné ako Solmucol 200mg gra.20 x 1,5 g
GRIPPOSTAD C 200 mg 20 cps
Grippostad C zmierňuje bolesť a znižuje horúčku. Používa sa na liečbu príznakov chrípkových infekcií a pri prechladnutí.
Objav podobné ako GRIPPOSTAD C 200 mg 20 cps
Grippostad C 200 mg 20 cps
Indikácie: Grippostad C zmierňuje bolesť a znižuje horúčku. Používa sa na liečbu príznakov chrípkových infekcií a pri prechladnutí. Liečivo paracetamol sa dobre vstrebáva z tráviaceho systému a vedie k poklesu zvýšenej telesnej teploty a útlmu bolesti hlavy, svalov, kĺbov a bolesti v hrdle už za ½-1 hodinu. Tieto účinky sú posilnené obsahom kofeínu. Kyselina askorbová (vitamín C) zvyšuje obranyschopnosť organizmu proti infekciám, a tak podporuje účinky paracetamolu pri liečbe príznakov chrípky a pri prechladnutí. Kofeín má mierne povzbudzujúce účinky. Chlórfenamíniummaleinát zmierňuje opuch nosových slizníc pri infekciách dýchacích ciest, zabraňuje zvýšenej sekrécii hlienu, a tým zmierňuje priebeh ochorenia. Ak sa do 3 dní nebudete cítiť lepšie alebo sa budete cítiť horšie, musíte sa obrátiť na lekára. Kontraindikácie: Neužívajte Grippostad C, ak ste alergický na paracetamol, chlórfenamíniummaleinát, kofeín, kyselinu askorbovú alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek tohto lieku. Liek sa nesmie užívať pri závažnej funkčnej poruche obličiek alebo pečene, vrodenom nedostatku glukózo-6-fosfát dehydrogenázy (hemolytická anémia), zvýšenom vnútroočnom tlaku (glaukóm), benígnej hypertrofii prostaty (nezhubné zväčšenie prostaty) a u pacientov súbežne užívajúcich antidepresíva. Liek sa nesmie podávať deťom a dospievajúcim do 15 rokov. Liek obsahuje paracetamol. Užívanie vyšších dávok ako sú odporúčané môže viesť k riziku závažného poškodenia pečene. Liek neužívajte dlhodobo; ak počas 3 dní liečby neustúpia príznaky ochorenia, liek ďalej neužívajte a obráťte sa na lekára. Počas liečby nesmiete piť alkohol a užívať sedatíva (lieky na upokojenie, zvlášť barbituráty), pretože môže dôjsť k zvýšeniu tlmivého účinku. U športovcov sa po podaní lieku môže potvrdiť pozitívny výsledok antidopingovej skúšky. V prípade predávkovania vyhľadajte ihneď lekára. Ak teraz užívate, alebo ste v poslednom čase užívali, či práve budete užívať ďalšie lieky, povedzte to svojmu lekárovi alebo lekárnikovi. Tehotenstvo a dojčenie: Kvôli bezpečnosti sa liek počas tehotenstva a dojčenia nesmie užívať. Dávkovanie: Odporúčaná dávka je: Dospelí a dospievajúci starší ako 15 rokov: na začiatku liečby sa podávajú 2 kapsuly a po ustúpení príznakov ochorenia 1 kapsula ráno, na obed a večer. Kapsuly je potrebné zapiť dostatočným množstvom tekutiny. Ak príznaky ochorenia do 3 dní neustúpia, vyhľadajte lekára. Ak máte akékoľvek ďalšie otázky týkajúce sa použitia tohto lieku, opýtajte sa svojho lekára alebo lekárnika.
Objav podobné ako Grippostad C 200 mg 20 cps
Brufen instant 400 mg šumivý granulát gra.eff.20x400mg
Indikácie: Brufedol 400 sa používa na tlmenie miernej až stredne silnej bolesti, ako je bolesť hlavy, bolesť krížov, bolesť zubov, menštruačná bolesť, bolesť pri poranení mäkkých tkanív, ako je pomliaždenie alebo vyvrtnutie, bolesť po malých operačných výkonoch, bolesť svalov a kĺbov pri chrípke a pri nachladnutí. Brufedol 400 tiež zmierňuje zápal a znižuje teplotu pri horúčkovitých stavoch. Brufedol 400 je určený pre dospelých a deti nad 12 rokov (hmotnosť 40kg a viac). Kontraindikácie: Keď ste alergický (precitlivený) na ibuprofen alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek lieku. Keď máte zvýšenú náchylnosť ku krvácaniu. Keď máte ťažké ochorenie pečene a obličiek. Keď máte ťažké zlyhávanie srdca. Keď máte žalúdočný alebo dvanástnikový vred, alebo keď ste mali žalúdočný alebo dvanástnikový vred v minulosti počas liečby Brufenom alebo jemu podobnými liekmi. Keď ste mali v minulosti alergickú reakciu na kyselinu acetylsalicylovú alebo iné lieky proti zápalu (napr. ťažkosti s dýchaním, upchatý nos, vyrážku). Keď sa liečite alebo ste sa v minulosti liečili na ulceróznu kolitídu alebo Crohnovu chorobu (ochorenia čreva). Keď ste v posledných troch mesiacoch tehotenstva. Vek pod 12 rokov. Tehotenstvo a dojčenie: Skôr ako začnete užívať akýkoľvek liek, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom. Tehotné ženy nesmú užívať Brufen 400 počas posledných troch mesiacov tehotenstva. Ženy, ktoré plánujú tehotenstvo alebo sú v prvých šiestich mesiacoch tehotenstva, sa majú vyhnúť užívaniu Brufenu 400. Liečba počas ktoréhokoľvek štádia tehotenstva má prebiehať len na základe nariadenia lekára. Ibuprofen preniká do materského mlieka. Užívanie ibuprofenu počas dojčenia sa preto neodporúča. Poraďte sa však s lekárom v prípade, ak potrebujete užívať Brufen 400 počas dojčenia častejšie ako príležitostne. Dávkovanie:Dospelí a deti od 12 rokov: pri liečbe bolesti sa odporúča 1 tableta Brufenu 400 jednorazovo alebo podľa potreby, najviac však 3 tablety denne. Pri horúčkovitých ochoreniach sa užíva 1 tableta Brufenu 400 trikrát denne. Odstup medzi jednotlivými dávkami má byť najmenej 4 hodiny. V prípade reumatických ochorení sa podávajú vyššie dávky. O užívaní dávok vyšších ako 1200 mg ibuprofenu denne je nutné poradiť sa s lekárom. Tablety sa užívajú po jedle a zapijú dostatočným množstvom tekutín.
