Kde sa rozmanitosť stretáva s hodnotou - Katalo.sk
Ibuprofen 400 STADA
Liek patrí do skupiny nesteroidové antiflogistiká/ analgetiká. Používa sa na liečbu bolesti a zápalu pri: akútnej artritíde, vrátane záchvatov dny chronickej artritíde, osobitne reumatoidnej artritíde (chronickej polyartritíde) ankylozujúcej spondylitíde (Morbus Bechterev) a iných zápalových reumatických ochoreniach chrbtice stavoch podráždenia objavujúcich sa pri degeneratívnych ochoreniach kĺbov a chrbtice (artróza a spondylartróza) reumatizme mäkkých tkanív bolestivých opuchoch alebo zápaloch v dôsledku poranení.
Pozrite sa aj Ibuprofen 400 STADA tbl flm (blis.) 1x20 ks
Ibuprofen 400 STADA
Liek patrí do skupiny nesteroidové antiflogistiká/ analgetiká. Používa sa na liečbu bolesti a zápalu pri: akútnej artritíde, vrátane záchvatov dny chronickej artritíde, osobitne reumatoidnej artritíde (chronickej polyartritíde) ankylozujúcej spondylitíde (Morbus Bechterev) a iných zápalových reumatických ochoreniach chrbtice stavoch podráždenia objavujúcich sa pri degeneratívnych ochoreniach kĺbov a chrbtice (artróza a spondylartróza) reumatizme mäkkých tkanív bolestivých opuchoch alebo zápaloch v dôsledku poranení.
Pozrite sa aj ASCORUTIN tbl flm (blis.) 1x50 ks
IBUPROFEN 400 Stada 50 tabliet
Ibuprofen 400 Stada 50 tabliet Antiflogistikum, analgetikum Ibuprofen 400 STADA je protizápalový a bolesť utišujúci liek. Účinná látka – ibuprofén
Pozrite sa aj MIG-400 tbl flm 400 mg (blis.) 1x30 ks
Pozrite sa aj
- MIG-400 tbl flm 400 mg (blis.) 1x10 ks
- Ibalgin 400 tbl flm (blis. PVC/Al) 1x48 ks
- Ibalgin 400 tbl flm 400 mg (blis. PVC/Al) 1x24 ks
- AGNUCASTON tbl flm (blis.) 1x30 ks
- IBUTABS 400 mg tbl flm (blis.PVC/Al) 1x50 ks
- BRUFEN 400 mg tbl flm (blis.PVC/Al) 1x50 ks
- PIRACETAM AL 800 tbl flm 800 mg (blis. PVC/Al) 1x50 ks
- Lucetam 400 mg tbl flm 1x60 ks
- Ibuprofen STADA 400 mg perorálny prášok plv por (vre.papier/PE/Al/PE) 1x20 ks
- Benfogamma 50 tbl obd 50 mg (blis.) 1x50 ks
- Ibalgin 200 tbl flm 200 mg (blis. PVC/Al) 1x24 ks
- IBUTABS 400 mg tbl flm (blis.PVC/Al) 1x10 ks
- IBUTABS 400 mg tbl flm (blis.PVC/Al) 1x30 ks
- BRUFEN 400 mg tbl flm (blis.PVC/Al) 1x30 ks
- DICUNO 25 mg filmom obalené tablety tbl flm 25 mg (blis.) 1x30 ks
- Diorex tbl flm 1x60 ks
- Venalex tbl flm 1x90 ks
- Venalex tbl flm 1x60 ks
- HOMEOVOX tbl obd (blis.) 1x60 ks
- SÉDATIF PC tbl (blis.) 1x60 ks
Ibuprofen 400 STADA 50 tabliet
Ibuprofen STADA® lieči bolesť a zápal aj pri pohybových ťažkostiach.
Objav podobné ako Ibuprofen 400 STADA 50 tabliet
Ibuprofen 400 Stada tbl.flm.50 x 400 mg
Obsah Ibuprofen Ibuprofen 400 STADA na bolesť a zápal 50 tabliet Charakteristika Ibuprofen Liek patrí do skupiny nesteroidové antiflogistiká/ analgetiká. Používa sa na liečbu bolesti a zápalu pri: akútnej artritíde, vrátane záchvatov dny chronickej artritíde, osobitne reumatoidnej artritíde (chronickej polyartritíde) ankylozujúcej spondylitíde (Morbus Bechterev) a iných zápalových reumatických ochoreniach chrbtice stavoch podráždenia objavujúcich sa pri degeneratívnych ochoreniach kĺbov a chrbtice (artróza a spondylartróza) reumatizme mäkkých tkanív bolestivých opuchoch alebo zápaloch v dôsledku poranení. Dávkovanie Ibuprofen Dospelí a mladiství od 15 rokov: odporúčaná dávka je v rozsahu od 1200 mg (3 tablety) do 2400 mg (6 tabliet) denne. Maximálna jednorazová dávka nesmie presiahnuť 800 mg (2 tablety). Odstup medzi jednotlivými dávkami má byť minimálne 4-6 hodín. Bez konzultácie s lekárom nepoužívať vyššie dávky a neužívať dlhodobo. Pri pretrvávajúcej bolesti, alebo v prípade komplikácií konzultovať s lekárom. Pri reumatických ochoreniach môže byť potrebné užívanie lieku počas dlhšej doby, ktorú určí lekár. Nežiaduce účinky možno minimalizovať podávaním najnižšej účinnej dávky počas najkratšej potrebnej doby na kontrolu príznakov (pozri časť 4.4). Spôsob použitia Ibuprofen Filmom obalené tablety sa majú prehĺtať celé s dostatočným množstvom vody a nemajú sa užívať na lačno. Pacientom so žalúdkovými ťažkosťami sa odporúča užívať liek počas jedla. Upozornenie: Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva. Počas prvého a druhého trimestra sa liek nemá podávať, pokiaľ to nie je jednoznačne nevyhnutné. Inhibítory COX môžu spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby). Počas dojčenia sa liek môže používať iba na krátkodobé liečenie bolesti alebo horúčky, pri dlhodobom užívaní je potrebné zvážiť ukončenie dojčenia. Liek je kontraindikovaný u detí a mladistvých do 15 rokov. U starších pacientov, pacientov s poruchou funkcie obličiek a/alebo pečene je potrebná zvýšená opatrnosť. Možnými nežiaducimi účinkami lieku sú únava a závrat, čo môže mať vplyv na schopnosť viesť vozidlo alebo obsluhovať stroje (najmä v kombinácii s alkoholom). Nepiť alkohol. Môže sa objaviť fotosenzitivita (frekvencia neznáma). Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4). Príbalový leták Ibuprofen 400 STADA, 50 ks
Objav podobné ako Ibuprofen 400 Stada tbl.flm.50 x 400 mg
STADA Ibuprofen 400 mg 20 tabliet
Protizápalový liek a bolesť utišujúci liek.Používa sa na liečbu bolesti a zápalu pri akútnej artritíde, vrátane záchvatov dny, chronickej artritíde.
Objav podobné ako STADA Ibuprofen 400 mg 20 tabliet
IBUPROFEN Stada 400 mg perorálny prášok 20 ks
Ibuprofen Stada 400 mg perorálny prášok 20 ks Ibuprofén, liečivo v Ibuprofene STADA, patrí do skupiny liekov, ktoré sa nazývajú nesteroidné protizápalové lieky (NSAID). Tieto lieky pôsobia zmenou spôsobu, akým telo reaguje na bolesť a zvýšenú telesnú teplotu.
Objav podobné ako IBUPROFEN Stada 400 mg perorálny prášok 20 ks
Ibuprofen STADA 400 mg perorálny prášok
Liek obsahuje liečivo ibuprofén, ktoré patrí do skupiny liekov, ktoré sa nazývajú nesteroidné protizápalové lieky (NSAID). Liek sa používa u dospelých a dospievajúcich s telesnou hmotnosťou od 40 kg (vo veku 12 rokov a vyššom) na liečbu: slabej až stredne silnej bolesti, horúčky.
Objav podobné ako Ibuprofen STADA 400 mg perorálny prášok
IBUPROFEN STADA 400 mg prášok 20 vreciek
Ibuprofen STADA je liek, ktorý obsahuje liečivo ibuprofén. Používa sa na liečbu slabej až stredne silnej bolesti a horúčky.
Objav podobné ako IBUPROFEN STADA 400 mg prášok 20 vreciek
IBUPROFEN STADA 200 mg prášok 20 ks
Ibuprofen STADA je liek, ktorý obsahuje liečivo ibuprofén. Používa sa na liečbu slabej až stredne silnej bolesti a horúčky.