Objav podobné ako Brufen instant 400 mg šumivý granulát gra.eff.20x400mg
MEDPHARMA Vitamín C 600 mg + acerola 200 mg 20 šumivých tabliet
Vitamín C prispieva k normálnej funkcii imunitného systému, k zníženiu vyčerpania a únavy a k normálnej tvorbe kolagénu.
Objav podobné ako MEDPHARMA Vitamín C 600 mg + acerola 200 mg 20 šumivých tabliet
Rosalgin granulát na vaginálny roztok 500 mg 10 vreciek
Indikácie: Zápaly pošvového vchodu, pošvy, krčka maternice akéhokoľvek pôvodu a povahy, vrátane tých, ktoré sa vyskytujú po liečbe cytostatikami a ožarovaní. Bakteriálne zápaly pošvy zapríčinené Gardnerella vaginalis. Pred a pooperačná prevencia v gynekologickej chirurgii. Intímna hygiena počas šestonedelia. Podporná liečba pri kvasinkových a trichomonádových infekciách, pri terapii atrofickej pošvovej sliznice po prechode. Kontraindikácie: Rosalgin Easy sa nesmie používať u žien, u ktorých bola zistená precitlivenosť na liečivo alebo ktorúkoľvek z pomocných látok obsiahnutých v lieku. Tehotenstvo a dojčenie: Aj keď experimentálnymi metódami neboli dokázané embryotoxické účinky, odporúča sa liek predpisovat'v tehotenstve a v laktácii len v indikovaných prípadoch. Dávkovanie a spôsob podávania: Roztok: 1 -2 vaginálne výplachy denne, ak lekár neodporučí inak. Pri liečbe bakteriálnych vaginitíd (Gardnerella vaginalis) je odporúčané dávkovanie, ak lekár neurčí inak, 2 výplachy pošvy denne po dobu 7 po sebe nasledujúcich dní. Pri používaní na bežnú hygienu sa používa nepravidelne podľa potreby. Roztok sa môže použiť pri izbovej teplote. Ak chcete použiť roztok vlažný, stačí ponoriť uzatvorený PVC obal na niekoľko minút do teplej vody. Pri otváraní PVC obalu, vrúbkovaný uzáver držte pevne a otočte vrchnáčikom tak, aby sa pretrhol bezpečnostný uzáver. Vytiahnite kanylu, až kým nezaznie puknutie. Pozor, roztok začne vytekať až po úplnom vytiahnutí kanyly. Jemne vsuňte kanylu do pošvy a stlačte PVC obal, až kým sa nevyprázdni. Vyprázdnenie môže byť postupné a regulované podľa potreby, pretože vstavaná chlopňa zabráni spätnému toku tekutiny do PVC obalu. Vykonajte výplach podľa možnosti v plnom rozsahu. Pre maximálne využitie liečebnej aktivity sa snažte podržať tekutinu v pošve po dobu niekoľkých minút. V ostatnom dodržiavajte prípadné pokyny ošetrujúceho lekára. Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!
Objav podobné ako Rosalgin granulát na vaginálny roztok 500 mg 10 vreciek
Rosalgin granulát na vaginálny roztok 500 mg 6 vreciek
Indikácie: Zápaly pošvového vchodu, pošvy, krčka maternice akéhokoľvek pôvodu a povahy, vrátane tých, ktoré sa vyskytujú po liečbe cytostatikami a ožarovaní. Bakteriálne zápaly pošvy zapríčinené Gardnerella vaginalis. Pred a pooperačná prevencia v gynekologickej chirurgii. Intímna hygiena počas šestonedelia. Podporná liečba pri kvasinkových a trichomonádových infekciách, pri terapii atrofickej pošvovej sliznice po prechode. Kontraindikácie: Rosalgin Easy sa nesmie používať u žien, u ktorých bola zistená precitlivenosť na liečivo alebo ktorúkoľvek z pomocných látok obsiahnutých v lieku. Tehotenstvo a dojčenie: Aj keď experimentálnymi metódami neboli dokázané embryotoxické účinky, odporúča sa liek predpisovat'v tehotenstve a v laktácii len v indikovaných prípadoch. Dávkovanie a spôsob podávania: Roztok: 1 -2 vaginálne výplachy denne, ak lekár neodporučí inak. Pri liečbe bakteriálnych vaginitíd (Gardnerella vaginalis) je odporúčané dávkovanie, ak lekár neurčí inak, 2 výplachy pošvy denne po dobu 7 po sebe nasledujúcich dní. Pri používaní na bežnú hygienu sa používa nepravidelne podľa potreby. Roztok sa môže použiť pri izbovej teplote. Ak chcete použiť roztok vlažný, stačí ponoriť uzatvorený PVC obal na niekoľko minút do teplej vody. Pri otváraní PVC obalu, vrúbkovaný uzáver držte pevne a otočte vrchnáčikom tak, aby sa pretrhol bezpečnostný uzáver. Vytiahnite kanylu, až kým nezaznie puknutie. Pozor, roztok začne vytekať až po úplnom vytiahnutí kanyly. Jemne vsuňte kanylu do pošvy a stlačte PVC obal, až kým sa nevyprázdni. Vyprázdnenie môže byť postupné a regulované podľa potreby, pretože vstavaná chlopňa zabráni spätnému toku tekutiny do PVC obalu. Vykonajte výplach podľa možnosti v plnom rozsahu. Pre maximálne využitie liečebnej aktivity sa snažte podržať tekutinu v pošve po dobu niekoľkých minút. V ostatnom dodržiavajte prípadné pokyny ošetrujúceho lekára. Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!
Objav podobné ako Rosalgin granulát na vaginálny roztok 500 mg 6 vreciek
ROSALGIN granulát na vaginálny roztok 10 x 500 mg
Rosalgin granulát na vaginálny roztok 10 x 500 mg Granulát na prípravu vaginálneho roztoku, ktorý je určený na výplachy pošvy a oplachy vonkajších pohlavných orgánov pri zápale ženských pohlavných orgánov a na bežnú ženskú hygienu.
Objav podobné ako ROSALGIN granulát na vaginálny roztok 10 x 500 mg
ROSALGIN granulát na vaginálny roztok 6 x 500 mg
Rosalgin granulát na vaginálny roztok 6 x 500 mg Granulát na prípravu vaginálneho roztoku, ktorý je určený na výplachy pošvy a oplachy vonkajších pohlavných orgánov pri zápale ženských pohlavných orgánov a na bežnú ženskú hygienu.
Objav podobné ako ROSALGIN granulát na vaginálny roztok 6 x 500 mg
BUSCOPAN 10 mg tablety 20 ks
Buscopan sa používa na odstránenie kŕčov hladkých svalov v tráviacom trakte (v žalúdku, črevách, žlčovom trakte), močových a pohlavných orgánoch.
Objav podobné ako BUSCOPAN 10 mg tablety 20 ks
VITANGO 200 mg tablety 30 ks
Vitango je tradičný rastlinný liek určený na prechodnú úľavu od príznakov stresu, ako je únava a pocit slabosti.
Objav podobné ako VITANGO 200 mg tablety 30 ks
SiderAL Folic 30 mg vrecúška 20 ks
Charakteristika: Výživový doplnok so železom Sucrosomial® a vitamínmi užitočný pri ich nedostatku v potrave alebo zvýšenej potrebe. Železo Sucrosomial® prechádza nezmenené žalúdkom, je priamo absorbované v čreve, čím nezaťažuje žalúdok. Výživový doplnok obsahuje vitamíny B6, B12, kyselinu listovú, C a D. Železo: prispieva k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie, správnej tvorbe červených krviniek a hemoglobínu, správnej funkcii imunitného systému, správnej kognitívnej funkcii, zníženiu vyčerpania a únavy. Vitamíny B6, B12: prispievajú k správnej funkcii psychiky, správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie, správnemu fungovaniu nervového systému, zníženiu vyčerpania a únavy. Folát prispieva k správnej tvorbe krvi, správnemu fungovaniu imunitného systému, správnej funkcii psychiky, zníženiu vyčerpania a únavy. Vitamín D: prispieva k udržaniu zdravých kostí, správnemu fungovaniu imunitného systému, správnemu vstrebávaniu/využitiu vápnika a fosforu. Vitamín C: zvyšuje vstrebávanie železa, prispieva k udržaniu správneho fungovania imunitného systému, k správnemu fungovaniu nervového systému, k zníženiu vyčerpania a únavy a k ochrane buniek pred oxidačným stresom. Nepoužívajte: U detí do 15 rokov. Pri alergii na zložky produktu. Ako náhradu pestrej stravy. Tehotenstvo a dojčenie: Pred použitím sa poraďte s lekárom alebo lekárnikom. Dávkovanie: 1 vrecko denne, obsah sa nechá rozpustiť v ústach. Dodržujte doporučené dávkovanie! Zloženie: cholekalciferol (vitamín D3) , difosfát (pyrofosfát) železitý (železo) , kyanokobalamín (vitamín B12) , kyselina L-askorbová (vitamín C) , kyselina listová - Folát (vitamín B9) , pyridoxín hydrochlorid (vitamín B6) Upozornenie: Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Neprekračovať odporúčanú dennú dávku. Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dbajte na príjem pestrej a vyváženej stravy a zdravý životný štýl. Nepoužívajte po dátume exspirácie!