Objav podobné ako IBUPROFEN STADA 200 mg prášok 20 ks
Ibuprofen STADA 400 mg na bolesť a horúčku 20 vrecúšok
Obsah Ibuprofen Ibuprofen STADA 400 mg na bolesť a horúčku 20 vrecúšok Charakteristika Ibuprofen Ibuprofén, liečivo v lieku, patrí do skupiny liekov, ktoré sa nazývajú nesteroidné protizápalové lieky (NSAID). Liek sa používa u dospelých a dospievajúcich s telesnou hmotnosťou od 40 kg (vo veku 12 rokov a vyššom) na liečbu: slabej až stredne silnej bolesti, horúčky. Dávkovanie Ibuprofen Pacienti s hmotnosťou ≥ 40 kg (dospievajúci od 12 rokov a dospelí): jednotlivá dávka: 200-400 mg ibuprofenu, maximálna denná dávka: 1 200 mg ibuprofenu. Dávkovací interval nemá byť kratší ako 6 hodín. Trvanie liečby: Liek je určený na krátkodobé použitie. Deti a dospievajúci: ak je potrebné liek užívať dlhšie ako 3 dni, alebo ak sa príznaky zhoršia, je potrebná konzultácia s lekárom. Dospelí: ak je potrebné užívať tento liek dlhšie ako 3 dni v prípade horúčky alebo dlhšie ako 4 dni v prípade liečby bolesti, alebo ak sa príznaky zhoršia, je potrebná konzultácia s lekárom. Spôsob použitia Ibuprofen Perorálny prášok sa nemusí užívať s tekutinou; prášok sa rozpustí na jazyku a prehĺta sa so slinami. Tento liek možno použiť v situáciách, keď nie sú dostupné žiadne tekutiny. Pacientom s citlivým žalúdkom sa odporúča užívať liek počas jedla. Upozornenie: Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva. Počas prvého a druhého trimestra sa liek nesmie podávať, pokiaľ to nie je jednoznačne nevyhnutné. Počas dojčenia sa liek môže používať iba na krátkodobé liečenie bolesti alebo horúčky. Liek je kontraindikovaný u detí do 40 kg telesnej hmotnosti alebo vo veku do 12 rokov z dôvodu vysokého obsahu liečiva. Liek je kontraindikovaný u pacientov s ťažkým pečeňovým zlyhaním, ťažkým obličkovým zlyhaním, ťažkým srdcovým zlyhávaním, pri ťažkej dehytratácii. Inhibítory COX môžu spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby). Príbalový leták Ibuprofen
Objav podobné ako Ibuprofen STADA 400 mg na bolesť a horúčku 20 vrecúšok
Devenal tbl flm 500 mg 180 ks
Indikácie: Liek Devenal je vazoprotektívum. Zvyšuje napätie žilovej steny a odolnosť krvných kapilár. Devenal sa používa u dospelých: na liečbu príznakov súvisiacich s chronickou žilovou nedostatočnosťou dolných končatín: pocit ťažkých nôh, opuch nôh, bolesť, nočné kŕče nôh, na liečbu funkčných príznakov súvisiacich s akútnou hemoroidálnou epizódou, ako sú bolesť, krvácanie a opuch v oblasti konečníka. Kontraindikácie: Precitlivenosť na liečivo alebo na ktorúkoľvek z pomocných látok Tehotenstvo a dojčenie: Počas tehotenstva je lepšie sa užívaniu lieku vyhnúť.Liek by sa nemal užívať počas dojčenia. Dávkovanie: Chronická venózna insuficiencia: 1 tableta dvakrát denne (na obed a večer). Akútny stav hemoroidálneho ochorenia: Liečba akútneho hemoroidálneho ataku: 6 tabliet denne (3 tablety 2x denne) po dobu 4 dní, potom 4 tablety denne (2 tablety 2x denne) po dobu 3 dní. Liečba pri tejto indikácii je krátkodobá, t.j. 15 dní Tablety sa užívajú celé, s jedlom a zapíjajú tekutinou. Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!
Objav podobné ako Devenal tbl flm 500 mg 180 ks
Devenal tbl flm 500 mg 60 ks
Indikácie: Liek Devenal je vazoprotektívum. Zvyšuje napätie žilovej steny a odolnosť krvných kapilár. Devenal sa používa u dospelých: na liečbu príznakov súvisiacich s chronickou žilovou nedostatočnosťou dolných končatín: pocit ťažkých nôh, opuch nôh, bolesť, nočné kŕče nôh, na liečbu funkčných príznakov súvisiacich s akútnou hemoroidálnou epizódou, ako sú bolesť, krvácanie a opuch v oblasti konečníka. Kontraindikácie: Precitlivenosť na liečivo alebo na ktorúkoľvek z pomocných látok Tehotenstvo a dojčenie: Počas tehotenstva je lepšie sa užívaniu lieku vyhnúť.Liek by sa nemal užívať počas dojčenia. Dávkovanie: Chronická venózna insuficiencia: 1 tableta dvakrát denne (na obed a večer). Akútny stav hemoroidálneho ochorenia: Liečba akútneho hemoroidálneho ataku: 6 tabliet denne (3 tablety 2x denne) po dobu 4 dní, potom 4 tablety denne (2 tablety 2x denne) po dobu 3 dní. Liečba pri tejto indikácii je krátkodobá, t.j. 15 dní Tablety sa užívajú celé, s jedlom a zapíjajú tekutinou. Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!
Objav podobné ako Devenal tbl flm 500 mg 60 ks
PIRACETAM AL 800 tbl flm 800 mg 50 ks
Indikácie: Liek ovplyvňuje funkciu mozgových buniek (je to nootropná látka), ako u zdravých ľudí, tak aj u chorých, ktorí majú funkčné poruchy mozgu. Bežne nevyvoláva sedáciu (útlm). U dospelých pacientov sa používa na: symptomatickú liečbu organického psychosyndrómu – porucha mozgovej činnosti, ako je strata pamäti, porucha pozornosti a nedostatok motivácie. liečbu samotnej kortikálnej myoklónie (mimovoľné zášklby jednotlivých svalov) alebo v kombinácii. liečbu vertiga (závratu) a s ním spojených porúch rovnováhy, s výnimkou závratu vazomotorického alebo psychického pôvodu. prevenciu a liečbu kosáčikovitej anémie (málokrvnosti) – ochorenie červených krviniek. U detí sa používa na: liečbu dyslexie (porucha, pri ktorej má dieťa problémy s čítaním a písaním, ktoré nie sú výrazom postihnutia inteligencie), v kombinácii s príslušnými opatreniami, ako je logopédia. prevenciu a liečbu kosáčikovitej anémie (málokrvnosti) – ochorenie červených krvinie Kontraindikácie: ak máte poruchu funkcie obličiek, pred začiatkom liečby sa porozprávajte s lekárom. V prípade potreby budete užívať zníženú dávku. ak máte poruchu zrážanlivosti krvi, žalúdočné a dvanástnikové vredy, ak ste prekonali mozgovú príhodu, užívate antikoagulanciá alebo antiagreganciá (lieky zabraňujúce vzniku krvných zrazenín v cievach), vrátane nízkych dávok kyseliny acetylsalicylovej alebo musíte absolvovať operáciu, či rozsiahlejší zubný zákrok poraďte sa so svojím lekárom. Tehotenstvo a dojčenie: Piracetam sa má používať počas tehotenstva iba v nevyhnutných prípadoch. Piracetam sa vylučuje do materského mlieka u ľudí. Preto sa nemá piracetam podávať počas dojčenia alebo sa má dojčenie počas liečby piracetamom prerušiť. Dávkovanie: Symptomatická liečba organických psychosyndrómov Dospelí: Odporúčaná denná dávka sa pohybuje od 2,4 g do 4,8 g (2-4 tablety), rozdelená do 2 alebo 3 dávok. Liečba myoklónie kortikálneho pôvodu Dospelí: Denná dávka sa má začať so 7,2 g (6 tabliet) a má sa zvyšovať o 4,8 g každé 3 alebo 4 dni až na maximálne 24 g, rozdelená do 2 alebo 3 čiastkových dávok. V závislosti od dosiahnutého klinického prínosu sa má, ak je to možné, dávka týchto liekov postupne znižovať. Ak sa začne piracetam podávať, liečba musí trvať po celý čas, až kým pretrváva ochorenie mozgu. U pacientov s akútnou príhodou môže dôjsť počas jej priebehu k spontánnemu vývoju a je potrebné sa pokúsiť každých 6 mesiacov znížiť dávku lieku alebo liečbu vysadiť. Dávka piracetamu sa má znižovať o 1,2 g každé 2 dni (v prípade Lanceovho a Adamsovho syndrómu každé 3 alebo 4 dni, aby sa zabránilo možnosti náhleho relapsu alebo záchvatov z dôvodu vysadenia). Liečba vertiga Dospelí: Odporúčaná denná dávka sa pohybuje od 2,4 g do 4,8 g (2-4 tablety), rozdelená do 2 alebo 3 čiastkových dávok. Profylaxia a remisia vazookluzívnej krízy pri kosáčikovitej anémii Dospelí a deti od 3 rokov: Odporúčaná denná dávka na profylaxiu je 160 mg/kg perorálne, rozdelená do 4 dávok. Liečba dyslexie v kombinácii s logopédiou Deti od 8 rokov a mladiství: odporúčaná denná dávka je 3,2 g, rozdelená do 2 čiastkových dávok. Pacienti s poruchou funkcie obličiek Denná dávka sa musí stanoviť individuálne v závislosti od funkcie obličiek: normálna funkcia (CLcr = > 80 ml/min) - odporúčaná denná dávka rozdelená v 2 až 4 čiastkových dávkach ľahká porucha funkcie (CLcr = 50 – 79 ml/min ) - 2/3 odporúčanej dennej dávky, rozdelené v 2 alebo 3 čiastkových dávkach stredne ťažká porucha funkcie (CLcr = 30 - 49 ml/min) - 1/3 odporúčanej dennej dávky, rozdelených v 2 čiastkových dávkach ťažká porucha funkcie (CLcr = < 30 ml/min) - 1/6 odporúčanej dennej dávky, jednorazovo Lekár musí individuálne rozhodnúť o dĺžke liečby. Spôsob použitia Liek sa má podávať perorálne a môže sa užívať nezávisle od jedla. Tablety sa majú prehĺtať celé, alebo rozpolené a zapíjať tekutinou. Dennú dávku sa odporúča užívať rozdelenú do 2-4 čiastkových dávok. Tablety majú deliacu ryhu. Deliaca ryha iba pomáha rozlomiť tabletu, aby sa dala ľahšie prehltnúť a neslúži na rozdelenie na rovnaké dávky. Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!
Objav podobné ako PIRACETAM AL 800 tbl flm 800 mg 50 ks
Ibuprofen STADA 200 mg perorálny prášok
Liek obsahuje liečivo ibuprofén, ktroé patrí do skupiny liekov, ktoré sa nazývajú nesteroidné protizápalové lieky (NSAID). Tieto lieky pôsobia zmenou spôsobu, akým telo reaguje na bolesť a zvýšenú telesnú teplotu. Liek sa používa u dospelých, dospievajúcich a detí s telesnou hmotnosťou od 20 kg (vo veku 6 rokov a vyššom) na liečbu: slabej až stredne silnej bolesti, horúčky.
Objav podobné ako Ibuprofen STADA 200 mg perorálny prášok
Ibuprofen STADA 40 mg/ml perorálna suspenzia
Ibuprofen patrí do skupiny liekov nazývaných nesteroidné protizápalové lieky (NSAID), ktoré zmierňujú bolesť a horúčku. Liek sa používa na krátkodobú liečbu príznakov: miernej až stredne silnej bolesti, ako je bolesť hlavy, bolesť zubov, menštruačné bolesti, horúčky.
Objav podobné ako Ibuprofen STADA 40 mg/ml perorálna suspenzia
B-komplex Sanofi 30 Tbl flm
Charakteristika: Výživový doplnok B-komplex Zentiva je zdrojom vitamínov B1, B2, B6, niacínu a kyseliny pantoténovej. Vitamíny B1, B2, B6 a niacín prispievajú k správnej funkcii nervového systému. Vitamín B2 a niacín prispievajú k udržaniu zdravej pokožky a zachovaniu zdravých slizníc. Vitamíny B2 a B6, niacín a kyselina pantoténová prispievajú k zníženiu únavy a vyčerpanosti. Na dosiahnutie uvedených účinkov je potrebné dodržať dávkovanie. Nepoužívajte: U detí do 3 rokov. Pri alergii na zložky produktu. Ako náhradu pestrej stravy. Tehotenstvo a dojčenie: Pred použitím sa poraďte s lekárom alebo lekárnikom. Dávkovanie: 1 filmom obalená tableta denne. Tableta sa zapije dostatočným množstvom vody.Dodržujte doporučené dávkovanie! Zloženie: tiamín (B1)-2mg, riboflavín (B2)-2mg, pyridoxín (B6)-1mg, niacín-20mg, kyselina pantoténová-3mg, sacharóza, laktóza, kukuričný škrob, mastenec, oxid titaničitý, triglyceridy, želatína, stearan vápenatý, včelí vosk biely, karboxymetylcelulóza, oxid kremičitý, karnaubský vosk, žltý oxid železitý, hnedý oxid železitý, čierny oxid železitý, Upozornenie: Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Neprekračovať odporúčanú dennú dávku. Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dbajte na príjem pestrej a vyváženej stravy a zdravý životný štýl. Nepoužívajte po dátume exspirácie!
Objav podobné ako B-komplex Sanofi 30 Tbl flm
Vulm Microvenal Plus tbl flm 90
Charakteristika: Výživový doplnok s obsahom flavonoidov – 450 mg mikronizovaného diosmínu a 50 mg mikronizovaného hesperidínu doplnených o 30 mg aescínu vo forme rastlinného extraktu pagaštanu konského (Aesculus hippocastanum) v jednej filmom obalenej tablete. Nepoužívajte: U detí do 18 rokov. Pri alergii na zložky produktu. Ako náhradu pestrej stravy. Tehotenstvo a dojčenie: Nie je vhodné pre tehotné a dojčiace ženy. Dávkovanie: 1x denne 1 tableta. Tablety sa majú užiť v celku a zapiť dostatočným množstvom tekutiny. Dodržujte doporučené dávkovanie! Zloženie: aescin (escín), diosmín, hesperidín Upozornenie: Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Neprekračovať odporúčanú dennú dávku. Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dbajte na príjem pestrej a vyváženej stravy a zdravý životný štýl. Nepoužívajte po dátume exspirácie!
Objav podobné ako Vulm Microvenal Plus tbl flm 90
B-komplex Sanofi 100 tbl flm
Charakteristika: Výživový doplnok B-komplex Zentiva je zdrojom vitamínov B1, B2, B6, niacínu a kyseliny pantoténovej. Vitamíny B1, B2, B6 a niacín prispievajú k správnej funkcii nervového systému. Vitamín B2 a niacín prispievajú k udržaniu zdravej pokožky a zachovaniu zdravých slizníc. Vitamíny B2 a B6, niacín a kyselina pantoténová prispievajú k zníženiu únavy a vyčerpanosti. Na dosiahnutie uvedených účinkov je potrebné dodržať dávkovanie. Nepoužívajte: U detí do 3 rokov. Pri alergii na zložky produktu. Ako náhradu pestrej stravy. Tehotenstvo a dojčenie: Pred použitím sa poraďte s lekárom alebo lekárnikom. Dávkovanie: 1 filmom obalená tableta denne. Tableta sa zapije dostatočným množstvom vody. Dodržujte doporučené dávkovanie! Zloženie: tiamín (B1)-2mg, riboflavín (B2)-2mg, pyridoxín (B6)-1mg, niacín-20mg, kyselina pantoténová-3mg, sacharóza, laktóza, kukuričný škrob, mastenec, oxid titaničitý, triglyceridy, želatína, stearan vápenatý, včelí vosk biely, karboxymetylcelulóza, oxid kremičitý, karnaubský vosk, žltý oxid železitý, hnedý oxid železitý, čierny oxid železitý, Upozornenie: Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Neprekračovať odporúčanú dennú dávku. Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dbajte na príjem pestrej a vyváženej stravy a zdravý životný štýl. Nepoužívajte po dátume exspirácie!