Objav podobné ako SiderAL Folic 30 mg vrecúška 20 ks
Thiamin Léčiva tbl 50 mg 20 ks
Indikácie: Thiamin Léčiva sa používa u dospelých aj detí pri predchádzaní a liečbe stavov z nedostatku vitamínu B1 ako je napr. ochorenie centrálneho aj periférneho nervstva, duševné choroby, ochorenia svalov, sprevádzané svalovou slabosťou, kŕčami, ochorenie srdca s búšením srdca a srdcovou slabosťou, pri stavoch narušenej výživy u alkoholikov a pri ťažkých infekciách, pri liečbe niektorými antibiotikami a chemoterapeutikami, herpesovej infekcii. Kontraindikácie: Thiamin Léčiva sa neužíva pri precitlivenosti na niektorú zložku lieku. Tehotenstvo a dojčenie: Liek je možné užívať v tehotenstve a počas dojčenia. Dávkovanie: Dávkovanie a dĺžku liečby určuje lekár podľa charakteru ochorenia. Dospelí zvyčajne užívajú 1 tabletu 1 až 3-krát denne, deťom sa podáva denne 1/4 - 1/2 tablety 1-krát denne.
Objav podobné ako Thiamin Léčiva tbl 50 mg 20 ks
IMODIUM 2 mg tvrdé kapsuly, 20 ks
Imodium 2 mg tvrdé kapsuly, 20 ks Trápi vás hnačka? IMODIUM® 2 mg tvrdé kapsuly bojujú proti hnačke a prinášajú rýchlu úľavu pri liečbe akútnej a chronickej hnačky u dospelých, dospievajúcich a detí od 6 rokov. Účinkuje do 1 hodiny, pri užití jednorazovej dávky 4 mg.
Objav podobné ako IMODIUM 2 mg tvrdé kapsuly, 20 ks
GUAJACURAN 200 mg obalené tablety 50 ks
Guajacuran sa používa u dospelých a detí od 6 rokov na uľahčenie vykašliavania pri zahlienení a na tlmenie napätia kostrového svalstva.
Objav podobné ako GUAJACURAN 200 mg obalené tablety 50 ks
CANDIBENE 200 mg vaginalné tablety 3 ks
Candibene 200 mg vaginalné tablety 3 ks Liek obsahuje liečivo klotrimazol, ktorý sa používa na miestnu liečbu gynekologických zápalov pošvy spôsobených hubovitými mikroorganizmami, plesňami a kvasinkami (predovšetkým rodu Candida).
Objav podobné ako CANDIBENE 200 mg vaginalné tablety 3 ks
Helicid 20 cps dur 20 mg 14 ks
Indikácie: Liek obsahuje liečivo omeprazol. Patrí do skupiny liekov, ktoré sa nazývajú “inhibítory protónovej pumpy”. Pôsobia tak, že znižujú množstvo kyseliny, ktorú produkuje žalúdok. Liek sa používa u dospelých na krátkodobú liečbu príznakov refluxu (napr. pálenie záhy a spätný návrat kyslého obsahu žalúdka do úst (regurgitácia)). Reflux je spôsobený spätným návratom kyseliny zo žalúdka do pažeráka, ktorý môže byť z tohto dôvodu zapálený a bolestivý. To môže vyvolať príznaky, ako je bolestivý pocit pálenia na hrudi stúpajúci až do úst (pálenie záhy) a kyslá chuť v ústach (kyslá regurgitácia). Kontraindikácie: Precitlivenosť na liečivo, substituované benzimidazoly alebo na ktorúkoľvek z pomocných látok uvedených v časti 6.1. Omeprazol sa rovnako ako iné inhibítory protónovej pumpy (PPI, proton pump inhibitors) nemá podávať súbežne s nelfinavirom (pozri časť 4.5). Tehotenstvo a dojčenie: Počas tehotenstva sa liek môže užívať. Liek vylučuje do materského mlieka, avšak nie je pravdepodobné, že má vplyv na dieťa, ak sa podáva v terapeutických dávkach. Dávkovanie: Bez porady s lekárom: Symptomatická liečba refluxu u dospelých Odporúčaná dávka je 20 mg omeprazolu 1-krát denne počas 14 dní. Možno bude potrebné užívať tablety 2 – 3 nasledujúce dni na dosiahnutie zlepšenia symptómov. U väčšiny pacientov dôjde k úplnému ústupu symptómov pyrózy v priebehu 7 dní. Ak symptómy úplne vymiznú, liečba sa má ukončiť. Osobitné skupiny pacientov Porucha funkcie obličiek U pacientov s poruchou funkcie obličiek nie je potrebná úprava dávkovania (pozri časť 5.2). Porucha funkcie pečene Predtým, ako pacienti s poruchou funkcie pečene začnú užívať Helicid 20, majú sa poradiť s lekárom (pozri časť 5.2). Starší pacienti (> 65 rokov) U starších pacientov nie je potrebná úprava dávkovania (pozri časť 5.2). Len na odporučenie a pod dohľadom lekára: Dávkovanie u dospelých Liečba dvanástnikových vredov Odporúčaná dávka u pacientov s aktívnym vredom dvanástnika je 20 mg omeprazolu 1-krát denne. U väčšiny pacientov dôjde k vyhojeniu v priebehu 2 týždňov. U tých pacientov, kde po iniciálnej liečebnej kúre nenastalo úplné vyhojenie, k nemu spravidla dôjde po ďalšej dvojtýždňovej liečebnej kúre. Pacientom, u ktorých dvanástnikový vred na liečbu reaguje nedostatočne, sa odporúča podávať 40 mg omeprazolu 1-krát denne. Vyhojenie sa zvyčajne dosiahne v priebehu 4 týždňov. Prevencia relapsu dvanástnikových vredov Na prevenciu relapsu dvanástnikového vredu u pacientov negatívnych na H. pylori alebo v prípadoch, kedy eradikácia H. pylori nie je možná, sa odporúča 20 mg omeprazolu 1-krát denne. U niektorých pacientov môže postačovať denná dávka 10 mg. V prípade zlyhania liečby možno dávku zvýšiť na 40 mg. Liečba žalúdkových vredov Odporúčaná dávka je 20 mg omeprazolu 1-krát denne. U väčšiny pacientov dôjde k vyhojeniu vredu v priebehu 4 týždňov. U tých pacientov, u ktorých po iniciálnej liečebnej kúre nedôjde k úplnému vyhojeniu, nastáva vyhojenie vredu zvyčajne v priebehu ďalších 4 týždňov liečby. U pacientov, u ktorých žalúdkový vred reaguje na liečbu nedostatočne, sa odporúča 40 mg omeprazolu 1-krát denne a vyhojenie sa zvyčajne dosiahne v priebehu 8 týždňov. Prevencia relapsu žalúdkových vredov Na prevenciu relapsu u pacientov, u ktorých žalúdkový vred reaguje na liečbu nedostatočne, sa odporúča 20 mg omeprazolu 1-krát denne. V prípade potreby sa môže dávka zvýšiť na 40 mg omeprazolu 1-krát denne. Eradikácia H. pylori pri peptickej vredovej chorobe Pri výbere antibiotík na eradikáciu H. pylori je potrebné zohľadňovať individuálnu znášanlivosť liečiva u pacienta a má sa uskutočňovať v súlade so stavom rezistencie a odporúčaniami liečby na národnej, regionálnej a miestnej úrovni. omeprazol 20 mg + klaritromycín 500 mg + amoxicilín 1 000 mg, každý 2-krát denne počas 1 týždňa alebo omeprazol 20 mg + klaritromycín 250 mg (alt. 500 mg) + metronidazol 400 mg (alebo 500 mg alebo tinidazol 500 mg), každý 2-krát denne počas 1 týždňa alebo omeprazol 40 mg 1-krát denne s amoxicilínom 500 mg a metronidazolom 400 mg (alebo 500 mg alebo tinidazol 500 mg), obidve 3-krát denne počas 1 týždňa. Ak je pacient ešte stále pozitívny na H. pylori, liečbu v každom režime možno zopakovať. Liečba vredov žalúdka, dvanástnika v súvislosti s užívaním NSAID Na liečbu vredov žalúdka, dvanástnika je odporúčaná dávka 20 mg omeprazolu 1-krát denne. U väčšiny pacientov dôjde k vyhojeniu vredu v priebehu 4 týždňov. U tých pacientov, u ktorých nedošlo k úplnému vyhojeniu po iniciálnej liečebnej kúre, dochádza k vyhojeniu vredu zvyčajne v priebehu ďalších 4 týždňov liečby. Prevencia vredov žalúdka, dvanástnika vyskytujúcich sa v súvislosti s užívaním NSAID u rizikových pacientov Na prevenciu vredov žalúdka, dvanástnika vyskytujúcich sa v súvislosti s užívaním NSAID u rizikových pacientov (vek > 60 rokov, s vredmi žalúdka a/alebo vredmi dvanástnika v anamnéze, s krvácaním z hornej časti gastrointestinálneho traktu v anamnéze) je odporúčaná dávka 20 mg omeprazolu 1-krát denne. Liečba refluxnej ezofagitídy Odporúčaná dávka je 20 mg omeprazolu 1-krát denne. U väčšiny pacientov sa vyhojenie dosiahne v priebehu 4 týždňov liečby. U tých pacientov, u ktorých po iniciálnej liečebnej kúre nedošlo k úplnému vyhojeniu, dochádza k nemu zvyčajne v priebehu ďalších 4 týždňov liečby. U pacientov so závažnou ezofagitídou sa odporúča 40 mg omeprazolu 1-krát denne a vyhojenie sa zvyčajne dosiahne v priebehu 8 týždňov. Dlhodobá liečba pacientov s vyhojenou refluxnou ezofagitídou Počas dlhodobej liečby pacientov s vyhojenou refluxnou ezofagitídou je odporúčaná dávka 10 mg omeprazolu 1-krát denne. V prípade potreby možno dávku zvýšiť na 20 až 40 mg 1-krát denne. Liečba symptomatickej gastroezofageálnej refluxnej choroby