Objav podobné ako B-komplex Sanofi 100 tbl flm
Ibuprofen STADA 200 mg na bolesť a horúčku 20 vrecúšok
Obsah Ibuprofen Ibuprofen STADA 200 mg na bolesť a horúčku 20 vrecúšok Charakteristika Ibuprofen Ibuprofen, liečivo v lieku, patrí do skupiny liekov, ktoré sa nazývajú nesteroidné protizápalové lieky (NSAID). Tieto lieky pôsobia zmenou spôsobu, akým telo reaguje na bolesť a zvýšenú telesnú teplotu. Liek sa používa u dospelých, dospievajúcich a detí s telesnou hmotnosťou od 20 kg (vo veku 6 rokov a vyššom) na liečbu: slabej až stredne silnej bolesti, horúčky. Dávkovanie Ibuprofen Dávkovanie deťom a dospievajúcim závisí od telesnej hmotnosti, resp. veku – spravidla 7-10 mg/kg telesnej hmotnosti ako jednotlivá dávka až po maximálne 30 mg/kg telesnej hmotnosti ako celková denná dávka. Dávkovací interval nemá byť kratší ako 6 hodín. 20 kg až 29 kg (deti: 6 až 9 rokov): jednotlivá dávka: 200 mg ibuprofenu, maximálna denná dávka: 600 mg (200 mg 3x denne) 30 kg až 39 kg (deti: 10 až 11 rokov): jednotlivá dávka: 200 mg ibuprofenu, maximálna denná dávka: 800 mg (200 mg 4x denne) ≥ 40 kg (dospievajúci od 12 rokov a dospelí): jednotlivá dávka: 200-400 mg ibuprofenu, maximálna denná dávka: 1 200 mg ibuprofenu Trvanie liečby: Liek je určený na krátkodobé použitie. Deti a dospievajúci: ak je potrebné liek užívať dlhšie ako 3 dni, alebo ak sa príznaky zhoršia, je potrebná konzultácia s lekárom. Dospelí: ak je potrebné užívať tento liek dlhšie ako 3 dni v prípade horúčky alebo dlhšie ako 4 dni v prípade liečby bolesti, alebo ak sa príznaky zhoršia, je potrebná konzultácia s lekárom. Spôsob použitia Ibuprofen Perorálny prášok sa nemusí užívať s tekutinou; prášok sa rozpustí na jazyku a prehĺta sa so slinami. Tento liek možno použiť v situáciách, keď nie sú dostupné žiadne tekutiny. Pacientom s citlivým žalúdkom sa odporúča užívať liek počas jedla. Upozornenie: Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva. Počas prvého a druhého trimestra sa liek nesmie podávať, pokiaľ to nie je jednoznačne nevyhnutné. Počas dojčenia sa liek môže používať iba na krátkodobé liečenie bolesti alebo horúčky. Liek je kontraindikovaný u detí do 20 kg telesnej hmotnosti alebo vo veku do 6 rokov z dôvodu vysokého obsahu liečiva. Liek je kontraindikovaný u pacientov s ťažkým pečeňovým zlyhaním, ťažkým obličkovým zlyhaním, ťažkým srdcovým zlyhávaním, pri ťažkej dehytratácii. Inhibítory COX môžu spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby). Možnými nežiaducimi účinkami lieku sú únava a závrat, čo môže mať vplyv na schopnosť viesť vozidlo alebo obsluhovať stroje (najmä v kombinácii s alkoholom). Nepiť alkohol. Príbalový leták Ibuprofen
Objav podobné ako Ibuprofen STADA 200 mg na bolesť a horúčku 20 vrecúšok
STADA Ibuprofen perorálna suspenzia sus por (fľ.PET+ striek.) 100 ml
Ibuprofen patrí do skupiny liekov nazývaných nesteroidné protizápalové lieky (NSAID), ktoré zmierňujú bolesť a horúčku.
Objav podobné ako STADA Ibuprofen perorálna suspenzia sus por (fľ.PET+ striek.) 100 ml
B-komplex forte Sanofi 100 tbl flm
Charakteristika: B-komplex forte je vhodným zdrojom vitamínov B1, B2, B6, niacínu a kyseliny pantoténovej. Vitamíny B1, B2, B6 a niacín prispievajú k správnej funkcii nervového systému. Vitamín B2 a niacín prispievajú k udržaniu zdravej pokožky a zachovaniu zdravých slizníc. Vitamíny B2 a B6, niacín a kyselina pantoténová prispievajú k zníženiu únavy a vyčerpanosti. Na dosiahnutie uvedených účinkov je potrebné dodržať dávkovanie. Nepoužívajte: U detí do 12 rokov. Pri alergii na zložky produktu. Ako náhradu pestrej stravy. Tehotenstvo a dojčenie: Pred použitím sa poraďte s lekárom alebo lekárnikom. Dávkovanie: 1 tableta denne. Tableta sa užije vcelku a zapije potrebným množstvom tekutiny.Dodržujte doporučené dávkovanie! Zloženie: tiamín (B1)-15mg, riboflavín (B2)-15mg, pyridoxín (B6)-10mg, niacín-50mg, kyselina pantoténová-25mg, sacharóza, laktóza, kukuričný škrob, mastenec, oxid titaničitý, triglyceridy, želatína, stearan vápenatý, včelí vosk biely, karboxymetylcelulóza, oxid kremičitý, karnaubský vosk Upozornenie: Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Neprekračovať odporúčanú dennú dávku. Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dbajte na príjem pestrej a vyváženej stravy a zdravý životný štýl. Nepoužívajte po dátume exspirácie!
Objav podobné ako B-komplex forte Sanofi 100 tbl flm
DIOZEN FORTE 1000 MG TBL FLM 30
Liek obsahuje mikronizovaný diozmín. Zvyšuje tonus žíl a odolnosť krvných kapilár a znižuje výskyt opuchu a má protizápalový účinok. Používa sa u dospelých na liečbu: príznakov chronickej žilovej nedostatočnosti dolných končatín (pocit ťažkých nôh, bolesť alebo nočné kŕče v nohách, opuchy, kožné zmeny v dôsledku nedostatočného prekrvenia alebo zhoršenej výživy tkanív), akútneho stavu hemoroidálneho ochorenia (hemoroidy sú sprevádzané svrbením, bolesťou alebo krvácaním v oblasti konečníka a ťažkosťami pri vyprázdňovaní). Viac na adc.sk
Objav podobné ako DIOZEN FORTE 1000 MG TBL FLM 30
Ibuprofen Stada 40 mg/ml perorálna suspenzia sus.por.1 x 100 ml
Obsah Ibuprofen STADA 40 mg/ml Ibuprofen STADA 40 mg/ml perorálna suspenzia proti bolesti a horúčke 100 ml Charakteristika Ibuprofen STADA 40 mg/ml Ibuprofen patrí do skupiny liekov nazývaných nesteroidné protizápalové lieky (NSAID), ktoré zmierňujú bolesť a horúčku. Liek sa používa na krátkodobú liečbu príznakov: miernej až stredne silnej bolesti, ako je bolesť hlavy, bolesť zubov, menštruačné bolesti, horúčky. Príbalový leták Ibuprofen STADA 40 mg/ml
Objav podobné ako Ibuprofen Stada 40 mg/ml perorálna suspenzia sus.por.1 x 100 ml
MOBIVENAL Micro tbl flm 60+10 tabliet zadarmo 70 tabliet
Mobivenal Micro tbl flm 60+10 tabliet zadarmo 70 tabliet Výživový doplnok s obsahom 450 mg diosmin + 50 mg hesperidín je vhodný pre ľudí so sedavým zamestnaním, pri dlhom státí, chodení a cestovaní. Exspirácia 31.12.2021
Objav podobné ako MOBIVENAL Micro tbl flm 60+10 tabliet zadarmo 70 tabliet
BRUFEN BRUFEN COMBI TBL FLM 20X500/200 MG 20 tabliet
Brufen BRUFEN COMBI TBL FLM 20X500/200 MG 20 tabliet Brufen Combi sa používa u dospelých na krátkodobú liečbu miernej až stredne silnej bolesti hlavy (nie migrény), chrbta, menštruačná bolesť, bolesť zubov. Je vhodný od 18 rokov. Obsahuje 500 mg paracetamolu a 200 mg ibuprofénu. Liek na vnútorné použitie.
Objav podobné ako BRUFEN BRUFEN COMBI TBL FLM 20X500/200 MG 20 tabliet
Brufen Combi 500 mg/200 mg tbl flm 20x500 mg/200 mg
Obsah Brufen Combi Brufen Combi 500 mg/200 mg na liečbu miernej až stredne silnej bolesti 20 tabliet Charakteristika Brufen Combi Liek obsahuje dve liečivá - paracetamol a ibuprofén. Ibuprofén patrí do skupiny liekov známych ako nesteroidné protizápalové lieky (NSAID). NSAID zmierňujú bolesť, znižujú opuch a horúčku. Paracetamol je analgetikum, ktoré účinkuje iným spôsobom na zmiernenie bolesti a horúčky ako ibuprofén. Používa sa u dospelých na krátkodobú symptomatickú liečbu miernej až stredne silnej bolesti, ako je: bolesť hlavy (nie migrény), bolesť chrbta, menštruačná bolesť, bolesť zubov a svalov, príznaky prechladnutia a chrípky a bolesť hrdla. Zloženie Brufen Combi Paracetamol, ibuprofén Dávkovanie Brufen Combi Užíva sa 1 tableta najviac 3x denne s intervalom medzi jednotlivými dávkami najmenej 6 hodín. Ak dávka 1 tablety nezmierni príznaky, môžu sa užiť maximálne 2 tablety najviac 3x denne. Táto dávka je určená len pre pacientov s telesnou hmotnosťou najmenej 60 kg. Interval medzi jednotlivými dávkami má byť najmenej 6 hodín. Maximálna denná dávka, ktorá sa nesmie prekročiť za 24 hodín, je 6 tabliet (3 000 mg paracetamolu, 1 200 mg ibuprofénu). Starší pacienti Má sa použiť najnižšia účinná dávka počas čo najkratšej doby. Porucha funkcie obličiek Rýchlosť glomerulárnej filtrácie 10-50 ml/min: dávka paracetamolu sa má znížiť na 500 mg každých 6 hodín. Dávka sa má udržiavať na čo najnižšej úrovni a má sa monitorovať funkcia obličiek. Porucha funkcie pečene Dávka sa má nastaviť individuálne a má sa udržiavať na čo najnižšej úrovni alebo má byť predĺžený dávkovací interval. Dĺžka liečby Len na krátkodobé použitie. Ak príznaky pretrvávajú alebo sa zhoršujú alebo ak je potrebné tento liek užívať viac ako 3 dni, pacient sa má poradiť s lekárom.