Odporúčaná dávka je 20 mg omeprazolu 1-krát denne. Pacienti môžu dostatočne reagovať na dávku 10 mg 1-krát denne, a preto úpravu dávky je potrebné zvažovať individuálne. Ak sa po 4 týždňoch liečby omeprazolom v dávke 20 mg denne nedosiahne kontrola príznakov, odporúča sa ďalšie vyšetrenie. Liečba Zollingerovho-Ellisonovho syndrómu U pacientov so Zollingerovým-Ellisonovým syndrómom sa má dávkovanie nastaviť individuálne a liečba má pokračovať tak dlho, ako je klinicky považovaná za potrebnú. Odporúčaná iniciálna dávka omeprazolu je 60 mg denne. Všetci pacienti so závažnou formou ochorenia a nedostatočnou reakciou na iné spôsoby liečby boli dostatočne kontrolovaní a viac ako 90 % pacientov bolo na udržiavacích dávkach omeprazolu 20 –120 mg denne. Pri denných dávkach omeprazolu prevyšujúcich 80 mg je potrebné túto dávku rozdeliť a podávať 2-krát denne. Dávkovanie v pediatrickej populácii Deti staršie ako 1 rok a s hmotnosťou ≥ 10 kg Liečba refluxnej ezofagitídy Symptomatická liečba pyrózy a regurgitácie žalúdkovej kyseliny pri gastroezofageálnej refluxnej chorobe Odporúčané dávkovanie je nasledovné: Vek Hmotnosť Dávka ≥ 1 rok 10 – 20 kg 10 mg jedenkrát denne. Dávku možno v prípade potreby zvýšiť na 20 mg jedenkrát denne. ≥ 2 roky > 20 kg 20 mg jedenkrát denne. Dávku možno v prípade potreby zvýšiť na 40 mg jedenkrát denne. Refluxná ezofagitída: Trvanie liečby je 4 až 8 týždňov. Symptomatická liečba pyrózy a regurgitácie žalúdkovej kyseliny pri gastroezofageálnej refluxnej chorobe: Liečba trvá 2 až 4 týždne. Ak sa po 2 až 4 týždňoch nedosiahne kontrola príznakov, pacient si vyžaduje ďalšie vyšetrenie. Deti staršie ako 4 roky a dospievajúci Liečba dvanástnikového vredu spôsobeného H. pylori Pri výbere vhodnej kombinovanej liečby je potrebné zohľadňovať platné národné, regionálne a miestne odporúčania v súvislosti s bakteriálnou rezistenciou, trvanie liečby (najčastejšie 7 dní, ale niekedy až do 14 dní) a náležité použitie antibakteriálnych látok. Liečba má prebiehať pod dohľadom odborníka. Odporúčané dávkovanie je nasledovné: Hmotnosť Dávkovanie 15 – 30 kg Kombinácia s dvoma antibiotikami. Omeprazol 10 mg, amoxicilín 25 mg/kg telesnej hmotnosti a klaritromycín 7,5 mg/kg telesnej hmotnosti sa spolu podáva 2-krát denne počas 1 týždňa. 31 – 40 kg Kombinácia s dvoma antibiotikami. Omeprazol 20 mg, amoxicilín 750 mg a klaritromycín 7,5 mg/kg telesnej hmotnosti sa spolu podáva 2-krát denne počas 1 týždňa. > 40 kg Kombinácia s dvoma antibiotikami. Omeprazol 20 mg, amoxicilín 1 g a klaritromycín 500 mg sa spolu podáva 2-krát denne počas 1 týždňa. Osobitné skupiny pacientov Porucha funkcie obličiek U pacientov s poruchou funkcie obličiek nie je potrebné upravovať dávkovanie (pozri časť 5.2). Porucha funkcie pečene U pacientov s poruchou funkcie pečene môže postačovať denná dávka 10 – 20 mg (pozri časť 5.2). Starší pacienti (vek > 65 rokov) U starších pacientov nie je potrebné upravovať dávkovanie (pozri časť 5.2). Spôsob podávania Na perorálne podanie. Helicid 20 tvrdé kapsuly sa odporúča užívať ráno, prehltnúť ich celé a zapiť s pol pohárom vody. Kapsuly sa nesmú žuvať ani drviť. U pacientov s ťažkosťami s prehĺtaním a u detí, ktoré dokážu piť alebo prehltnúť polotuhé jedlo Pacienti môžu kapsulu otvoriť a obsah prehltnúť s pol pohárom vody alebo po zmiešaní obsahu s mierne kyslou tekutinou, akou je napr. ovocný džús, jablková šťava alebo nesýtená voda. Pacienti majú byť poučení, že sa disperzia má užiť okamžite (alebo v priebehu 30 minút). Disperziu je potrebné tesne pred vypitím vždy zamiešať a zapiť s pol pohárom vody. Alternatívne môžu pacienti nechať kapsulu rozpustiť v ústach (cmúľať) a prehltnúť granuly s pol pohárom vody. Granuly s gastrorezistentným obalom je potrebné prehltnúť bez žuvania. Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!
Objav podobné ako Helicid 20 cps dur 20 mg 14 ks
IBUPROFEN Stada 400 mg perorálny prášok 20 ks
Ibuprofen Stada 400 mg perorálny prášok 20 ks Ibuprofén, liečivo v Ibuprofene STADA, patrí do skupiny liekov, ktoré sa nazývajú nesteroidné protizápalové lieky (NSAID). Tieto lieky pôsobia zmenou spôsobu, akým telo reaguje na bolesť a zvýšenú telesnú teplotu.
Objav podobné ako IBUPROFEN Stada 400 mg perorálny prášok 20 ks
Soledum 200mg mäkké gastrorezistentné kapsuly cps.enm. 20 x 200 mg
Indikácie: Liek na liečbu príznakov zápalu priedušiek (bronchitídy) a bežného nachladnutia. Na prídavnú liečbu chronických a zápalových ochorení dýchacích ciest, ako je sínusitída (zápal prínosových dutín), chronická bronchitída (chronický zápal priedušiek), CHOCHP (chronická obštrukčná choroba pľúc) a bronchiálna astma (chronické zápalové ochorenie dolných dýchacích ciest). Kontraindikácie: Soledum 200 mg sa nesmie používať - pri precitlivenosti na cineol alebo na ktorúkoľvek z pomocných látok uvedených v časti 6.1. - v prípadoch čierneho kašľa a pseudokrupu (subglotická laryngitída) - u detí vo veku do 12 rokov. Tehotenstvo a dojčenie: Soledum sa má predpisovať gravidným a dojčiacim ženám len po dôkladnom zvážení pomeru rizika/prínosu. Dávkovanie: Dospelí a dospievajúci vo veku od 12 rokov majú užívať 1 kapsulu 3x denne. Najmä v prípadoch pretrvávajúceho ochorenia sa môže dávka zvýšiť na 1 kapsulu 4x denne. Na pokračujúcu alebo dlhodobú liečbu zvyčajne postačuje dávka 1 kapsula 2x denne. Dĺžka liečby má zodpovedať charakteru, závažnosti a priebehu ochorenia. Ak príznaky pretrvávajú alebo sa zhoršujú aj po 1 týždni liečby, v prípade respiračnej tiesne, horúčky alebo expektorácie hnisu alebo krvi, je potrebná konzultácia s lekárom. Kapsuly sa majú prehĺtať vcelku a majú sa zapiť väčším množstvom vlažnej tekutiny (najlepšie jeden pohár pitnej vody [200 ml]) približne 30 minút pred jedlom. Osobám s citlivým žalúdkom sa odporúča užívať kapsuly počas jedla. Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!
Objav podobné ako Soledum 200mg mäkké gastrorezistentné kapsuly cps.enm. 20 x 200 mg
BRUFEN BRUFEN COMBI TBL FLM 20X500/200 MG 20 tabliet
Brufen BRUFEN COMBI TBL FLM 20X500/200 MG 20 tabliet Brufen Combi sa používa u dospelých na krátkodobú liečbu miernej až stredne silnej bolesti hlavy (nie migrény), chrbta, menštruačná bolesť, bolesť zubov. Je vhodný od 18 rokov. Obsahuje 500 mg paracetamolu a 200 mg ibuprofénu. Liek na vnútorné použitie.
Objav podobné ako BRUFEN BRUFEN COMBI TBL FLM 20X500/200 MG 20 tabliet
VITAR Magnézium mango 375 mg šumivé tablety 20 ks
Výživový doplnok s obsahom magnézia prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy, k normálnemu stavu správnej látkovej premeny.
Objav podobné ako VITAR Magnézium mango 375 mg šumivé tablety 20 ks
KALOBA 20 mg tablety 21 ks
Kaloba 20 mg je rastlinný liek, ktorý patrí do skupiny liekov používaných pri bežnom nachladnutí a kašli.
Objav podobné ako KALOBA 20 mg tablety 21 ks
Tropical Supervit granulat 100 ml 20 g (5900469604137)
Krmivo pre akváriové ryby – základné krmivo, typom krmiva sú granuly, určené pre akváriové ryby, jesetery, jazerné ryby, koi kapry, ryby žijúce pri dne a sumčeky, hmotnosť 0.02kg, objem 0.1l Pri výbere krmiva pre rybičky sa zamerajte na ľahkú stráviteľnosť a optimálny obsah základných živín. Toto granulované krmivo radíme k univerzálnej potrave pre akváriové ryby. Granuly pomaly padajú dolu, kde si ich ryby môžu uloviť. Krmivo pre rybičky Tropical je vhodné pre akváriové ryby, jesetery, jazerné ryby, koi kapry, ryby žijúce pri dne a sumčeky. Je obohatené o vitamín E, vitamín A, vitamín D3 a vitamín C. Hmotnosť krmiva pre rybičky Tropical je 0,02 kg. V balení sa nachádza 1 kus akváriového krmiva. Hlavné prednosti krmiva pre akvárijné ryby Tropical Supervit granulat 100 ml 20 g Krmivo pre rybičky Tropical sa radí medzi základné krmivo Ide o granuly Krmivo pre akvárijné ryby Tropical sa používa pre akváriové ryby, jesetery, jazerné ryby, koi kapry, ryby žijúce pri...