Objav podobné ako Brufen Combi 500 mg/200 mg tbl flm 20x500 mg/200 mg
Slovakiapharm FLATUMED FORTE 80 mg, cps 1x50 ks
Slovakiapharm FLATUMED FORTE 80 mg, cps 1x50 ks Obsah Slovakiapharm FLATUMED FORTE cps 1x50 ks Charakteristika Slovakiapharm FLATUMED FORTE Výživový doplnok s obsahom simetikónu a s olejom rasce lúčnej 5mg proti nadúvaniu a plynatosti. Použitie Slovakiapharm FLATUMED FORTE Užíva sa 1 kapsula denne počas jedla alebo po jedle. Vhodné je aj použitie na noc pred spaním. Upozornenie: Vhodné len na krátkodobé použitie. Nevhodné pre deti. Neužívajte tento výživový doplnok spoločne s liekmi, pretože môže ovplyvniť ich vstrebateľnosť. Ukladajte mimo dosahu detí. Nie je určené ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Spotrebujte do dátumu uvedeného na obale. Príbalový leták
Objav podobné ako Slovakiapharm FLATUMED FORTE 80 mg, cps 1x50 ks
HARTMANN COSMOPOR E STERIL obväz na rany sterilný (7,2x5cm) 1x50 ks
Hartmann COSMOPOR E STERIL obväz na rany sterilný (7,2x5cm) 1x50 ks Sterilné krytie na rany je určené na ošetrenie poranení kože
Objav podobné ako HARTMANN COSMOPOR E STERIL obväz na rany sterilný (7,2x5cm) 1x50 ks
JAS Re Zdravotnícke rúško 3-vrstvové Typ II R 1x50 ks
Obsah JAS Re Zdravotnícke rúško 3-vrstvové Typ II R: JAS Re Zdravotnícke rúško 3-vrstvové Typ II R 1x50 ks Charakteristika JAS Re Zdravotnícke rúško 3-vrstvové Typ II R: Zdravotnícka pomôcka. Zdravotnícke rúško jednorazové z 3-vrstvového netkaného materiálu s gumičkami, Trieda I., Typ II R, (nemeracie, nesterilné). Slúži ako mechanická bariéra proti prenosu infekcie - baktérií a vírusov, čím zásadne prispieva k zníženiu rizika jej prenosu najmä z používateľa na okolie. Spĺňa všetky parametre harmonizovanej európskej normy STN EN 14683: 2019 + AC: 2019, „Chirurgické masky - Požiadavky a skúšobné metódy “Dodatok B, dodatok C a ISO 22609 ako aj ďalšie normy potvrdzujúce jeho vysoké výkonnostné a bezpečnostné parametre a tiež požiadavky na biokompatibilitu s pokožkou. Je riadne registrovaný/notifikovaný ako zdravotnícka pomôcka v ŠÚKL a v EUDAMED. Výrobok pri testovaní v rakúskom autorizovanom laboratóriu HygCen Austria Gmbh preukázal pri teste BFE (Efektívnosť bakteriálnej filtrácie) účinnosť minimálne 99.96% - 100%. Slovenský výrobok. Použitie JAS Re Zdravotnícke rúško 3-vrstvové Typ II R: Zdravotnícke rúško sa nasadí na tvár, cez nos a ústa a pripevní sa pomocou elastických pútok za ušami. V hornej časti zdravotníckeho rúška sa nachádza tvarovateľná spona na nosenie, ktorá sa mierne prstami zatlačí zľava doprava na nos, aby sa dosiahla pohodlnejšia poloha a tesnosť rúška na tvári. Rúško je možné tvarovať tromi zloženými záhybmi, aby zakrývalo spodnú časť tváre - najmä ústa a nos. Určené len na jednorázové použitie. Skladujte na vetranom mieste, chránenom pred slnečným žiarením a atmosferickými vplyvmi, mimo zdrojov tepla. Likvidácia je možná spolu s domovým odpadom. Príbalový leták
Objav podobné ako JAS Re Zdravotnícke rúško 3-vrstvové Typ II R 1x50 ks
IBUPROFEN perorálny prášok 20 ks
Ibuprofen perorálny prášok 20 ks Ibuprofén, liečivo v Ibuprofene STADA, patrí do skupiny liekov, ktoré sa nazývajú nesteroidné protizápalové lieky (NSAID). Tieto lieky pôsobia zmenou spôsobu, akým telo reaguje na bolesť a zvýšenú telesnú teplotu.
Objav podobné ako IBUPROFEN perorálny prášok 20 ks
STADA BIOPRON Forte 10 ks
Výživový doplnok obsahuje kombináciu baktérií (Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus rhamnosus), kvasiniek (Saccharomyces boulardii) a fruktooligosacharidov. Obsahuje 10 miliárd CFU (živých mikroorganizmov) v dennej dávke. Vhodný pre dospelých a deti už od 6 mesiaca. Z dôvodu zvýšenia ochrany obsiahnutých mikroorganizmov pred vzdušnou vlhkosťou je na blistroch použitá pomerne silná hliníková fólia. Viac na adc.sk
Objav podobné ako STADA BIOPRON Forte 10 ks
STADA Biopron 9 Premium 60+20 ks
Výživový doplnok. Komplex živých mikroorganizmov s fruktooligosacharidmi. 20 miliárd CFU a 9 kmeňov (Bifidobacterium bifidum, Bifidobacterium breve, Bifidobacterium longum, Lactobacillus acidophilus, Lacticaseibacillus casei, Lactiplantibacillus plantarum, Lacticaseibacillus rhamnosus, Lactococcus lactis, Streptococcus thermophilus) v dennej dávke. Viac na adc.sk
Objav podobné ako STADA Biopron 9 Premium 60+20 ks
Ibalgin 400 mg 24 tbl
Indikácie: Liek Ibalgin 400 sa užíva pri miernej až strednej bolesti, napr. pri bolesti hlavy, zubov, chrbta, pri bolestivej menštruácii, pri bolesti svalov a kĺbov sprevádzajúcich chrípkové ochorenia, pri poraneniach mäkkých tkanív ako je pomliaždenie a vyvrtnutie, ďalej pri horúčkovitých stavoch počas chrípkových ochorení a ako doplnková liečba horúčkovitých stavov pri iných ochoreniach. Liek Ibalgin 400 obsahuje liečivo ibuprofén, ktorá patrí do skupiny tzv. nesteroidných protizápalových liečiv. Zabraňuje tvorbe prostaglandínov, ktoré sú zodpovedné za vznik bolesti a zápalu a uvoľňujú sa v mieste poškodenia tkaniva. Kontraindikácie: Ibalgin 400 sa nesmie užívať pri precitlivenosti na liečivo alebo ktorúkoľvek zložku lieku, pri precitlivenosti na kyselinu acetylsalicylovú alebo niektoré iné protizápalové lieky, ktorá sa prejavuje ako priedušková astma alebo žihľavka, pri existujúcom alebo opakovanom vrede žalúdka alebo dvanástnika, pri krvácaní alebo perforácii v zažívacom trakte spôsobenom nesteroidnými protizápalovými liekmi v minulosti, pri ťažkom srdcovom zlyhaní, pri poruchách krvotvorby a poruchách krvnej zrážavosti, v posledných troch mesiacoch tehotenstva. Liek nie je vhodný pre deti mladšie ako 12 rokov. Tehotenstvo a dojčenie: Ibuprofén je kontraindikovaný počas posledných troch mesiacov tehotenstva. V prvých šiestich mesiacoch tehotenstva a počas dojčenia užívajte liek len na výslovné odporúčanie lekára. Ženy, ktoré chcú otehotnieť sa musia o užívaní lieku poradiť s lekárom. Dávkovanie: Dospelí a deti od 12 rokov pri horúčkovitých ochoreniach zvyčajne užívajú 1 filmom obalenú tabletu Ibalgin 400 3-krát denne pri horúčkovitých ochoreniach, pri bolestiach 1 filmom obalenú tabletu jednorazovo alebo podľa potreby, najviac 3 filmom obalené tablety denne. Odstup medzi jednotlivými dávkami je najmenej 4 hodiny. Filmom obalené tablety sa prehĺtajú celé, zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny. Ak sa počas liečby objavia tráviace ťažkosti, liek užívajte počas jedla alebo ho zapite mliekom. Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!
Objav podobné ako Ibalgin 400 mg 24 tbl
Micelle Night Amino - Amix 400 tbl.
Micelle Night Amino od firmy Amix je revolučný aminokyselinový doplnok určený pre použitie pred spaním.
Objav podobné ako Micelle Night Amino - Amix 400 tbl.
100% Beef Aminos - Universal Nutrition 400 tbl.
Produkt derivovaný z izolátu hovädzieho proteínu a sušenej argentínskej hovädzej pečene najvyššej kvality. Obsahuje plné spektrum kľúčových aminokyselín (EAA a BCAA).
Objav podobné ako 100% Beef Aminos - Universal Nutrition 400 tbl.
Ibutabs na bolesť 400 mg, 30 tbl
Obsah Ibutabs na bolesť 400 mg 30 tabliet Charakteristika Ibutabs na bolesť 400 mg Liek obsahuje liečivo ibuprofén. Patrí do skupiny liekov nazývaných nesteroidné protizápalové lieky (NSAID), ktoré sa používajú na zmiernenie bolesti, zápalu a horúčky. Liek sa používa na liečbu miernej až stredne silnej bolesti ako je napr.: bolesť pri menštruácii, bolesť zubov, pooperačná bolesť, bolesť po nastrihnutí hrádze a po pôrode. Liek sa tiež používa na symptomatické zmiernenie bolesti hlavy vrátane migrény, pri prechladnutí a stavoch sprevádzaných horúčkou a na zmiernenie bolesti pri poraneniach mäkkých tkanív ako napr. pri podvrtnutí kĺbu alebo pomliaždení pohybového aparátu. Na odporúčanie lekára sa môže liek použiť na liečbu reumatoidnej artritídy (ochorenie kĺbov), osteoartritídy (rozpad chrupavky v kĺboch), alebo iných zápalových či bolestivých stavov kĺbov, rovnako ako pre zápalové a bolestivé stavy mäkkých tkanív, ako sú svaly. Použitie Ibutabs na bolesť 400 mg Dávkovanie a dávkovacie schémy Dávkovanie závisí od veku a hmotnosti pacienta. Mierna až stredne silná bolesť a horúčka: Dospelí a dospievajúci nad 12 rokov (≥ 40 kg): Užíva sa 200 - 400 mg (½ - 1 tableta) podaných v 1 dávke 3 - 4x denne. Pri migrenóznej bolesti sa užíva 400 mg (1 tableta) ako jednorazová dávka. Maximálna denná dávka nemá prekročiť 1 200 mg (3 tablety). Deti vo veku 6 - 9 rokov (20 - 29 kg): 200 mg (½ tablety) 1 - 3x denne. Maximálna denná dávka nemá prekročiť 600 mg (1 a ½ tablety). Deti vo veku 10-12 rokov (30-40 kg): 200 mg (½ tablety) 1 - 4x denne. Maximálna denná dávka nemá prekročiť 800 mg (2 tablety). Odstup medzi jednotlivými dávkami má byť 4 - 6 hodín. Primárna dysmenorea: Dospelí a dospievajúci nad 12 rokov (≥ 40 kg) 200 - 400 mg (½ až 1 tableta) 1 - 3x denne v intervale 4 - 6 hodín, podľa potreby. Maximálna denná dávka nemá prekročiť 1200 mg (3 tablety). Reumatické ochorenia: Dospelí: odporúčaná dávka je 400 - 600 mg (1 - 1 a ½ tablety) 3x denne. U niektorých pacientov môže byť účinná udržiavacia dávka 600 - 1 200 mg denne. V akútnych a závažných prípadoch sa môže dávka zvýšiť na maximálne 2 400 mg (6 tabilet) rozdelených do 3 alebo 4 dávok. Dospievajúci starší ako 12 rokov (> 40 kg): odporúčaná dávka je od 20 mg/kg do maximálne 40 mg/kg telesnej hmotnosti denne, rozdelených do 3 - 4 dávok. Pacienti s poruchou funkcie obličiek alebo pečene U týchto pacientov je potrebná úprava dávky. Dávka sa má stanoviť individuálne a so zvýšenou opatrnosťou. Má sa použiť najnižšia účinná dávka počas najkratšieho obdobia, ktoré je potrebné na zmiernenie symptómov Ak je u detí a dospievajúcich potrebné užívať tento liek dlhšie ako 3 dni (u dospelých 5 dní) alebo ak sa zhoršia príznaky ochorenia, je potrebné poradiť sa s lekárom. Spôsob použitia Tablety sa užívajú v pravidelných časových odstupoch a zapíjajú dostatočným množstvom tekutiny. Pre rýchlejšie odstránenie príznakov ochorenia (ranná stuhnutosť) sa prvá ranná dávka môže užiť na prázdny žalúdok. Ďalšie dávky sa užívajú po jedle. Deliaca ryha umožňuje deliť tabletu na dve rovnaké dávky alebo slúži na uľahčenie podávania, tablety sa však nesmú hrýzť ani drviť. Upozornenie Liek je kontraindikovaný v 3. trimestri tehotenstva. Počas 1. a 2. trimestra sa liek nemá podávať, pokiaľ to nie je jednoznačne nevyhnutné. V prípade dlhodobej liečby sa má uvažovať o predčasnom ukončení dojčenia. Liek môže porušiť fertilitu a neodporúča sa u žien, ktoré sa pokúšajú otehotnieť. Liek nie je určený deťom mladším ako 6 rokov. U starších pacientov je potrebná zvýšená opatrnosť pri užívaní lieku. Liek je kontraindikovaný u pacientov so závažnou poruchou činnosti obličiek a/alebo pečene. U pacientov s poruchou funkcie obličiek a/alebo pečene je potrebná opatrnosť. Pacienti s nekontrolovanou hypertenziou, kongestívnym zlyhaním srdca (triedy II – III NYHA), diagnostikovaným ischemickým ochorením srdca, ochorením periférnych artérií a/alebo cerebrovaskulárnym ochorením majú byť liečení ibuprofénom len po dôkladnom zvážení a nemajú sa používať vysoké dávky (2 400 mg denne). Možným nežiaducim účinkom lieku je porucha videnia (zriedkavo), čo môže mať vplyv na schopnosť viesť vozidlo alebo obsluhovať stroje. Počas liečby sa môže objaviť fotosenzitivita (frekvencia výskytu je neznáma). Nepiť alkohol. Príbalový leták Ibutabs na bolesť 400 mg
Objav podobné ako Ibutabs na bolesť 400 mg, 30 tbl
Nurofen 400 mg proti bolesti 24 tbl
Obsah Nurofen Nurofen 400 mg proti bolesti 24 tbl Charakteristika Nurofen Zmierňuje bolesť a zápal rôzneho pôvodu, zvlášť pri ochoreniach pohybového ústrojenstva. Taktiež tlmí horúčku, ktorá sprevádza napr. choroby z prechladnutia. Nurofen 400 mg patrí medzi lieky označované ako analgetiká, antipyretiká, nesteroidové antireumatiká (na tlmenie zápalu, bolesti, horúčky). Liečivom lieku Nurofen 400 mg je ibuprofén, ktorý tlmí bolesti, má protizápalové účinky a znižuje zvýšenú teplotu. Ibuprofén zabraňuje tvorbe niektorých látok (prostaglandínov), ktoré sa podieľajú v organizme na vzniku bolesti, zvýšenej teploty a zápalu. Liek sa používa na tlmenie miernych až stredne silných bolestí ako sú bolesti hlavy, bolesti chrbtice, zubov, menštruačnej bolesti, bolesti svalov a kĺbov, pri nachladení a príznakoch chrípky. Nurofen 400 mg tiež zmierňuje zápaly a znižuje teplotu pri horúčkovitých stavoch. Liek je určený pre dospelých a deti nad 12 rokov. Dávkovanie Nurofen Dospelí a deti nad 12 rokov: 1tbl podľa potreby, maximálne však 6 tabliet denne. Interval medzi jednotlivými dávkami je najmenej 4 hodiny. Na vnútorné použitie. Ak pretrvávajú ťažkosti, poraďte sa so svojím lekárom. Príbalový leták Nurofen
Objav podobné ako Nurofen 400 mg proti bolesti 24 tbl
Brufen 400 mg pri bolesti svalov 30 tbl