Objav podobné ako Tropical Supervit granulat 100 ml 20 g (5900469604137)
HELICID 20 mg tvrdé kapsule 14 ks
Liek sa používa u dospelých na krátkodobú liečbu príznakov refluxu (napr. pálenie záhy a spätný návrat kyslého obsahu žalúdka do úst (regurgitácia)).
Objav podobné ako HELICID 20 mg tvrdé kapsule 14 ks
CESTAL CAT 80 mg/20 mg žuvacie tablety pre mačky 8 ks
Veterinárny liek, žuvacie tablety pre mačky.
Objav podobné ako CESTAL CAT 80 mg/20 mg žuvacie tablety pre mačky 8 ks
WALMARK Marťankovia Gummy Echinacea 20 mg 50 ks
Želatínky s príchuťou jahody a čerešne. Výťažok byliny Echinecea spoločne s vitamínmi pre správnu podporu imunitného systému a vývoja detí od 3 r.
Objav podobné ako WALMARK Marťankovia Gummy Echinacea 20 mg 50 ks
VULM PYRIDOXIN tbl (vitamín B6 20 mg) 1x20 ks
Výživový doplnok s obsahom vitamínu B6 (pyridoxínhydrochlorid) 20 mg.
Objav podobné ako VULM PYRIDOXIN tbl (vitamín B6 20 mg) 1x20 ks
Femannose N D-manóza granulát vo vrecúškach 14 ks
Charakteristika: Zdravotnícky prostriedok určený k prevencii a podpornej liečbe cystitídy a ďalších bakteriálnych infekcií močových ciest. D-manóza dokáže zmierniť najčastejšie príznaky infekcií močových ciest spôsobených baktériami rodu Escherichia coli. Nepoužívajte: Pri alergii na zložky produktu. V rozpore s návodom na použitie. Deti do 14 rokov. Tehotenstvo a dojčenie: Pred použitím je vhodné poradiť sa s lekárom alebo lekárnikom. Spôsob použitia: Obsah 1 vrecúška sa rozpustí v pohári vody. Na podporu vylučovania moču sa odporúča vypiť aspoň 2 litre tekutín denne. Na zabránenie opätovného vzplanutia infekcie by sa malo v užívaní prípravku pokračovať aspoň 1 mesiac. Na podporu liečby cystitídy sa odporúča nasledujúce dávkovanie: Počet vrecúšok za deň 1. – 3. deň: 1 vrecúško 3x denne 4. – 5. deň: 1 vrecúško 2x denne (Jednotlivé dávky majú byť rozdelené na celý deň.) Na prevenciu cystitídy predstavuje odporúčané dávkovanie 1 vrecúško 1x denne. Zloženie: D-manóza v dávke 2 g Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Nepoužívajte po dátume exspirácie!
Objav podobné ako Femannose N D-manóza granulát vo vrecúškach 14 ks
FEMANNOSE N D-manóza granulát vo vrecúškach 14 ks
Zdravotnícky prostriedok určený k prevencii a podpornej liečbe cystitídy a ďalších bakteriálnych infekcií močových ciest.
Objav podobné ako FEMANNOSE N D-manóza granulát vo vrecúškach 14 ks
Pozrite sa aj
- LINTEO ZZ 4000 biele 20× 200 ks (8594158375780)
- LINTEO ZZ 4000 biele 20× 200 ks (8594158372888)
- Solgar Magnesium citrát 200 mg tbl 1x60 ks
- NUROFEN 200 mg tbl obd (blis.) 1x24 ks
- MedPharma PESTREC Silymarín 200 mg tbl 1x67 ks
- nefdesanté ŽENŠEN 200 mg cps 6x10 (60 ks)
- Ibalgin 200 tbl flm 200 mg (blis. PVC/Al) 1x24 ks
- VITAMIN E 200-ZENTIVA cps mol 200 mg (fľ.skl.) 1x30 ks
- Tropical Nanovit granulat 10 g (5900469671016)
- Tropical Supervit granulat 10 g (5900469614013)
- BROS GRANULAT PROTI MRAVCOM 60 G
- Marktinez MG 20 (30768)
- MedPharma VITAMÍN C 600 MG + ACEROLA 200 MG tbl eff 1x20 ks
- AESCIN Teva tbl obd 20 mg (blis.PVC/Al) 1x120 ks
- Pyridoxin Léčiva tbl 20 mg (blis. PVC/Al) 1x20 ks
- HARMONY Professional Premium skladané 200 útržkov (20 ks) (8584014835305)
- GUAJACURAN tbl obd 200 mg (blis.Al/PVC) 1x50 ks
- GUAJACURAN tbl obd 200 mg (blis.Al/PVC) 1x30 ks
- Candibene 200 mg tbl vag (blis.Al/Al) 1x3 ks
- Tropical Supervit Mini granulat 10 g (5900469614211)
- SWISS NATUREVIA MAX BRUSNICE 250 mg pastilky (20% zdarma) 1x36 ks
- WALMARK Zinok FORTE 25 mg tbl 100+20 navyše (120 ks)