Obsah Brufen 400 mg Brufen 400 mg pri bolesti svalov 30 tbl Charakteristika Brufen 400 mg Používa sa na tlmenie miernej až stredne silnej bolesti, ako je bolesť hlavy, bolesť krížov, bolesť zubov, menštruačná bolesť, bolesť pri poranení mäkkých tkanív, ako je pomliaždenie alebo vyvrtnutie, bolesť po malých operačných výkonoch, bolesť svalov a kĺbov pri chrípke a pri nachladnutí. Brufen 400 tiež zmierňuje zápal a znižuje teplotu pri horúčkovitých stavoch. Používa sa na odporúčanie lekára pri reumatických ochoreniach. Zloženie Brufen 400 mg Liečivo: ibuprofenum (ibuprofen) 400 mg v jednej filmom obalenej tablete. Ďalšie zložky lieku sú cellulosum microcristallinum (mikrokryštalická celulóza), croscarmellosum natricum (sodná soľ kroskarmelózy), lactosum monohydricum (monohydrát laktózy), silica colloidalis anhydrica (koloidný oxid kremičitý bezvodý), natrii laurilsulfas (nátriumlaurylsulfát), magnesii stearas (magnéziumstearát), hypromellosum (hypromelóza), talcum (mastenec) a titanii dioxidum E 171 (oxid titaničitý E 171). Dávkovanie Brufen 400 mg Dospelí a deti nad 12 rokov 1tbl 3x denne. Pribalový leták Brufen
Objav podobné ako Brufen 400 mg pri bolesti svalov 30 tbl
Isochol 400 mg problémy so žlčníkom 30 tbl
Obsah Isochol Isochol 400 mg problémy so žlčníkom 30 tbl Charakteristika Isochol Terapeutické použitie: Spazmy v oblasti žlčníka, žlčových ciest a Oddiho zvierača (biliárne koliky, dyskinézy žlčových ciest), na uľahčenie odchodu reziduálnych konkrementov zo žlčových ciest po endoskopickej papilotómii alebo po operáciách na žlčových cestách, na urýchlenie normalizácie pooperačnej hyperbilirubinémie, na odstránenie spazmov v oblasti Vaterskej papily po mechanickej iritácii (kanylácia pri ERCP, biopsii, intraoperačná sondáž), chronická cholecystitída, cholelitiáza, dyspeptické ťažkosti pri chronických hepatopatiách, biliárna dyspepsia, syndróm cholestázy, postcholecystektomický syndróm, chronická obstipácia, niektoré formy migrény (pri súčasnej cholecystolitiáze). Diagnostické použitie: Pri ERCP na uľahčenie kanylácie Vaterskej papily (nemôže však nahradiť nedokonalú endoskopickú techniku sondáže), na odlíšenie funkčných spazmov od organických stenóz Vaterskej papily (pri organickej stenóze sa ťažkosti zhoršia vplyvom zvýšenej cholerézy proti prekážke, ktorú hymekromón neuvoľní). Zloženie Isochol Hymecromonum (hymekromón) 400 mg v 1 obalenej tablete. Pomocné látky so známym účinkom: laktóza, sacharóza Monohydrát laktózy, kukuričný škrob, želatína, sodná soľ karboxymetylškrobu, mastenec, kalciumstearát vápenatý, sacharóza, sodná soľ karmelózy, oxid titaničitý (E 171), zmes bieleho a karnaubského vosku Dávkovanie Isochol Zvyčajná dávka pre dospelých a mladistvých je pre všetky indikácie 3 razy denne 1 obalená tableta. Pri hnačke dávku znížiť. Obalené tablety sa užívajú dlhodobo počas niekoľkých týždňov alebo mesiacov alebo iba krátkodobo v období ťažkostí. Tiež sa môže užiť 1 obalená tableta preventívne pred očakávanou väčšou digestívnou záťažou. Obalené tablety sa užívajú pred jedlom, prehĺtajú sa celé, nerozhryznuté s malým množstvom tekutiny.
Objav podobné ako Isochol 400 mg problémy so žlčníkom 30 tbl
H4 repar.it 1x50 ml
Charakteristika: Viaczložkový prírodný roztok, ktorý pomáha pri problémoch v oblasti konečníka. Udržiava pokožku konečníka v dobrom zdravotnom stave. Zmierňuje podráždenie a svrbenie v oblasti konečníka, pôsobí na pokožku regeneračne a upokojujúco. Mentol pôsobí na pokožku chladivo a dodatočne môže zmierniť bolestivosť. Nepoužívajte: U detí do 3 rokov. Pri alergii na zložky produktu. Do otvorených rán a na sliznice. Tehotenstvo a dojčenie: Prípravok by sa mal dať vzhľadom na spôsob použitia a aplikačnú formu používať počas tehotenstva a dojčenia. Pred použitím je vhodné poradiť sa s lekárom alebo lekárnikom. Spôsob použitia: Prípravok je určený na vonkajšie použitie v okolí konečníka. Pred každým použitím je potrebné fľaštičku s prípravkom dôkladne pretrepať. H4 repar.it™ sa aplikuje 1x denne po stolici na oblasť v okolí konečníka (po dôkladnom umytí a osušení) prstom alebo gázovým tampónom. Bezprostredne po aplikácii môže dôjsť k pocitu pálenia, ktorý po niekoľkých sekundách pominie. Následne sa dostavuje výrazný pocit úľavy. Po odznení problému aplikujte ešte niekoľko dní, z dôvodu úplnej regenerácie. Dĺžka aplikácie závisí od charakteru a rozsahu postihnutia. Najlepšie výsledky sa dosahujú pri používaní roztoku počas doby aspoň 3 až 6 týždňov. Nepravidelné aplikovanie spôsobí utlmenie problémov, nie však ich odstránenie. Dôsledne dodržiavajte pokyny na použitie! Zloženie: dubová kôra, citral, eugenol, azulén, etanol, paraffinum liquidum, isopropyl myristate, mentol Upozornenie: Len na vonkajšie použitie! Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Nepoužívajte po dátume exspirácie!
Objav podobné ako H4 repar.it 1x50 ml
H4 repar.it 1x50 ml
H4 Repar.IT intímna starostlivosť Obsah H4 Repar.IT na vonkajšie použitie 50ml Charakteristika H4 Repar.IT na vonkajšie použitie Prípravok je určený na vonkajšie použitie v okolí konečníka. Použitie Prípravok je určený na vonkajšie použitie v okolí konečníka. Pred každým použitím je potrebné fľaštičku s prípravkom dôkladne pretrepať. H4 repar.it™ sa aplikuje 1x denne po stolici na oblasť v okolí konečníka (po dôkladnom umytí a osušení) prstom alebo gázovým tampónom. Bezprostredne po aplikácii môže dôjsť k pocitu pálenia, ktorý po niekoľkých sekundách pominie. Následne sa dostavuje výrazný pocit úľavy. Po odznení problému aplikujte ešte niekoľko dní, z dôvodu úplnej regenerácie. Dĺžka aplikácie závisí od charakteru a rozsahu postihnutia. Najlepšie výsledky sa dosahujú pri používaní roztoku počas doby aspoň 3 až 6 týždňov. Nepravidelné aplikovanie spôsobí utlmenie problémov, nie však ich odstránenie. Dôsledne dodržiavajte pokyny na použitie! Doporučuje sa aplikovať len 1x denne! Upozornenie: Dôsledne dodržiavajte pokyny na použitie! Neodporúča sa aplikovať viac ako 1x denne! O svojom probléme sa vždy poraďte so svojím lekárom alebo lekárnikom. Vhodné od 18 rokov. Chrániť pred svetlom. Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí. Skladujte pri teplote do 25°C, v suchu, chrániť pred svetlom. Príbalový leták H4 Repar.IT intímna starostlivosť
Objav podobné ako H4 repar.it 1x50 ml
NATURVITA VITAMÍN D3 10 μg (400 I.U.) 90 tbl
Charakteristika: Vitamín D prispieva: k správnemu vstrebávaniu/využitiu vápnika a fosforu, k normálnej hladine vápnika v krvi k udržaniu zdravých kostí, zdravých zubov k udržaniu správneho fungovania svalov k správnemu fungovaniu imunitného systému. Nepoužívajte: U detí do 3 rokov. Pri alergii na zložky produktu. Ako náhradu pestrej stravy. Tehotenstvo a dojčenie: Pred použitím sa poraďte s lekárom alebo lekárnikom. Dávkovanie: Odporúča sa užívať v dávke 1 tableta 1x denne (lepšie po jedle). Užiť vcelku a zapiť dostatočným množstvom tekutiny. Dodržujte doporučené dávkovanie! Zloženie: Účinné látky: μg/tbl Vitamín D3 10 Upozornenie: Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Neprekračovať odporúčanú dennú dávku. Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dbajte na príjem pestrej a vyváženej stravy a zdravý životný štýl. Nepoužívajte po dátume exspirácie!
Objav podobné ako NATURVITA VITAMÍN D3 10 μg (400 I.U.) 90 tbl
Edenpharma VITAMÍN A + D 5000 I.U./ 400 I.U. 30 tbl
Charakteristika: Vitamín A prispieva k zachovaniu zdravých slizníc, k udržaniu zdravej pokožky, dobrého zraku, k správnemu fungovaniu imunitného systému.Vitamín D prispieva k správnemu vstrebávaniu / využitiu vápnika a fosforu, prispieva k udržaniu zdravých kostí, k udržaniu správneho fungovania svalov, k udržaniu zdravých zubov, prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému. Vitamín D zohráva úlohu v procese delenia buniek. Nepoužívajte: U detí do 3 rokov. Pri alergii na zložky produktu. Ako náhradu pestrej stravy. Tehotenstvo a dojčenie: Pred použitím sa poraďte s lekárom alebo lekárnikom.Dávkovanie: Prípravok obsahujúci kapsuly, je vhodné užívať v dávke 1 kapsula 1x denne. Kapsulu je vhodné užiť po jedle a zapiť dostatočným množstvom tekutín. Dodržujte doporučené dávkovanie! Zloženie pre 1 tabletu: Vitamín A vo forme retinyl acetát 4000 i.u. Vitamín D3 vo forme cholekalciferol 400 i.u Upozornenie: Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Neprekračovať odporúčanú dennú dávku. Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dbajte na príjem pestrej a vyváženej stravy a zdravý životný štýl. Nepoužívajte po dátume exspirácie!
Objav podobné ako Edenpharma VITAMÍN A + D 5000 I.U./ 400 I.U. 30 tbl
Brufedol Rapid 400 mg na bolesť a horúčku 24 tbl
Obsah Brufedol Rapid 400 mg Brufedol Rapid 400 mg na bolesť a horúčku 24 tbl Charakteristika Brufedol Rapid 400 mg Liek obsahuje liečivo ibuprofén. Patrí do skupiny liekov nazývaných nesteroidné protizápalové lieky (NSAID). Liek sa používa na symptomatickú liečbu miernej až stredne silnej bolesti, napríklad bolesť hlavy, akútna migréna s aurou alebo bez aury, bolesť zubov, menštruačné bolesti a horúčka a bolesť ako dôsledok nachladnutia. Liek sa taktiež používa na symptomatickú liečbu bolesti a zápalu spojených s ochoreniami kĺbov (napr. reumatoidná artritída), degeneratívnymi ochoreniami kĺbov (napr. osteoartritída) a pri bolestivých opuchoch a zápaloch po poranení mäkkých tkanív. Príbalový leták Brufedol Rapid 400 mg
Objav podobné ako Brufedol Rapid 400 mg na bolesť a horúčku 24 tbl
IBUPROFEN perorálna suspenzia 100 ml
Ibuprofen perorálna suspenzia 100 ml Ibuprofen STADA je určený na krátkodobú liečbu miernej až stredne silnej bolesti, ako je bolesť hlavy, bolesť zubov a horúčky. Účinne bojuje s bolesťou a zvýšenou teplotou u detí. Je určený pre deti od 1 roku života alebo s telesnou hmotnosťou od 10 kg.
Objav podobné ako IBUPROFEN perorálna suspenzia 100 ml
KINEDRYL tbl 1x10 ks
Kinedryl sa používa na predchádzanie a liečbu nevoľnosti a vracania pri cestovaní dopravnými prostriedkami.
Objav podobné ako KINEDRYL tbl 1x10 ks
Acyclovir STADA
Liek obsahuje liečivo aciklovir. Patrí do skupiny liekov proti vírusom. Používa sa na miestnu liečbu infekcií kože vyvolaných vírusom Herpes simplex (herpetické infekcie). Prejavujú sa oparom na perách a tvári. Liek tlmí bolesť a svrbenie. Používa sa pri prvej infekcii aj pri opakovaných infekciách. Tento liek môžu používať dospelí, tehotné ženy, dojčiace matky, dospievajúci aj deti.
Objav podobné ako Acyclovir STADA
Acyclovir STADA
Liek obsahuje liečivo aciklovir. Patrí do skupiny liekov proti vírusom. Používa sa na miestnu liečbu infekcií kože vyvolaných vírusom Herpes simplex (herpetické infekcie). Prejavujú sa oparom na perách a tvári. Liek tlmí bolesť a svrbenie. Používa sa pri prvej infekcii aj pri opakovaných infekciách. Tento liek môžu používať dospelí, tehotné ženy, dojčiace matky, dospievajúci aj deti.
Objav podobné ako Acyclovir STADA
STADA Lunestil
Výživový doplnok s obsahom melatonínu 1 mg, vitamínu B6, levanduľového oleja a múčenky pleťovej. Melatonín prispieva ku skráteniu času zaspávania. V duo kapsule (jedna kapsula v druhej) sú skombinované štyri zložky. Tento doplnok nie je návykový a po prebudení nespôsobuje ospalosť. Nedostatočný spánok môže mať viacero príčin, ako je prechodný stres, nedostatočná spánková hygiena, zmeny životného štýlu alebo emocionálne zmeny. ZLOŽKY: Stužený slnečnicový olej (Helianthus annuus), extrakt z mučenky pleťovej (Passiflora incarnata L.); rybia želatína, olej z levandule úzkolistej (Lavandula angustifolia Mill.), objemové činidlo: mikrokryštalická celulóza; pyridoxínium-chlorid (vitamín B6); želírujúca látka: guma gellan; farbivo: meďnatý komplex chlorofylínov, melatonín.
Objav podobné ako STADA Lunestil
STADA Lunestil
Výživový doplnok s obsahom melatonínu 1 mg, vitamínu B6, levanduľového oleja a mučenky pleťovej. • Melatonín prispieva ku skráteniu času zaspávania. V duo kapsule (jedna kapsula v druhej) sú skombinované štyri zložky. Tento doplnok nie je návykový a po prebudení nespôsobuje ospalosť. Nedostatočný spánok môže mať viacero príčin, ako je prechodný stres, nedostatočná spánková hygiena, zmeny životného štýlu alebo emocionálne zmeny. ZLOŽKY: Stužený slnečnicový olej (Helianthus annuus), extrakt z mučenky pleťovej (Passiflora incarnata L.); rybia želatína, olej z levandule úzkolistej (Lavandula angustifolia Mill.), objemové činidlo: mikrokryštalická celulóza; pyridoxínium-chlorid (vitamín B6); želírujúca látka: guma gellan; farbivo: meďnatý komplex chlorofylínov, melatonín.
Objav podobné ako STADA Lunestil
Pozrite sa aj
- Ibuprofen STADA 200 mg perorálny prášok plv por (vre.papier/PE/Al/PE) 1x20 ks
- Maalox bez cukru s príchuťou citróna tbl mnd 400 mg/400 mg (blis.) 1x40 ks
- Canephron tbl obd (blis.) 3x20 ks (60 ks)
- Vertigoheel tbl 1x50 ks
- Engystol tbl 1x50 ks
- Brufedol Rapid 400 mg tbl flm (blis.PVC/PE/PVDC/Al) 1x24 ks
- Sinupret forte tbl obd (blis.) 1x20 ks
- Ambrobene 30 mg tbl (blis.) 1x20 ks
- Anopyrin 100 mg tbl (blis.) 1x84 ks
- Anopyrin 100 mg tbl (blis.) 1x28 ks
- Anopyrin 100 mg tbl (blis.) 1x56 ks
- B-Komplex Zentiva tbl flm 1x100 ks
- ZYRTEC tbl flm 10 mg 1x7 ks
- Lucetam 1200 mg tbl flm 1x60 ks
- Lucetam 800 mg tbl flm 1x30 ks
- B-Komplex Zentiva tbl flm 1x30 ks
- ASCORUTIN tbl flm (blis.PVC/Al) 1x100 ks
- Trinell tbl flm (blis.PVC/Al) 1x10 ks
- B-Komplex Sanofi tbl flm 1x30 ks
- VULM B-KOMPLEX tbl flm 1x20 ks
- ORENZYM LAKTÁZA tbl 1x50 ks